^ohn Bull is niet altijd phlegmatieV. Dit wordt wader daardoor bewezen dat hij ïich toegang tot hel perron ran den Moll. spoor weg ie 's Rage wilde verschaffen zonder voor zien te zijn van een bewijs dat (Ja trvoor ver- eisch: wonlten toen een ambtenaar der maatseh. hem daarin verhinderen wilde ontzag die di plomaat zich niel om oogenblikkeliik naar 's lands wijze zijne vuisten te gebruiken en dien ambtenaar herhaaldelijk daarmede te doen kennis maken. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt, en de zaak is in handen der justitie. Daar hel een gezant van een vreemden Staat geldt zal waarschijnlijk wel geene strafvervolging worden aangevangenwant de volkenrechtelijke ge bruiken laten dien loop van zaken niel toe. Het vervolg dier geschiedenis vindt men op de voorzijde van dit nummer, 3c kolom. Een 26 jarige gehuwde vrouw Jeanneltevan den Bogaerds geb Masibroek wonende in de Tuindwarsstraat Amsterdam, werd eenige maan den geleden door een heer, op de Leliegracht blijkbaar met geen edele bedoelingen aange sproken. Twee dagen later ontving zij het vol gende brielje «Wees zoo goed hedenavond 9 uur op het Damrak ie komen, achter het Bijbelhöiel, dus aan de stille zijde. Vooral geheel alleen Var. uw vriend Men weel dal zij in gezelschap van haar schoonmoeder 's avonds heenging zonder echter aangesproken te worden. Wel liep een heer op en ii erdoch deze naderde haar niet. Toen zij Zaterdagavond jlomstreeks 10 uur hare woning verlijt om in de Leliestraat eeu boodschap te doen werd zij weder door dien heer aangesproken, die haar den weg naar de Maagdelievenslraat vroeg. Zij wees hem dien weg en vergezelde hem een eind weegs toen zij op de Egeiantiersgraeht plotseling ineenzakte en buiien kennis geraakte. Toen zij weder bij kwam zat zij in een rijtuig naast dengene, die haar den weg naar de Maagdelievenslraat had gevraagd. Toen zij weder bijkwam trachte zij uit het rijtuig te springen maar de man hield haar met geweld daarvan terug. Het hielp haar niet ot z.j al zeide dat haar drie kinderren doodelijk ongerust zouden zijn over haar Lng uitblijven, hij hield de vrouw gevangen en deze viel ander maal in zwijm. Toen zij eenigen tijd later ontwaakte, bevond aij zich in een ledikant in een nel gemeubi leerde kamer, waar een oude dame aan tafel zat. Hevige angst maakte zich van da arme vrouw meester. In vertwijfeling sprong zij het bed uit en deed een aanval op de oude vrouw, waarop zij op de knieën viel en om erbarming smeekte. De oude liet zich eerst niet verbidden ea zeide slechts: «Kind. je hebt een slechten mai ruaar nu krijg je een heerdie o zoo goed voor je zal zijn Eindelijk echter liet zij zich voor vijf gulden ovei halen de arme gevangent vrij te laten. De oude beloolde haar uit het huis te zullen brtngen onder voorwaarde dal zij zich zou laten blinddoeken en zi< h gewillig laten leiden, zonder een woord te spreken. Daarop bond zij haar een zijden doek stijf um dt oogen en bracht haar op straat. Na een geruimen tijd geloopen te hebben liet do vrouw haar stilstaan en toen juffr. v. 4. Bogaerdt eindelijk halt versull haar tdinddoek •aldetdwas xij bij het Rijksmuseum en alleen. JJaar krachten waren uitgeput. 'Zij viel ten dcrdenmale in zwijm en werd te balldiie door twee voorbijgangers meer dood dan levend bij lie. Vondelspuk gevonden. Daar haar la mil ie in doodsangst over haar onverklaarbaar Niel lang na zijn huwelijk kwam hij tol de treurige ontdekking dat hij een dwaasheid had be gaan want het jaloersche wispelturige karakter zijner vrouw deed zijne liefde weldra in afkeer veranderen. Daar ontmoette hij mijne moeder... deze was zeer schoon en zeer ontwikkald in het korthoewel hij wistdat hij hare nooit lot de zijne maken kon oelende haar aanwe zigheid eene ie groote aantrekkingskracht op hem uit dan dat hij den moed had om haar te ontwijken. Op zekeren dag in de woning komende, welke hij voor uwe moeder gebuurd had, zeide liet dienstmeisje hem, dat hare meesteres met hel kind vertrokken waren. Up de tafel in de slaap kamer vond hij den volgenden briel «Ik heb alles vernomen. Uw naam is niel Edward Hamilton maar Everard Carew. Ik ben uwe vrouw ook niel, want gij hebt mij be drogen daar incn mij heden vertelde dai gij verloofd zijt mei mej. Vivienne Sidney. God moge u vergeven ik kan het niel.» Mijn vader liet alles in 'l w«rk stellen om uwe moeder te vinden doch alle nasporingen bleven vru'hteloeszoodat hij zich eindelijk vergenoegen moest om een gedeelte van zijn vermogen bij eeucn notaris te daponeeren, heu wegblijven, en weten ie dat zij aan toevallen lijdende was, hij «Ie politic daarvan had kennis gegeven, kon de bewustelooze vrouw terstond naar buis gebracht worden. Tot tweemalen toe kwamen dien nacht in specteurs van politie en de rechercheur Verbeek, om zich d"Oi* de vrouw zoo goed en kwaad als liet ging, de toedracht der zaak Ie laten verklaren De toestand der ongelukkige vrouw is zeer zorgwekkend. Zij wordt behandeld door dr. Goenen en haar zenuwgestel dal toch al niet sterk was is door het gebeurde zoo geschokt dal zells het ergste gevreesd wordt Reeds noemt men hem in AmsterdamJack de Schaker Deze don Juan schijnt ook dedienslbode Lena Br. te hebben willen ontvoeren. Nadat hij baar herhaaldelijk op avonden dal zij uit hare dienst naar huis ging; had lastig gevallen en haar wilde tracleerenvergezelde hij haar onlangs des avonds lot aan de Beulingsluisalwaar een vigilant met geopend portier stond De onverlaat greep haar eensklaps aansleurde haar liet rijtuig in en schreeuwde den koetsier toe «vooruil Zij deed onophoudelijk pogingenom hel portier te openen, doch werd'hierin door haar entvoerder verhinderd Zoo reden z« een wijl voort het meisje gillend en spartelend om los ie komen. Het rijtuig passeert eindelijk in volle vaart hel viaduct van den Centraal spoorweg ziende, waar zij zich bevindt, wendt de ont voerde in haar doodsangst een nieuwe poging aan om het portier te openen engod dank hel wijkthet volgende oogenblik heeft het meisje den gevaarlijken sprong gedaan en ligt uitgestrekt op den weg. Ofschoon zich vrij ernstig bezeerenda behield zij echter haar bewustzijnzoodat zij haar ontvoerder den koetsier hoorde gelasten: «Terug naar de Mar- nixstraat Een wedstrijdtot de meest excentrieke be boerende waarvan men ooit heelt gehoord, is dezer dagen te New-York door de «Yereeniging van en voor dikke menschen» uilgeschreven. Het concours zal bestaan in het afleggen van een weg van vijf' kilometer midden door het veld door personen niet «en minimum gewicht van 209 pond. Prijzen van 25 15 en 10 dollars zijn voor de winners uitgeloofd. Zes mededingers hebben zich raeds doen inschrijven en onder hen is er één die niet minder dan 450 pond weegt. Verl. week 's morgeus halfacht heelt opnieuw ia 't beruchte Kanaal eene botsing plaats ge grepen tusschen de Engelsche schepen Beresfoord en German Emperor, in de nabijheid van Good win Sands. Een dichte mist belette den uitkijk. Eenige minuten na den schok zonk de German Emperor. Enkele leden der bemanning werden opgenomen door de Rereslort. Doch ook de Boresford zonk. Te halltien zijn eenige personen der bemanning te Doveraaagekoinen Men weet het aantal slachtoffers nog niet oplegeven. Te Amsterdam gaan de mormonen nog steeds voortaanhangers te verkrijgen. De bekeerlingen mannen en vrouwen worden, slecht» in linnen hemd en broek gekleeddes morgens zeer vroeg in de Wetering gedoopt en later, ge droogd, naar Amerika gezonden, Zooals men weetgelooven de mormonen aan een groot aantal goden die eenmaal onder de menschen leefden en allen over hun eigen na komelingen hcerschen. Elk dezer goden heelt eenige vrouwen. De veelwijverij is onder de mormonen een godsdienstplicht. Er zijn circa 200.000 mormonen op de aarde. welk zijn kind Helena, indien het ooit gevonden werd dan moest uitbetaald worden. Mijn vader deelde allee mijne moeder mede, die daarna toestemde om zijne vrouw te worden. Gij zijt dus niet langer arm Helena gij staal dus niet meer alleen op de wereld, want uwe zuster zal u voortaan steeds met raad en daad helpen.» Ken oogenblik scheen het jonge meisje be sluiteloos eensklaps trad zij op Tivienne toe en boud haar de lippen tol een kus. Eenige weken later waren twee personen op een der heuvelen in de Scholsche Hooglanden gezeten. Hij had den arm om hare gestalte ge slagen terwijl zij het hoofd op zijn schouder rusten liet. Waar zou dien schin k Frank Leslie wezen It vraagde Lord Nordenhurst want hij was het aan zijne gezellin. «Ik weet het niet Duke! De grootste straf voor hein isdat zijn boosaardig opzei slechts goed ten gevolge heeft gehad. Doch laten wij niet meer aan hem denken.» «Gij hebt gelijk Vivienne, want ik heb u toch eenmaal en niemand of niets ter wereld kan mij mijne gebelde vrouw ontnemen.» Gisteren vierde de oudste inwoonster van W.t" uingon. El-jolen Hond'jk g-h van Augclen, din als marketen 1st or bij der» volds-lag vmi Water loo tegenwoordig was haren Oosten verjaardag. Men is cone bende op het spoorwelke valsche toeg.iiigsbiljellon voor de l'.irijsclie ten toonstelling vervaardigt en gelieele reeksen .laarvan in den I ion del heelt gebracht Do na maak is bijzonder voortreffelijk zoodat men vrrigoed moet toezien om hel verschil met de echte op ie m riten. Zij worden vooral in den omtrek van de Beurs aan den man gebracht. Te Parijs is, zooals in de laatste jaren, weder een groot bloernenleest gehoudenwaar de dames en hecrcn elkander met kolossale bouqu- ellen bombardeerdeniels dut gemakkelijker is dan een bombardement van Met/. Tot «ver hooging» van hal genot van dat bloeiuenfeest steeg Mile Leona Dare, de b-roemdeevenwel niel nog güns' b jeugdigeluch'.konir.gin inet een ballon ophangende aan hare landen doch met een gordel om de wespentaille dier dame die met een touw stevig aan den ballon was bevestigd. Zij vormde \oor de toeschouwer, een «hemelsch» perspectief. Uit 's Gravenhage wordt gemaldt: Men werd hier verblijd mei de aankondiging, dat in de volgende week de reeks der voor stellingen zal aanvangen, die 't circus Oscar Carré zal geven. We krijgen op die manier weer een stukje Haagscho kermis terug maar alleen 'l fijne gedeelte. Nog een andere bron van vreugde is den Hagenaars geopend nu de raad thans de nooiiige gelden voor de inrichting van een rookfoyer in onzen schouwburg heelt toegestaan. Daarmede wordt in een werkelijke behoelde voorzien Eindelijk kan ik nog mededeclen dat weldra zal worden overgegaan tot den bouw van een groot kinderziekenhuiswaarvoor een geacht stadgenoot de gronden heeft geschonken. De omstandigheid dat II. M. de koningin met de prinses voor eenige dagen naar Neuwied is vertrokken, heeft nog al «enig opzien verwekt. Sedert den dood harer moeder heelt de koningin haren vader niol bezoekt en men had algemeen verwachtdal haar eerste reis naar Aromen zou zijn geweest. In tusschen is hel feit dal de koningin zich op reis kan begeven te verblijdend om er uit eenic ander oogpunt over te spreken. Hal blijkt hoe langer hoe meer dat de koning steeds in beterschap toeneemt en ik geloof dan ookdat de kansen om de vorstelijke familie hier te zien in den loop van dezen zomer aiet ongunstig slaan Men heeft zells reeds de mo gelijkheid uitgesproken dat Z M. in de residentie zou komen wanneer de shah van Perzië gevolg zal geven aan zijn plan om ons land te be zoeken hetgeen dan in deze maand geschiedt. Slot der zitting van den Gemeenteraad van Amersfoort van 27 Mei jl. Nog werd als spoedeischcnd behandeld een schrijven van R. en W.niel op de agenda vermeld waarin zij mededeclen, dal zij in open bare veiling voor de gemeente gekocht hadden een perceel aan het Lievevrouwenkerkhof gelegen tegen depuinplaats Over den aanko p van dit pand waren reeds vroeger onderhandelingen ge voerd die waren afgestuit op de hooge eischen, welke de eigenaar stelde. Toen B. en W. te laat om den raad met de zaak in kennis Ie kunnen stellenvernamen, dat liet perceel dienzelfdsn avond publiek zou worden verkocht, begrepen zij onder eigen verantwoordelijkheid te moeten handelen en hebben zij het perceel voor f510 aangekocht. Het voorstel strekt n nu, om dien aankoop goed te keuren en daa i voor de noodige gelden beschikbaar te stellen. De heer van den Wall Rake bracht, onder instemming der vergadering aan II. an W. een woord van waardeering voor hun handeling in dezewaarhij zij, daar hun optreden op eigen risico in het belang der gemeentedaar ter plaatse hel verkrijgen van eene werkelijke en blijvende verbalering hadden mogelijk ge maakt. De voorzitter die voor *dil waar- decrend woord dank betuigd#deed daarbij uitkomen, dat Burgemeester an Wethouders zich bewust warendat niet dan bij hooge uitzondering deze weg moest bewandeld, omdat zij inzagen het gevaar, dat daarin gelegen was. In dit geval hadden zij echter niel anders kun nen handelen. Een adresdat de vereeniging Flehitc inzond, bevatte het verzoek om, in plaats van de nu voor het museum gebruikte localiteit, de oud® infirmerie af to staan, ten einde daarin do voor werpen dar vareeniging over te brengen en vergaderingen ie houden tot hel doel der ver eeniging betrekking hebbende. Dit werd oru preadvies aan B. ea W. verzonden.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2