>erklaren «of xijne bedoelingen ernstig zijn of niet De mannen willen er echter niets van hooienwant xij bewerendat zij tot dat doel minstens acht weken noodig hebben. Een heer, van goed uiterlijk en netgekleed kwam Zondagavond een politiebureau te Brussel binnen snellen. «Mijnheer.» kermde hij, «ik heb glasruiten in mijn buik. ik voel het; ik kom juist van het paleis van den koning, t De dienstdoende officier zag den vreemdsoortigen glasblazer verbaasd aan doch begreep terstond wien hij voor zich had toen de vreemdeling naar dokter D. vroeg, en er nog bijvoegde «Hij zal mij de glasruiten wel uit mijn buik nemen.» Tot nog toe is daarvan niets gekomen, de arme man is daarentegen naar hei krank zinnigengesticht overgebracht. Naar het gerucht wilheeft een burgerman te Uotterdain op zijn Turksch lot den hoold- prijs gelrokken van SOU,000 Ir. Deze loten wor den uitbetaald met 58 pet. zoodat de gelukkige winner ontvangt 174 000 Ir. f81,710 lioll. Geld. Verleden jaar brandde het kisteel af der markiezin dn Chastelee te Moulbaix De geeste lijke stelde oogenblikkelijk -zijne woning ter beschikking van de markiezin die van dit aan bod gaarne gebruik rnaakie en met haar zoon en een geneesheer hun inirek daar namen, tot het kasteel zou zijn hersteld. Veil weck 'savonds tusscben halfelfen halfiwaalf •bevond de markiezen zich mei haren zoon en «Ö*n dokter in haar kamer De jonge markies en de geneesheer vertrokken spoedig, doch nauw hadden ze eenige minuten het verbek verlaten of een schot weerklonk. De markiezin was door een geweerkogel in het hart getroffen. De daderdie ongetwijfeld geruimen tijd onder het openslaande venster heelt slaan wachten tot de markiezin alleen was heelt de vlucht genomen met achterlating van een tweeloops geweer. Men denktdat de moord een wraakneming •is van een der boeren. Een onbeschaamde diefstal is te Thouels (Fransch dep. Aveyron) gepleegd. Vier min of meer vermomde kerels zijn daar op klaarlichten dag hel huis van een rijken grondbezitter bin nengedrongen. Drie hunner hielden den heer des huizes diens vrouw en de dienstbode ge vangen met een revolver op de keel en ondertusschen brak de vierde een brandkastje weg van den muur waaraan het was vastge maakt. maakte het met geweld open, nam er 17.000 frans uit en wierp de kast, mei het oveiige wat ze bevatte, in hel water. Eerst na afloop van dat werk werden de drie gevangenen losgelaten door hunne aanvallers en dezen hadden zich reeds lang uil de voeten gemaaktvóór de bestolenen van den schrik bekomen waren. Een Weener JournalistLoewy zal 2 Juni van Weenen naar Parijs vertrekken per rij tuig. Hij is van plan de reis in 20 dagen at te leggenzonder van paarden te veranderen en op dezelfde wijze naar Weenen terug te werden besproken terwijl Siegmund ook in korte woorden zijne lotgevallen verhaalde. Aan den vroolijken onbezorgden studententijd was vroeger een einde gekomen dan hij wel Wad vermoed doch zeer zeker niet gewenschl bad. Zijn vader, een hooggeplaatst rijksambtenaar, stierf plotseling en liet de zijnen geen ver- «nopen na. Siegmund zag in dat nu de tijd aangebroken was, waarop hij dat genoegelijke leven moest vaarwel zeggen Hij deed het ook «iet het besluit om zich ten koste wat het wil eene positie in de maatschappij te verwerven. Kn het mocht hein gelukken door ijverige studie spoedig zijn doel te bereiken. Als referen daris ontmoette hij meermalen Hilda Steinbeck en weldra had het zachtzinnigeeenvoudige meisje een diepen indruk op hem gemaakt liet duurde niet lang of zij kwamen tol de ont dekking dat zij elkaêr beminden en hunne verloving werd bekend gemaakt toen biegmund met goed gevolg het assessorsexarnen had af gelegd terwijl hel de jongelieden zeer aange naam wasdat Siegmund eene standplaats in het stadje aangewezen werdwaarbij hel kleine landgoed van Hilda's ouders zoo dicht gelegen was. «Gij zijt zeker zeer gelukkig, mijnheer?» merkte Leonore aantoen hij zijn kort verhaal geëindigd had. «Ja juffrouw,» antwoordde Siegmund op vasten toondoch hij sloeg het oog néér voor den gloeienden blikwelken het meisje op hem vestigde. Hij herinnerde zich eensklapsdat hij dirn nog eens gezien had, waar was dat ook? De avond ging onder gezeliigen kout snel vooibij en Siegmund nam afscheid met de ver zekering dat bij den regeeringsraad spoedig weer bezoeken zoude. Word' Tervolgd. keeren Zijn koetster zal zijn de te Weenen populaire liedjeszanger Franz Edelman. Op den openharen weg van Duiken naar Viersen niet ver van Venlo vond men het liik van eene .15 jarige ongehuwde dame uiej Mai ia Holz uit Duiken, liet schijnt, dat zij op den we» aangevallen en vermoord is. De politie zoekeden nog onbekenden dader. Te Ede is de bliksem in een signaalhtfisje staande aan den Rijnspoorweg geslagen. Het huisje werd vernielddoch de wachterdie in de nabijheid stond kwam met den schrik vrij. Het schijnt der Amsterdamsehe politie gelukt te zijneenig spoor te ontdekkenmet be trekking tol de zoo raadselachtige ontvoering van juffrouw van den Boogaard uil de Tweede Tuindwarsstraat. De rechercheurs Panhorst en Verbeek hebben onder het groo'e aantal rendez vous buizen en daarmede overeenkomende inrichtingen aldaar een kamer ontdektwelke groole overeenkomst, verteont met de beschrijvingdoor juffrouw v. d. B. gegeven van het vertrekwaar zij op den bewusten Zaterdag eenige uren doorgebragt Ook de bewoonster van liet etablissement moet veel gelijkenis hebben melde oude vrouw, die in het geval zulk een geheimzinnige rol speelt Twee merkwaardigheden uit de natuurlijke historie verneemt de Pall Mall uil het noorden van Briltannië. Te Falkirk heelt een kat de zorg op zich genomen voor een nest jonge kuikens. Maar dit wordt in de schaduw gesteld door het wonder van een boederij te Trinity Cask in Perlshire Daar heelt een katdie van baar longen beroofd was, een jonge muis gevangen op wie zij nu haar moederlijke teederheid heeft overgebracht en die zij blijkbaar met goeden uilslag grootbrengi. Gedurende de maand Mei zijn te Parijs 720 personen gearresteerd. Onder dat getal telt inen §2 zakkenrollers, waai van zes Engelscben of Amerikanen iwee Spanjaarden vier Italianen, twee Oostenrijkerszes Duitschers en dertien Franschen. Toen van de week 's avonds de trein van Saint-Germain, welke te 10 uren 35 min uit Parijs vertrektte Vesinet aankwam bemerkten de reizigersdie in hel station stondenop de loopplank van een der rijtuigen het lichaam van een man. Terstond liep men er naar toe, men nam den ongelukkige op die buiten ken nis lagmaar men bemerkte geen spoor van bloed. Eindelijkna veei zorgenkwam hij weer tot zich zeiven liet was een dronkaard die zich Ie Parijs eenvoudig op de loopplank van den trein had gelegd en aldus zonder het minste ongeval met den snelstoomenden trein tot Vesinet was gekomen. Een recht merkwaardige insecten-verhuizing op groote schaal heeft dezer dagen in Dene marken plaats. In Hirtshals en omstreken zijn heuvels, struiken en huizen zwart van hon derden en duizenden «Libellula grandisMet zuidoosten wind zijn zij bijeengekomen Bij massa's vallen zij in zee of worden vernietigd. Ook over Skine vlogen onmetelijke zwermen van deze dierendicht als bijenzwermen. Zoo ver men zien kanwas de lucht zwart. Zij vlogen van het zuidwesten naar het noord oosten. Te Stenbjeig werden ook groote zwermen waargenomen. Ongeveer een uur duurde de tocht over de stad. De St. Petersburgsche dames gaan tegenwoordig in grooten getale naar oen uitgebreid atelier waarin drie slaaprokken zijn tentoongesteld, welke de Czarin voor prinses Alexandra van Griekenland bestemd heeft. Een der slaaprokken is van wille stof model prinses. De zoom woidt omgeven dooreen eene handbrceden rand van gevlochten gouden draden. De tweede is van eene andere stol gemaakt De sluiting bestaat uit zes agrafen uit echte paarlcn beslaande. De werking der wi'te paarlen op hel echte pelswerk moet prachtig zijn. De derde is van blaauw pelswerk. Deze wordt door een diamanten gordel omgeven. Dc drie slaaprokken, waaraan eenige duizen den huidjes verwerkt werden, vertegenwoordigen eene waardedie zich zelfs bij benadering niet laat bepalen. De Czarin verklaardedat zij pels slaaprokken had gekozen opdat de prinses, die uil het zonnige Zuiden komt, niet verkouden zoude worden. De koningin van Italië zal een zeldzame her innering omvangen aan het verblijf van koning Humbert te BerlijnHet is deor een Italiaan gemaakt. De juwelier Luigi Gucci heeft een Iouden broche 18 karaat in oud duitschen stijl gemaaktmet in hel midden een twintig mark sink Wet de bceldienis vrtrt IteW Wilhelm II rechts dn.tr«in een met dal van Wilhelm I er» links met dat van keizer Froderik III. Boven de middelste munt pi ijkt do keizerskroon in robijnen hoven de anderen in saphiren. Dc juwelier heelt eene photografie van de broche naar Rome ge zonden en de koningin antwoordde per telegraaf, dal zij het sieraad gaarne wilde hebben. Ter gelegenheid van het honderd-ja rig jubi leum ie New-York werd een bal gehouden, eeni» in zijn soort. President Harrison was zells*onder de gènoódigden Ken groot gedeelte der deftige, aristocraiische burgerij heelt zich op dat bal gedragen als stukken vee, scène grepen plaatswelker beschrijving een ieder het schaamrood op de kaken moest jagen. Kaarten waren verkrijgbaar tegen deu prijs van 10 dollars per stuk. Daarvoor werd alles gratis geleverd. Vijfduizend flcsschen champagne stonden achter liet hullet. Wie dorst led en een glas champagne vroeg kreeg twee kwart flcsclijes tegelijk. Hei duurde dan ook niet lang, of men zag de hoeren en de dames sierlijk door de straat zwendelen met een glas wijn in de eene en een champagneflesch zonner hals in de andere hand. Daar het uitrekken der kurken te lang zou durenonthoofde men doodeen voudig de flesschen. Een «heer,» in elegant baltoilet, droeg een groote schaal met salade door de zaalzette die op zijn Ivoold en begon al dansende rond te draaien Eensklaps gleed hij uiltuimelde en de schaal storile haar inhoud \an salade en olie uil over de blanke schoudertjes van een der dames. Een ander jonginensch nam een flesch champagne en sloeg op den schouder eener jonge daine den bals er af Ge.ukkig is de dame niet door de glasscherven gewond haar prachtig baltoilet daarentegen was geheel bedorven Eindelijk begon de verwoesiings manie zoo gioot te worden, dal de politie bevel gal, de eetzaal te ontruimen- Hei duurde minstens een half uur, vóór de horde teruggedrongen was naar de balzaal. Men vermaakte zich in de balzaal weer op zulk een wijze, dat alle kalme personen liet veld overlieten aan hun dronken collega's De politie deed ten slotte alle loges ontruimen Op de trappen en in de gangen werden des mo' gens tooneelen afgespeeldwelke spotten met iedere beschrijving. Te Amsterdam werd gisteren do 103de alg. vergadering van afgevaardigden der Maalsel», tót Nut van 't Algemeen gehouden en geopend door prol. rnr. G. A Van Hamel met een rede, waarin hij vergelijking maakte tusscben deze vergadering en die welke vóór 100 jaren in Frankrijk werd gehouden, waaruil een nieuwe orde der dingen werd geboren om daarna meer' in het breede over dc wrange en meer aange name vruchten der Fransclie omwenteling uit te weiden. Spreker zou niet onbillijk zijn doof te ontkennen, dat zij voor de burgers vrij heden in geiooven en spreken denken en ban-" delen brachtvoor de regeerders verdeeling van de bevoegdheden ter wetgeving; voorts verheffing van de rechtsbedoeling door dc open haarheid der zittingen en alsclialfing van mon sterachtige standsalstanden en de zegeningen van hel onderwijs in alle kringen zich ver spreidden. Ook zou hij niet blind zijn voor de leiten dal. menige zegenaanbrengende hervor ming uit bloed cn tranen te voorschijn kwam, totdat eindelijk ook de aangebeden volksleiders hun hoofden op de guillotine lieten rusten. In tegenoverstelling van hendie met wijlen den edelen staatsman Moddermannog vóór 1900 aanbreekt, een geweldige sociale revolutie- zien aanbreken wilde spreker protesteeren legettf ieder gelool aan de noodwendigheid der revolu tion omdat de Fransche revolutie de wapen» voor den strijd der geesten voorgoed en onder allen heeft rondgedeeld. Voor wie in den strijd der geesten eerlijke wapenen zich kiezen en met noeste vlijt ze smeden en scherpen wil staan de arsenalen en werkplaatsen wijd open. Doch de grootste middelen om de eerlijkheid en de ridderlijkheid in den strijd der geesten te bewa.cn zooveel het kan liggen in den moed om der onwaarheid hel vizier van hel gelaat te rukken en het geduld telkens de waarheid daartegenover te plaatsen, en in den lust oin de misleide massa in begrijpelijke taal voor te lichten- Tot het hantecron dezer wapenen wekte spreker ten slotte de leden dezer maatschappij op die zoodoende bondgenoole kan zijn van allen die zij hel ook onder andere veldteekenen en| kleuren verzameld denzelfden edelen en eerlijken strijd der geesten aanvaarden. Deze rede werd luide toegejuicht. Uit een gedrukt verslag blijkt o a. dal de Maatschappij thans ongeveer 10000 leden en begunstigers inet 370 cereleden telt. Het getal departementen bleef stationair.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2