vilde weten. Hij volgde haar op den spoortrein flit.i Brighton losie twee scliolen op liet anno mei je en wierp haar toen uil hei portierraam, w.i una hij op zich zeiven school Miss Lister leeit nog en zal behouden worden Keeling heeft zich goed getroffen en is dood. De geschiedenis heelt dus een bevredigend slot. De koster van de kerk te Engbien wilde die sluitentoen hij een gehiid mcendte hoorenkomende uil den biechtstoel Hij vond een schreiend kind van eenige maanden oud dal door de maina een zeei elegant gekleede jonge dame uil Parijswasvergelen. Een boer ie Virnoutiers ia het d 'parlement dei- Oine, heef! dezer dagen eene zonderlinge ontdekking gedaan. Toen hij bezig was, in zijn veld ie gi,i\en, zakte de aarde plotseling onder zijne voeien weg en viel hij in een hol van '10 voei dieptewaarvan liet beslaan zelts niet ver moed werd. In een aangrenz md rond gewell vond men een aantal niensciienbeeuderen van buitengewone grootte die aan een reuzenras behoord en er leeds zeer lang gelegen zouden hebben. Een confuus jongmensch wilde een meisje polsen of zij hein zou alwijzen llyWat zou je d ma Anna als je in mijn plaats was en je moest een meisje vragen ZijAls ik in jou plaats waszou ik begin nen mei die vuile sigarelte weg te gooien, mijn badientj" verbranden mijn blufferige horloge- kefing onder mijn vest dragen en's avonds thuis blijven En als er soms een middel mocht zijn om aan hersens ie komen zou ik dal met twee handen aangrijpen! 't Jongmensch begreep er alles vea. Een kiezer uil Drouwenermondwien op nieuw de 3c maal een stembriefje werd ter hand gesteld ten einde den 18 dezer zijn sten te kunnen uitb.engen bij de herslemming van een lid der Provinciale Staten in T hoofJ- kiesdislri' i Assen, was biermede in het geheel niet gediend. Hij zeide voor zulke neslerijen tel kens zijn werk niet te kunnen verzuimen. En als men hel niet wilde laten hem telkens weer inel die verdstembriefjes op hel dak te komen, zou hij eens naar het raadslid B gaan, ol deze hem hulp wilde verleenen tegen der gelijk- knevelarij. Het juiste getal bezoekers der Parijsche ten toonstelling op den tweede Pinksterdag bedroeg ■853.706. Een loooeelgczelschap op reis van San Fran cisco naar Tacoma beleefde onderweg een echt Amerikaansch avontuur In de nabijheid van laatstgenoemde stad bemerkte de machinistdal de rails over een lengle van vijf meier waren opgebroken. De man kon den trein nog in tijds lol staan brengen en op die wijze een ernstig ongeluk voorkomen. Nauwelijks slond de trein stiltoen een bende Indianen waaronder zich ook enkele blanken bevondenuil het bosch te voorschijn kwam en onder aanhoudend vuren op de waggons aanrukte. De roovers maakten dilmral echter zou voltrokken worden. Nu Siegmund niet langer in Leonores nabij heid vertoefde en aan haar schier demonischen invloed niet meer onderworpen was, verscheeu zijne bruid hem ia een geheel ander licht. Hare eenvoudige harlelijkheid haar schuchter vertrouwen in hem. die weldra haar echtgenoot zou zijn troffen hem diep cn het kostte hem geen moeite om haar in die dagen de teeder- heid te bewijzenwaarop zij aanspraak kon maken De liefde van den man zij is zoo vaak negatiefzelden positief vooral in onze dagen. Z>.| bestaat menigmaal door het «niet aanwezig zijn» van sommige omstandigheden vertoonen deze zich dan ontdekt men eerstwat die liefde was Meer dan in den laatsten lijd zijne gewoonte was geweestmocht Steinbeck hem als gast be groeten terwijl ook de menigvuldige brieven van den assessor aan hel jonge meisje eene teederheid ademdenwelke menigmaal een zachten bekoorlijken blos op hare wangen le voorschijn riepen. Ach. eene vrouw, die oprecht bemint en wier gemoed onschuldig en rein i? gebleven gelooft in elk teeder woord in iedere oplet tendheid een bewijs van liefde la zien Siegmund zelf gevoelde zich gelukkig en maakte zich zelf diets dat zijne neiging voor Leon ore slechts een voorbijgaanden hartstocht was geweest. Hij had slechts een kortvluchtig afscheidsbezoek bij haar afgelegd. «liet bewustzijn om zijn plicht te doen is sterker bij hem dan mijne macht fluisterde zij titel bevende lippen, toen de deur achter acta dicht viel. Wordt vervolgd. een misrekening De arlisten grepen naar de wapens, gingen terstond aanvallender wijs Ie werk en verdreven de bende zonder veel moeite. Slechts twee der passagiers bekwamen lichte kwetsuren De spoorlijn werd daarop hersteld en de reis naar Tacoma zonder verder ongeval ten einde gebracht. Een baldadige jongen sneed van de week op het van Hogendorpsplein te Rotterdam den draad door, waarmede een aantal ballons aan elkander waren verbonden Bedrukt slond de vrouw baar eigendom in de lucht na te staren, tot weldadige handen haar spoedig zooveel centen toestopten dat zij naar het scheen ruimschoots schadeloos gesteld was. Een half uur later zat dezellde vrouw met denzelfden jon gen op een stoep de centen te tellendie ze samen verdiend hadden. Een Amerikaansch commissaris van politie is te Berlijn bestolen. Hij had de Parijsche ten toonstelling bezocht en deed een uilstapje naai de Duitsche hooldstad. Na daar een museum en het panopticum te hebben bezochtmiste hij zijn porteleuille met 2000 markdie hij in een achterzak van zijn pantalon had geborgen. Hij had niemand gezien die zich tegen hern aandrong en het nazien van hel album dei- misdadigers kon hem dus weinig baten. Voor twee onderwijzersplaatsen le Beerta jaarwedde f500, zijn niet minder dan 78 sollici tanten. Tal van jongelingen loopen sedert jaren ledig rond. Sommigen hebben meer dan 50 maal gesolliciteerd. Een Parijsch blad weet le verhalen dat de vrouw van den beruchte» ol beroemden, in allen gevalle bekenden generaal Boulanger inel naai werk haar brood moet verdienen Van baar groot vermogen is haar slechts een kleine rente over gebleven waarvan zij met baar oudste dochter Helena moet leven. Geen courant koini baai- drempel over; de naam Boulanger is voor altijd uit haar bijzijn verbannen, /.ij verkeert veel met de geestelijkheid te Versailles, olschoon ze vroeger zich weinig met den godsdienst inliet. Een treffend ongeluk had Zaterdagnamiddag te Amsterdam plaats. Mevrouw Van A bracht den namiddag met haar 2-jarig zoontje door in den tuin van jhr. V.die met zijn gezin af wezig was. Op eenmaal mist de moeder haar kind zij ziet rond en ontdekt tot haren schrik, dat zich in den tuin gelijkvloers een waterput bevindt, waarvan de deksteen verwijderd was. In dien pul was het kind gevallen Spoedig kwam er hulp opdagen doch de opening was te eng voor een man om zich naar beneden te lat^o met haken en andere werktuigen trachtte men het kind aan te slaan eerst na verloop van 2U mi nuten mocht men hierin slagen. Door geneeskun digen werd het mogelijke gedaan om hel leven nog op le wekken, maar te vei geels, liet kiud was dood. Te Genève ia Maandag de advocaat Doret luitenant kolonel van den gcneralen staf oud voorzitter van den krijgsraad der eerste divisie, doodgeschoten. Hij was geze.cn voor het Hotel des Alpes toen de zoon van den eigenaar van liet I Intel du Cerf, legen wien hij eens gepleit had op hem toetrad, op vijftien pas alstands zijn karabijn op den advocaat aanlegde en hem doodschoot. De vermoorde genoot ieders achtingde moor denaar die oogenblikkelijk werd aangehouden, is veertig jaren gehuwd en vader van zeven kinderen Uit 's Gravenhage wordt gemeld Minder gunstige berichten komen van het Loo. Men hoort er wel eerst nu van doch reeds eenige weken geleden liepen er geruchten over. Het is een feit dat tijdens hel verblij! van II. M. de koningin te Ncuwied Z M de koning zich minder wel gevoelde, Met opzet werd dil toen zeer stil gehouden en gelukkig was hel ook blijk baar een aandoening van voorbijgaanden aard. Sedert een dag of vier echter zijn de pijnen weer heviger geworden en doen zich ook eenige meer dere verschijnselen van suikerziekte bij Z ,\i. voor. Voortdurende hoofdpijn en nioeielijkheid in de bewegingen hebben den koning belet cm in de laatste dagen zijn gewone wandelingen in bet park le doen Dr. Vlaanderen bezoekt Z. M weder dagelijks en had weer een consult met dr. Vink - huijzen en prof Rosenslein plaats. De uitkomst daarvan is niet onbevredigend gebleken; de hoog leeraar en de geneesheeren hebben Z M de strenge handhaving van hel hem reeds sedert lang voorgeschreven dië :t en het zooveel mogelijk genieten van de buitenluchtzij 'i ook zonder zich ver le verplaatsen aanbevolen. Men hoopt dal de ongunstige wending dus niet voortgaan maar vjii tijdelijke» aard blijken zal. Het is alleen aaq den minder bevredigenden staal van 'skonings gezondheid toe le schrijven dat Z M Nasar ed Din, de hche rscher van het Perzische rijk, nielotlieiëel, maar incognito ons land komt bezoeken. Kr bestonden tot 'lluaisl der vorige week nog groote plannen voor zijn ontvangst. En dal was dun ook rumens den koning, aan den schalt meógedeeld Zondag weid daarop v>n zijne Perzische majesteit een brief aan onzen koning ontvangen, waarin deze verklaardein 't. belang van onzen vorst en oin hern no< li H M. de koningin eenige ver moeienis ol moeite le veroorzakenaf ie zien van een officieel bezoek. En dal zal dan nu in overleg mei onzen minister van builenlaiidsche zakendie zich niet onbetuigd zal laten tegenover «den leeuw en de zon,» beschikt, en mei den burgemeester van Amsterdam op zeer kaliue wijze geschieden. De vorst zal le Amsterdam in liet Amstelholel logee ren met zijn zeer talrijk gevolg; hij zal Haarlem vermoedelijk ook de Zaanstreek mis schien Leiden, den Haag en Schc eningen be zoeken eenige water- en polderwerken in oogen- schouw nein-n de merkwaardigheden van onze sleden bezichtigen en misschien dit wordt zeer gereserveerd meegedeeld - l-cl» een bezoek bren gen aan onze koningin die hetzij daartoe na.ii' Amsterdam öl naar oen Haag zou komen. Nog een andere bijzonderheid luidtdat één van de eerste hotels le \nislerdan von- de eer der ontvangst van het Perzisch vorstelijk gezel schap had bedankt, alleen uil vrees voor schade, die incn ook niet weinig voor T paleis op den Dam duchtte. De oorzaak voor die vrees schijnt echter verdwenen Men verzekert dat de schab cn zijn hülhouding opmerkelijke vorderingen hebben gemaakt in de opvatting van de eisclicn der weslersclie beschaving. Trouwens, Z. AI. de schab schreel naar men verzekert aan H M. de koningin van Engeland een brief, waarin hij hel is een merkwaardig bewijs van zellkennis en nederigheid te kennen gal dat hijwetende boe bij zijn vorige reis door Europa de opmerkzaamheid vooral w.is gevallen op zekere afwijkingen ran onze Europeesche begrippen wa .rdoor zijn persoon en gevolg zich hadden gekenmerktzich beijverd en zijn gevolg en personeel doordrongen bad van ziui wenscliom zooveel mogelijk geheel oveiecn- komslig de gebruiken van ons werelddeel le werk te gaan. Dit mo-l dan ook in waarheid le Ber lijn zijn opgevallen. Terwijl M vroeger in overeenstemming met den rillius der sekte waar toe Nasr-ed-Din behoort, in eender salons van een palcis een schaap liet slachtenterwijl do heeren van Zr, Ms. gevolg toen met messen mik ten naar de figuren van -en gobelin behangsel en van geschilderde paneelen dei zalen van dal paleis; terwijl zij bij die vorige gelegenheid sirie pruimden cn de sporen daarvan op de Smyrnasclie tapijten der salons en de meubel n met velours d Utrecht en «Ie damasten gordijnen overvloedig nalieten is er thans van alle dergelijke Perzi sche eigenaardigheden niets gebleken Les idéés marchenl ook in Perzië en daarom zij ons de schah ditmaal dubbel welkom. AMERSKOOHT den 17 Juni 18t9. Door Heeren Brn gemecstcr en Wethouders is heden aanbesteedI Eene gedeeltelijke ver nieuwing van den bouten lichtopuand ol vuur baak aan bel Wester Eeinhoofd Ingeschreven door de imcrcnII. J Fijnen- berg l 419 11. Heibjgers f 572 en P. Boks I 758. II Het schoonmaken van dei hoogere burger school en liet vernieuwen van den vloer inliet gymnastieklokaal van dal gebouw Ingeschreven door de heeren C. M van lie- inei 11219, A. van Daal f 23U D. A. Stover f 203 en Ph. Sinit f 273. III. Verl- en schoonmaakwerk aan drie open bare lagere scholen Ingeschreven door de heeren Ph. Smit f 443, A. van Daal 1519. N. van 'l Hof 1532 en G. Ruitenberg f 540 90. IV. Eenig verl werk aan de gemeentegebouwen. Ingeschreven dooi de heeren: J. R. van T Hof f 94,90. A. van Daal 1109. II van Wandelen 1118. Ph Smit f 134, J C de Haan Gz. 1137, H Vooriman f145, N van T Hol 1147, H. van 't Hof 1172 G Woudenberg I 180 G van Lum mel f 185 ,1. van Eeden I I80 en (1 Ruitenbcig 1238. Al deze wei ken zijn den minsten in schrijvers gegund De Je luitenant van het I? reg veld-artilletie alhier C. K Baud is naar de legerplaats bij Olde- broek vertrokken om gedurende eene maand deel te nemen aan den artillerie-schietcursus. Het Kiescollege der Hervormde Gemeente alhier heelt in een Vrijdagavond gehouden ver gadering lot ouderlingen benoemd de Heeren VV van Zalingen en A. M. Slothouwer in plaats van de Heeren J Zandijk Jr. en .1 .1 Berends welke voor de benoeming hadden bedanktter wijl opnieuw lot diaken herkozen werd de Heer tl. E. van Swedenna alvorens tot ouderling

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 4