«lemming ail hel rijtuigonderhield rich op den prettig.Men toon mei de officieren en stond op 't punt afscheid te nemen, toen hij ontdekte, dal een der officieren was verdwenen. «Waar is kapitein von M. Men vertelde den kroon prins, dat kapitein von M. mat rijn jonge vrouw een reisja zou doenvan denzelfden trein ge bruik wenachte te maken en daarom haastig was weggegaan om van kleeding te verwisselen. Tegelijkertijd viel de blik van den prins op het jonge vrouwtje dat in duizend angsten op haar man stond te wachten Glimlachend wenkte hij den stationschef. «Laat den trein niet vertrekken reor kapitein von M. reisvaardig is.» Eo eerst toen deze ademloor wam toe snellen slapte de kroonprins in zijn rijtuig, na xich nog eens te hebben verzekerdof hel jonge paartje goed geborgen was. Prins Frederik heeft nooit meer gebruik ge maakt tan de spoorlijn die voorbij hel stadje B gaat. De kapitein passeerde hel slation voor het laatst in 1870 als lijk. Kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, brengen ter kennis van de inge zetenen dezer gemeentedie ter erlanging van het eeroteekun wegens eervollen, langdurigen, werkelijken dienst bij de schutterijen in de termen van Zijner Majesteits-besluil dd. 5 Decem ber 1851 (Staatsblad n°. 149) mochten gekomen cijn en verlangen met hel eareteeken te worden ibegitligd dal zij zich tot hel doen van de ver- •eischie aangille ter Secretarie kunnen vervoegen 4>p Maandag, den 15. Juli aanslaande, 'smor gens tusschen 10 en 11 uur. Amersfoort, den 6. Juli 1889. Burgemeester en Wethouder* voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCU VAN W1JCK. De Secretaris W. L. SCHKLTUS. Hei onlangs te Londen m den Theems bij Albertbridge gevonden verminkt» vrouwen -lichaam is nu eindelijk herkend als dal van Elisabeth Jackson een gescheiden vrouw die in den laasten tijd een losbandig leven leidde. Die omstandigheid en eenige der verminkingen aan het lichaam gepleegd geven eenigen grond aan hot vermoeden dal deze moord weder een •misdaad is van den beruchlea Jack the Ripper. De uitvoer van goud over Naial beliep in het -afgeloopea halljaar 300,000 pd., of 108,000 pd. -meer dan in hel vorige half jaar. De uitvoer van goud in Juni over de havensteden van de JLaap beliep 97,729 pd. en dieover Natal 46,609 pd. A1s iels zeer ongewoons doelt men mede dat te "Eindhoven een hen 45 achtereenvolgende dagen gebroed heelt. Na 2l dagen kwam er van liet eerste broed slechts èén kuiken te voorschijnversche eieren werden in de plaats gelegd en den 4'isten dag verlieten twee kuikens de schaal. De overigen zaten dood in den dop Ter zake van ernstige beleediging van Z. M. den Koning is door de politie te Venendaal proces verhaal opgemaakt tegen dan aldaar ver- vertoevende W. 8. Boerseen socialistalkomstig uit Tiel. Toen de man uit voorloopige hechtenis was ontslagen d'eel hem eene massa volk onder het zingen van anii-socialistische leideren het dorp uiL In een mijn te Saint-Etïenne heeft een -ont- plolfing van rnijngas plaats gehad 300 personen bevonden zich tijdens de catastrophe in de diepte, van welke nog weinig levend rijn bovengebracht. Hel aantal dooden is belangrijk. Twee inge nieurs Buisson en Desjoureux die onmiddellijk zijn algedaald om het reddingswerk te regelen zijn hel slachtoffer hunner halpvaordigheid ge worden. Zij hebben ernrtige brandwonden be komen. Het gerecht liepdat prinses Victoria van Pruisen in het huwelijk zon lieden met den oud sten zoon van den prins van Wales. De prinses is erg ongelukkig! Van haar huwelijk met Alexander von Baltenbarg is niets gekomen en nu meldt de Post dat ook hei berichl omlrent deze echt verbintenis van allen grend ontbloot is. Prinses Sophia van Pruisende aanstaande Kroonprinses van Griekenland krijgt 2 raillioen Mk. bruidschat uit de nalatenschap van haar vader. Het geld wordt in een der banken te Berlijn gedisponeerd en de Prinses krijgt alleen de rente. Bovendien krijgt «e van haar moeder 300 000 Mark. De Koningin van Spanje is te Madrid in een ballon captif opgestegenwaarmede de genie proeven nam. Zij was vergezeld van een adju dant en eenige ingenieurs. De ballon ging 350 meter hoog. Natuurlijk werd de Koningin door de troepen en het volk mei geestdrilt toege juicht; de Koningin wuilde van uil den ballon met haar parasol. Te Weenen zijn drie lusters tegelijkertijd als doktores in de geneeskunde gepromoveerd. Een blijft in haar land de twae oudsten gaan de praktijk in Amerika uitoefenen. Op het socialistencongres ta Parijs sal Duitsch- 9and door 50 Engeland door 10, Zwitserland door 10. Oostenrijk door 6, Nederland door 3, Zweden -door 3 en Noorwegen door 1 afgevaardigde ver tegenwoordigd zijn. Ook uit SpanjePolen Rus land, Griekenland, en Denemarken zullen afge vaardigden komen. De Fransciae gedelegeerden roede gerekend zijn zullen er ongeveer 350 4 300 deelnemers zijn. De hofraad Weilen is te Weenen overleden in den ouderdom van 59 jaar. Hij was de hoofdredacteur van het door wijlen den Ooi- tenrijkschen kroonprins uitgegeven werk «Oos tenrijk- Hongarijein woordenbeeld,» enpresi- -denl van den journalistenbood aldaar. De Oostenrijksche luitenant Stanislas May is Zaterdag IL bij hel beklimmen van den Loferer een 3500 meter hoogen berg op de grens van van Tyrol, in de diepte gevallen en was on middellijk dood. Het Theater of Varietieste Bradforddat twee jaren geleden was herbouwd het was bijna geheel van hout - is afgebrand. De oorzaak is onbekend, want het gebouw was sedert Don derdag verlaten. De schade bedraagt f73 000. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De jury voor de schoone kunsten heeft in de afdeeling schilderkunst aan de Nederlandsche schilders Mesdag en Jacob Maris een eerste medaille toegekend. keerpunt van redding of verderf stond Het ongelukkige koningspaar droeg zijn lot echter met waardigheid. Lodewijk stond kalm en rustig, met opgeheven hoold nevens zijne gemalin die deemoedig den onvermijdeiijken slag droeg. Vol moederliefde hield zij de wee nende kinderen omvat, die zich angstig tegen haar aaiidmngen. Men noodzaakte het vijftal om denzelfden wagen te beklimmen, welken zij weinige uren vol goeden moed en vertrouwende op de toe komst beslegen hadden. In draf ging het naar Versailles terug en wal later geschied is weten wij allenwant wie zijn de gruwelen der revolutie onbekend? Men zegtdat de hertog van Portland voor nemens is met hel geld door zijne paarden op de wedrennen gewonnenliefdadige instel lingen voor armen te stichtenonder bescher ming van de jonge hertogin. In het atelier van Worth te Parijs is volgens den «Figaro» een historisch stuk plunje te zienen wel het jacquetdat de czarina droeg tijdens hel spoorwegongeluk van Borki. Het kieedingsluk is van donkerblauw sergemet rood satin merveilleux gevoerd en voorzien van twea rijen knoopen er zit een spitse capuchon aan die de roode voering iaat uitkomen. In den linkermouw is een groole winkelhaak als getuige van het gevaar, waarin de keizerin verkeerd heeft; eenige knoopen zijn er afgerukt en andere verbrijzeld. De czarina zond hetjac quel naar Parijsomdat de snit er van haar zoo goed beviel en zij er eenige van nabestelde. Heel Parijs maakt nu de bedevaart naar dal magazijnoin hel merkwaardige jacquet te ziendat zoo duidelijk getuigthoe de czarina als door een wonder aan den dood is ontsnapt. Zeven beroepen. Drie ingezetenen van Haulerwijk hebben een der onderwijzers aangeklaagdwegens over treding van art. 35 der wet op het lager on derwijs. Uil een daarop ingesteld onderzoek is gebleken dat bedoelde onderwijzer te gelijker tijd de beroepen uiioeient van vervenerboer, varkenskoopman, voorzanger, deurwaarder en colporteur. Een woord van Zijne Perzische Majesteit dat merkwaardig veel succes heeft gehad is door hem op het kasteel te Laeken ten beste gege ven. Toen men hem in het salons brachtwaar hem de koningin wachtte, omgeven door de hoogwaardigheidbekleedsters van het kasteel stiet de Schah met den elboog koning Leopold aan en zeide op de groep van hofdames doelend: «Voire harem, Sire?» En daar de koning door de vraag verrastin lachen uitbarsttezonder te antwoorden dacht Nas*r Eddin niet anders, ol zijn vermoeden was juist enknipoogend hernam hij op fluisterenden loon «ll faudra renou veler De Deensche politie wendt een originemiddel aan lot bestrijding der dronkenschap ingevolge bepaalde verordening moeten de agenten dronken mensrhen die zij op sitaatof op openbare jdaatsen aanli effen, op een wagen, naar httis rijde* Ingeval deze zoo beschonken zijn dal zij hun adres niet kunnen opgeven worden zij per as naar liet politiebureau gebracht, tj^zoodra zij daar hun adres kunnen noemen, per as naar huls De kosten van dit vervoert: moeten gediagen worden door den kastelein, dijden beüionkene 'het laatste glas sterken drank schonk vóór de dronkenschap intrad. De kosten bedragen som- lijd» vrij belangrijke sommen en schrikken af. Omtrent de verloving van prinses Louise, •de oudste dochter van den prins van Wales met lord Fitewordt in de World geschreven, dal hiermede een den grootste wenschen van den prins is vervuld daar thans ook zijn twee jongere dochters zich kunnen verloven. De Schrijver meent te mogen veronderstellen dat deze prinsessen mei builcnlandsche votMen in den echt zullen treden, de bekendmaking der vei loving zal kort na het huwelijk harer oudste zuster volgen Ook zegt het bl.id dat lord File de voorwaarde heeft gesteld da! zijn vrouw prinses Louise geen kamerdames mag hebben. Prinses Louise heelt hel huis van toid File, dal hij te Londen in Gavendish square bewoont bezichtigd en zich er zeer ingenomen mede ver klaard Lord Fife had een grooter huis willen nemenmeer in hel centrum gelegen. In Den (Haag ra overleden de' heer P F. Bruningsbekend letterkundige wiens militaire schetsen naast vele romans en novellen om hun humor zeer gezocht waren. Uit Gravenbage wordt gemeld Heden vorderen twee actueele luiten de aan dacht de feestviering van hei OOjarig bestaan der balaillons grenadiers «-n jagers en een treurig verliesdal onze Nederlandsche letter kunde, de journalistiek in het bijzuiider, ge leden heeft De feestvieringzal van zeer huislioudclijken aard zijn. Alleen in de kazerne zal men zich vroolijk makentenzij hel publiek daartoe door de bladen opgewekt, van zijn sympathie doe blijken door het ontplooien van de riaggen. Maar van publieke feestvieringen is geen sprake. De onderofficieren worden allen daag» vóór de minderen Maandag, den dag naliet teeilonthaald de soldaten op bier en brood, sigaren koffie en wal dies meer zij en op muziek en illuminatie op di; voor- en achlerpleinen der kazerne. Voorts zullen de officieren een diner en de geheele teestvierende militaire corporatie een parade houden waarbij een dagorder zal worden afgelezen: de straffen, aan velen opgelegd, worden kwijtgescholden eenige bevorderingen misschien ook een paar decoratièn Worden ver wacht, doch daarbij blijlt liet Het tweede feit betreft den dood van den be kenden schrijver 1'. F Brunings, laatstelijk hoofd redacteur van «De Avondpost De oud -luitenant- kolonel Brunings heeft door zijn romans en no vellen een eigenaardig standpunt in onze let terkunde veroverd hij heelt ons enkele waarlijk geestige werken geschonken en siond bij velen zeer goed aangeschreven Op j lurnalislisch ter rein heelt hij zich eerst in latere jaren bewogen. Aanvankelijk teuilletonist van «Het Vaderland ging hij voor eenige jaren naar de «Avondpost» over, om allengs zijn krachten ook daar uit sluitend aan 'tbellelristisoh «Zondagsblad» te wijden Onpartijdigheid gebiedt te erkennen dut zijn journalislische loophaan minder schitterend was dan zijn militaire carrière en dat hij als romancier meer lauweien heeft verworven dan op 't terrein der dagbladpers. Brunings laai vele vrienden na. Voor 't overige is het stil in 't Haagje. Onze grachten houden de vreemdelingen ver van ons verwijderd en ook Scheveningen lijdt naar ik hoor zeer onder den treurigen toestand onzer open riolen. Er wordt betwijfeld of het spuien in onze grachten zoovel schade zou hebben gedaan als de sluiting der sluizen Want ik hoordat er op dit oogenblik minder vreemdelingen te Scheveningen zijn dan verleden jaartoen het seizoen zoo tegenviel. Nu is 'l waardat de Parijsche tentoonstelling veel al breuk uan dc hadplaats doet maar toch geloof ik. dal ook de onhoudbare slnnk in de residentie niet zonder invloed is op het vreemdelingenhez :ck Het is zoo erg met ons water gesteld dat de inspec teur van den geneeskundigen dienst bij de land macht hel zwemmen der soldaten in onze ge meente zweminrichting heeft doen staken. Men is nu druk aan t baggeren in de grachten. Het zal waL helpen Misschien zal men legen 't einde van het sei/.oen er eenig nut van zien. Als met het langs dien weg wil vinden waarom dan geen radicale maatregelen genomen en een kleine stoombaggermachine aangeschaft! Dal zou misschien nog iels geveu.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2