Tit 's Groverihage wordt gemeld: Op stedelijk gebied zijn er groote dingen aan de orde. mais loujoursperdrix altijd de water- ververschingaltijd dc vaarlverbelering. Wal de eerste betreft is door de kiesvereeniging «'sGravenhage» reeds een petitie beweging in gang gebracht die ten doel heeft hel gemeente bestuur uit te noodigen. ja, door zedelijke pressie te dwingen, de sluizen van 't spuikanaal open te zetten (bijv. 's nachtsals de baden te Scheveningen toch óók rusten en dus geen last van de uitloozing in zee kunnen hebben) om onze verpestend stinkende grachten te reinigen, liet loopt inderdaad storm aan do bureaux der kranten en bij de winkeliersdie 't adres ter teekening hebben neergelegd; leods na 24 uren waren bij vele houders de adressen al geheel met handteekeningen voorzien. Ik voorzie dan ook dat tienduizenden Hagenaars in deze hun «tent zullen verheffen en dat het genieentebe stuur wel verplicht zal zijn er gevolg aan te geven. Dat Scheveningen er veel schade van zou kunnen ondervindenmeen ik bepaald te mogen betwijfelen. Want ik wees er reeds vroeger op door de Parijsche tentoonstelling is onze badplaats toch schaarscher dan ooit be zocht. In de vorige week waren er in 'l reus achtig «Hotel Garninial meer dan 30, in he' enorme «Kurhaus» niet meer dan 16 logeer gasten. En moet voor zoo'n handjevol vreem delingen Den Haag worden opgeofferd Dat gaal toch metterdaad met. A propos van Scheveningen deel ik u en iparenthèses mede, dat het orkest van Kes uit Amsterdam op «Seinpost» groot succes heeft gehad en daar voor het eerst een hoogst ge- distingueerd publiek heeft doen bijeenkomen. Er is sprake van meer concerten van dien aard, ter alwisseling van het gewoonlijk daar gehouden café chantant Nog dit over Scheveningen de officieren van 't regiment grenadiers en jagers hebben hun feest diner ter viering van het 60jarig bestaan der batuiljons te Scheveningen gehouden. Na 't diner ging men en corps naar «Seinpost,» waar het zeer vrolijk toegingzóó zelf»dat een der officieren bij een losse pirouette op 't terras viel en een been brak. Een Parijsche effectenmakelaarBoullé ge naarndis op de vlucht met de kas van de instelling «Speculation générale»welke één millioen Irancs bevatte. Er komt zooveel geld voor de nagelaten be trekkingen van de bij Saint-Etienne veronge lukten in het geheel 208 en van dezen waren 138 gehuwd en vader dat men denkt dat elk gezin circa 6000 frs. zal kunnen krijgen, afgezien van hel pensioen dal de mijnmaat- schappij aan de weduwen en weezen uitkeert. De firma Rothschild heelt 10.000 frs. gezonden. Een zekere Melchior Farkas uit Pest heeft een niet alledaagseh buitenkansje gehad. De man had nl. het geluk bij hel spelen in eene loterij te Weenen een som van 480,0IK) gulden te winnen. Om zijn winst niet te veel bekend te maken heeft Farkas vier bank-instellingen met de inning der som belast. Elk daarvan moet 120,000 gulden in ontvangst nemen. Op de renbaan van Paray Le Monial nabij Parijs zijn 3 officieren van hun paard gevallen. Een werd gedood en een tweede zwaar gewond. 3)e derde bleef ongedeerd. Dezer dagen stak ven werkman die op den Eiffeltoren een lek aan eene buis soldeerde nieuwsgierig het hoofd vooruit om te zien hoe •■een der elevators werkle en werd letterlijk onihooid. Het hoofd viei op eene vrouw die ^an den voet van den toten hare beurt afwachtte cin op le stijgen. trotsch en gelukkig gevoelen nu gij een ieder •onbeschroomd in de uogen blikken kunt. En wanneer hel in u woelt en bruistwanneer het u drijll om te strijdenwelnu besleed uwe kracl.ien dan aan uw vaderland en de wereld zal u eeren en allen zullen u zegenen. Ga weer naai uw bosch terug, met deze ridderkruisen op de borst, met de achting, welke allen u toedragen en word weer de rooverhooidman als ge kunt Hij boog het hoofd hij voelde de waarheid barer woorden. «Neen steunde hij, «neen, ik kan, ik wil niet meer terugkceren.» Zij legde zegenend de hand op zijn hoofd di - aani.-iking deed hem trillen en gehoor ge vende aan een opwelling van zijn hartstocht, sloot hij de scfioone vrouw in zijne armen en drukte gloeiende kussen op haie lippen. Ein delijk liet hij haar los en verwijderde zich haastig. De st:rren aan den hemel fonkelden even schitterend en de bloemen daarbuiten geurden even bedwelmend alsof niet zooeven liet geluk van een edel inunsch vernietigd was geworden. Een Engclschman die zich dezer dagen be vond iu hol «Brid Hólel» te Llandrindod-wells, werd onaangenaam verrast, toen in den namiddag van dien dag een leeuw ttjn kamer binnendrong die spoedig gevolgd werd door een oppasser van het circuswaaruit het dier ontsnapt was. Dij ried den ieiziger, zich stil te houden, en hel gelukic toen een zak over den kop vau den leeuw le werpen en zoo het dier weer le vangen. Men meldt nit Breda Een niet onaardig voorval brengt te Breda veler tongen in beweging. Een bijna 74 jarige schoone sedert lang weduwe en bekend om hare buitengewone zuinigheid zou in het hu welijk treden met een 28-jarigen jonkman. De afkondigingen waren voor de puie van hel stadhuis geschied en eergisteren zou de vol trekking plaals hebben doch de familie der bruid heelt haar onder ctirateele doen plaatsen, volgens de gerechtelijke afkondiging d.d. gis leren wegens verkwisting, wat het gevolg heelt gehad dat de curator weigert toestemming tot hel huwelijk te geventen spijl van velen die hunne nieuwsgierigheid dachten bot te vieren. Bij Twelloo ontstond brand in een akker rogge, door het vallen van vuur uit de machine van den locaal-spuorweg. Meer dan 20 vierkante el stonden reeds in vlam. Toen mej. V.. uit Deven ter, die thans met hare familie onder Twelloo eene buitenplaats bewoontdit zagsnelde zij er met een knecht heen om den brand te blus- schenhetgeen hun mei veel moeite gelukte. Een telegram uit Köping(Denemarken) meldt, dat het voornaamste gedeelte der stad door brand is vernield. Een ganschen dag woedde de brand die ontstond in een der magazijnen van de werktuigkundige werkplaats en zich naet ont zettende snelheid uilbreidde. Voor de meer dan 360 vacante predikanls- plaalsen bij de Ned. llerv. Kerk is thans geen enkel candidaat meer beroepbaar. Madame G G. te Parijs moest een meid hebben. Zij ging naar een verhuurkantoor en maakte daar kennis inet een allerliefst schepseltje van de beste getuigen voorzien en hel toonbeeld van eerlijk heid en nauwgezetheid. Den volgenden dag moest Felicie de modelmeid, boodschappen gaan doen en ontving ze twintig Irancs van mevrouw. Met een mandje aan den arm wandelde zij naar den concierge en verzocht dezen het 20 francs-stuk te wisselen. «Stommerik,» riep zij eensklaps uit, toen de dienstvaardige concierge aan haar verzoek vol deed «daar heb ik het geldstuk op de tafel laten liggen.» «O, dat is niets; gij kunt het mij aanstonds wel geven Het aardige dienstmeisje het toonbeeld van eerlijkheid en nauwgezetheid, vertrok in gezel schap van den louis van den concierge en de 20 fres harer meesteres en verscheen niet weer. Spoedig snuffelden eenige politie-agenten als speurhonden rond in de buurt en o, jammer - ze vonden hel modeldienstmeisje in een calé goede sier makende met een kappersbediende. Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van Vrijdag 13 Juli gepresideerd door den heer Burgemeester Jhr. Mr. T. A. J. V3n Asch van VVijck waren aanwezig 11 ledenen afwe zig de heeren v. d. Wall BakeGroeneboom en Vermolen. (1 vacature). Daarin werd behandeld een verzoek van den directeur der Utrechtsche waterleidingmaatschap pij om verlenging van den termijn van aanvaar ding der concessie voor de aanleg en de exploi tatie van een waterleiding in de gemeente. Even als het vorig verzoek waarop door de raad uit stel was verleend tot 10 Juliwas het motief voor dit verzoek dat de onderhandelingen der maatschappij met het gemeentebestuur van Utrechtdat zich hei geven van toeslemming tol de aanvaarding der concessie heeft voorbe houden nog niet zijn afgeloopen. B. en W. adviseerden gunstig op het verzoek; zij zagen geen bezwaar om aan het verlangen van den directeur te voldoenomdat spoydig overeenstemming tusschcn het gemeentebestuur van Utrecht eu de maatschappij is te verwachten en het uitstel op den termijn van aanvang der exploitatie 1 Mei 1890, geen invloed heeft. Con form dit advies besloot de raad zonder hoofde lijke stemmingnogmaals een uitstel toe te staan van drie maanden. Aan den heer J. Lindenhoviusdie een be noeming heelt ontvangen tot tweeden onderwijzer aan het instituut tot onderwijs van blinden te Amsterdam is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer 3an de school 3e soort in de Koestraat, ingaande 19 Augustus a s. Tot onderwijzeres aan de openbare meisjes school is benoemd mej S. 11. E. Prins te Beiden wier jaarwedde is bepaald op f675. benevens eene personeele toelage van f50 per jaarj Marktprijzen tc Amersfoort, 4MEHSPUUKT Vrijdag 12 Juli 188!). Appelen f0.a I (I Kleiaaitlappeleü f (jtf 0.Zandaardappele» v. 12 f3,de heel Hoendereieren 13 50 ;i 14 de 100 stuks. Eendeneieren I 0,- n I O,—, do 000 stuks Boter fl.— l'l 15 't kilo. Kippen f 0.00 d fl.10 p si. Kuikens 10.50 a 11p st. Piepkuikens f0 25 d f0,90 pm si. Oude Eenden I 0 00 a 10.80 p st. Tamme Konijnen II 0.25 a f 0 90 per stuk. Duiven f0.30 a f 0.70 p paar. Biggen f6.— ■j (13.p st Schrammen f 13 120 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 90 heet. Zand- aardappelen, 8000 stuks lloeudereieren1900 kilo Boten Petroleuin-Noteeringen van de Makelaars Cantzlaar éc Schalkwijk te Rotterdam. Zaterdag 13 Juli Tanktusl 18.55Geïmporteerd fust f8,60 SepU-Ool.-Nov-üec.-levcring 18,75 alles Entrepot. AMERSFOORT den 15 Juli 1889. Verwijzende naar ons vorig nummer vinden wij na rijpe overweging geen vrijheid de kiezers een vjjfden candidaat. voor het wit stembiljet aantebevelen latende de keuze daarvoor over aan het eigen begrip der kiezers, die worden uit- genoodigd getrouw ter stembus opteko- men en hunne stemmen uittebrengeu op (wit stembriefje) de heeren M. L. Celosse T- illreileiide Zand ij k Jr. ,rdull. J. J Kleber C T. van Beek 5e naam naar eigen begrip intevuilen. J. J. Borst (gekleurdstembriefje# Z M. heeft benoemd tol ambten, van het openb. min. bij de kantonger in liet arrend. Utrechtvoor de kantons AmersfoortBnrukelen- Nijenrode en Woerden ter stanrfpl. Utrecht Mr. J. W. M. Bosch advoe. en pioc la Utrecht tevens beèed. klerk ter griffie van de eirond- rechtb. aldaar. Donderdag 18 Juli. des avonds ten 7$ uur# wordt een extra concert in Amicilia gegeven door het muziekcorps van hel 1ste Regiment Hussarenwelwillend aangeboden door li. II. officieren van dat Regiment, alhier in garnizoen. De heer J. I.indenhoviusonderwijzer aan dc openbare school 3. soort (Koestraat) alhieris benoemd lot 2. onderwijzer aan hel instituut tot onderwijs van blinden te Amsterdam. Een weduwe te Dokkum kwam dezer dagen tot de minder aangename ontdekkingdat uil een kastje in hare woning een doosje waarin bank van leening briefjes ter waarde van onge veer f 40was ontvreemd. Bij onderzoek bleek, dat een 13 jarig meisje het doosje «omdat ze het mooi vond» had weggenomen en de briefjes waarvan ze de waarde niet kende had verbrand. fn de Schevcningsche boechjes is het lijk gevon den van een onbekend man knapzindelijk gekleedtiaar het uiterlijk een timmerman. Naast het lijk lag een pistool. Dal loopt niet goed af Hel lOjarig kind van iemand te Nieuw-Vcnnep. wiens vrouw sedert zes jaren mot zekeren l$. te Amsterdam samenwoonde is nabij de ouderlijke woning door B. opgepakt en per «aapje,» waarin zich ook de moeder bevond naar Am sterdam vervoerd. Zoo spoedig mogelijk is van deze zaak pro ces-verbaal opgemaakt, en de Amsterdanische politie per telegraaf met het gebeurde in kennis gesteld zoodat de liefdevolle moeder zeker heel gauw weer het hijzijn van haar kind zal moeten missen en B. zich voor zijn schaking voor den rechter zal te verantwoorden hebben. Twee korpotaals en een soldaat, te Borger- houlbij Antwerpen op wachtgingen aim den overkant van de spoorbaan wat toespijs halen voor hun avondeten. Gewaarschuwd dal de offi cier van de wacht naderde snelden zij in allerijl terug bespeurden niet dat er een trein aan kwam en werden alfe drie overreden Twee bleven nagenoeg op de plaats doodéén die nog leekenen van leven gaf. werd naar het hospitaal gebracht. Zij waren 18 en 24 jaar oud. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat in de lage Giessen onder Hoornaartwee geheel witte vogels rondvliegen en aller aandacht trek ken hun gezang is daarbij liefelijk en zij heb ben de grootte van een kanarievogel.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2