M 5847. jgju Maandag1 29 ISPEst Juli 1889. Politieke Revue. FEUILLETON. mm nun Ultgevor Dit blad TBraehlJnt Maandag en DanJerdigmMaj. Al,on.,em.nl per 1 maanden f\,~. Franco per Bureau A. H. VAN C L E E P P °>l AdWtMtiHn, 1—8 refill 80 Cta.elke regel meer 10 Ct* (Jroote Utler» naar MUURHUIZEN Plaatsruimtej .oor randen en andere extra inrij;ting gei.liiedt hnoger prljihnrekenini; Legale to Amersloort. ofllcieAleen ontpitten. Adv. per regel 18 CU. Reclame, per regel 25 Cu. - Aft. «emmer. 10 Cte. hOOk KortOeraCht Wijk B 60 Bruidschatten voor dochters verwekken dik wijls veel hoofdpijnvooral bij hendie ook veel zak pijn hebben. II. M. Keizerin Koningin Victoria die geen gebrek aan geld heelt maar fameus rijk is, lijdt die bruidschatpijn niet. De Engelsclie Natie zorgt voor de bruidschat ten barer dochters Kn gebrek aan dochters heelt zij ook niet. Doch zij verstaal de lang niet gemakkelijke kunst, om al haar dochters in 't huwelijksbootje te doen slappen. Nu weer heelt de bruidschat van prinses Louise die den markies van File trouwtaan leiding gegeven lot lange en scherpe de batten in T lagerhuis en daarbuiten in lange niet altijd beminnelijke artikelsin de dagbladen. LaliouchèreGladstone en de heer Smith ston den in de commissie, door hel parb'inent be noemd tegenover elkander. De lieer Smith trad op als verdediger van de kroon, Gladsionedeed een bemiddelend voorstel. Nu heelt men Zondag in llydepark eene meeting gehouden en met kracht geprotesteerd tegen do nieuwe aderlating van dc schatkist liet parlement is echter gewoon zich oin dergelijke protesten niet veel te bekommeren. Wal beweegt de koningin om telkens weer met geldaanvragen bij 't parlement te komen 11. M. is schatrijk. Zij ontvangt jaarlijks 385.000 pd. en de gehoole koninklijke familie kost En geland gemiddeld per jaar 600,000 pd., wat geene kleinigheid is. Zoo is het niet vreemd dat men de noodzakelijkheid van de dotatie niet in ziet onder de belastingbetalende burger». Maar II. M. handhaall de oude privilegiën. Dat doen wel meer, sis de privilegiën voordeelig zijn! De discussie over dit onderwerp heeft geluk l<ig dc aandacht eenigszins algeleid van den ge- heimzinnigen vrouwenmoordenaar, die zich ol wien men Jack the Hipper noemt. De politie weet nog altijd nieis. Hare taak is trouwens niet gemakkelijk. In While Chapel kan een misdadiger zich gemak kelijker dan ergens elders verbergen. De eige naars van de alaaphuizenwaar men voor een dubbeltje den nacht doorbrengtzijn zelden geneigd inlichtingen aan de politie te geven de bloei van hunne zaak berust voor een deel op hunne stilzwijgendheid. Honderden boven 2) Naar liet Duiisch door S... tGij kunt mij dat met uwe achtentwintig jaar niet wijsmaken. Gij met uw schoon gelaat en met uwe manlijke manieren die mij heel goed bevallen, zult wel een» bemind hebben..» «Ik kan u toch al de dwaasheden welke ik begaan heb, niet vertellen Milla...» «O.» riep zij vol ontzetting uit, «verliefd zijn noemt gij dwaasheden Nu antwoord mij deze vraag eens oprecht: gelooft gij dat men meer dan eenmaal lielliehhen kan «O, ja,» vei zekerde Edmund nadi ukkelijk. «Neen wij niethernam zij hoogst ernstig, hem scherp aanziende, «wij, Amcrikannsehe meisjes kunnen slechts eoninaal in 'l leven be minnen.» Op dat oogenblik boden eenige meisjes haar ruikers te koop aan; zij kocht, voordat Edmund haar verhinderen kon eenige losse bloemen die zij van voren op haar kleed bevestigde dal volgens de toenmalige mode een gedeelte van den hals onbedekt liet. «liet teekwnt zoo aardig af, niet waarvraagde zij ongedwongen. «Neen, maar 'I doet mij pijn, er schijnen doornen aan de stelen te zitten.» vervolgde zij eenige oogenblikken laterde bloemen Edmund lachend toewerpende «Wat zijl gij heden toch dom!» zcidc zij het hooid schuddende. dien slapen op «Ie straalzij zijn overal en ner gens. Daarbij komt, dal dronken lieden ol arme krankzinnigen meermalen de politie van't spoor brengen dat de vrijw illige detectives de agenten uit liefhebberij, altijd sporen meenen te ontdek ken waar niets gebeurd is Men verdubbelt de posten, de grootste waakzaamheid is voorge schreven maar Jack the Ripper is niet te vinden. Het «Frerndenhlatt» verklaartdat de bewe ringen van Grashanin volgens welke Oostenrijks politiek zich ten doel stelt om tusschen Servië en Bulgarije een conflict te voorschijn te roepen, en dat de Bulgaarsche regeering vooral op Oos tenrijks aandringen troepen naar den kant van Servië heelt gezondenniets dan een verzinsel zijn. Hel blad voegt er bij dal dit alles uitge strooid wordt om legen Oostenrijk op te hitsen. De Oostenrijksche staatkunde is er juist op uit, om van de regooringe.ii te Belgrado en Sofia ophelderingen te verkrijgen omtrent hare voor nemensien einde een mogelijk misverstand uit den weg te ruimen. De Servische en Bul gaarsche regeeringen zijn liet best in staat om getuigenis te geven van Oostenrijks werkzaam heid in dien zin. De ontvangst van Koning Milan te Belgrado is van de zijde der bevolking koel geweest min of meer terughoudend. Misschien moet dit worden locgeschreven aan allerlei geruchten als zou de koning opnieuw den troon willen beklimmen teneinde aan de thans lieerscliende anarchie een einde aan te maken. De koning was tegenover den metropolian zeer hartelijk en deelde hein mede dat zijn komst alleen in verband stond met de opvoeding van zijn zoon. De republikeinsche persin Frankrijk verwon dert zich er overdal de regeering de krijgs raden nog niet bijeengeroepen heeltom de beschuldigingen van knevel»»ij en geldverspilling tegen generaal Boulanger te onderzoeken Do Hépiiblique Frani;nise dringt aan. op onmiddellijke toepassing van de militaire strafwettenvooral ook wijl niets belet dal twee processen te gelijk worden gevoerdomdat zij over ver schillende zaken handelen. Enkele bonlangistischc bladen hadden, bij het bekend worden der acte van beschuldigingliet vermoeden geopperd, dal de beschuldigden zich haasten zouden naar Edmund drukte zijne lippen op de bloemen. «O, die mannen,» spotte zij, met den vinger dreigende, «o, die mannen, wie kust er nu bloemen,» on met eene onbeschrijfelijk bevallige beweging reikte zij hem hare kleine mollige hand waarop hij natuurlijk eenon kus drukte. «Wat it er, gii zijt zoo zwijgend Edmund0» «Ja,» antwoordde hij ernstig, «ik voel mij ontstemd bij de gedachte, dal het de laatste wandeling is. welke wij samen maken.» «Wat meent gij?» «Ik inoet vertrekken.» «Gaat gij nu reeds?» vraagde zij ontsteld. «En wij zijn nauwelijks vrienden geworden. O, ge weet nietlioc ik mij zonder u vervelen zal. Doch. waarom reist gij zoo plotseling al.» Edmund prevelde de gewone vorontschuldi gingen zijne zaken cischlcn zijne tegenwoor diglieid. Millagewoonlijk zoo spraakzaam was plot seling stil gewordenhare hand op Edmunds arm houdendeschreed zij. in gedachten ver zonken, nevens hem Torn zij aan het hotel gekomen warenhield zij zijne hand lang in de hare en fluisterde hein toe «Voor uw vertrok wil ik u een klein aan denken schenken doch ge moet mij beloven dal gii vóór liet diner uwe kamer niet betreden zult Wilt gij dat doen?» «Ja Milla ik belool liet u Mot oen allerhelst knik|o.dat hem geheel in verwarring bracht, ijlde zij hoen Toen Edmund twee uren later op zijne kamer kwam vond hij op de talel een blad papier leggen waarop Milla een lied gecopiüerd had, dut zij op zgu vullingen steeds zingen moest. Frankrijk te komen, om zich ter beichikking dor rechters te stellen. Tot nog 'oe deden zij dat niet en zij zullen het ook niet doen de beide manifesten zijn op dat punt duidelijk genoeg. Er schiet dus niets over dan hen bij verstek te veroordeelen. Hel ontslaan van Boulnngistisch gez inde amb tenaren gaal voort, daar ook aan het Ministerie van binnenl. zaken een 4(Jtal beambten bun congé hebben gekregen. Meer maatregelen van gelijken aard zullen waarschijnlijk volgen. Sedert eenigen tijd worden te Kon*tantinopel tijdingen uit Azic ontvangen van bewegingen van Russische troepen aan de grenzen van Turkije en volgens een telegram der Standard uit Er ze- roem moeten die bew -gingen in de laatste weken op zeer groote schaal hebben plaats gehad Tus schen de Turksche grens en dc linie Kutais Tifli»- Aloxandrnpel Krivari staan 80 OUD Russen en men verzekert, dat aanzienlijke versterkingen nog op marsch zijn. Sommigen meenen dat R ustand op Creta on rust stookt om in Klein Azië te minder tegen stand te zullen vinden. De Duitscli Zwitsersrhe strijd heeft zich mede gedeeld aan het bediendenpersoneel der hotel». In Davos is een groot hotel waar de hellt der vrouwelijke bedienden Duitsche zijn terwijl de andere hellt uit Zwitsersche schoonen bes:aal. Hier is de partijstrijd in vo.le heftigheid ont brand. De Duitsche keukenprinsessen, kamer meisjes en werksters met hunnen aanhang lezen de «Xordd. Allg. Zeitung.» de Zwitsersche maagden den «Freion Rhatier» en als de dame» elkander bij hei middagmaal ontmoeten, gaat het hard tegen hard. Men is vaak op het punt handgemeen .e worden waarbij de kellners de srhnonen op wier hand zij zijn nituurlijk zouden ondersteu nen doch de vrees voor den geslrengen blik van den oberkellner heeft dut nog vooi komen. Men vreest nn in Davos dal liet zoover zal komendat de Duitsche bedienden van de Zwitsersche gasten en de Zwitsers van ue Duitsche bezoekers geen fooi meer aan zullen willen nemen. Wij zien achter de zaak zoo ernstig nog niet in. Onder den titel had zij de volgende woorden geschreven «Song by... don'tforget III. Een zeker dichter heeft eens beweerd, dat liefdeliefde opwekt. Dal is evan onwaar als hoopvol. Docli hel laat zich niel loochenen, dat iemand die weet dal hij bemind wordt voor haar, die hem liefheeft, eene zekere sympathie voeltwelke uit eigenliefde voortspruit. Edmund verkeerde in dat gevalhij was op zich zeil ontevreden en treurig gestemd omdat hij Milla verlaten moes', en toch speet hel hem weer. dat hij 't niet vroeger had gedaan, terwijl hem die kleine bewijzen van liefde diep troffen. Aan de lable d' hóle zal bij tegenover baarhij voelde, dal haar blik onderzoekend op hem rustte alsof zij nagaan wildewelke uitwer king haar klein geschenk op hem teweeg ge bracht had Wat hem geruststelde was, dat niemand cenig bijzonder acht op deze verhou ding scheen te slaanniom unl zinspeelde daarop hetzij mot woord ol blik; integendeel, men deed alsol men niet bijzondeis vond in hot vooildnrende samenzijn dier twee. l)at gal ten minste Edmund eenige troost en verlichting in zijnen eigenaardige n toestand, waaruit hij niet wist te geraken. Hij bad geen plan om haar ten huwelijk te vragen, en toch zou bij gaarne elk voorwendseldat hem daartoe noopte, aan gegrepen hebben. Zij was immers zoo geestig, zoo bevallig en zij beminde hem toch zoo innig. Hij besloot om haar dadelijk na het diner aan te sprekendoch zag zich verhinderd dat voornemen uit te voerenwant men nam hem dadelijk in beslag, daar men «blindeman-

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 1