Donderdag1 1 Augustus 1889. m 5818. Politieke Revue. FEUI LLETON. Uilgevor H. VAN CLEEFF te Amersfoort. Dit bl»d v«rachi)nl Maandag en Donderdagmiddag. Alionneinaat per 3 maanden f 1, Franco por ost /1,15. Advertcniijini6 rcgcla 60 Ct».elite rngel nicer 10 Ct«. Qrootc letters naar Plaatsruimteroer randen en andere extrn inrigting geschiedt hooger prijeherekening. Legale ofliciel'leen onteigen. Adv. per regol 15 Cts. Kcclaracs per regel 25 Cts. Afz. nummert 10 Cte. Bureau MÜDRHUIZKN hoek Eorlegracht, Wijk B60 Kun nieuw incident heeft zich in zake het proces- Boulanger voorgedaan en vormt liet on derwerp van aller gesprok. In do eeiste dagen van de nu aangevangen weck zouden aan de leden van het Hooggerechtshof worden ter hand gesteld de dossier» van «normen omvang, be vattende de uitspraak van de getuigen voor (lc commissie. Wie schetst nu de agitatie, gewekt door de publicatie er van Zaterdag en gisteren in de boulangistische «Cocarde» en «Intransi- geant.» De eerste openbaar gemaakte getuige nissen waren die van generaal Perron en Aiibert betieffende de verduistering van geldon, duor lloulanger gepleegd en gisteren werden zij voortgezet door de getuigenissen van generaal Saussier, ReinachBaret enz. Veel nieuws is niet openbaar geworden maar hei leit op zich zelf haart groot opzien en onmiddellijk is een nauwkeurig onderzoek ingesteld hoe zulke olfi- ciëele stukken aan de redacties van beide bladen in handen zijn gekomen. Ken der redacteurs van de Cocarde is reeds in hechtenis genomen, 't.Schijnt, dat oen vrouw, werkzaam aan de drukkerij van den Senaat, tegen geldelijke be looning genoemde bladen een exemplaar van hel dossier heelt ter hand gesteld; zij is gister avond in hechtenis genomen. Later bevatten al de boulangislische bladen uittreksels uit het dossier. Terwijl het land uitmaken zalhoeveel ver trouwen het stelt in den candidaat der ver- eenigde autocratische partijen gaat het proces voor het Hooggerechtshofzoowel als voor do openbare meening, kalm zijn gang. Zaterdag was de tijd voor de eerste dagvaarding verstreken, en werd een ziüing van liet Hooggerechtshof gehouden waarin de presidentLe Roverhet volgende bevelschrift uitvaardigdedat de be schuldigde zich moeten aanmelden binnen een nieuw tijdsverloop van tien dagen en dat bij gebreke zij zullen worden verklaard in opstand te zijn tegen de wellenvervallen verklaard van hun burger- en burgerschapsrechten en dat hunne goederen zullen worden verbeurd ver klaard, gedurende de instructie hunner zaak, bij verstek.® Deze nieuwe termijn is den 7en Aug. verstrekenVrijdag 8 Aug. zal dus het Hooggerechtshof zijn eerste openbare zitting kunnen houden. (Slot.) Naar het Duilsch door S De cene helft van 't gezelschap, waartoe Milla en Edmund ook behoorden, zou zich verbergen, de andare moest zoeken Milla (luisterde Edmund in dat zij eene niet te ontdekken schuilplaats wist en gaf hem een wenk om haar te volgen, waaraan hij voldoen moastwilde hij niet on beleefd schijnen en voor uitleggingen was geen tijd voorhanden. Het levendige meisje dubbel bekoorlijk in het dunne witte kleedjedat haar weelderig gevormde gestalte eng omsloottrad haastig eene kamer binnen waarin zich toevallig nie mand bevond. Zij sloeg vlug de «ware gor dijnen welke de hooge vensters verborgen weg cu zeide Kdinund dat zij zich daar ver bergen wilde. Hij was haar behulpzaam en on willekeurig beroerden hare lokken zijne wangen, hetgeen hem het bloed naar de slapen dreef. Eindelijk was alles naar haren zin geschikt en wilde Edmund zich verwijderen toen zij hem bij do hand terug hield hem op verwijtenden toon vragende «Hè gaat gij heen. Dat tlachl ik niet.» «Maar waar moet ik mij dan verbergen?» «Wel naast mij. Er is plaats genoeg voor u. Kdinund aarzelde een oogenblikmaar het was immers de laatste avond het laatste verzoekdat zij lol hem richtte. En waarom Het plebisciet van generaal Boulanger bij de verkiezingen voor de Fransche departementale raden is volkomen misluktzelfs ondanks de krijgslistwaarvan de brav' général zich heelt bediend. Gelijk men weet, verklaarde Boulanger, dal hij zich slechts in 80 kantons candidaat zou stellen maar in het gelienn trad hij inderdaad in 400 kantons op. De berekening wus na tuurlijk daardopr de kans voor de verkiezing in 80 kantons te vermeerderen en dan deze er uit te kiezen en le zeggen «Dit zijn de 80 kantons waar Boulanger is opgetreden en in alle is hij gekozen Zelfs op deze wijze kon Boulanger geen 80 kantons, waar hij gekozen werd, bijeenkrijgen, want nu reeds is de uitslag van 800 kantons bekend en daarvan is Boulanger slechts in 11 gekozen. Den volledigen uitslag kan men na tuurlijk eerst later beoordeelen doch nu reeds is het duidelijk dat generaal Boulanger geen reden heeft om over zijn poging tol hel houden eene volksstemmingin den trant van Napoleon III bijzonder tevreden te zijn. Het lange verblijf van den schah van Perzië in Engeland bewijstdat het hem daar uitstekend bevalt en inderdaad hebben niet alleen het gouvernement en vele officiëele personen maar ook aanzienlijke en rijke particulieren al het mogelijke gedaan om zijn verblijf aangenaam te maken. Dat dit alles niet geheel belangeloos geschiedtis natuurlijk doch of het den En- gelschen staatslieden is gelukt den schah tol een hondgenoot le maken, is zeer onzeker; hij weel maar al te goed dat Rusland ge vaarlijker is dan Engeland en daarom het meest moet worden ontzien Waarschijnlijk heeft dc Oosterschc vorst zich lol niets verbonden. De Amerikaansche vlag heeft een kleine maar veelbeteekenende wijziging ondergaan. Hel aan tal sterren is den 4n dezer op 42 gebracht, en zulks ter gelegenheid van de verheffing van de «territories» WashingtonMontana en Noord en Zuid-Dakota tot Staten. De toestand op Creta wordt voortdurend zorg wekkender. De laatste bevelen, die de Porte aan haren gouverneur op het eiland zond, bevelen de grootste voorzichtigheid aan. Hem wordt ge last de onlusten tegen te gaanen vooral de xou hij het niet inwilligen. Welke veront schuldiging die door haar voor geldig aange nomen zou wordenkon hij aanvoeren voor zijne weigering Hij bedacht zich dus niet lang en voldeed aan haren vvensch. Zij stonden dicht naast el kaar .Milla was zeer kalm hetgeen nu juist van Edmund niet getuigd kon worden. «Mag ik u hartelijk danken voor uwe lieve attentie Milla zij trof mij diep en beloof ik u stellig, dat zij mij dikwijls aan de genocgc- lijkste uren mijns levens zal herinneren. «Gij hebt toch wel het onderschrift opge merkt Don 't forgetzult gij mij nimmer vergelen «O neen behoef ik u dat nog te verzekeren.» «Stil,» zeide zij. «men komt en hoe langer zij zoeken des tc aardiger is het.» Men vernam inderdaad naderende schreden de deur werd zacht geopendalle hoeken en kasten werden onderzochttot dat men ein dal ijk de gordijnen uil elkander sloeg cn de jongelieden ontdekte, die ijlings te voorschijn traden. «Nu, heb ik het nu niet geraden, dat men Millie en den heer d' Avrcy te zamen zou vin den:» riep een Italiaan uit, «die twee zijn toch immers onafscheidelijk. Deze woorden troffen Edmund zeer onaan genaam terwijl zij noch op Milla noch op liet overige gezelschap een bijzonderen indruk schenen te jnaken. Onder scherts en gelach keerden allen naar dc gezelschapszaal terug waar dc achtergeblevenen hem niet gejubel ont vingen. «Waar waren zij?» vraagde men van alle zijden. ontevredenheid der Turken niet op ie wekken; de Christenen beschouwt men als voor Turkije verloren. In plaats van de staatkunde van on derdrukking gaat nu de Porte berusting pre diken waaruil men besluiten magdat het niet zoo heel lang meer duren zal, of Turkije zal door den loop der gebeurtenissen gedwongen worden Creta aan Griekenland af te staan in afwachting dezer harde noodzakelijkheid tracht Turkije voorloopig zooveel mogelijk de aandacht in Europa van Creta alleleiden. En alle bevelen, die de gouverneur ontvangtdienen slechts ter bevordering van dat doel. Engeland zal weldra een nieuw soort brief kaarten invoeren nl brielkaarten van 3 stuivers, welke bestemd zijn voor hel verkeer tusschen Engeland en Australië. Zij zullen gestempeld worden met een nieuwen stempelvoorstellende koningin Victoria ten voelen uit in de kleeding, welke zij bij hel jubilê droeg en vervaardigd naar het portret, dat de schilder Angeli van de koningin maakte Reeds spoedig zullen deze brief kaarten in den handel worden gebracht. Te nauw geregen Eene jury te Birming ham dezer dagen naar Engelsch gebruik uit spraak moetende doen omtrent de oorzaak van den dood van eene plotseling overledenegaf als uitspraak «Overleden door drukking rondom het mid del». De bedoeling was, le kennen te geven, dat de overledene een |ong dienstmeisje de ongelukkige gewoonte had zich uil ijdciheid zoo sterk in ;e rijgen, dat er, toen zij een plolielingen hevigen schrik had eene stoornis in den bloedsomloop plaats had waarvan een onmiddellijke dood het gevolg was. Donderdag kwam een vrouw uit Tirol te Münchenom haar negenjarig zoontje onder behandeling te stellen van dr. Nussbaum. Het kind heelt geen kin. De onderlip gaat direct in den hals over, terwijl de groote oog-n en de dito mond aan hel ge'neele gezicht een vrees- aanwekkende uitdrukking geven Hoewel zij gaarne zou hebben betaald werd de vrouw in elk logement nachtverblijf geweigerd De kasteleins waren zeer zeker bevreesd dat hun klanten van vrees zich in hun glas bier zouden verslikken. «In de kleine achterzaalze hadden zich beiden achter de venstergordijnen verborgen,» werd er geantwoord. Allen lachtenzelfs Milla. Edmund echter staarde verdrietig naar den grond maar aan hel gebeurde was niets te veranderen. Hij be greep niet hoe Milla een en ander zoo luchtig opnemen kondacht zij er dan niet aandat het een ieder opvallen moestwanneer haar naam steeds in vereeniging met den zijne ge noemd werd Het was laat toen men van elkaar ging. Allen begaven zich naar hunne kamers om zich ter ruste te begevenbehalve Edmund die on rustig in den tuin heen cn weer wandelde. Wat stond hem le doenhoe moest hij hande len Ditmaal was het toch te ernstig ge weest het was wel haar wil geweest.maar zij had waarschijnlijk er niet over nagedacht, welke gevolgtrekkingen men zou kunnen maken. Had hij daarom niet standvastiger in zijne wei gering moeten blijven volhouden Mocht hij haar nu prijs geven aan de babbelzucht van dc hotelbewonerslloe zou zijne familie 't echter o ic.nenals hij eensklaps met huwelijksplan nen voor den dag kwam? En toch zou hel niet zoo erg zijn om eene mooiejongelieve geestige vrouw als Milla de zijne te noemen Met deze gedachte sliep hij dan ook in en toen hij den volgendon morgen ontwaakte, was zijn besluit genomen Hij kleedde zich haastig aan. Toen hij de vestibule betrad om zich naar de ontbijt/aal lc begeven zag tui daaiin Milla in gesprek met e n jongen Engeischmandie gisteren eerst aangekomen was Edmund nader^

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 1