den dn directeuren als zij galant wilden zijn jegens de dames van het opentten gezelschap dit voor eigen rekening moesten zijn niet voor het geld van de aandeelhouders en de sia.ls- subsidiën. En de directeuren waren nu genood zaakt, uit eigen zak 10 plaatskaartjes eerste kl., 18 tweeda en 2-4 derde klasse te betalen be nevens de vervoerkorsten van de bagage. Daaren boven zullen zij waarschijnlijk nog gerechtelijk worden vervolgd wegens misbruik van macht in hun ambt. Die galanterie wordt wel duur geboet Maar wie weel hoe dankbaar de opereiten- dames zijn geweest Omtrent den door den beambte Arts uit de Bank van leening te Nijmegen gepleegden diefstal van beleende gouden en zilveren voorwerpen kan nog worden gemeld dal bij het door de commissie voor de Bank van leening gehouden onderzoek naar de vermiste panden is gebleken dat niet minder dan 132 panden uil de Bank waren verdwenen waarvan de waarde op I 1553.40 was geschal en waarop door de Bani f 1291.50 was geleend De directeur der Bank, de heer Van Lithis aan hel gemeentebestuur verantwoordelijk voor de schade. Jessen heeft proefnemingen gedaan in zake de verteetbaarheid van vleesch en melk Aan een gezond mensch werden deze stollen ge gevenen na een bepaalden tijd werd de maag door middel eener pomp geledigd. Men heelt hieruit gezien dat rauw rund vleesch binnen 2 uur rauw kallsvlcesch 2| var kens vleesch 3 gaar gekookt rund vleesch 3 gaar gebraden mud vleesch 4 rauwe koemelk gekookte koenieik 4 zure koemeik 3 verteerd was. Men ziel hieruit dal rauw rund- vleesch het gemakkelijkst verteert en gaar g braden liet moeilijkst. Deze proefnemingen zijn te nuttiger, daar velen dikwijls het tegenover gestelde dezer resultaten vermoeden. Omtrent het bekende treurige ongeval ti Soerahava deelt de Locom. nog mede «Wat de oorzaak van den dood betreft bestaat nagen >eg bij niemand rneer twijfel aan vergifti ging. Dr. Smedingdie lang heeft vastgehouden aan cholera, rnoet ten slotte zijn gekomen tot lie' gevoelen der doctoren Leuzingeren Hoffman, die beweren dal vergiftiging door arsenicum heeft plaats gehad. Dat de geneesheeren hiertoe zijn gekomen is niet te verwonderenmaar vv--' dat zijnadat, in twee verschillende huizen, drie personen waren gestorven die te zamen hadden gegeten niet aan vergiftiging schijnen te heboen gedacht, of er althans niet naar* ge handeld en bébe van Delden die van een der zeilde spijzen had gegeten opnieuw ais cholera- lijders hebben behandeld. Nader is gebleken dal de kokkie van mevrouw Moll geld had gevraagd voor de lanen hoera hetgeen haar was geweigerd Mevrouw Moll- Snethagedie om welke reden is ons onbe kend haar kokkie niet scheen te vertrouwen, had later aan de meid barer zuster gevraagd of deze niet vreesde dat de kokkie haar wegens de weigeringalles slecht zou doen waarop die meid had geantwoorddat zij niet zoo djahat zou zijn. Den dag van het diner echter heeft de kokkie aan de meid van mevrouw Moll Pfeiffer herhaaldelijk gevraagdwat zij toch in dt keuken te doen had en gezegd dat zij er niets te maken had. Ren andere baboe die van de a jam kódoq wilde snoepen, heelt zij '.oege. «Zeg dat niet. Lilly,» vermaande hare vrien din ernstig en liet de hand Iielkoozend over de blonde lokken der weenende glijden«onze kinderen zijn immers bij God Wij hebben echter rog plichten op aarde te vervullen «Daaraan kan. daaraan wil ik niet denken het leven i mij lot 1j«i Hoe kunt gij verlangen, dat ik aan iets anders denken zal dan aan inijn liel kind.» Op dal oopenhlik werd er geklopt en daar Lilly geene beweging maakte orn op te staan ging Clara naar de deur. «De naai-ter der genadige vrouw is gekomen orn de japon aan te passen,» zeide Lina tot de professorsvrouvr op de vraag, wat zij verlangde Clara daciil een oogenblik na wat haar te doen stond... zij durfde de naaister niet eigen machtig wegzenden en, toch scheen het haar toe dat Lilly al bitier weinig lust zou gevoelen om haar te ontvangen, 't Beste was orn deze zelve te vragen wat zij wilde. «Lilly, daar is de naaister...» «O ja. dal is waar ook, zeker voor de rouw. Ik moet toch eene zwarte japon mei crêpe 1 ebben hoe kan juffrouw Muller juisi nu komen, zij kon toch wel hegrijpen, dat...» «Wil ik soms inei baar in uwe plaats spieken, dan kan zij u later passen.» neen dan duurt bet weet dagen voor- I voegd «cv zit bibi in, eet er niet van.» Er be slaat <1 lari'.n sterk vei moede» dat de ajuin kó luq vergiftigd i- geweest. De lieer Mill, oio ook aanval va» krampen k ecg is door eastorolio beier geworden Kas» klein kindje va» Mevrouw Moll iiiocli' niet anders «'ten da» rijst niet wat vleesch kreeg van bel diner niet mee en is niet ziek gevind en Slechts de jonge van Delden, naar wij moeiten it» a 17 j «ren oud, heelt meê gegc en zonder ziek te worden maar bet is m -gelijk dat Iiij van de njain kodoq ól niet heeft geimi'igd. óf een stukje getroffen, waarin zich geen vergif bevond liet onderzoek in de zaak houdt de gemoederen te boeraliaja, naar men begrijpt, voortdurend in spanning De gearresteeide kokkie en twee toekangs sepen blijven hardnekkig ontkennen en de lijkopening heelt geene besli-sende resultaten gegevc nwegens te weinig voorzorgen bij het aanbieden der te onderzoeken doelen.» Naar het Bal. Nieuwsblad berichtis aan al de ter dood veroordeelden in het derde Tjilegon- sclie strafgeding gratie verleend met verandering van den doodstraf in 2U en löjurigen dwangar beid in den ketting. In het bedoelde proces stonden 55 personen voor de rechtbank van om gang terecht, van welke 12 werden viijgespro ken 12 ter dood en 1 tot 15 jaren dwangarbeid in den ketting werden veroordeeld. In revisie sprak het Hooggerechtshof van die 12 nog 1 vrij, zoodal Ihans aan 11 man gratie is veileend. Zondagnacht hoorden twee agenten in de pas sage Saint llippolile te Parijs een doffen slag achter zichals van een vallend voorwerp Zij keerden op hunne schreden terug en vonden een vrouw slechts in een hemd gekleed, bloeden de op de straal liggen. «llij heelt mij gedood! Hij heeft mij gedood mompelde de gekwetste mei zwakke stein. Te gelijker tijd wees zij op een woning, vau welks vierde verdieping zij was gevallen. De agenten ijlden ©ogenblikkelijk naar boven en arresteerden iemand in de kamer van de ge kwetste. natuurlijk demoordenaar, de persoon die de vrouw uit bet venster bad geworpen. De gekwetste werd naar bet hospitaal gebracnidc moordenaar naar hel politiebureau terwijl men bovendien den commissaris van poiitieging waar schuwen die zich zoo spoedig mogelijk naar het hospitaal begal om de vrouw ie ondervragen. Na vrij wat moeite kwam de commissaris tol de wetenschap, dat hij te doen had met eene dronken vrouw Niet de persoon die gevangen was genomen, had haar uit hel raam geworpen, doch, door drank beneveld, was zij uil liet venster getuimeld. De gevangene werd oogenblikkeiijk in viijheid gesteld, doch een huivering zal hem door de leden zijn gevaren als hij bedracht. wal zijn lot geweest waswanneer de dronken vrouw was gestorven vóór zij ondcivraagd was. Be schuldigd van moord had hij jaren lang mis schien in de gevangenis kunnen zuchten. Er loopt een geruchtdat de lucifersfabriek te Apeldoorn zou worden opgeheven. Naar men ons meldtbehoeft dit nog nadere bevestiging. Zooveel is zeker, dat hieromtrent nog niets zekers is bepaald en dal bei van zeer verschil lende omstandigheden alhankelijk is. Als men in aanmerking neemtdal jaarlijks circa f 5U.U00 enkel aan arbeidsloonen wordt betaald gevoelt men welk belang voor de gemeente er bij be trokken is. Het programma der feesten ter gelegenheid, der inwijding der nieuwe Sorbonne is bekend gemaakt. De vereeniging der studenten heeft dal ik hel goed terugkrijg en als ik het baar zonder passen laat almaken dan zit het lijl weer zoo slecht, dal ik mij schaam.» De jonge vrouw stond bij deze woorden haastig op en stre-'k de verwarde lokken van hel voorhoofd. «Toe, Clara, zeg dan maar aan Lina, dat zij juffrouw Muller in de woonkamer laai, ik kom dadelijk bij haar.» «'tSpijl mij, Lilly, dal ik ti niet helpen kan. Wanneer ge het wenscht. kom ik u heden middag nog een uurtje gezelschap houden Nu ga ik ijlings naar boven. Je moet dan welen dal bet beden Victors verjaardag is en ik wil bet gerecbl voor hem bereiden waarop bij steeds gewoon was orn door zijne moeder op dien feestdag onthaald te worden. Mijne nieuwe keu kenmeid verslaat die kunst niet.» Lilly keek de professorsvrouw hooldschud- dend aan. Hoe is 'I mogelijk Clara dat gij daarvoor lust hebt Hoe kunt gij een uur in de keuken slaan, alleen orn eene lekkernij le koken. Ik weel zelfs niet, wat Lina ons in de laatste dagen voorzet.» «Ik doe hel ook niet voor mij doch voor Victor hernam Clara zachtzinnig, «maar haast u, lieve, gij kunt de naaister niet zoo lang laten wachten. Tot van middag.» Wordl vervolgd. lol nu loe bericht on" vangen dat 700 ae.idcmie- bromlcrs uit Frankrijk eu den vreemde verklaard hebben nau de tol hen gerichte uilnoodiging om tl -, feesten hij ie wonen le zullen deelnemen. Onder deze zijn er 35 Netleilandsrhe studenten van de drie rijkshoogescholen en de universiteit te Amsterdam. Er komen voorls n<>g dagolijks berichten in dal er nog rneer studenten komen. Uil Petersburg schrijft menEen zonderling® strijd werd voor eenigtn lijd midden op bot marktplein van Woronesj uitgevochten. Een nel gekleede dame beklaagde zich tegenover eene brood vei koopsterdal de brooden steeds kleiner werden. «De tarwe is thans niet zoo duur en bet wittebrood van drie kopeken is op De k-mienijsvrouwen zijn echter in Woronesj even grol als die in vele andere steden en zien niet gaarnedal er gedongen ol geklaagd wonll. Zij werd dus grol en liel zich in hare drill ten slotte vervoeren lol bel aanbodde dame 20 brooden van drie kopeken te sehenk- n indien zij een daarvan in vijl beien veiorberde. De brleedigde vrouw namvertrouwende op haar niet al te klein mondje, bel voorstel aan nain een der broodjes, drukte bet een weinig in elkaar en beet er dapper een twee drie maal in. Mei ongelooflijke snelheid verdween bel voorwerp der weddenschap e» bij dut derden beet hield de dappere overwiunares nog >lechls een klein stukje over. Under luid geloch der in grooie massa toegestroomde toeschouwers moest de komenijsvrouw de twintig brooden netjes inpakken e» de gelukkige winnares over handigen die onder de boera's der menigte triomfantelijk met bare winst aftrok. Peiroleuiii-Noleeringen van de Makelaars Cantzlaar ic Schalkwijk le Botterdam Ziterdag 3 Aug. Tanklusl I 8.?5 G-impt rlecid fust 18.90. Sepl.-Ocl -Nov Dec -leva mg i ö.'J 5. Alles Entrepot. De markt was heden onveranderd. Lil 's Gravenhage wordt gemeld De 31sle verjaardag van II M. de Koningin is Vrijdag op «gebruikelijke wijze» hier gi vieid. Overal vlaggeniooi. versierde org Is. kennis in '1 Voorbout, klokkenspelparade in de Maliebaan en des avonds illuminatie in bel Bo.-cb. liet is bet oude programma cn alleen de n il>o.Using op van de ware groottevan den Panj.-clien Eiffellorcn, op onzen Boschvijver en de ver lichting van dal houten gevaarte md duizeiiuen lampions, heelt er wat variatie in gebiacht Om u eerlijk de waarheid te zeggen is het succes met dezen Ei Hel toren beieikl, veel geiinger dan ik bel mij bad had voorgesteld T is nog al een respectabel stellaadjemaar niemand krijgt er ,'0 van den indruk vandien dat reuzen werk in zijn ware proportie» maakt; bel is de tienmaal verzwakte impressie van'l wonder der Parijsche tentoonstelling die men ontvangt en olscboon menigeen zegt: «Moet je daarvoor nu naar Parijs? Ik kan me dat ding best 10 maal grooter voorstellen,» zal wel elke bezoeker v an de wereldtentoonstelling die 'i origineel later aanschouwt, bij een herinnering aan de overi gens heel aardige decoratie van dezen avond een glimlach niet kunnen onderdrukken. De paradeplaats bood V. ij lag le 'sGrav. n- hage een zeer zonde hngen aanblik Wasvioe- ger een toegangsbewijs ol geleide van een of ficier noodig om toegang tot bet Malieveld te krijgen, Vrijdag bad men bet hek eens van den darn genomen en bel publiek dat anders een kling rornl hel veld voiml, stroomde naar binnen. Blijkbaar was dit evenwel de bedoeling niel geweestmaar om dc duizenden mensclien weer buiten de paradeplaats te dringen dat was althuis zonder hardhandige middelen gauwer gezegd dan gedaan. 'Toen een huzaar zelfs maar een poging deed om dc steeds op dringende menscben terug te doen gaan ge raakte er reeds een dame onder bet paard gelukkig lichtte het beest zeer galant zijn voeljes over baar been en kreeg zij geen leisel. In de inees! vrije vormen bewogen zich nuli- taiien en burgers door elkaar. Naast een lui tenant in groot tenuestond een moeder met haar zuigeling en deze ongevoelig voor al de fraaie mannengebruikte kalmpjes haar zuig- flesch. Ren horoskooptrokker ging zondci scliroom langs dc voorste rij en verzocht militair en burger eens hun geluk te beproeven. Elders leverden een paar jongers afwisseling door een kloppartij. Carré gaai ons weder verlaten, llij heeft hier veel succes gehad. Thans wachten ons nieuwe genietingen morgen wielerwedstrijd te Schcve- ningen en ecnige voorstellingen van Holdcn's merkwaardig marionetten theater in delchouw- burgzaal van liet Kurhaus, en strata «e wed rennen van Clingendaalwaarvoornfar men verzekert, bijzonder gunstig ei kende dra veis ou renpaarden zijn ingeschreven.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2