Aangifte van vertrek uit eu van vestiging in do Gemeente lie BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelei op het koninklijk besluit van den 27. Juli ISS7. (Staatsblad n°. 1 il), regelende de verplich ting dei' ingezetenen tot het doen van aan gifte voor de bevolkingsregisters Herinneren den ingezetenen de op hen ruslende verplichting tot het doen van aangifte van vertrek uil en van vestiging in de gemeente en brengen daartoe bij d.-/e hunner kennis de bepalingen van gezeud koninklijk besluit, welke luiden als volgt: Zij die op den dag dervolkstelling inden vreemde of in cene der koloniën ol overzeesclie bezittin gen van hel Rijk hebben vertoefd geven binnen ééne maand na hunne terugkomst hiervan ken nis aan het gemeentebestuur. Zij die hij die telling zijn overgt slagen, geven binnen ééne maand na den dag voor elke telling bepaald van dit verzuim kennis aan iiel bestuur hunner werkelijke woonplaats. Voor de leden van huisgezinnen rust de ver plichting tot kennisgeving op het hoofd van elk huisgezin. -J. Zij die uit eenc Nederlandsche kolonieeene overzeesche bezitting of uil den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene gemeente binnen het Rijk doen hiervan cene verklaring aan het gemeentebestuurvergezeld van het gebruikelijke getuigschrift voor hen die uil de koloniën ol bezittingen, van een paspoort of reis- en verblijfpas of andere door de politie deugdelijk erkende bewijsstukken voor hen. die uit den vreemde komen Deze verklaring geschiedt binnen ééne maand na hunne aankomst in de gemeente. De kennisgeving in de twee votige punten vermeldtgaat vergezeld van de noodige op gaven om in de bevolkingsregisters Ie worden ingeschreven. 4 Zij die hunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk verlaten om die over te brengen naar eene Nederlandsche kolonie, eene over zeesche bezitting ol naar den vreemdedoen hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeentewelke zij verlaten. Zij die hunne werkelijke woonplaats uil eene gemeente mn het Hij/; nan- eene andere ge- meen te orerln ent/en doen Inei ran iene ïerkla- ling mm hel In stuur der tjcmeenle die zij ver lii'cu en una zij in I-el berolkiitgs re/ is ter zijn ingeschreven met -opgaat <U'i gemeentewam :ij uenschcn zieh te vestigen Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats, li. Tri jilaalsrwaar :ij hunne werkelijke woon jiloais oiwiIncnijcit doen zij uiterlijk luimen eene maand na hunne aankomsi eene verkla- tint/ aan hel Gemeentelietluiu met overlegging van het getuigschrift ui liet vorige artikel vermeld. 7 F.Ik huoja ran een hnitgeziu geeft uiterlijk bin nen cent' maand kennis nan het Gemeentelie stuur van ieder Inl dat in het huisgezin wordt opgenomen of dam uitgaat, inwonende dienst en werkboden daaioiider heg/epen. Omtrent die kennisgeving geldt het hij sub I bepaalde. Dezelfde kennisgeving geschiedt dooi afzon - der/ijk levende personen wanneer zij andcie jicisoneit ill hun huisgezin opnemen. bestuurders van instellingengestichten eu inrichtingen niet slaande onder bestuur ol toezicht van hel openhaar gezag, waarperso ncn onder eenig bestuur samenwonen geven maandelijks aan hel Gemeentebestuur kenni.- van alle personen die in de samenwoning zijri opgenomen ol daarvan zijn uitgetreden De verplichting vervalt, wanneer langs een anderen weg de vcreischte kennisgeving vooi het bevolkingsregister gedaan is. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een ieder door liet Gemeentebestuur daar toe opgeroepen verplicht tol bet doen der opgaven die vereischl werden om d'. kingsregislers in te vullen. 9. Overtreding dezer bepalingen uvrdl gestiafl met hechtenis van ten hoogde veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Gedaan te Amersfoort, den 23. Augustus 1889 Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J VAN ASCH VAN WIJCK De Secretaris W. L. SCHELTUS. Gedrukt bij A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 6