Zoowel op de lange als op de korle baan trad bij als overwinnaar uil liet strijdperk. Op de baan van -4000 M. behaalde hij den eersten prijs in 8 min. 34 sec., terwijl de Noor Olsen 8 min 34«/s sec. over dien weg reed en op de baan van '2000 meter in 4 min. a seconden. Olsen had hel ongeluk in dezen kamp bij den laatsten «spurt» te vallen. Het wordt bevestigddat de burgemeester van Oldenburg, baron von Schrenck, wegens ver duistering van gelden in hechtenis is genomen. Ltaron von Schrenck is 02 jaar oud en was reeds sedert jaren burgemeester van de hoofdstad van het groothertogdom, waar hij «eer gezien was. Sedert cenige jaren lieten de geldmiddelen van den burgemeester veel te wenschen over, zoodat hij ten slotte er toe overging geld uil de stadskas te leenenhetgeen hij nu niet kan terugbetalen. Onder de gemeente Halsteren komen in den laatsten lijd herhaaldelijk diefstallen voor. Bij verscheiden landbouwers werden aardappelen, koorn, enz. ontvreemd. Bij den bouwman A. Van Treijen, in den Auvergnepolderontzagen dc dieven zich zells niet de hammen uit den schoor steen te halen. Bij een arine weduwe stalen zij het vette varken en zetten zij er een biggetje voor in de plaatsterwijl zij op de deur hadden geschreven Vrouwke, maak dees varken vet, 01' ze smooron jou in bed Zorg dat hij krijgt een dikken rug Als hij vet is, komen we terug. De politie doel onderzoek. PUBLICATIE. De COMMISSARIS des KONINGS in de rno- vin'cie UTBECI1T Gezien het besluit van hecren Gedeputeerde Stalen der provincie Utrecht, dd. 13 Februarij 1890, No. 33; Gelet op aru 11 der wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad No. 87), Brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden: lo. Dat de Visscherij in de binnenwateren. waai onder ook worden verslaan rivieren door sluizen afgeslotenbinnen deze Provincie wordt gesloten van 10 Maart aanslaande tot 31 h i daaraanvolgende met uitzondering: a. van de Visscherij door middel van paling- fuik?n, aalkorven en aaldobbers, van die inet het schepnet of de gebbeom kleine vischjes te vangen tot aas voor de aaldobbers l>. van de visscherij op spiering inet het kruis- nol, welke geoorloofd blijll tol den I. Mei aan staande doch slechts zal mogen worden uiige- oetend: te Utrecht builen de NVeerdbarriére tu-schen de Groote sluis en de Roodcbrugte Amersloort van de Koppelpoorl lot aan het gebouw, genaamd de Spijker, en te Vreeswijk tusschen de groote sluizenvan des middags 12 tot des avonds 10 ure. 2o. Dat de jagt op eenden (Art. 15, litt. h, der aangehaalde wet) voor dit jaar zal worden gesloten op 28. Februarij e. k., inet zons onder gang na welken lijd ook het kooijen niet meer toestand iegetreden en dokter Lossow fluisterde Helena toedie geen oogenblik van 'l ziekbed geweken was, dat dit eene crisis beduidde; indien de vorstin slapen bleef, zoo durfde bij cenige hoop koesteren was dat niet 't gevaldan vreesde hij 'l ergste. Met welk eene angst staarde hel jonge meisje op het ingevallen hoogrood gekleurde gelaat, der vorstelijke zieke I Tot hare innige vreugde bleef de vorstin kalm en ter laatste kondigde hare geregelde ademhaling aaudat zij rustig sliep. «Goddank,* zeide de geneesheer nauw hoorbaar, «wij mogen hopen. Maar nu, freule, wordt het hoog tijddat gc om u zelve denkt Gij hebt deu geheclen dag in angstige spanning verkeerd en ik geloof, dat gij dringend beboette aan rust hebt.» Doch Helena wilde er niet van booren om het vertrek te verlaten en de artsten laatste bemer kende dat hij haar daartoe niet bewegen kon ver genoegde zich nog met haar den raad te geven om zich op dc sofa neder te leggen en om op deze wyze te beproeven eenige rust te vinden. Zij beloofde hem dat en na haar nog eenige aan wijzingen gegeven te hebbenverliet de arts het vertrek, daar hij zelf ook zeer vermoeid was De kamerdienaar, die in eene der nevenvertrekken zat, om bij het eerste teeken uit de ziekekamer hulp te kunnen inroepen, zag hem slaperig na. 't Sloeg juist twaalf uurmen zou hem in 'l eerste kwartier wel niet missen dacht hij en zacht sloop hij heen tm even bij zijne kameraden te verwijlen. Helena bleef nog een minuten aan het bed barer meesteres zitten de kranke sliep gerust. Was 't won der dat 't zachtegetemperde licht t de stilte ron- dmu baareindelijk invloed op het zeer vermoeide rnei«je uitoefende en dat zij zich op de sofa uitstrekte. De gebeurtenissen der laatste dagen doemden voor baren geest op en zij dacht weer aan den jongen ccltuonen baron de Montval. Zou bij zich barer ook nog herinneren en onder deze en dergelijke, ge- cjcnien siotcn zich weldra hare oogen. Wordt vervolgd. zal mogen worden uitgeoefendzullende de kooieenden opgesloten of gebokt moeten zijn tot 1 Mei aanslaande. 3o. Dat de jagt op ander waterwild (Art. lo. litt. d en 1. dier wel) in de provincie Utrecht zal worden gesloten 19 April 1890, met zons ondergang. 4o. Dat hel weispel van kwartelen met steek garen ol vliegnet (Art. 15. litt e dier wet! zal mogen worden uitgeoefend van 1 Mei e. k. tol 5 Julij daaraanvolgende. En ten einde niemand eenige onwetendheid hisrvan voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te doen gebruikelijk is. Utrecht, den 15 Februarij 1890. De Commissaris des Konings voornoemd SCHIMMELDENN1NCK v. d. 0. VAN NIJENBEEK. Uit Amsterdam seint men Sedert van ochtend zes uur staat de stads schouwburg in brand. De vlammen slaan naar alle zijden uit. Inwendig is het gebouw nage noeg uitgebrand. De muren alleen zijn nog staande gebleven. De Stadsschouwburg was verzekerd doch slechts voor twee ton. De onroerende goederen waren vol verzekerd. De bibliotheken, meubelen, decors en wapenrustingen zijn verbrand. Slechts de brandkast en de boeken zijn gered. De laatste ronde is gedaan van nacht ten 3 ure. De ar- tisten zijn tegen heden middag ter beraadslaging opgeroepen Jack the Ripper ln de Londensche wijk Westham is een afschuwelijke misdaad gepleegd. Een meisje van vijltien jaren was sedert eenige dagen op onverklaarbare wijze uil een latsoen- lijk arbeidersgezin verdwenen. Op 31 Januari was zij des avonds gebakken visch gaan koopen en niet teruggekomen. Thans isna eindeloos zoeken in een ledigstaand huiszeer dicht bij de woning harer oudershaar schandelijk mis handeld lijk in een kast gevonden. De cenige draad, dien de politie in handen heeft is, dal een werkman verklaar heeft, eenige dagen ge leden des avondsop een open terrein, gren zende aan de plaats waar het ledige huis staat, een man gezien te hebben die een meisje naar het scheen met geweld met zich voerde. Hij dacht dat het een weerspannige dochter was, die door haar vader naar huis gebracht werd en had zich daarom niet met de zaak bemoeid. Te Parijs heeft een jongen van 12 jaren zich opgehangen uit liefdesmart. De jongen was smoorlijk verliefd op een meisje van 10 jaren de moeder had hem om die dwaasheid berispt, hel meisjedat in de buurt woondehet huis ontzeud en toen dc knaap schreide lachend gezegddat hij zich inaar met zijn knikkers moest troosten Den volgenden morgen vond zij haar zoon dood. Te Napels is Zaterdag een in aanbouw zijnd huis ingestort31 werklieden werden onder het puin hegraven. Volgens de laatste berichten had men II) dooden en (j gekwetsten te voor schijn gehaald. Als curiositeit deelt men uit Maastricht het volgende mede Den loleling Sviel bij de loting voor de nationale militie hel lol no 11 ten deel. Hij be woont het huis no. 11 in de Wolfstraalen de loting had plaats op den 11 n dezer. Zulk een elfling kan natuurlijk in een eventueelen oor log slechts door 11 kogels sneven 1 Do influenza. Door een lijder in het 3de stadium. Ze neemt je in 't corpus en smijt je in 'tbed, Bezet je met jicht in de bcenen Zij pakt je in de keel als een lastig sujet En stelt |e een dag of vier vijf braaf do wet Dan sloft ze (maar zachtjes) weer henen Dan hen je versuft door 'tonwelkom bezoek; Je lust en je vlijt zijn gaan loopen Dan plaag je dc vrouw of je smijt met een bock Je schopt naar de kat, of je bromt soms een vloek En durft op geen beterschap hopen. Dat duur! weer een week, en in spijt van jo klacht Begin je, zoo waar, te genezen; Dan merk jedal weg is je macht en je kracht Dan moet cr wel biefstuk bij kilo's gebracht. Zoo komt er weer vuur in de pezen. «Tijd.» De vuurspuwende berg «Zoo» in Japan heeft weder gewerkt. Alles wal zich binnen zes mijlen rond den borg bevond werd onder den gloeien- den lavastroom bedolven. 35 huizen werden vernield. De totale schade moet f 8.40U.0ÜU bedragen. Het voornemen is omnad.it de tweede ka mer aausu Dinsdag hare werkzaamheden heelt hervatin de eerstvolgende dagen in de afdeelin- gen te doen onderzoeken lal van wetsontwer pen o. a. die betreffende dc invoerrechten, de kanualrechlen en de overeenkomsten mei do spoorwegmaatschappijen. Een vreeset ijk ongeluk heeft dezer dagen te Ponlivy plaats gehad. Een rijtuig met een pas getrouwd paar en acht hruilollsgasten sloeg om, stortte in de rivier en allen verdronken. Alleen de koetsier weid gered. Te Paugéros bij Béziers zijn twee pas getrouwde jongeliedenSalter genaamdin hun slaapkamer dood gevonden. Zij waren gestikt door de uil- dampingen vau een kacheltje. Te Tilburg deed zich hij de loting een inci dent voor, ten gevolge waarvan voor de itelli der lolelingen een nieuwe loting zal moeten worden uitgeschreven. Hel geval was aldus De loleling G. van Merondonk trok een nurmner in plaals van C. van Meerendonk. Intusschen hadden nog twee anderen gelooten toen eerst werd hel abuis opgemerkt De nummers dier vier lolelingen werden weder in de bus gedaan, doch nu trok zekere Mennen in de plaals van een hoog, een dienstplichtig nummer. Ilij lee- kende aanstonds protest aan en reclameerde hij gedep. stalen. Als een teeken des lijds in de onderwijzers wereld moge dienen dal de Sloten een jong- mensch in het bezit der hulpaele na twee jaren te vergeels gesolliciteerd te hebben zich heeft verhuurd alsboerenknechtterwijl de waar neming van de vacante ondcrwijzersbclrekking te Spaarnwoude kosteloos aau een onderwijzer ge durende een maand is opgedragen. Een aantal onderwijzers hebben zich aangemeld voor het examen als commies bij 's Rijks belastingen. Bij een bokspartij van Kilrain (bekend En- gelscli vuistvechter) en zijn gezelschap ie Dallas, in Texas, werd een der strijders den nek ge broken zoodal hij na eenige oogenblikken een lijk was. De geheele vechlersiroep weid ge vangengenomen. Te U'recht stond Maandag voor de rechtbank terecht de gepensioneerde adjudaal-ondcroiGcier 11. M., beschuldigd in November 1889 zijne vrouw op verraderlijke wijze te hebben ver moord Tegen hem werd vijltien jaren gevan genisstraf geëischL De helft van de honderdduizend uit de staats loterij heelt vijl eu-dertig Uorcummers een bui tenkansje bezorgd. Zeventien societeitsleden elk 509, veertien ondoiollicieren elk meer dan ÖUD pop terwijl nog enkelen een twintigje mochten omruilen voor hel hun toekomend aandeel. Petroleum Noteeringen van de Makelaars Cantzlaar «Sc Schalkwijk te Rotterdam. Woensdag 19 Februari Tauklust I 8,35. Gcïmp. lust I 8.45 Febr.-lev. I 8.3U Sopl.Üec -lev. 18.50. De markt was heden vast. AMERSFOORT, den 20. Februari 1890. Vrijdag 21. Februari 1890, namiddags half- twee zal de Gemeenleraaad van Amersloorl eene vergadeiing houden, waarin de punten van behandeling zijn 1. Voortzetting der behandeling van de ont worpen verordeningen houdende voorsclu ilten in hel belang van de openbare gezondheid, en op hel bewonen van gehouwen. 2. Ontweip-besluit lol afschrijving op aan slagen in den hooldelijken omslag over 1889, wegens vertrek en overlijden. De 73e verjaardag van Z. M onzen geliefden Koning is gisteren alhier gevierd door het uit steken der vlaggen aan de gcmcenlegebouweu klokkenspel en hel houden eener paiade door de dd Schutterij en het garnizoen liet feestmaaldoor den heer Majoor Com mandant en het inoerendecl der officieren van dc dd. Schutterij aan hel Kader in «De Arend» aangeboden, ter gelegenheid van 's Konings verjaardagverschafte het Kader veel genoegen. Het diner werd gevolgd door *en aangenaam bal eri bleef men er vele uren gezellig bijeen. De heer Majoor Commandant en ollicieren ver eerden geruimen lijd hel leest inet hunne tegenwoordigheid een leesthetwelk op nieuw overtuiging schonk van de goede vei standhou ding lusschen hecren ollicieren en liet kader. In de kazerne had gisterenavond ter gelegen heid van 's Konings verjaardag een huishoude lijk feest plaats van de lie aldecling van 't Ie regiment veld artillerie alhier in garnizoen, ilet assaut, de gymnastiek enz., die zeer zijn ge roemd worden geleid door dc adjudanten- onderofficiers dienstd. officieren van liheo en Pleijnaar. Een aantal lioold- en verdere offi cieren van het garnizoen vereerden het (eesl met hunne Icgenvvoordigheid.

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2