bezetwaaruit de rupsen zichhoewel nog zeer kleinbij ontelbare menigten verspreiden. Ten einde de verwoesting zooveel mogelijk te voorkomen is een 30lal arbeiders op advies den Ned Hei te-maatschappijbegonnen de hoo rnen niet heiboenders van nesten en jonge rupsen te zuiveren. Door de regeering is aan de Nederlandsche Heidemaatschappij opgedragen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om onze zeedui nen te bebosschcn. Daargelaten de verbetering van acclimalorische toestanden zou daarmede eene wijze van vastleggen der duinen verkregen kunnen wordenverreweg goedkooper dan de thans gevolgde door het poten van helm terwijl hel door de tengevolge daarvan ontstaande be scherming tegen den zeewind ook voor de bezitters der daarachterliggende gronden moge lijk zou wordendeze eveneens rael houtgewas te bezetten. De bekende tooneelspeelster mademoiselle Gau- thiervan het Thêktre francaiswas beroemd oin haar buitengewone lichaamskracht. Zij brak een geldstuk met hare vingers midden door en wist een zilveren bord zoo op te rollen, dat het een drinkbeker vormde. Er was destijds, niemand, die de kracht van haar handdruk verdragen konalleen Maurils van Saksende sterkste man van zijnen tijdgelukte het hare gesloten hand te openen. In dezelfde eeuw (tijdens de regeering van Lode wijk XV) leefden er twee personendie eveneens met eene ongewone lichaamskracht begaafd waren. Het waren Bettie Thomponeene Engelsche, Tom Belleen Ierzij waren in staat met hunne handen ijzeren ketens te verbreken. De onderofficier der dienstdoende schutterij te Enschedé de heer I. Ter K., is gedegradeerd tot gewoon schutter, omdat hij morde over de vele dienstendie van het kader tegenwoordig worden gevorderd. Het getal emigranten in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika bedraagt over 1889 bijna honderdduizend minder dan in 1888 en ruim tweehonderdduizend minder dan in 1882, welk S' ar 72U.000 vreemdelingen aan de Unie bracht. uitschland levert in de laatste jaren hel grootste deeldoch ook Groot-Brittannië en de Scandi navische rijken verschaffen jaarlijks vele land verhuizers aan de nieuwe wereld. De Gemeenteraad van Nijmegen heeft beslo ten om voor f1500 deel te nenaen in het waarborgfonds voor de plechtige ontvangst der Leidsche studenten, die op 1 Juli a. s. den ge- costumaerden Intocht van Keizer Karei V in 1546 binnen Nijmegen welken zij bevorens te Leiden houden alhier herhalen zullen. Da commissie voor die ontvangst heeft bereids eene oproeping voor het leveren van de benoodigde paarden bij het Maskcradcfeest gedaan. Men stelt zich hier bij die gelegenheid verder groote festiviteiten voor. Naar hei zich laat aanzien zal het aan algemeene deelneming niet ontbreken. Amerikaansche kaas. Naar de Milch-Zeit. rcrèldi moet ta Londen een Amerikaansche vereeniging lot stand gekomen zijn met een kapitaal van 5 millioen dollars Het doel is, den afzet van Amerikaansche kaas naar Engeland te bevorderen en het plan is dan ook daartoe in alle groolere Engelsche steden agenten aan ie stellen. De Raad der gemeente Wageningen heeft met algemeene stemmen besloten bij Provinc. Stalen Maar de smart maakte weldra plaats voor schriktoen ik de zaken van den overledene ordenende bemerktedat er geen kapitaal meer aanwezig was. Het groote vermogen wat hij eenmaal bezeten had, was tot de laatste penning besteed geworden voor de schitterende leefwijze van mijne ouders en mij. Ik was nu nog erger dan een bedelaar, want, niet alleendal ik niets bezatik had nog vele schuldenwelkehoewel zij mij tot dien dag zoo belachelijk gering hadden geschenen raij nu eensklaps druktendaar ik niet wist op welke wijzedat ik ze voldoen kan. Wat vond ik het leven eensklaps vreugdeloos •n hardMijn toestand kwam mij schier ver nederend voorvooral daar mijne moeder dit gevoelen met mij deelde en mij als eenig mid del om daaruit te geraken een rijk huwelijk noemde. Hoewel ik er tot nu toe niet aan gedacht had om mij zoo vroeg reeds te bindenzoo betoonde ik er mij in de gegeven omstandig heden niet alkcerig vanterwijl geene ver plichtingen mij verhinderden om dit middel aan te grijpen Waarom zou ik niet even goed eene vrouw met geld als er eene zonder geld huwen, wijl geld zonder vrouw nu eenmaal niet te be kouten is Zoo hebben duizenden vóór mij ge- krachtig te steunen de aanvrage van den heer A. J. Krieger, te Gouda, om een renteloos voor schot van de provincie voor den gi piojecteerden lokaalspoorweg EdeBarneveld.Nijkerk. Bij het ontruimen van eene woning in de Heerenstraat te 's-llage is in eene kast op den zolder gevonden hei lijkje van een kinddat daar vermoedelijk drie maanden verborgen is gehouden. Dc toestand van het lichaam maakte het voor den geneesheerheiast met hel onder zoek onmogelijk te constatcerenof de d«od het gevolg is geweest van geweldpleging. .In tusschen is de woedcr van het kind een we duwe die in hel huis werkte opgespoord welke vrouw vervolgd zal worden wegens ver berging van hel kind. Te sterk rijgen. Eergisteren vond men in de Friedrichstrasze te Berlijn een danseres van den koninklijken schouwburg dood op haal bed liggen. Daar zij volstrekt niet ziek geweest wasgeloofde men aanvankelijk aan een mis daad of zelfmoord. Een nader geneeskundig onderzoek heeft echter aan het licht gebracht, dat haar dood moet toegeschreven worden aan het te sterk rijgen van het corset. Een waar schuwing voor andere damesdie een zwak hebben voor dunne middeltjes. Een natuurwonder. Te Vierzon (Frankrijk) woont een meubelmaker met een dochtertje van 9 jaar, dat niet minder dan 97 kilo weegt en dat dagelijksbehalve hel gewone voedsel 5 pond brood opeet. Daar de middelen van den man niet toelaten aan de buitensporige levens voorwaarden van zijn lieveling te voldoenzal het kind in een lieldadigheids-inrichting worden opgenomen om te worden opgevoed op kosten van eenige geneesheerendie met belangstel ling de verdere ontwikkeling van dit wonderkind willen nagaan. Een hevig onweerdat op 4 Mei tusschen 1 en 3 uur boven Assen is losgebarsten heult een menschenleven gekost Een vrouw is in de achterdeur van haar huis door den bliksem doodgeslagen. Gelijkheid en Broederschap Als nu twee personen één schenen.dat wa ren het toch wel Croll en Domela Nicuwenliuis. Croll werd voogd over de kinderen van Nieuwenhuis. Croll werd zaakwaarnemer van Domela Nieu wenhuis tijdens diens gevangenschap. Croll werd door toedoen van Domela Nieu wenhuis dadelijk aan een bestaan geholpen toen hij zijn betrekking aan hel ministerie verloor. In een woord Croll en Nieuwenhuis waren de beste maatjeseen van zin en een van wil. Maar bij 't eerste verschil van gevoelen vlie gen ze elkaar aan als kemphanen betichten elkaar van al wal leelijk is en haasten zich el kaar aan de kaak ie stellen. Zouden de Sociaal democraten nu nog niet tot nadenken komen Zouden zij nu nog niet gaan inziendat de «gelijkheid en .broederschap»waarvan zij droo- men, op de basis van hun leer onbestaanbaar is In Zuid-Limburg zwierven dezer dagen een paar goedgekleede vreemdelingen ronddie voor 60 cents het stuk schilderijen te koop aan boden. Zij werden op den voet gevolgd door een anderen persoon die tegen geringen prijs de gekochte schilderijen wilde in lijst zetten. Velen namen dit aanbod aan. De schilderijen werden dan medegenomen en daGht en zullen het na raij doen en ik zelf zag ook niets aanstootends in zulk eene opvatting, tenminste destijds niet in mijne netelige om standigheden Juist toen leerde ik Agafha kennen. Zij was, zoo luidde het oordeel der wereld schoon en beminnenswaardig en bezat een karakter, dat zich eerder terugtrekt dan zich op den voor grond stelt. Agatha beviel mij. Had ik haar al niet lief en beoordeelde ik haar met koele bere kening zoo vond ik haar zeer beminlijk en ge loofde dat zij het haar echtgenoot nooit zou laten gevoelendat zij rijk was. Ik sloeg haar opmerkzaam gade en had ge- genheid genoeg ono te ontdekkendat zij steeds hare eenvoudigheidhaar lieftalligheid bewaardeen nog iels bleef mij niet verborgen en weldat een lichte blos hare wangen kleurde, als ik haar naderde of toesprak. Dat maakte mij niet in die mate gelukkig, zooals dal mij later deed toen ik dal bij u waarnam, maar het streelde destijds toch mijne ijdelheid cn het voornaamste van alles was tochdat die blos mij de verlossing uit mijne armoede voorspelde. Eindelijk deed ik om Agnthcs hand aanzoek en ontving een gunstig antwoord. Wordt vervolgd. zouden spoedig terugbezorgd worden doch tol heden heelt men niemand teruggezien. Voor hen, die den dood aan hel kapitaal ge- zworen h bben, biedt de jongste cffcctenvuiling te Amsterdam een leerzame lectuur aan. Tegen over een klein aanlal fondsendie boven of weinig beneden pari slaanblijkt uil de lijst de groote meerderheid van de kapitalen lot een kleinsoms alleronbeduidendst bedrag te zijn verminderd. Sommige aandeden werden dan ook voor een spotprijs toegewezen. Voor de Overij- selsche Weverij en Bleekerij werd pCt. ge geven aandeden in liet dagblad De Amster dammer pCt. Union-Banks van den Staat Mississippi '/s pCt. Income bonds 3e hyp. Vicksburg-Meridian spoorweg en schares in die maalsel), '/s pCt.; Bonds Toledo-Peoria 'uo pCt. Toch werd eenmaal daarvoor doorkapitalisten wel niet de volle 100 pCt betaald, maar toch zeker een aanzienlijk bedrag. Niet alle kapitalen worden in aandaelen «Deli- Maalschappijbelegd, welke nu 500 pCt. staan. In den nacht van II op 12 April brak er brand uit bij B.te 'sGraveland De bedden, meubels enz. werden ingedragen bij den kolfie- huishouder B tegenover het verbrande perceel wonende, Spoedig was de geheele gelagkuuicr vol, zelts op 't biljart stond een wieg meteen kind. Toen de brand bijna bedwongen was en <le brandmeesters kwamen om te beraadslagen welke spuit zou blijven en welke mannen des nachts zouden waken v toen men beddegoed kwam halen of droge kleeren aantrekken, werden 14 personen, die zich tol deze verschillende doeleinden in de gelagkamer bevonden, bekeurden uil de herberg verwijderd door den opzichter der jacht uil Kor- lenhoef. Eenige oogenblikken later werd op ver zoek van den burgemeester de herberg weder geopend. Voor dien tijd was er geen drank gebruikt. De 14 notabelen, legen wie geverbaliseerd werd stonden Zaterdag voor het Kantongerecht te Hilversum terecht. De zaal was vol belang stellenden. De ambtenaar van het O. M ver deeldena het getuigenverhoorde 14 beklaag den in drie calegoriën De brandmeesters, zij die bij de spuiten behoorden cn zijdie er mee ingeloopen waren. Hij eischic ontslag van rechts vervolging van de le en 2e categoric, maar 50 cent boele voor een viertal van de 2e II boete tegen den caféhouderen ontslag van rechtsvervolging van een persoon wiens aan wezigheid niet bewezen kon worden Voor de beklaagden trad als verdediger op mr. Th. Heemskerk, van Amsterdamdie in scherpe bewoordingen deze vervolging gispte legen personendie allen hun besi bij den brand hadden gedaan. Hij buloogde dat bekt nood zakelijk en onvermijdelijk in die herberg moesien wezen. Inzonderheid wees hij er op, dat de caféhouder B. eerder geprezen worden moest wegens zijn menschlicvende handelingdan vervolgd. Zaterdag aanstaande zal de kanlonrechler uit spraak doen. Dezer dagenzegt de ZwCl., is aan het agenlschap der Ned. Bank te Almeloo een bank biljet van flüO aangeboden, hetgeen hij nauw keurig onderzoek bleek valsch le zijn. Hoewel het zeer kunstig was nagemaaktviel het toch vrij spoedig in het oog door de meerdere dikte van papier en andere kleine kenmerken. Volgens den Berlijnschen correspondent van de Daily News zou Duitschland op de a. s in ternationaletelegraafconlerentie voorstellen voor de Europeesche landen slechts twee tarieven in le voeren, een van 12 en een van 15 ceniimes. Ook zou worden voorgesteld dat elk land voor taan zal behouden den prijs van de telegrammen, aan zijn kantoren afgezonden verder verpichling tot betaling van 50 centimes aan elk land waar door het telegram is gelrokken alvorens op zijn plaats van beslemming aan te komen. Petroleum-Noteeringen van de Makelaars CANTZLAAn Sc Schalkwijk te Rotterdam. Woensdag 7 Mei. Tanklust 18.10 Geïmpor teerd lust 18.15. Mei.Aug.lev. 18,20. Sepl.-Oec.- lev. f8,35. De markt was heden vast. DAGELIJKSCIIK WATERSTANDEN van de Lunteraohe beek en de rivier do Eem. Di li* rood» boven Over kkm. Lam- bal- Pot- bruo. 1890. M. M. M. m. M. 27 Apr. 5,01 6,02 6,73 3.77 3,36 28 5.21 5,01 5,80 3,67 3,25 ■20 6,20 5.— 5,15 3,56 8,10 30 5,19 1,07 5,3h 3,+fl 3.- 1 Moi 5,17 4,90 5,20 3, i 0 2,ho 2 5,14 4,95 5.20 8.20 2,H2 3 5,10 4,11 6.17 3.44 2,77 olgrk" lui bb utkik. aard- M. M. M. 2,21 0,80 50 2.18 0,77 10 1,98 0,02 15 1.87 0,53 (15 1,7» 0,05 - 10 1,73 9.68 1,68 i 9,54

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2