Maandag 9 IPS* Juni 1890. EEM57ANCLE0PATSA. M 3938. Politieke Revue. FEUILLETON. IMFOOBMS HIT. Dlt bl4a ""«hijDt Vaanda, en Donderdejm.ddnf. Ahnnn.ment per 3 manden f\,~. Frn.c.» per BUi 6aU H. VAN CLEEPP P0'1 /M*. Ad»ertenti*ii 1- fl' rrxeli 00 CU.j elke regel meer 10 Cte. Orooto letter» naar M n fl R H IT 1 7 P W tQ Ameratoort pl"»UnMinte; «oor randen en ander» eatra inriglug geachiedt honger prljiberekeninc. Legale o"imeleen onteigen, kir. per regel 15 Ct». Reelaae» per regel 26 CU. - Afz. nummer, U) Cto. hoek KOrtOgracht, Wijk B 0 O Louise Michel die door de rechtbank te Gre noble vervolgd weid wegens hare manifestatie aldaar op 1 Mei is door de geneosheeren on toerekenbaar verklaard. Daarop is zij van rechts vervolging ontslagen en hare opneming in een ziekenhui-» gelast. De minister van hinn.-nlandsclie zaken heelt echter zoodra hem dit ter kennis was gekomenper telegraaf aan den prefect instructie gezonden om aangezien er geen ter men ter vervolging gevonden zijn haar in vrij beid te stellen De liet tog van Orleans, die gratie heelt ge kregen is uil de gevangenis ie Clai.vaux ont slagen en dadelijk over de grenzen naar Zwitser land gebracht De hertog v,m Orleans heelt door middel van zijn vrienden het volgende manilest ge.iclittol zijn mede lolelingcn. «Geachte kameraden! Ik had verlangd mijn drie jaar als soldaat dienst te doen en als antwoord heelt inen mij tol twee jaar gevangenisstraf veroordeeld waarover ik mij echter niet beklaag Vóór hel einde van mijn straftijd brengt men mij naar de grensde gratie levert mij opnieuw over aan de smarten der verbanning 't is alleen een verandering van gevangenschap. Mijn wil blijft echter beslaan en niets zal mij de vurige hoop ontnemen nog eenmaal mijn vaderland te kunnen dienen. Houdt mijn plaats, die ik vurig hoopte in te nemenvoor mij openik zal haar komen bezetten Aan u voor God en Frankrijk.» In royalistische kringen toont men zich zeer tevreden over "s hertogen vrijheiddie hem zonder eenige voorwaarde is verleend. De verbazende maaltijden waarmede de ge vangen hertog van Orleans zijne gevangenschap heelt vervroolijklzijn een bewijsdat hij een waardig lid uit het huis van Bourbon is. Deze hebben altijd geloond een labelachtigcn eetlust te bezitten, bodewijk XIV was een buitengewoon groot eter. Zijne zuster vertelde van hem «Ik heb den koning dikwijls op één maaltijd vier schalen verschillende soepen een gehcele fazant, een palujs, een grootc schaal vol salade twee llinke schijven ham een kolossale hoeveelheid schapenvleesch met knoflook een geheele taart en eenige vruchten zien gebruiken en dan nog tot dessert eenige hardgekookte eieren.» Slot) Naar het Duitsch door S. En hij wachtte op haarvele dagen en weken, maar zij. zij kwam niet! Hij voer dagelijks den stroom op en af waarts hij staarde onophoudelijk vol ver langen in de vertehet was te vergeefs zij verscheen niet. Eindelijk, eindelijk besloot hij dan orn haar te gaan zoeken... en spoedig bevond hij zich ook in de haven van Alexandrië. Toen hij aan land steeg, raakte hij ala het ware gevangen onder de groote raenschen massadie Item met zich voortsleepte. Hem werd echter de keel plotseling van angst toegeknepen als vermoedde hijdat hem een onheil te wachten stond. «Cleopatia!» Had hij zelf dien naam uitgesproken 7 Hij zag om zich heen overal vernam hij dal eene woord overal klonk het. Cleopatra En daar zat zij verleidelijk schoon op den purperen troon en nevens haar een statig man, die haar met gloeiende blikken beschouwde. Eén oogenblik duizelde het den Nubier 't was hemalsof hij den aan hare zijde zit tende van zijno plaats moest wegsleuren, maar de menscheninassa om liera heen hield hem gevangen. Do eetlust van Lodewijk XV was een weinig eigenaardiger. Hij betaalde zijn kok 25 000 Irancs 's maand» Voor een lekkeren schotel was ham niets te duur. De chef kok van Lodewijk XVI had een jaarlijksch inkomen van N-i.000 francs. Lodewijk XVIII was gewoon des nachts op te staan om een hartig maal Ie gebruiken. Ook Louis Philippe, de burgerkoning, het hoofd van bel huis van Orleans, was een groot eter, die meermalen duizenden frans voor een enkelen schotel betaalde. Zijn nazaatde jonge, hertog van Orleansdoet zijn geslacht alle eer aan. Aan de «Times» wordt opnieuw gemeld .dat Hud ind en Bumenie op eenigszins gespannen voet staan Turkije schijnt zoo ruim bij kas te zijn dal aan Rusland een afbetaling van 5 mil- lioen Irancs op de oorlogs-schadeloosstelling zijn toegezegd. Na deze mededeeling steeg de 5 pCL Gepriv. schuld lot den pari-koers en is er voor uitzicht dat de geconvei teerde schuld en de spoorwegloien niet meer als noodlijdende fondsen zullen beschouwd worden. Als het waar isdan is de zieke man herstellende. De Hamburger Nachrichten tegenwoordig naar men wee', het lijforgaan van prins Bismarck, bevat een uitvoerige beschouwing over «prins Bismarck in het parlement.» Indien prins Bismarck een zetel in den rijks dag aanneemtdoet hij ditomdat hij meent door zijn rijke ervaring het land goede diensten te kunnen bewijzenindien hij zijn meening zegt over die aangelegendhcden waarvan hij op de hoogte is. Zoo o.a zou Bismarck zeker het woord hebben opgevat, als het traclaat met Zwitserland of de interpellatie der liberale partij over den pasdwang aan de Franschen grenzen ter sprake waren gekomen. Natuurlijk zou Bis ma rek dan de redenenwelke hem tot zijn politiek hadden genoopthebben uiteengezet er dit kan hij nu natuurlijk met grootere vrij heid doen dan in den tijd toen hij door zijn verantwoordelijkheid als kanselier gebonden was. Een opposilieman zal prins Bismarck nooit wordenmaar alleen dan zal hij zich weren wanneer men hem persoonlijk aanvalt. Te Chicago worden pogingen aangewend om den aldaar met de gebroeders van der Bilt aan gekomen Chauncey Depew over te halenpre sident der wereldtentoonstelling te worden ten Hij zagdat zij zich glimlachend tot den man nevens haar neerboog en dat zijten aanschouwe van de menigte een kus op zijne lippen drukte. En het volk juichte en jubelde: «Heil IsisHeil Osiris Heil Antonius en Cleopatra!» De slag van Aclium had plaats gehad Antonius had het verlaten der vloot en zijne lafhartige vlucht met den dood geboet aan de voeten der bekoorlijke vrouwvoor wie hij alles opgeofferd had eer, macht en leven! Zij had hem echter niet gevolgd zij hoopte nog door hare schoonheid den overwinnenden Octavianus in hare nellen te lokkenevenals haar dit met den grooten Cesar en zijn opvolger gelukt was. Nog lachte haar de hoop op nieuwe over- winmgenop macht en heerlijkheid toe welke man Kon haar weerstaan En zij was den held bewust van hare zegepraal, lachend tegemoet getreden om des te dieper door hem vernederd te worden. Het ijzeren pantserdat zijn gestalte om sloot scheen ook zijn hart en zijne zinnen te omgeven want fiermet eene koele uitdruk king op het gelaat stond hij tegenover de schoonedie nu eensklaps begreep dat het met hare macht gedaandat nare rol uitge speeld was. In de gevangenis werd haar het bevel van den overwinnaar aangekondigd, dat zij opzijn triomfwagen, bij den optocht door de stad, zou moeten plaatsnemen; was er grooter verne dering denkbaar voor de trotsche koningin Haar trots verzette zich tegen deze smadelijke einde het invloedrijke New York voor de onder neming te winnen. Een wetsvoorsiel wordt bij de wetgevende macht van Illinois ingediend met de strekking aan Chicago 10 milioen p. sl. voor te schieten waarvan 5 milioen zouden ba- sleed worden aan verfraaiing der stad. Bij eene schouwing over het lijk van mevrouw Jones te New-Üunstan bij Northampton was de uitspraak dprjury, dat de dood moes', worden toegeschreven aan uitputtingveroorzaakt door oververmoeienis en opgewondenheid bij het rijden op een driewieler. De overledene was 29 jaren oud. Zij had met een heer een ritje ge maakt op een tandem driewieler. Toen hij be merkte dal zij vermoeid washield hij op. De dame slapte af en ging in het gras aan de zijde van den weg liggen waar zij binnen wei nige minuten een geest gaf. De kantonrechter te Apeldoorn heeft C. M., 17 jaar loodgietersknecht te Apeldoorndie op 29 Maart jl. als loodgieter werkzaam geweest op het dak der Hervormde Kerk te Apeldoorn veroordeeld tot 2 geldboeten van f 10 ter zake van het aanleggen van een vuur op zoo korten afstand van een gebouwdat daardoor brand gevaar kon ontslaan. Zooals men weetbrandde op dienzelfden dag de Kerk te Apeldoorn af. De kokosnoot als middel tegen den lintworml Prol. Parisi van de Universiteit te Athene heeft ontdektdat de kokosnoot sterk lintworm- afdrijvende eigenschappen bezit Na eerst de melk der vrucht gedronken te hebbenat hij ook de vrucht zelve. Twee uur later nam hij een gevoel van onpasselijkheid gewaardat ge paard ging met een lichten graad van buik loop Den volgenden morgen kwam een lint- woim met kop en al te voorschijn. Hij was destijds in Abyssinië en later na zijn terugkomst te Athene werd het middel herhaal delijk met goed gevolg door hem voorgeschreven. Het verdient volgens hem de voorkeur boven andere wormaldrijvende-middelenomdat geen voorafgaande diëel noodig is. In alle behandelde gevallen kwam de lint worm in zijn geheel te voorschijn op den morgen, die volgde na de toepassing van het middel. Maandbl. v. Hamel Roos. beleediging de teerling was echter ge worpenhet spel verloren en daar zij niet meer ontvluchten kon besloot zij moedig om te sterven. Ja den doodmaar welken dood f Zij bezat wapenen noch vergift. De wan trouwende Octavianus liet haar streng bewaken. Doch plotseling kwam haar eene reddende gedachte voor den geesthet Nijleiland de Nubier de slangHij die êens zijn leven voor het hare in de waagschaal had ge steld zon haar zeker wel helpen en de arme, vergeten slaaf werd nu in hare oogen eensklaps tol een god verheven. En, toen hel haar duidelijk geworden was op welke wijze zij haar plan ten uitvoer koa brengen lachte zij weer trotsch en ver achtelijk zij wist immersdatals zij op den triomfwagen ontbrak, daardoor zeker, den overwinnaar een grievend leed berokkend werd. Nog op denzelfden dag gleed een boeljo den Nijl af en daarin zat Cleopatra's getrouwsie slavinin wier schoot een mandje bloemea rustte. Op het kleine eiland had de Nubier stil voort geleefd wat bekommerde hem Octavianus ea Actiuinwat de verloren slag en hel verlorea rijk? Hij had immers meer verloren do koningin was immers de zijne niet! Hem was niets geblevendan de herinnering aan een heerlijk doch kort geluk. De roos, die zij heiu geschonken had,droeg hij steeds op de borst en als hij haar nu en dan eens te voorschijn haaldedan was het alsof/die verdroogde blaadjes hem toefluisterden:

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 1