1# treliik 40 d 50 spoortreinen 1000 vracht wagens 4000 andere rijtuigen 10 A 20 000 voetgangers op de brug zich zullen kunnen bewegen De kosten van den bouw zijn op 40 millioen dollars begrootdal is honderd millioen Nedei landsche guldensTel dat eens m klinkende munt uit binnen eene week In plaats van harde slroozakkenheelt men in de laatste dagen in het Ouilsche leger hier cn daar de soldaten gelegerd op zakken, ge vuld met strooken papier. De proefnemingen hebben een gunstig resultaat opgeleverd. De op deze manier gevulde bedden zijn lichter en laten zich beter reinigen dan de bedden gevuld met stroo. Hot volgend zonderling voorvalvoor welks waarheid men kan instaandeed zich onlangs bij een Amsterdammer voor. De man voelde sedert een paar dagen een zwaarte in hel hoofd, waarvan hij zich geen verklaring wist te geven. Hij had neiging tot hoofdpijnkorlomeen gevoel dat men 'l best besleint met hel woord «landerigheid.» Zondagochtend jl stond hij op, nog niets prettig gestemd. Toen hij een paar uur later den zakdoek den dienst liet ver richten waarvoor wijstervelingen dien hij ons dragen, kwamen uit den neus drie dop erwten te voorschijn. Eenige oogenblikken later was de patient genezen en voelde hij zich weder normaal. Het zonderlinge van het geval was, dat de man een paar dagen tc voren, op Donderdagdoperwten had gegetenzich onder hel eten volstrekt niet verslikt had en zich dus niet kon verklaren hoe een drietal doperwten den weg naar de bovenverdieping van zijn neus vonden. Eters van doperwten zijn dus gewaarschuwd tegen de speelschheid van deze groente Iemand te Breda ontving dezer dagen per post in een enveloppe f 10 aan post- en plak- zegelszonder de bedoeling der toezending te kunnen raden. Onlangs ontving daar een dei- bankiers een som van ruim f 30 aan postzegels, zonder vermelding der reden van toezending. Over de voorkomendheid der Ulrechtsche politie-agenten in het algemeen heeft men toch werkelijk niet te klagen. Zoo zag men Maan dagochtend een heer «in gala,» eenigszins be schonken tusschen twee agenten bureauwaarts naarcheerenen ter wille van het hemelwater dat mild nedervielhad een der beambten in functie de beleefdheidarresiants zwart pak voor nat te bewarendoor hem zorgvuldig de parapluie boven het hoofd te houden. Kan het nelter? Een vermakelijke dievcngeschiedenis vond te Eisden plaats. Een landloopervolgens zijn schriftelijke verklaring een Zwitser, krijgt in het hoofdin te breken in een alleenstaand huis bewoond door zekeren P. Deze. een buitenge woon sterk man lag rustig op zijn bed te slapen daar hij den geheelen Dacht kersen bad ingepakt. Ue dief die door een venster was binnengekomen bemerkt den slapende niet en snufTelt de meubels na. Het toeslaan van het deksel eener kist wekt den eigenaar. Op te springenden dief overhoop te slaan en hem op een duchtig pak slaag te onthalen is voor hem het werk van een oogenblik. Vervolgens leidt hij den inbreker voor zich uit het dorp door, tot groot vermaak der dorpelingen, en levert hem den gendarmen in handendie onzen dief spoedig aan 't gerecht te Maastricht overbrachten. Mej. Aafke Kuijpers, geb. 1847 te Franekcr, huwelijk. Denk slechts aan Ben Akiba's woorden! En hoevele voorbeelden van mésalliances vindt men niet in de kronieken van den adel.» «Neen dal bedoel ik niet,» antwoordde Gora vasthet schoone hoofd trotsch lot hem op heffende. «Neen, het betreft iels anders.... het zal uwe belangstelling wel opwekken vorstwijl aan mijn klein vei haal waarheid ten grondslag ligt» De vorst keek haar vragend aan en stond op het punt om haar nogmaals in de rede te vallendoch zij gaf hem met ecne beweging te kennendat zij niet gestoord wenschte te worden en vervolgdelangzaam op elk woord den klemtoon leggen de «Eenige jaren geleden trok een kleinen wagen met een uitgeleerd paard bespannen op ze keren kouden winterdag een oud stadje binnen. Er bevond zich niet veel bijzonders in het ge brekkige voertuig, een paar touwladders, eenige ijzeren ballen hoepels en twee roestige trom petten was «lies. Een jong jeugdig acrobaat feidde bet paard aan den teugeleen zestien jarige knaap liep naast d>;i> wagen gevolgd door een klein jonger meisjemet een bleek, ingevallen gelaalwaaro de diepste ellende lezen stond, liet kieine ding bibberde van leerares in den zang (o. a. aan de Tooncelschool) is Zondagtoen zij te Oostorbeukwaar zij tijdelijk verblijf houdt uil de kerk kwam in hechtenis genomen verdacht van moord door vergiftiging van mej. Smissaertgeb. 12 Juli 1856 te Oosterbeek. De overledene woonde sedert 12 Nov. 1885 ten huize van mej. Kuijpers. in de Tessclschade- straal 1 (bovenhuis) lo Amsterdam waar zij 16 Juni 1890 overleed. Hel lijk werd na de ver klaring van overlijden afgegeven door dr. Fore man op het kerkhof Zorgviied ter aarde be steld maar op last der justitie opgegraven en onderzochtnadat bloedverwanten van mej. Smissaert zekere vermoedces hadden geopen baard. Toen bleek van chronische zinkvergilti- ging. Do verdachte is nagenoeg universeels erf gename van het niet onaanzienlijk vermogen. De officier van justitiemr. Looyen die met den reehter-commi-saris mr. Sleeswijk deze zaak langdurig heelt onderzochtwas zelf te Oosier- beek bij de aanhouding tegenwoordig Do ver dachte is in de celgevangenis aan de Wetering schans opgenomen. Hel feil der aanhouding bewijst echter dat de vermoedens tegen mej. Kuijpers van hoogst ernstigen sard zijn. liet onderzoek der justitie strekt zich ook uit tot andere sterfgevallen die mede in de naaste omgeving van de verdachte hebben plaats ge vonden. Iedereen herinnert zich ongetwijfeld nog welk een opschudding der geschiedenis van de Leid sche giftrr.engolervrouw van der Linden maakte. Welnu naar helgcen tea ooro kwam kan wellicht ook het aanhangige geval eene uitgebreidheid krijgen, die het beruchte Leidsche proces niet alleen evenaart, maar zelfs overtreft. De zuster van den Duitschen Keizerkroon prinses Sophie van Griekenland, dieden27sten October van het vorige jaar met kroonprins Constantijn huwde, is Vrijdagmorgen voorspoedig van een zoon bevallen. Dat deze bevalling thans nog niet verwacht werdmoge hieruit blijken dat Keizerin Fried richdie hare dochter wilde bijstaanpas Donderdag van Gibraltar is ver trokken en dat op hei kritieke oogenblik geen enkel lid der Gricksche koninklijke familie tegei- woordig was. Het gebouw der Western Union Telegraph- maatschappij te New-York is geheel doorbrand vernield. Daar alle draden dezer Maatschappij in dit gebouw samenkwamengeraakte de dienst in de war. Op de beurzen te New-York en elders werden de werkzaamheden zeer ver traagd daar alle draadberichlen ontbraken De Associated Press, wier kantoren eveneens geheel vernield zijn heeft tijdelijk in Jersey City intrek genomen. De brand ontstond 's morgens te 7 uur op de 6e verdiepingtoen de nacht-ambtenaren naar huis waren gegaanterwijl de anderen nog niet allen gekomen waren Daar groote hoe veelheden parafine in het gebouw waren opge stapeld breidde het vuur zich met verbazende snelheid uiteen 40 tal beambten meest vrouwenwerd met groote moeite gered. Het gebouw was niet verzekerd. De brand wordt aan ontgloeiing van 2 onvoldoend gescheiden electrische draden geweten. De schade wordt op 1J millioen ds. geschatterwijl het geheele telegraafverkeerdat omstreeks 125 030 tele grammen per dag bedraagtis onderbroken. De heer J. C. Rust te 's Ha gelid van de schictverccniging «Oranje Nassau» die als ver tegenwoordiger dier vereeniging het Bondschut- tersfeest te Berlijn heeft bijgewoond, is van daar dezer dagen teruggekeerd met de volgende door koude in het dunne jurkjedat haar wellicht jaren geleden eens paste doch destijds kon het haar niet beveiligen tegen hel ruwe win terweer Dit troepje moest op iedereenals beeld van kommer en gebrekeen treurigen indruk maken, en locli, hoewel dat ook het geval wasgaven slechts weinigen den acro baat eene aalmoes, want zij waren zelf arm. Op aanwijzing van eenige inwoners verliet hij met zijne kinderen tegen den middag het stadje en reden zij naar een naburig kasteelhopende daar door hunne bescheiden kunstverrichtingen en meer nog door de mildheid van den bezitter, eenige zilverstukken te ontvangen. In den tuin gekomenbond de rnan het paard aan een boom wasbeval den knaap de hoepels te dra gen nam zelf de ballen jn de hand, terwijl het meisje zich met de trompetten belastte. Alle drie doorschreden nu haastig het schoon aangelegde parkwaarin tal van marmeren beelden stonden. Eindelijk hadden zij den in gang van bet kasteel bereikt en zagen vol bewondering naar het prachtige wapen, dat hoven de deur geplaatst was. liet stelde twee leeuwen in liggende houding voorwaaronder twee speren gekruist waren. Slot in 't volgend No. hem behaalde prijzenals1 eerebeker1 I gouden dames horlogo en 6 verschillende prijs- medailles. Bovendien komt deze schutter nog voor eon anderen prijs in aanmerking. Ook te Montfoorl heelt een dienstmeisje het onlangs zoo probaat aanbevolen middel legen den lintworm met goed gevolg toegepast. Don derdagmiddag gebruikte zijzooveel ze kou van het vloeibare en vaste gedeelte van de pil eener kokosnoot en Vrijdagavond was zij reeds van haar lastigen meigezel bevrijd. De Fransche historiekenner Réquin is plotse ling voor den dag gekomen met eemgo geschied kundige gronden, waaruit hij meent te kunnen afleiden, dat de boukdiukkunst reeds was uit gevonden te Avignon. 8 ol 10 jaien vóór het tijdstipwaarop zij volgens de geschiedenis zou hebben plaats gehad Réquin meent voor deze bewering onomstootelijkc bewijzen te hebben gevonden in het archief van Avignon. Waar schijnlijk zal men er dan binnenkort wel meer van hooren. Op de te Londen gehouden parade van het tweede bataljon grenadiers, bij hetwelk onlangs muiterij heelt plaats gehad heelt de hertog van Cambridge eene toespraak gehouden, waarin hij, hel gedrag van hel bataljon betreurende, er op wees dat de manschappen hunne unilorm oneer hadden aangedaan. Vervolgens werd het vonnis van den krijgsraad voorgelezenwaarhij drie man tol twee jaar en twee tot achttien maanden gevangenisstraf zijn veroordeeld Tweo der veroordeelden rukten toen hunne medaille van de borst en wierpen die op den grond. Haminerfeslnoordelijkste stad van Europa is door brand vernield. Zij ligt in de Noordsclio provincie Finmark op het eiland Quai-öe en telt 2160 inwoners. De huizen zijn van hout en dc gemeenschap tusschen de verschillende wijken wordt door boolen onderhouden De be volking leeft hoofdzakelijk van de vischvangsL 's Zomers blijft de zon er elf weken achtereen boven den horizon. In een dorp tusschen Beyrut cn Damakus werd in een natuurlijke holte een uit gouden zilver vervaardigd en met edelgesteenten ver sierd ledikant gevonden. Uit een insciplie die daarop in hel Kngelsch voorkomtbleek dat het koningin Eieonore van Engeland bad toe behoord Voor alle zekerheid had insn hel ledikant daar verborgentoen EJuard I in 1272 hel Oosten verliet. De Turksche regcering heeft het kostbare ledikant in bezit genomen. Bij een apotheker te Breda kwam Zondag een buitenman Hij had in de Looiers-Courant gelezenwelke hij trouwens in zijn zak had dat men tegenwoordig met electriciteit looiten verzocht daarom den apotheker hem voor 20 cents electriciteit te geven. Dat de apotheker moeite had om niet in een schaterlach uil te barsten laat zich denken Een bestuurbare luchtballon. Professor Camp bell uit Brooklyn is verleden week met een luchtballon opgestegen tot een hoogte van 3000 voeteerst bewoog de ballon zich voort in zui delijke richting, terwijl er daarna, doormiddel van een sluurloestelverschillende richtingen aan gegeven werden. Na anderhalf uur daalde de luchtreiziger weder neder, terwijl hij verklaarde, d<»t hij, door middel van de sluurschroefden ballon geheel in zijn macht had gehad. Op den 1en Juli waren bij de 9 regimenten infanterie 183 sergeanten titulair en 309 korpo raals aanweziggeschikt om lot sergeant ol fourier bevorderd te worden doch die wegens gebrek aan vacaturen niet konden worden aan gesteld. Niet minder dus dan 492 militairen wachtende op promotie lot sergeant Gelukkig dat door de aanneming van do wel tot regeling van hel militair onderwijs eerlang een groot aantal plaatsen openkomldaar voor taan de onderofficieren van den hoofdcursus hoven de organieke sterkte worden gevoerd. Al zal dit op den duur maar weinig helpen toch kan er den 1en October a. s. een 80-lal vaca turen zijn. DAGELIJKSCUE WA I ERS TANDEN van de Luateraohe beek en de rivier de Eem. 1)». Rood* boven Haan boned. C "tut kal- okn. Pot- ÜKXkK* aaud. n* Ki:M. 1890. M.. M. M. N M. M M. M. 13 Jul «.88 «,82 B,01 3.20 2,72 2.28 0,40 10 IV V.H9 «,m «,05 3.2 V 2,72 3,27 0,1.6 - 10 Ifi +.17 4,80 «,92 3,20 2,07 2.24 0,62 - os lö - «,78 «,80 3,10 2,00 2,10 0,58 1,82 +.77 «,87 3, Ui 2,16 2,18 «,'17 18 «,70 «,7« +,o o 3,2a 2.08 2,10 0,70 -IV 10 «,76 «,70 v,»u 3.33 2,00 ».«t 0,01 ito bulkou goligt.

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2