VAN DAAL EN PEINS. moderne en goed onderhouden M. SOT5WAAIJ ZONED VERHUREN VERKOOPLOC AAL MEUBELEN, 3348te Staats-Loterij. EERSTE KLASSE. Trekking «all Maandag "21 Juli (500 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort lijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijzen van I'20. 1061 1005 .1003 3097 40-21 402# 12563 12593 12798 1-2813 1-2819 12853 20004 2003-2 en 20040. Te zaïnen 15 prijzen. Trekking van Dinsdag 22 Juli (500 loten Prijzen van 120 1005 1025 1097 4039 4080 12521 1279412799 12830 12830 12891 20037 20903 2)1944 20907 cn 20971. Te zatiien 10 prijzen. Trekking van 23 en 24 Juli (000 loten.) Prijzen van I 20. 1040 1002 1079 1084 3080» 400512501 12568 12589 12877 20954 en 20970 Te zarncn 12 prijzen. AMERSFOORTden 24. Juli 1890. De Eindexamens der lloogere Rurgerscholen in de prov. Utrecht, voor hel jaar 1890, ge houden te Utrechtzijn heden algeloopen en is ons uit Utrecht welwillend getelegrafeerd De leerlingen der lloogere Burgerschool te Amersfoort slaagden allen namelijk A. .1. de Beaulort, rangnummer: 1. J. li. A. E. Visser2. 11. G- A. Elink Schuurman0. A. D. N. van Gendl8. de toehoorder van Eijsinga, 16. Bij Kon. besl. van 20 Juli 1890 is bij het personeel van den gen. dienst der landmacht benoemd lol mil. apotheker 1e kl.de mil. apotheker 2e kl. J. L. van Wermeskerkcn van dal personeel. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort zalwellicht binnenkort, hoogst waarschijnlijk worden behandeld hel adres der Utrechtsche Kamer v. K en F.strekkende om een plaatselijk briefport van 2$ cent intevoeren. Verschillende Kamers van Koophandel zonden aan de betrokken autoriteit adressen van on dersteuning en wij willen hopendat ook de Amersfoorlsche Kamer dit eveneens zal doen. Aan de Kon. Militaire Akademie te Breda gaan o. a. over naar het 2e studiejaar onderstaande cadetten. InfanterieJhr. E. W. van Holthe. Cavalerie: C. F. R. van Hardenbroek van Lock horst. Oost Indië, Infanterie: J. F. Croockewit Zondag 27 Juli wordt de Godsdienstoefening in de Remonstrantsche kerk te Amcrsloort waar genomen door Ds. P. lleeringpredikant te 's Gravenhage. Vermoedelijk zal in September aanst. cava lerie te Amersfoort worden ingekwartierd. Te Rozendaal is eene vrouw in hechtenis genomen verdacht van het kind hetwelk in een mestput achter hare woning is gevonden, te hebben vermoord. Hel gerecht van Breda heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en de ver dachte is naar de gevangenis overgebracht. In Friesland verdient tegenwoordig menigeen een daghuur in den nachtnamelijk met het zoeken vaR daauwwormen om als aas voor de visschen te dienen. Door hel natte weder is de vangst goeddoch daar ook in dezen aanbod cn vraag hun invloed op de prijzen uitoefenen, besteden de visschërs thans 15 cents voor de 100 stuks, tegen 20 cents in 1889. Geen zeld zaamheid is het, als in drie uren 500 wormen gcvifngen worden. Vooral in vruchtbare tuinen ziet men des nachts den wormzoeker zich, met een lantaarntje in de hand, langs den grond bewegen. Wij klagen over den natten zomer en naar onze meening is die klacht niet ongegrond. Een troost al is 'tdan ook een erge schrale troost is 'tdat men meer van die zoogenaamde zomers beeft gehad. Dit blijkt o.a. uit een rijmpje, dat in 1860 werd gemaakt en aldus luidde: II a tant plu Qu'on nc sail plus Pendant quel mois il a l'plus plu Mais le plus sur c'est qu'au surplus S'il eüt moins plu (Ja m'eiit plus plu. D.w.z.: «Helbeeft zooveel geregend, dat men niet meer weet in welke maand het 't meest heelt geregend. Doch dit is zekerdat 't mij aangenamer zou geweest zijn, als 't minder had geregend. Vrijdag in den vroegen morgen werden te Vaassen pogingen gedaan lot inbraak in den gralkelder van wijlen baron IJzendoorn a Blois vroeger beer van dcu Caunenburg. Do buren door het gedreun der mokerslagen opmerkzaam gemaakt, dat er op de begraafplaats iels vreemds plaats had gingen onverwijld de politie daar van kennis geven de inbreker, deze bespeurende, I zette het op een loopenwerd achterhaald en gevangen genomen. Bij bel verhoor wendde hij krankzinnigheid voor en zeidete Apeldoorn woon achtig te zijn. Bij nadere visitatie te Apeldoorn werd bij hem gevonden een palentten name van II. R., koopman te Deventer, en bekende hij dan ook deze persoon te zijn en zijn leu genachtige opgaven te hebben gedaan om uit handen der politie te blijven. Bij onderzoek is geblekendal 2 grafkisten zijn opengebroken cn gedeeltelijk van hunne uitwendige sieraden ontdaanterwijl mede aan de lijken schennis is gepleegd. Vrijdagavond is te Wilnis een kindje gestorven van ruim 4 jaren. De geneeskundige, met de lijkschouwing belastachtte een nader onder zoek naar de oorzaak van den dood noodzakelijk, waarom het lijkje naar Utrecht zal worden overgebracht. Meldden wij in een vorig nommcrdat een dienstmeisje te Amsterdam op een Ainsterdainsch premieloi eene som van f 50,000 had getrokken, wij kunnen hier thans aan toevoegen dat de gelukkige winster dezer kapitale som een meisje uit Meppol is, en wel de 23jarige llarmina Broek dienstbode bij den heer W. C. Breukelaer te Amsterdam. Door vlijt en zuinigheid was het haar gelukt een som van ruim f 100 bijeen te sparen cn op aanraden van haar patroon kocht deze voor haar genoemd lot Dezer dagen kwam de effectenmakelaar, waar dit lot met nog eenige anderen gekocht wasbij den heer B. om dezen geluk te wenschen met zijn behaalde winst. Deze de stukken uit zijn brandkast na ziende kwam weldra tot de ontdekkingdat dit geluk niet hem zelve of zijne kinderen be trof, maar wel zijne dienstmaagddie hij weldra haar fortuin mededeelde. Het meisjete Meppel thans logeerendewas zooals zij zelve betuigdeop het hooren dezer tijding zeer verrast en wist niet of zij waakte of droomde en is nog onder den indruk van haar buitengewoon geluk. Gelukkig is en blijft zij de eenvoudige dienstbodeen is althans vooreerst niet voornemens het gezinwaar zij het goed heeftte verlatenen blijft nog in hare betrekking als vroeger werkzaam. Te Utrecht kregen twee dienstmaagden kwestie omtrent het bezit van haar Vrijer een kanonnier. Beide meenden recht op hem te hebben en trokken daarom ieder aan een arm van den galant, totdat eindelijk de een het opgaf, maar zich vervoegde bij de politie om haar tevens te beschermen legen de aanvallen van andere zonen van Mars, die zich eenige vrijheden tegenover haar veroorloofden. Voor eenige jaren kon men in Eigen Haard een illustratie zien van een eenwieler, een zeer groot wielwaar binnen in de as een zitplaats was aangebracht, dia, door de drie wieltjes er onder aangebrachtaltijd in horizontale positie bleef. Berijden scheen evenwel onmogelijk. Thans meldt men echter aan de «Ned. Sport» uit Drenthedat een timmermanszoon te Sleen bij Emmen zoo'n wieier berijdt. Door de politie tc Leiden is aangehouden een 17jarige knaap, wiens opsporing door den te Helder woonachtigen vader was aangevraagd. Hij was met eenen kermistroep naar Leiden ge komen. Voor de betrekking van hoofd van school IV te Arnhem (vacature J. H. van der Meer) hebben zich 108 sollicitanten aangemeld. Uit Edi wordt berichtdat onze vijanden met de grootste doodsverachting vechten en noch voor salvo's noch voor bajonet aanvallen wijken. De justitie uit Maastricht is naar Elsloo ver trokken waar Dinsdagavond bij een twist man slag is gepleegd op Hubert Frederiks door Jan Pendersbeide brikkebakkers. De dader is gevat. Burgerlijke Stand van Amersfoort. GEBOREN: 17 Julij Wilhelmus Rijndert Alexius, z. van Cornclis Koelcmij en Gerdina Maria Barbara Huurdeman. Catharina Alexan drine d van Jun Busquet en Anthoinettc Catha rina Muller. 18 Julij Nollij Elisabeth, d van Jan Knikker en Albertje Rempt. —19 Julij Ja- coba d. van Jan Bakkencs en Johanna Gieliks 20 Julij Gerlol Marie, z. van GerlofNoordenbos cn Hillichien Louiza Wold. Evurljed. van Gerrit Meerbeek cn Evertjc van Kampen. Abraham, z van Johan George Muller en Everlje Veencndaal. 21 Julij Stephahus Johannes van Stephanos van den Uithoorn en Cornelia van Gooi - Dirkje d. van Johannes Cornclis van Mourik en Christ in i van Daal. Gerard Hein Chrisliaan, z. van Hendrik Johannes Jekel en Hendrina Maria Cornelia Laarhoven 23 Julij Wilhelminad van Maas van Drie en Reijertje Kraanen. Hendrina Elisabetha d. van Jacobus Jagtenberg en Wilhelmina Bruaetta van Diermen. ONDERTROUWD24 Julij Hendrik Meester en Katiijntje Berensen GEHUWD 23 Julij Johannes van Leijenhorst en Mechteld Bliekendaal. OVERLEDEN 18 Julij Catharine Alexandrine Busquet 18 u. 20 Julij Jacob Vlijm 3 m. Hendrika Elisabeth de Wijs 8 m. 22 Julij Pieter van Egmond 1 m. Jacob de Leeuw 56 j.echtg. van Maria Elisabeth Belser. 23 Juiij Hendrika Vonk 17 j ongeh. A D V E K T E 1' T K E i'. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelnemingondervonden bij het overlijden van onzen innig beminden Vader en Behuwd vaderden Heer WENCELAUS, HENDRIKUS, JOHANNÜS VERMOLEN betuigen wij onzen oprechten dank. Amersfoort 24 Juli 1S90. M. H. T. VERMOLEN. M. H. VERMOLEN— Kohl. R. W. DE JONG. R. C. L. DE JONG—Vf,rmolf,n. v De BURGEMEESTER es WETHOUDERS tan AMERSFOORTzullen op Maandag tien f fAugustus IS90'3 voormiddags te elf uren ten raadhuizebij enkele in schrijving, in het openbaar, voor den tijd van drie Jachtseizoenen, en wel over 1S0O/IV9I, 1991/99 en 1993/93, het recht tot uit<»efening: van de jacht op de bosch-en heidegrondenbestemd voor schiet- en oefeningsterrein van het gar nizoen uitmakende een gedeelte van den Leusderbergover eene uitgestrektheid van ongeveer 873 hectaren. De voorwaarden liggen op de gemeente secretarie ter lezingalle werkdagen van 101 uur. De Secretaris van Amersfoort W. L. SCHELTUS. De Deurwaarder D. C. PRINS te Amers foort zal op Woensdag, 30 Juli 1990, 's morgens 9 uur preciesin bovenge meld Locaal, aan dë Krommestraat aldaar. CO.HT&NT VERKOOPEl: Eene belangrijke partij waaronder 4 Linnenkasten3 Penantkastjesantieke Kast2 Boekenkasten HoekkastjeMahonie houten Kamerameubleraenl3 Canape's, 3 Voltaires 8 Talelsvele Mahonie houten Stoelen met Trijpt Stoelen met Rieten zittingen Tuintalels en 6 Tuinstoelen SpiegelsSchilderijen Bedden mei toebehooren Ledekan ten met Behang Gaskronen Hang- en andere Lampen Bascules, Maten Gewichten Vloerkleedcn Karpetten een partijtje Manufacturen Koper-, Tin Blik-, Glas- en Aardewerk verder Timmergereedschap pen HijblokkenTrappen solide Roeiboot met toebehooren en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Alles daags vóór den verkoop genummerd te zien. THEEH AN DEL AREN te Sorinchem hebben de eer te berigtendal hunne bekends THEESOORTEN, afgewogen in pakjes van 1, 2'/a en 5 Hectogrammente Amersfoort uitsluitend verkrijgbaar zijnbij den Heer JOH. VAN OMMEN J«- firma D. OCKHUISEN .4 HE KS F OOltT.

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 3