u' Kennls^ovlntr op deo 19en December jl. word ml Roller- dan aan een ingezetene van Amersfoort een onaangelcckende briel verzonden inhoudende eene geldswaarde van zestig gulden aan munt- papier, welke briel vermoedelijk op hel tiaject Utrecht—Amersfoort is ontvreemd. Zoo althans de geadresseerde den brief niet mocht h-'bben. ontvangen wordt hijin zijn eigen belang uilgenoodigd len spoedigste daarvan aan hel Commissariaat van Politie alhier aangilte le doen. De Commissaris van Poli ie D A M M K R S. Als bewijs van de sterkte van het ijs mog dienen, dat bij de pontveren over de zijkanalen te Amsterdam mei paard en wagen over het ijs wordt gereden. Ken oud «oedetje te Archlum kreeg ver leden week onverwacht bezoek over ijs en wel van... twee 76 en 74 jarige tantezeggars uit Welsrijp, die er nog zoo vlug over waren ge gleden, dal een SOjirige kleinzoon der oude vrouw moest verklarenslechts rael moeite mede te kunnen komen. Een ruim 35 jarig jongman te 's-Heerenhoek verschrikte Zondag jl zoo hevig op het vernemen der doodstijding zijns vaders, dat hij de spraak verloor. Den volgenden dag schrikte hij weder door het geroep van brand waardoor hij op éénmaal zijne spraak terugbekwam. Bij het ingediende wetsontwerp op het faillis sement en de surseance van betaling is het faillissement niet langer beperkt tot kooplieden, maar is hel toepasselijk op iederen schnidenaar De «egel- en registratierechten voor lailiisse- menten zijn opgeheven Een eenvoudiger ver effening is voorgeschreven voor faillissementen van weinig aanbelang. Zoo kan met toestemming van den gefailleerde reeds daags na de failliet verklaring de boedel verkocht worden sells na machtiging van den rechter-coinmissaris onder hands. Zoo isals vooruil blijktdat geen vordering «al worden betwist, een verschijnen der crediteuren ter verificatie vergadering on- noodig. De voor de creditenren gewichtigste stukken zullen niet alleen ter griffie der Recht bank maar ter griffie van het Kantongerecht worden gedeponeerd. Het plan voor de wereldtentoonstelling la Chicago moet weder in een bedenkelijk stadium verkeerendoordien do president dor Unie weigert de desbetreffende proclamatie uit tc vaardigen zoolang niet hel garantiefonds van tien niillioen volteekend zal zijn hetgeen echter moeielijk gaat sedert het lentoonstellingscomité in beginsel besloot de tentoonstelling des Zon dags gesloten te houden en zich daardoor vele vermogende Duitschers te Chicago tegen maakte. Ook zou de commissie eene oude verordening hebben opgedolvenwelke de lllinois-Central- maalschappij het uitsluitende toegangsi echt geelt naar de meeroevers waar de tentoonstelling ko men zou. Dientengevolge zou er een ander ter rein noodig geworden zijn en «ou de geheele tentoonstelling twijfelachtig zijn geworden. Te Liverpool huurdo een 32 jarig man op straat een rijtuigwaarin hij met een vrouw plaats nam Toen zij aan het opgegeven adres waien aangekomen zeide de heer tol den koel sier: tik heb die vrouw vermoord, je kan als je wil de politie halen.» Op het poliiicbuietl gebrachtverklaarde de man Arthur Pinfield genaamd, die blijkbaar dronken was. dal de vrouw hem had verzocht haar te dooden De jonge vrouw is na een paar uur lijden aan haar wonden bezweken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de wisselwachter G Dinkelman doorzijn tegenwoor digheid van geest van een wissen dood gered. Aan hel station Hilversum met een goederen trein aan hel rangeeren zijadsen rast den rug naar den trein slaandewerd hij door dien trein omver geworpen, tussehen de rails. Door plat te blijven liggen ging de geheele trein met zestien waggons over hein heen, zonder hem te deren. In dc omstreken van Tours en Angers midden van Frankrijk, is zooveel sneeuw gevallen, dal de treinen van het zuiden groot oponthoud ondervinden. Overigens blijft de stienge koude in Frankrijk ook aanhouden en van verschil lende plaatsen komen berichten van menschen, die door de koude zijn omgekomen. Ook in Engeland en Ierland is nog geen ver hooging van temperatuur te bekennen hoewel 't ook daar op verschillende plaatsen begon te sneeuwen. De flaagsche correspondent van de Middelt). Cl.over de mildheid van wijlen den koning sprekende«egt o. a. Meermalen werd zelfs bij eene aanzienlijke gift de verplichting opgelegd den naam van den koninklijken gever niel publiek te maken. Nog niel lang geleden werd op die wijze f 10,000 door Z. M. geschonken voor eene stichting te Amsterdam ten behoeve van den werklieden stand. Na na den dood des konings, is daaraan eenige ruchtbaarheid gegevenen het kan daarom niel worden algekeurd dat nu ronduit wordt medegedeeld dat die vorstelijke gilt ten deel viel aan het volksbadhuh in de hooldslad, dal «onder haar vermoedelijk niet zou zijn totstandgekomen. Die slichting draagt derhalve niel ten onrechte den naam van Koning Wil le ms badhuis. houten balwillen wij ons nog eens een paar naai oefenen. Kwaad kan het nooit; hoe vlugger je bentdes te grooter is de kans van slagen. Komrntjn kindwees nu niet zenuwachtig 'tis zoo erg niel en al mislukt het ook eens. dan zal ik niel boos vrezen, dat beloof ik je!» Marietta heeft reet eene angstige uitdrukking op het bleeke, magere gezichtje n-.ar haar vader geluisterd 'l is haar aan te zien cl ai het haar angstig te moede "ia'dat hel kind te zenuwachtig is voor haar ongelukkig beroep. Zij wendt zich echter zwijgend otnontkleedt zich haastigom een bont versleten pakje aan te doen dal te oud is oin bij de voorstellingen te dragen. Onwillekeurig huivert de arme kleine, zij is nog nooit zoo angstig als heden geweest. Met een zucht trekt zij de oudelecren laarsjes uit orn ze te verwisselen met een paar gelapte pantoffeltjes. Liefkoozend legt de clown zijn hand op haar zwertgclokl hoofdje en vraagt haar op aangrijpenden leederen loon «ie bent toch niet boos op ineMarietta maat heiisch ik doe het voor je bestwil, kind!» Hei meisje richt 't gelaat lol hein en drukt tol allo antwoord hare lippen op zijne groote, vereeldle hand. Julia slaat dat alles pruilend gade zij had niet gedachtdat die twee zich nog vóór het feest oefenen zonden. Dal vindt zij erg ver velend en knorrig zegt zij dan ook tlloe lang moeten we nog wel wachten Duurt 't nog wd een uur?» Zij ontvangt geen antwoord en wrevelig zet zij rich vervolgens op een laag bankje bij het vuur neer om hel tenminste warm ie hebben Zij ondersteunt het hoofd rnet b< ide handen en blijft onafgewend op haar vader en haa, Zondagmiddag ontmoette de 18 jarige S. op een der ijsbanen buiten de Tolsteeg, te Utrecht, zijn voormalig meisjein gezelschap van een ander jongmensch van bijna gelijken leeftijd hetgeen hem zoozeer in toorn deed ontsteken dat hij met zijn medeminnaar al heel spoedig in twist cn ten slotte handgemeen raakte. Daar beiden op schaatsen en daardoor minder vast ter been warenlagen zij weldra over het ijs te rollen Ictdat S. op eens van zijn tegen partij met een mes geduchte snede over de hand ontving. Up het gezicht van bloed scheen de oude liefde ook bij hel meisje weder boven te komen alhans zij snelde najr den verwonde toe ver- boid hem zoo goed mogelijk en vergezelde hem daarna naar zijne woning waar de hulp van een geneeskundige werd ingeroepen- zusje starendie de oefeningen begonnen heb ben. Als 'toog van den clown zich nu en dan even op haar vestigtmoet hij zelf bekennen dat zij een cnooi kind is, doch te mooi wellicht om goed en braaf le blijven, want de verleiding nadert haar 'teerst, die schoon en arm zijn. Daar juist vindt zij de gretigste opname en is het wonder? Zij, «lie niet weten wat hel zegt den beker in dc hand tc houden en voorhij te iaten gaan zonder den dorst le kunnen lesschen, zij kunnen niet bcMoedenhoeveel moed, hoeveel zelfverloochening daartoe noodig is I Marielic staat thans op de houten bal; in den beginne beeft zijmaar langzameihand ver krijgt zij meerdere zekerheid Eerst wankelt zij maai gaandeweg beweegt zij zich bevallig heen en weerbuigt 't ranke figuurtje eerst voorwaartsdan achterwaarts. Eindelijk breidt zij dc armen uit, om daarna snel vier messen in de hoogte te wei pen, teneinde ze daarna behendig op te vangen waarbij zij zich naar alle kanten draaitzonder le wankelen Eenige oogenblikken mag zij uitrusten doch niel te lang want het publiek beloont niel zooveel geduld als haar vaderdie haar goedkeurende knikjes toewerpt en haar door zijne woorden bemoedigt. Weldra heelt zij het gevaarlijke spelletje vervolgd steeds met meer zekerheid volbrengt zij de toeren welke voor zulk een jong, zwak kind inderdaad zware kunslvcr richtingen zijnzwaarder dan zij. die ze toe juichen kunnen vermoeden. Hare '.vangen zijn nu niel meer bleekintegendeeleen hoogc blos, te voorschijn geroepen door overspanning en verffioeidh' id heeft ze donkerrood gekleurd, hare oog m tintelenmaar zij houdt de lippen daarentegen stijl op elkander gedrukt. Inlusschen had de dader, die Ironwens bo- kend wusS, zich uil do voeten gemaakt. De dezer dagen verkrijgbaar gestelde verduld metalen gedenkpenningen, dagende uan de eene zijde hel borstbeeld van wijlen Z M. Koning Willem III eu daardoor veel gelijk-nis hebbende met een gouden tienguldenstuk hebben reeds aanleiding gegevon tol bedrog daar er een in eene tapperij le Auiclerdam als een tientje werd uitgegeven. Uit Nizza wordt gemeld dat de Czaar besloten heelt, zijnen onderduuen hel bolleden van het vorstendom Monmo ie verbieden. Natuurlijk'is dit bericht liet onderwerp «m den dag Naar men vermoedt, is do oorzaak van dit verbod dal een groot aantal rijke Russische fauuliën door hel hazardspel te gronde gaan. De Russi sche consul tc Nizzu weigert de viugen niet betrekking tot dit verbod, le beaniwourden. DAGELIJKSGHE WAI'I.R.STANUKN van de Luuterauae Dealt en de rivier do Eem. 0 Roouut Haai» ovkr Lam- for ulkkk. lui Dk boven bennd. <jfh. nrici» Iu, 180» M. M. M. M M M. 51. 51. UD«c 5,38 4.S» 4.U5 3.(10 2,70 l.tO 0,70 15— 15 5.30 4,81 4.05 3,42 8,iirt 1.40 0 (18 10 10 5,13 4,7U 4,05 3,47 2.(15 1,78 01 At'. 17 5,0'J 4,;Ü 4,02 3...0 2,«3 1.75 (1,00 -'li 18 5,08 ui 4,02 8,50 •2,(10 1.70 11.48 25 10 5.06 4,68 4.03 8,-0 *.57 1,63 0,55 AP. to 6,(Hl 4.87 4.02 3,45 2.55 1.2.» 0.55 AP. AMERSKOURT, den 24. D-cember 189(J. Unze stadgenoot, de heer G C A. Yalcwiuk, is gisteren geslaagd voor het examen Middel baar Onderwijsmechanica. De Officier van Gezondheid van der Weerd die gedurende drie maanden de geneeskundige praktijk op Vlieland zal waarnemenis bij hot bataljon Infanterie te Amersloort vervangen door den Olficier van Gezondheid 2c klasse Koomans. Van de kostelooze verschaffing van Brood en Koffiein een verwarmd lokaal in bet Kinderhuis te Amersloort aangevangen Maandagochtend jl., hebben een dankbaar gebruik gemaakt Maandagochtend 225 personen Maandagavond 388 Dinsdagochtend 274 Dinsdagavond 492 Woensdagochtend 817 1096 Door de hecren J. Stork eo A. Wery is do ex ploitatie aangenomen van de verveiscliiugjlunt op de banen van de Amersloorlscbe ijsclub «Voorwaarts.» Door de sneeuwstormen in West Virginia (Amerika) zijn alle Telegraaflijnen vernield verschillende spoortreinen bleven onderweg steken. Huizen zijn onder 'l gewicht van dó sneeuwmassa ingestort. Zes kinderen zijn van school komende, in de sneeuw üegiaven en dood teruggevonden. Bij Ronce Veste zijn meer dan 100 mijnwerkersgezinuon zoodanig door sneeuwbergen omringddal zijvan allo ver- «En nu nog eens voor dc laatste maal roept de clown eindelijk uit, «werp nog eens de ines.-en naar de hoogte, en vang ze weer op De messen vliegen omhoogdaar hoorcii zij builen eene slede voorbij snellen. «Marietta,» roept Julia jubelendkom, ga mee naar 'l raam De aangesprokene schrikt, verliest 'l even wicht en ile messen vallen baar in 'I gelaat terwijl zij mei een gil op den grond glijdt liet bloed gust haar over de wangen radeloos knielt de ontslelde vader neer en omval haar met heide armen. «Marietta, je inoogt niel sterven, je kunt ons niel alleen falen jammert hij «Kom laat ik je naar binnen dragenwaai de lichtjes aan den kerstboom branden.» Doch als 't arme kind op 'l bed ligt, opent ze nog eenmaal de oogen en staart als wezenloos naar de lichtjes. Ze richt nog even het hoofdje op een zuchtnog een de kleine Marietta is lot hare moeder gegaan En de lichtjes aan den Kerstboom branden... de lakken buigen zich onder den last der waardelooze en toch met zooveel liefde uitge zochte geschenken... maar de kinderhanden, welke hen bevrijden moeten van die vracht verschijnen niet! Daar buiten op de straal is het koud en eenzaam. daar binnen iu 't vertrek is 'tniet minder kilde dood heelt daar zijn oilcr gecischt t Mag men die arme kleine welke daar heen ging betreuren? Zijn de achter'blijvenden in den strijd om hul heslaan niet dieper le beklagen? Wie weel hel... wie zal die vraag

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2