zooveel foordeel te trekken als in haar vermogen is. liet heg in van alle goede dingen zou moeten zijn het herstellen van hot civiel bestuur De Warning P.ist brengt bij deze gelegenheid in herinneringhoe Egypte in den laatsten tijd vooruit is gegaan en hoe 'l de Engelsehen zijn geweest, die het bestuur op vasten grond slag hebben gebrachthoe de Engelsche sol dalen de reddende engelen zijn geweest voor alles wat Egyptenaar heet. Wanneer de Standard zich dat herinnert; wan neer het de Standard te binnen schietboe de Franschen de Engelsche roodrokken steeds wan trouwend hebben gadegeslagen, dan beklaagt zij zichdal ook hier weer 't bewijs wordt geleverd van de ondankbaarheid der menschen. John Buil verdenken John Bull in de wielen rijden! Is er schandelijker feit denkbaar dan 'l protest van den graal d'Aubigny tegen de hervorming der rechterlijke macht in Egypte! Heelt Engeland niet het reent in de rechterlijke macht slechts Egyptische ambtenaren te plaatsen en Engelsche Zoo ook is de Times, de wereld-beruchte ernstig boos op de Fransche pers. die het waagt le twijfelen aan de goede bedoelingen van den ouden BuilEn wat baat de tegenstand dier pers I Hij is kinderachtig en zal nooit hel minste gevolg hebbenbeweert de Times. De ook bij ons zeer gunstig bekende schrijfster van «Ganzelisel» en van «Polnisch Blut» heelt wederom een grooten roman «In Ungnade» geschrevenwelke in den nieuwen jaargang verschijnt, van «.Schorers Familienblattuitge geven door onzen landgenoot den heer J. H. bchorer te Berlijn. Minder sentimenteel dan hare eerste werkenheelt genoemde roman ontegenzeggelijk meer kracht en pit en het is daarom niet te verwonderen, dat het geillus- treenle tijdschrift «Schorers Familienblatt» juist met dit jongste werk van Natalie von Eschtruth den twaalfden jaargang opent. Als iets nieuws moge hier medegedeeld worden, dalin hetzellde huis te Berlijn, alwaar (Schorers Familienblatt» verschijnt, een bureau voorgrapho- logie is opgericht onder lcidiog van den eersten en bekenden grapholoog W. Lanzenbruch. De voorwaarden waarop dit bureau aanwijzingen geelt zijn de volgende 1. Voor zaken, het praktische leven betref fende, (over mannen van zaken, over diegenen die zich voor eene betrekking aanbieden enz.) 11.25. 2. Volledig oordeel over het handschrift 12 50; 3. Idem mei volledige verklaring der grapho- logische teekens f 5, 4. Onderzoek van anonieme Schriftstukken raicroskopisch onderzoek, scheikundig onderzoek enz. prijs in vei houding tot den omvang. Bij elke aanvraag is bijtevoegen een ol meer dere ongedwongen geschreven schriftstukken brieven ol geschreven couverten. Hel graphologische bureau wordt voortdurend meer geraadpleegd en de leider had de eer voor twee maanden geleden het gerechtshof te Dus- seldorl de behulpzame hand te mogen bieden bij eene zeer moeilijke zaak. Op het gunstig resultaat van zijn uitgesproken oordeel is hij bu bij zakenaanhangig bij gerechtshoven vast aangesteldmisschien boezemt hel onze lezers belang in om te vernemen, dal het bureau door Uollanders bijzonder veel geraadpleegd wordt. Nevens den grooten roman van Natalie von Eschtruth verschijnt eene boeiendekleine no velle (Eine aus dera Volk» van L. Westkirch een jong, maar veelbelovend schrijver. Onder de vele interessante artikels verdient vooral op gemerkt te worden <Das Gymnasium und der Deutsche Unterricht» van ilanslrischwaaruit wij zien dat wij de voldoening mogen smaken, dat onze moedertaal op het gymnasium minder verwaarloosd wordt dan in Duitschland. De illustraties van «Schorers Familienblatt» zijn zooals altijd van den eersten rang. Wij bevolen daarom met vertrouwen het fraaie tijd. wenkte hen om haar te volgenzij gehoor zaamden deze zwijgende uilnoodiging en be traden na eene nauwe gang doorgeloopen le hebben een groot vertrek Daarin bevond zich slechts een persoon.Fedor SeritofT waa 't, maar wel twintig jaar verouderd! Hel werd Johannes bij zijn aanblik zonderlingja nog angstiger te moede. Marsa sloot de deur achter hen dicht, zoodat zij alleen met Fedor SentofT waren. Geen van drieën groette niemand zeide iets. Eindelijk hiel Fedor 't hoofd op en begon «Ik wist, dat gij eenmaal komen zoudt. Men laat de menschen sterven maar de wroeging daarover wil men van zich werpen en daarom onderneemt men een pelgrimstocht naar hunne graven om ei te weenen en vergeving le smeeken. Jegens de dooden is men barmhartigtcrwille van zich zeil" uit egoïsiue.» Johannes vermocht niets lo antwoorden. Wat zou hij ouk zeggen 1 schrift dat hij alle boekhandelaars besteld kan worden (prijs 1 0,40 per jaar) ten zeerste aan. Omtrent hel geval van de vroedvrouw en waar zegster, die onder verdenking liggen haar hand werk te maken van het vomkomen van beval lingen waarvan wij Maandag melding maakten, vernemen wij de volgende nadere bijzonderheden. Op de Westerslraal woont een waarzegster zekere juffrouw J die er vooral haar werk van scheen te maken met het voorspellen van de toekomst aan dienstmeisjes. liet bewuste dienstmeisje, waardoor de politie achter de zaak kwam, behoorde tot haar klanten en kwam de waarzegster voor een 14 dagen ge leden raadplegen en over haar positie spreken. De waarzegster raadpleegde de kaart en kwam lot dezcllde gevolgtrekking, die het meisje maaktenl dat zij bevallen moest. De juffrouw wist evenwel daarvoor raad en verzocht haar Zondagsavonds terug te komen. Het meisje voldeed aan het verzoek en werd in kennis gebracht met de stads-yroedvrouw mej C die a raison van 125, welke som met de waarzeg- sier gedeeld werdeen middel gaf tot afdrij ving. Hit meisje maakte daarvan gebruik, doch werd ernstig ongesteld. De familie 11. waarbij zij diende, op de Hee rengracht, raadpleegde een dokter, lid der familieaan wien zij bekende wat zij gedaan had. De dokter liet het meisje naar het Binnen gasthuis brengenwaar zij reeds moei zijn overleden, terwijl hij van zijn bevinding kennis gal aan den commissaris Stork. De baide vrouwen werden gearresteerd en moeten reeds bekend hebben. De stadsvroed- vrouw moet er zelfs geen zwaar hoofd in hebben gezienzich aan dergelijke practijken schuldig le hebben gemaakt. Een onderzoek wordt nu ingesteld of niet meerdere meisjes en waarschijnlijk velen, die het niet nooaig hadden, dupe geworden zijn van de kaartlegster. Van andere zijde wordt onsmedegedeeld.dat de politie de vroedvrouw op de volgende manier gesnapt xo« hebbennl door in burgerkleeren haar hulp in le roepen voor een geval, waartoe zij zich aanstonds zou hebben bereid verklaard. Inplaats echter dal de vroedvrouw naar de woning van den vader, wiens dochter ingeze gende omstandigheden zou verkeerei, werd ge brachtkwam zij voorloopig in de gevangenis. Te Atjeh hebben vóór eenigen tijd twee offi cieren met elkaar geduelleerd; een hunner kreeg een houw over hel hoofd, terwijl een zijner handen bijna werd afgehakt. In de mijn Spiinghell. een der grootste in Nieuw Schotlandheeft Zaterdag een hevige ontploffing plaats gegrepen. Duizend werklieden bevonden zich op liet oogenblik der ontploffing in de mijn men heeft reeds 75 lijken opgehaald. De rechtbank le Maastricht heeft rechtsingang verleend met last van instructie der zaak legen J. Sendente Schinveldbeschuldigd van po ging lot vergiftiging van zijnen vader. Zijne gevangenhouding werd tot ons bevolen. De justitie heeft in de plaatselijke couranten de nummers gepubliceerd van 200 bankbiljetten van 1200, 200 van 150 en 100 van 125, ont vreemd uit een postzak van Batavia naarAljeh, verzonden op 19 Dec. jl Van de bankbiljetten lot een bedrag van 129,500 zijn de nummers onbekend, een nalatig heid van hel kantoor dal algezonden heeft. Te Maastricht hadden in den jongsten lijd herhaaldelijk nachtelijke diefstallen plaats zonder dat hol der justitie of politie mocht gelukken de daders te ontdokken. Eindelijk is haar dit gelukt. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden door haar drie personen gearresteerd op het oogenblikdat zij bezig waren met het «N^emt plaats,» vervolgde Fedor. «Uwe ge zellin schijnt vermoeid le wezen. Zij kan zich bijna niet meer slaande houden. Zij verstaat waarschijnlijk geen Duitsch wel eindigde hijliet oog op de jonge vrouw vestigende. «Neen, slechts llaliaansch.» «Nu, verzoek gij haar om te gaan zitten.» Johannes geleidde haar naar een ouderwet- schen leuningstoelwaarin zij afgemat zonk. «Blijf bij mij,» fluisterde zij angstig, haastig zijne hand vallende. «Wees bedaard, mijn lieveling,» smeekte hij zacht, «wees bedaard, en luister kalm toe.» «Ja, Wera is dood,» klonk 't na eene korte pauze koel van Fedors lippen, «'t Is heden juist acht dagen geleden, dal wij haar begraven hebben. «Heelt zij u niets voor mij opgedragen?» vraagde Johannes aarzelend. «Geen brief, gcene boodschap.» Wordt vervolgd. vervoeren van zakken -nrelv die zij uit een in liet zijkanaal mar Luik liggend vrachtschip hadden ontvreemd Heeds hadden zij een ge deelte bij oen hakker algelevcr.d die thans ouk als medeplichtige ol heler naar da gevangenis is overgebracht. AMERSFOORT, 20 Februari 1891. Van de Kosielooze verschaffing van Brood en Koffie hebben dankbaar gebruik gemaakt tot en mei Maandagochtend 38205 pisoneil Dinsdag 412 Woensdag 427 Donderdag 406 39540 Na aanst. Zaterdagochtend zal de uildeeling niet meer plaats hebben. Door Heeren Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht is tot Rentmeester der Vica- riën gevestigd in de Sl Joriskerk te Amerslo in de plaats van den Heer Mr. J. de Lou'-r, benoemd de lieer Joh'. Knoppers, cand-nob;is alhier. Gisteravond omstreeks 7 uren sprongen bijna tegelijkertijd op vijfversehillende plaatsen in deze gemeente de hoofdbuizen der waterleiding ér ontstond daardoor meer ol mindere verzakking in de straal. Vanwege de directie dpr water leiding werden onmiddellijk de noodige maat regelen ter voorziening in dit ongeval genomen en is in en heden morgen reeds vroeg begonnen unel herstellen. Wegens onvoldoende inteckening op de ge circuleerd hebbende inieekeningslijstkan de Voorstelling van hel Rolterd. Tooncelgezelschap, directie Alex Faassen Co.op Dinsdag 5 Maart aanst. in Ainieilia .te Amersfoort, niet doorgaan. Omtrent de ontvangst van den president en de leden van de eerste kamei der staten-generaai ten paleize wordt o. a. gemeldDe gasten werden bij hunne komst ontvangen door dea grootmeester en opperkamerheer Mr. R. J. graaf Schimmelpenninck. Nadat cercle was gemaakt traden Hare Majesteiten de koningin regentes en de jeugdige koningin binnen. De koningins regentes spiak elk der aanwezige heeren lue, terwijl koningin Wilhelmina hun de hand gal. Na de ontvangst werd in de groole eetzaal de maaltijd gebruikt. Er was voor 64 couvert- aangereebt. li. M. de koningin regentes was in het midden aan de lange zijde der lalol gezeten aan hare rechterhand hare dochter Na alloop van den maaltijd rerccnigden de gasten zich opnieuw in eene der nevenzaien waar koningin Wilhelmina met Ireule van de Poll nog een oogenblik vei loeideoin daai na alsclieid te ncinen terwijl zij zich met enkele heeren, o a de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdamonderhield. li. M de koningin regentes voerde met elk der aanwezigen alzonderlijk een gesprek. Tegen 9 uren verlieten de gasten het paleis». Uit Scholerland wordt geschreven Sedert hel aan hartstocht grenzende ijsvermaak heelt opgehouden cd de scheep- ens oornbool vaart op de trieschc meeren allengs zijn herval, hoort men in dit district haast van niets anders spieken dan van de aanstaande vei kiezingen en van de meerdere ol mindere kansen van den burger Domela Nieuwenhais. Na het voor de werkstakers zoo ongelukkig slok van de laatste werkstakingen zijn de fondsen van den «burger» aanmerkelijk gedaald en ik zou er wel een val wijn tegen een val bier om willen verweddendat hij het niet verder brengt dan tol eene herstemming en. dan valt. lijne kans om tol eene herstemming te komen ligt in het groot aantal candidatendat men tegen hem in krijt schijnt te willen brengen. Op initiatief van den bekenden impressario Schürmannzal van 4 Juli tot 4 Augustus te Sclievcningen een internationale poppentenioon- stelling worden gehouden die verdeeld zal zijn in vier afdeelingcnnl.1o. historisch-polilieke poppen 2o. personages van opera en komedie 3o verschillende kleederdrachten van Europa 4o speelpoppen. Naar wij vernemen zal op deze tentoonstelling o.a. ook een pop te zien zijn welke een waarde vertegenwoordigt van 180UO. Deze inzending zal alkomstig zijn van prinses Pauline Melternich. Elcctrisoèi licht te Luxemburg. Eon llolland- sche maatschappijdie te Luxemburg installaties voor electrisch licht wilde makenvroeg ca verkreeg de vergunning van het gemeentebestuur om daarvoor haar draden over de .straten te spannen. De eigenaars dor gasfabriek kwamen echter hiertegen op, cn beweerden, dal het

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2