Of er ook dwaze menschen in de wereld zijn In een artikel over het bezoek, door Hare Majesteiten aan botterdam gebrachtin de Midd. Cu wordt gezegddat Ie botterdam iemand een griel hoorde maken aan hel adres der kleine Vorstin dat zij aan het einde van den vermoei* enden tocht niet genoeg knikte en wuilde. «Ik vorder, mijnheer» men luisterde goed hij vorderde van een tienjarig kind nog wel «datals zij hier komt als Koninginzij ook haar plichten als koningin vervult Dat zij knikt en minzaam buigt. Dal vorder ik.» En dat zeide nu niet de een of andere op gewonden man uit het volkdat beweerde nu niet een pur sang anarchistneenhel was een hoogst fatsoenlijk gekleed heerdie in een hoogst fatsoenlijk logement dineerde aan een table d'hote en nog tatsoenlijkeralthans deftiger champagne dronk. En ot men al protesteerde tegen zijn dwaasheid hij handhaafde inel kracht en klem zijn meening. De man heelt zeker geen kinderen want ook de beweringdat onze Vorstin nog slechts een kind was, had geen vat op hem en werd af geslagen met de woorden «Mijnheer, dan is dat een manque in de opvoeding». Tot zoo ver de Midd. Cl. Een andere verontschuldiging voor dien tast baren onzin was wellicht, dat een bittertje aan de champage was voorafgegaan. Wie echter wijs is laat schouderophalend lieden die doar gebruik van spiritus hun spirit kwijtrakenhun dwaasheden uitkramen zonder er notitie van te nemen. Beter dan door tegenwerpingen zou de man bij het algemeen stilzwijgen lol het besef zijn gekomendal zijn redeneering niet al te zuiver was. Een priester van 95jaren, die zijn jubileum van 70 dienstjaren viert, komt zeker zelden voor. Zulk een feest werd onlangs gevierd in het Duit- sche dorpje Dieblich, aan de Moezel, door den pastoor Dominieus Klein. De Keizer zond hem net fidderkruis van den Rooden Adelaar en de gansche bevolking ook uit omliggende dorpen, kwam den achtenswaardigen jubilaris geluk wenschen. Een fabelachtig groole 6chal moet naar men bericht, in Brazilië gevonden zijn bij hetsloopen van het fort San Antoniote Hio de Janeiro. In een der onderaardsche gangen van dat ge bouw moet men namelijk 112 houten kisten gevonden hebben met oude^ Poriugeesche goud stukken ter waarde van 70 inillioen francs en voorts 9-45 kilogram gouden plateneen aantal bewerkte gouden voorwerpenedelge steenten enz. Door een drietal ambtenaren onder flensden* hout bij Breda is verl. week een aanhaling ge daan van 1309 Kg zout in 30 zakken. Even zoovele lleikesnimien(bewoners van de Ruk- sensche heide, berucht door stroopen en smok kelen) hadden die zakken gedragen doch vlucht ten op de nadering der kommiezendie er slechts in slaagden een der smokkelaars in handen ie krijgen. 't Was bij eene jonge vrouw bij wie eene baker behoorde lezijn, welke baker echter voor eenige oogenblikken zich van huis had begeven dat een vreemd persoon vrijpostig binnentrad en niets minder eischle dan dat de zwakke en wcerlooze vrouw hem de plaats zou wijzen waar haar man zijn geld verborg. De vrouw sidderde van angstvoldeed aan dezen eisch en wees den man naar een donkeren hoek achter in den ketJer. De vreemdeling ging bij 'l trapje neerdoch.flap daar sloeg het slimme vrouwtje de deur achter hem dicht en de vogel was gevangen. Buren werden geroepen de maréchaussée's kwamen er hij en de dief weid onmiddellijk naar lleerenveeo overgebracht. nietbetuigde de geneesheer op warmen zachien toon. «Gij kwaamt tot mij ais een zonnestraal op een kouden ncvelachtigen dag. Hei scheen mijalsof hel licht in mijne kamer werdtoen gij haar betradr. Uwe vriendelijk heid had ik niet verwacht daarom trof zij mij nog dieper. Gij hebt mij vroolijk gestemdis u dat niet genoeg. Verlang nu niet het on mogelijke van mijLiliverlang niet dat ik ernstig zal zijn in de weinige oogenblikken waarin ik mij bij u hevind. Mijne geheel ver leden was somber, mijne toekomst zal dat niet in mindere mate zijn Ik vertrek naar Indië om dieper in de geheimen mijner wetenschap te dringen klinkt dat niet ernstig genoeg? Deze korte wijle wil ik echter lot een lichtpunt maken waaraan ik steeds inet genoegen terug denkals hel leven daarginds mij in zijne een zaamheid drukken zal.» Hu lag zijn arm op den haren cn keek haar ernstig aan. Wordt vervolgd. I Op den 13en Mei jl werd te Keulen een bejaarde datne vermoord en bestolen. De yer- nioedelijke dader van de misdaadzekere Bitz wist te ontkomen en vluchtte waarschijnlijk naar Nederlandwaarom de Duitsche politic aanwij zingen deed en zijne aanhouding verzocht. De verdachte houdt zich gewoonlijk op in ons land, en wel in gezelschap van twee vrouwen Bij aanhouding van deze laatsten zoo meende de Duitsche overheid zou men wellicht den moordenaar ook op hel spoor kouien. De politie te Amsterdam heelt de bedoelde vrouwspersonen opgespoord in gezelschap van een man, mede een Duitscher, maar niet den bedoelden Bitz. Het drietal is ter beschikking gesteld van den officier van Justitie. Dinsdag en Woensdag zijn in den omtrek yan Mainz en andere plaatsen aan den Rijn bijzonder zware onweersbuien neergekomen. Felle bliksemstralen hebben op vele plaatsen brand veroorzaakt; o. a geraakte daardoor bij Mainz een met steenkolen en petroleum geladen schip in branddat men gelukkig nog uil de nabijheid van andere schepen heelt kunnen ver wijderen een matroos kwam in de vlammen om. De stortregens geleken hier en daar op eene ware wolkbreuk en daar zij veelal met zwaren hagelslag gepaard gingenis aan wijn bergen vruchtbooraen en veldgewassen groole schade veroorzaakt. Ook is de bliksem geslagen in een fabriek van ontplofbare stoffen te Schlebusch, bij Mühl- heirade gebouwen werden vernield enbe halve verscheidene gekwetstentelde men drie dooden. Als een zeldzaamheid verdient melding, dat te Nederweerl een milicien van de laatste lichting is afgekeurd omdat hij. te licht werd be vonden ofschoon hij voldoende lengte had. Onze lichte, lange woog dan ook slechts 42 kilo. Een Rumeensch volksgeloof. Dezer dagen werd uil Bucharest het volgende geschreven Sedert vier weken is hier in de omstreken geen druppel water gevallen hetgeen bij de drukkende hitte van zeer nadeeligen invloed zal zijn op de wintergranen die haast geoogst zul'en worden. Misgewas en hongersnood slaan daarom voor de deur, wanneer het niet spoedig begint te regenen. Wel bewaart men in de Rumeensche resi dentie de mummie van den heiligen Dumilru van wien het volksgeloof beweertdat hij de macht heeft over den regen, en om dezen heilige 33n te roepen draagt men de zilveren kist waarin zijn stoffelijk overschot bewaard wordt, in plechtiger! optocht door de straten der stad. Meer dan honderd geestelijken in rijke kerk gewaden gekleedbegeleiden dezen stoet, ter wijl de zilveren kist evenpens door pribStors gedragen wordt. Met deze ceremonie is echter de plechtigheid niet afgeloopen. Een groepje van drie of' vier feestelijk gekleede Zigeuner-meisjes voeren in het midden der stad rondom de doodkist een dans uitwaarbij zij een lied zingen waarvan het refrein een verzoek om regen inhoudt. Ten slotte moeten deze regen meisjesin do land taal Babarudele genoemd met water hespren keld wordenwaarmede hel zinnebeeldige ge deelte dezer plechtigheid is afgeloopen. die echter in de kerken wordt voortgezettot de lang verwachte regen velden en akkers met ver- frisschend vocht drenkt. J. L. Koning70 jaren oud te Sellingen, was tehuis bij zijne dochter en zijn schoonzoon Mulder, geheelen. Eenigen lijd geleden ging een zoon van hem eene vrijwillige verbintenis aan bij hel leger in Indië. Overeenkomstig zijne beloftezond hij zijn ouden vaderdoor middel van een postwissel I 25als deel van het ver kregen handgeld Van dat builenkas:e gaf de oude man f 10 aan hen, bij wie hij inwoonde, de overige f 15 bracht hij in bewaring bij een buurman in wien hij meer vertrouwen meende te kunnen stellen. Dat hij juiot heelt gezien, is gebleken om het restanlje machtig te worden rnoest de oude uil den weg Volgens gerucht had deze laatste tijdens de inwoning bij M. zich tegenover iemand v.rn gezag eens uitgelaten dal mocht hij soins plotseling overlijden, er wei eene bijzondere oorzaak voor zou kunnen zijn. Is dit juistdan valt ook daaruit al Ie leiden welke behandeling den vader tijdens zijn leven werd aangedaan. Oin aan zelfmoord te doen geloovenwas om den hals van hel slachtoffer een eindje touw gestrengeld en dit hoven het hoofd vastgemaakt, de inlichting daarvan moet echter bij het onderzoek dadelijk zekerheid heb ben verschaft dal niet de verslagene maar an deren dien quasi strop hadden aangebracht. De gearresteerden hebben twee kinderen. Het Hof fe 's-Hertogenbosch deed uitspraak in zake W. J. S., provisor in een apolueek te Waalwijk, beschuldigd van vergiftiging zijner echtgenoote. Het vonnis ven de rechtbank is vernietigd cn beklaagde alsnu schuldig veiklaard aan poging lot moord opzettelijk en met voor bedachten rade gepleegdveroordeeld toi een gevangenisstraf voor den lijd van (1 jaren. 336ats Staats-Loterij. VIJFDE KLASSE (Vierde of laatste w.:ek.) Trekking van 4 en 5 Juni (2000 lot n Ten kantore van den Collecteur te Aine«'?'oorl zijn aan de navolgende nummers te beurigev .llen: Prijzen van I 70 800 2175 2177 0810 6353 0945 10581 10010 14874 14948 14951 15250 en 15247 Te zamen 13 prijzen Zonder prijs zijn uitgetrokken 850 2101 2199 2200 0780 0793 0823 0833 6839 0843 0908 0970 0982 10580 10588 IU593 10594 10014 10020 10022 1487014883 14889 14890 I489I 14920 14952 15251 15257 15259 15302 15337 en 15338 Trekking van de laatste 100 nummers op 0 Juni. Zonder prijs zijn uitgetrokken 910 0842 10012 14361 15254 en 15275. Bij den legenwoordigen Zomerdienst hebben de samenstelling, de nummers, de corr"-pnn- dentiede lijd van vertrek en aankomst der treinen een groole wijziging ondergaan. De moeite cn zorg, daaraan verbonden, doen zich vooral gevoelen op de overgangsslations die in hooldzaak beginstalions tegelijk zijn. vubr twee Maatschappijen om bij een gewijzigdcn treinenloop op den eersten dag alles mei be kwamen spoed en de noodige kalmte Ie doen uitvoeren, eischl voor de verantwoordelijke per- sonen veel inspanning vooral om hui onder geschikt personeel, melde uitvoering belast, behoorlijk te instrueeren. Dit geldt in hel algemeen doch bovendien kunnen er verschillende oorzaken bestaan die den geregelden treinenloop belemmeren als: vertraagde aankomsthel builen diensi stellen van rijtuigen door wannloopen enz. enz. Het weren van het publiek van de perrons is het onvermijdelijk gevolg van de contiólebij den uitgang van hel slation. Deze controle heelt hel voordeel van een versneld vervoerterwijl voor de tusschen- stations één en voor de hoofdstations slechts twee minuten oponthoud voor de treinen in hel algemeen wordt toegestaan. En last nol leastde sneltreinen vroeger alléén toegankelijk voor le kl. en 2e kl. reizi gersvervoeren thans ook 3e kl. reizigers» zonder dal dit inbreuk maakt op de snelheid. AMERSFOORT, den 8 Juni 1891. Morgen, Dinsdag, aanvaardtmei zijne Echt genoote. onze voormalige Burgemeester Jhr. Mr. T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK als Gouver neur van Suriname, zijne reis over den Wereld- ocean naar Paramaribo hoofdstad der Kolonie. Gewis vertolken wij hier den welgemeende» afscheidsgroet der gansche Burgerij van Amers foort door Haar en Hem hartelijk loelewenschc» eene voorspoedigeaangename reis en een ge- noegelijk verblijf in Suriname en voornamelijk, dat de Bewoners dier Kolonie, blanken kleur lingen en zwarten rijken eu ariu<-u belijders van alle gezindien zich voortdurend met deze.1de lielde en viede om He.u als lloold der Kolome zullen scharen gelijk door Hem gedurende acht jaren, als Hoofd der gemeente Amersfoort, van hare ingezetenen is ondervonden. De heer F W. Mondriaanzoon van den lieer Mondriaan, voormalig hoofdonderwijzet derChiis- lelijke school te Amersfoort, thans te Winters wijk vergezelt den lieer van Asrh van Wijck naar Suiinameom in de eene of andere betrek king aldaar ie worden opgeleid. Bij Kon. besluit van 3 Juni No. 37 zijn benoemd lot hoogheemraad (Ie district) van hei hoog heemraadschap De Bunschoter Veen- en Vel- dendijk de heer E. van de KolkKzn. lot hoogheemraad (2e district) van dat hoog heemraadschap de heer Mr. A. J. de Beaufort. Bij beschikking van den Min. van Oorlog, zijn de luitenants-kolonels J G Santhagens en A. E. L. VVcll.in van het 5e Reg. In!' aangewezen om respectievelijk van 14 lot 29 Juli en van 3d Juli lol 14 Aug. a. s. de practische oefeningen der veldartillerie bij te wonen op de OMebroekscho heide; ecistgenoemde, die van het 2e en laatst genoemde, die van het le Heg. veldartillerie. Vrijdagavond omstreeks 7 uur viel een jongetjo dat op het Havik aan de waterkant aan hot spelen was, in hel water. De heerlloupst. bet gevaar ziende, sprong gekleed te water en mocht het geluk sinaken hel kind van een anders wissen ifood te redden. Dc kapitein A. P. VaiUaut van hel 3e bat. 5e

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2