sleede boven alle andere stervelingen verheven «n gal dit menigmaal zoo duidelijk mogelijk te kennen wal niet naliet kwaad bloed te zeiten. Zij gaf telkens onverholen blijken van jaloezie wanneer aan andere dames wegens de positie Iiarer eebtgenooten de voorrang werd toege kend boven de ongehuwde dochter van den gouverneur en vervreemdde op die wijze velen van het paleis van 's konings vertegenwoordiger. En waar het haar noodig scheenontzag zij zich zells niet aan dezen of genen kortweg hel huis haars vaders te onzeggen. «Voor den nieuwen gouverneur is hierin een bron van vele onaangenaamheden gelegen. Na tuurlijk kan hij bezwaarlijk nalaten aan freule Lohmanals de dochter van zijn voorganger beleefdheden te bewijzendoch dan sloot hij willens en wetens velen van zich afzoodat de twee partijen vóór en tegen den gouverneur vermoedelijk onder den heer van Asch van Wijck zullen blijven beslaan in denzellden vorm als zij thans zich vertoonenen dat wel zonder dat hij eenige regeeringsdaad heeft verricht. «Waar de afgetreden gouverneur zal geborgen worden is nog niet bekendvreemd is heldat de antirevolulionnaire partij hem geen kamer zetel reserveert; misschien waclu men tot een district vacant komt door de verkiezing van een afgevaardigde tevens in een ander district.» Wie dezen zomer een uitstapje naar Kleef maakt, kunnen wij wel aanraden het Kur-hotel: «Priazenhof» te bezoeken. Dit fraaie hotel ligt op den Zuid-Oostelijk van Kleef zich bevindendei rand van de met boomgewas bedekte hoogte 120 Meter boven de oppervlakte der zee, tus- schen het Koninklijk Slot en het sierlijk ge bouwde Stendenhaus aan de prachtige kas- sauerallee. Het hotel heeft een heerlijk park vol booraen, welke reeds twee eeuwen oud zijnterwijl men er een prachtig vergezicht kan genieten op de Neder-Rijnsche schilderachtig gelegene vlakte, die zich tot den Elienbergj, EmmerikWezel etc. uitstrekt. Wat hei hotel zelfl betref, kan het wedijveren met de eerste Inrichtingen vaa dien aard. Be halve flinke, ruime en luchtige logeerkamers, vindt men er een uitgebreide badinrichting terwijl de prijzenhoewel de verpleging uit nemend is, naar evenredigheid zeer billijk mogen heeten. Voor de genezing van verschillende, niet duidelijk gekenmerkte ziekteverschijnselen, als ook voor meer duidelijke ziektevormen als enphyse-bronchiaalasthma neuralgie mi graine hysteriehypochondrie en voor her stellende ziekenwordt Kleef door zeer ver trouwbare artsen aanbevolen. Het is du^ zeker ie verwachten dal velen hier te lande dezen zomer aan Kleei een be zoek zullen brengen en dal hel Kur-hotel «Prinzenhof» een groot aantal gasten zal onl- vangen. DAGELIJKSGIIE WATERSTANDEN van de LunterBoüe öeek en de rivier de Eem. 1591 31 Mei Ores lak- Pot- LUI- dk boren beied. ■u. OM. mui». •t«l>. aaftl). Km M. M. M. M. M. M. M. M. *.93 ♦.69 *,9* 3.5* 3.80 1.85 0,58 *.93 ♦,70 ♦.90 3.19 3.78 1,80 0.50 ♦.93 *.70 *.»6 3,16 3.75 5.- o,óo 10— *,95 *,70 ♦,85 3.1* -2.70 2,0* 0,63 *.91 ♦,69 +.8* 3,15 3,90 2.15 0.57 20+ 5,ul ♦.75 5,59 3,53 3,35 2.17 0.83 5.M *,91 5,75 *01 3,55 2,30* 0,90 »0t 'De balken geligt. Rijke Amerikanen. Voor eenigen tijd meldden we, dat de Spoorwegkoning van der Bildt een reisje naar Europa maakte. Thans wordt uit Brussel gemelddal een niet minder rijk Amerikaan de heer Astor, in het hotel de Bellcvue is afgestapt, om eenigen tijd in België door te brengen en daarna eenige voor name sleden van Europa te bezoeken. Als die twee heeren gearmd over den Boulevard loopen, dan gaat er voor een duitje: de bagatel van eenige milliardcn. langer hier toefde. Ik ben je reeds te lang tot last geweest. Ik heb hel immers wel kunnen vermoedendat hut eens zóó eindigen rnoest. j lk was echter te lalliartig te egoïstisch om je er aan te herinneren, ol om dezen slap te ver haasten. Telkens wanneer je binnentradl, klopte mijn hart onstuimig hij de gedachte, aan dat, wat eens moest geschiedenik was alsdan ver lamd nu is he'. toch gekomen nu moet ik toch gaan. Ik gevoel wij als verlatnd, willoos... i'e hebt gelijk, die toestand kan niet voortduren, laar waarheen zal ik inij wenden, tol wien moet ik vluchten Zij zag nog steeds doodsbleekmaar de blik barer oogen wasterwijl zij sprak rustiger geworden hare slem had zij weer in hare macht. Krabbe staarde haar verrast aan. Zij stond daar hoog opgericht zij herinnerde hem aan de Esther, die bij eens bemind had. Wordt vervolgd. Eon moord uit jalo9zie De ongehuwde vrouw M. Bijl woonde mei haar kind van 2 jaren in de Ie Bloerndwarsstraat te Amsterdam, waar zij eene wasch- en strijk- inrichting hield. Lang geleden reeds had zij eene liefdesbetrekking aangeknoopt met een kleer maker welk engagement echter niet lang duurde, daar zijn ongunstig gedrag haar alle reden lol ongerustheid scheen te geven met het oog op de toekomst. «Als ik trouw» had zij meer malen tol de buren gezegd«dan wil ik zóó trouwen dal ik zelf niet meer behoeft te werken.» Zij schreef hem altrots alle pogingen welke hij aanwendde, om haar gunstiger ten zijnen opzichte te stemmen. Inmiddels had jufïr. Bijl eene nieuwe kennis making aangeknoopt mei zekeren decoratieschil der met wien zij thansvolgens de verklaring der buren «op trouwen stond». Toen deze tijding haar vroegeren beminde ter oore kwam geraakte deze in een vreeselijk op gewonden toestand Te 11 uren gisterenoehtend begaf hij zich naar hare woningwaar zij in de voorkamer bezig was met waschgoed door te halen. Aanvankelijk scheen hel gesprek zeer vreedzaam geweest te zijnwaarbij hij eene laatste poging aanwendde om haar te bewegen van haar voorgenomen huwelijk met den decoratieschilder al te zien. Toen zij eohter bleef weigerenveranderde het gesprek in een heftige woordenwisselingen plotseling hoorden de buren eenige pistool- scholen knallengevolgd door een rauwen gil waarna het weder stil werd. Het vreeselijke vermoeden, dat ten huize van mej. Bijl eene misdaad werd gepleegdbracht dadelijk de heele buurt in rep en roer een politieagent opende de deur. De woesteling kwam hem dreigend met een revolver tegemoet, met de woorden «als je binnen komtdan zijn de andere kogels voor jou.» De politieagent week terugen alarmeerde om assistentie, die spoedig daarop kwam op dagen. Aldus versterkt, begaven de politie agenten zich in huisen terwijl een paar van hen zich van den woesteling meester maakten, namen de anderen het slachtofferin een groolen plas bloed op den grond liggendeop, doch bespeurden §een teeken van leven meer. Men beweertdat de moordenaar vijf revolver schoten op zijn slachtoffer heelt gelosten dat de dood oogenblikkelijk moet zijn gevolgd. De buren schilderen de vermoorde at als een «mooie vrouw.» Hel kind der vermoorde werd door een der buren voorloopig in huis genomen. Dienstmeisje? volgens taxatie. Een verstan dige dame wijzer in haar geslacht dan de kin deren des lichtsdie een zeer net hólel garni houdt in van Sulten-Street te San Francisco, heeft een uitstekende methode aangenomen om een stokje te steken voor de bijzondere genegen heid harer logé's om de lieve dienstmeisjes te kussendie uit den aard d>-r zaak in haar vrij groote inrichting de gebruikelijke diensten moe ten verleenen. Een levenslustig jonginensch ont ving op het einde der maand een rekening mot de volgende posten Vooreen poging om Marie le omhelzen doll 1. Jane 0.50 Fanny» 1.50 het kussen van Fanny2.— slaan van den rechterarm om den hals van Dolly0.25 het knijpen in den blooten arm van Kitty>2 50 Totaal. .doll. 7 75 De arme Jane en Dolly die reeds boven de dertig en bovendien eenigszins sproetig zijn worden het laagst gelaxeerd rnaar Fanny en Kitty worden gerangschikt onder klasse A Ons jong mensch nam de zaak goed opbe taalde zonder tegenstiibbelen maar vroeg toen wat hei wel zou moeten kosten om de dame in quaeslie zelve te kussen. «O,» antwoordde hel lieve schepselterwijl zij haar oogen zedig neersloeg«dat is onder de rekening begrepen en onmiddellijk werd het zegel geplaatst op deze overeenkomst. De Peary-expeditie is Zaterdag uit Boston naar Groenland vertrokken met het stoom- scheepje Kile. De expeditie bestaat uil luitenant Peary en zijne vrouwvijf wetenschappelijke medewerkerstwee dokters en een journalist. Het hoofddoel der expeditie is orn te onderzoe ken of' Groenland een eiland isof een deel van een vast land. Indien het laatste liet geval is, zal, volgens Peary, het bereiken van de Noordpool mogelijk zijn. Aan de kust zal een huis worden gebouwden eerst in den zomer van 1802 denkt men de groote onderzoekings tochten tc kunnen beginnen. Men klaagt wel eens over de ruwheden welke de jonge studenten in den groentijd zouden te verduren hebben; reeds in 1000 vond men den groentijd barbaarschdoch met meer reden. De Tagl. Rundschau deelt daaromtrent medeeen jong student moest de eerste vier weken als groen rondloopen In de kerk moest hij plaats nemen in hel groenenhokjehij mocht zich niet netjes kleeden geen degen en mantel dra gen zijn hoed moest oud en gescheurd zijn. Hoe smeriger hij zich vertoondehoe beter het was. Men vond hem dan eerst een rechten groen. Als de oudere studenten aten moest de groen hen bedienenen als een ouder student h -.u een bezoek brachtmoest de groen dezen alles voortzetten, maar zeil mocht hij niets gebruiken. Men dwong hem onder le kruipenie blallen als een hond le kraaien «Is een haanIe knot ren als een varkenof te hinneken als een paard. Men smeerde hetu in met wagensmeer en schoor hern een degen legde hem op een slijpsteen stofte hein al met een stalbezem en roskamde hem met een paardenioskam. Rijke en voorname jongelieden huurden dan ook altijd een hunner arme collegas als plaats* vanger, om zeiven aan de mishandelingen le ontkomen. Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck en Echlgenoole vertrokken Dinsdagochtend 10 uren met den Prins Frederik Hendrik van den Kon. West Indischen Maildienst naar Suriname Hoewel de regen in stroomen nedervie!was de menigte belangstellenden groot waaronder vele geestverwanten. De boot zelf was op de gebruikelijke wijze gelooidde directie van den maildienst was aanwezig en enkele autoriteiten daarnevens Tegen 10 uren kwam hij omringd door enkele familieleden en vrienden aan. Naast hem ging de Oud-Minster v.in Koloniën Mr. L W. G. Keuchenius. Aan boord in de smaakvol inge richte salonswerd ZExc. begroet door lal vaa deputalien. Op den steiger verdrong "men zieh zooo,n ZExc. nog eens le zien, dat een inan te wat. r raakte, die echter gelukkig bijtijds gered werd. Ondprwijl was de^ gouverneur weer aan dek gekomen, waar hij zich met vele aanwezigen onderhieldo a. lang met de directeuren van den maildienst. De muziek van het 7de regiment infanterie hief nu haar tonen aanen bracht den gouver neur haar afscheidsgroet. Nog handdrukken werden gewisseldeen laatste groet toegewuifd aan wie op den wal stonden en toen hiel de muziek hel Wilhelmus aan. Daarna vertrok de stoomboot. De Heer W A Groockewil, wethouder loco burgemeester van Amersioort, bchooide lot hen, die den Gouverneur uitgeleide deden naar IJmuiden. AMERSFOORT, den 11. Juni 1891. Verkiezing Dinsdag 8 Juni van een lid voor de Tweede Kamer der Slalen-Generaal in het Hooldkiesdistriet Amersloorl Gemeentel) geul Kioiert getal opgnlc. Kioier» Amersfoort 795 ÜU3 Baarn 527 304 Bunschoten 208 124 Doorn 128 Maarn 29 Eemnes 144 105 Hoogland 200 1U1 Leusden 154 Stoulenburg 59 Soest 209 191 Woudenberg 180 125 Zeist 300 209 114 157 3059 2150 Getal stembiljetten 2150 al blanco en onwaarde 4 getal geldige stemmen 2152 volstrekte meerderheid 1077 Hiervan verkregen de heeren J E. N. baron Sciiimmelpenninck v. d. Oye. 901 Mr. W. II J Royaai ds709 M. de Ras522 Mr. M W. F. Treub10 Jhr. Mr. W. II. de Beaufort3 terwijl 7 personen ieder 1 stem verkregen. Uiensvolgens geschiedt Dinsdag 23 Juni lier- stemming tusschon de heeren baron SCHIMMEL- PKNNINGK VAN DER OYE tantirev.) en Mr. ROY AARDS (liberaal). Heden vertrok de 1e luitenant-adjudant J. L. ten Bosch der 2e aid. 1e reg veldartilleriein garnizoen le Amersfoortnaar de Legerplaats van Oldunbiock, om aldaar gedurende ééne maand te worden gedetacheerd. Met 1 Aug. zullen de Stallen en het Militair Hospitaal te Amersfoort worden aangesloten aan de Utrechtsche waterleiding. De 1e luitenant II. Groockewil, van hel (>e icg. infanterie uit Breda wordt van 15 Juli tot 15 Aug. gedetacheerd bij de (ie bauerij van liet le reg. veldartillerie te Amersfoort in garnizoen.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2