wan den draad gevallenhij kwam er nog be* (rekkelijk goed aldaar hij alleen aan de hand gekwetst werd. Zijn rijwiel is bij den val ge broken. Nu de hakkers van werkstaking spreken zij herinnerd «lal Parijs dagelijks 1 millioen kilogr. brood veibruikl wordt, die geleverd worden door 1800 hakkerijen, mei 4000 werklieden Kr zijn in hel geheel 1 M) bakkersknechts ie Parijs, dus 8000 zonder betrekking. Ilel zou dus nicl mocic- lijk zijn de grevisien Ie vervangen. Bovendien worden nu reeds maatregelen genomen oin Pat ijs vin brood le voorzien, zegt Lebel, de vice-president van hel hakkers-syndicaal. Ken aantal patroons hakken zeilzonder hulpol hoogstens inel een knecht. Dezer dagen ontvingen dc llaagsclte schutters <de -volgende aadschnjving l>c schutter... wonende... wordt gekoin- tnandeerd le verschijnen in hel magazijn der schutters aan de Groote Markt op Dinsdag 30 Juni 1801 des namiddags van 69 uur, tot het lijdelijk alhalcn van een Beaumont geweer 4n burgerkleeding.» Blijkens de jongste volkstelling zijn er te Parijs 3 vrouwen en 1 mandie 100 jaar oud zijn «•I daarboven. Hel kapitaal van de Kngelsche kerk bedraagt 5 409171 pd st. en de jaarltjksche dotaties en ■erflatingen waren sedert 1705 gemiddeld 484,380 pond sterling. Volgens een Reuler-telegram hebben zich te "San Francisco talrijke schokken van aardbeving •doen gevoelen en heerscht dientengevolge onder de inwoners een ware paniek. De schrik van Whilechapel. Sedert eenigen lijd heelt zich onder de bewoners der beruchte Londenschc wijk Whilechapel een vereeniging gevormd die zich ten doel stelt geregeld die wijk te bewakenzoowel des daags als des nachts, om zoodoende Jack the Hipper eene hei haling zijner I». kende misdaden le beletten. De voorzitter dezer vereeniging, de heer Bac- Irert, ontving dezer dagen een ongeicekenden brief van den volgenden inhoud«Binnenkort zal ik mijne werkzaamheden in uwe wijk weer beginnen indien gijof een der leden uwer helsche bende het waagt mijn spoor le zoeken, dan zal ik je een mes in hel hart stoolen. Wees dus gewaarschuwd, en laat me met vrede Dal de politie me pakkeals ze kan dat is baar plichtmaar ik beklaag haar want ik zal me nooit levend laten vangen. Reeds tweemaal was ik bijna geknipt. Geheel de uwe, Jack the Ripper. Oe voorleturs van mijn waren naam zijn G. W. B,. De heer Barkerl stelde dezen brief ter beschik king der politic die in het schrilt dezellde hand herkent van dc brieven, welke zij reeds meer malen heeft ontvangengewoonlijk een paar dagen voordat de misdaad plaats had. Met de herinnering aan de bekende gruwelijke leiten kan hel niet andersol deze brief moet onder de bevolking van Whilechapel niet weinig ongerustheid gewekt hebben die zelfs de zorg vuldigste bewaking door de bovengenoemde ver eeniging niet vermag weg le nemen. Te Londen werd in de vorige week een erfe- nisquaestie behandeld, ten behoeve van klein kind eren uit een huwelijkdat te Gretna Green op dc grens van Schotland gerlolen was De vraag deed zich voorof een dergelijk huwelijk datnaar men weetdoor een smid gesloten werd en meestal lusschen jongelui die de ouder lijke toestemming niet konden verwervenal dan niet voor de wet als geldig kon erkend worden. Uil hel getuigenverhoor bleekdat het ceremonieel hij dergelijke huwelijken eenvoudig hierin bestond, dat aan beide partijen werd gevraagd ol zij elkander lot man en vrouw begeerdenen wanneer dan een bevestigend antwoord volgdemoesten de jongelui eenige keeren over een bezem «pringen en hel huwelijk was voltrokken. Kr waren overigens geen ge tuigen bijwant het huwelijk werd gesloten ten overslaan van niemand. Een der getuigen verklaarde, dat de smid in zijn goeden tijd gemiddeld 15U paren in 'tjaar trouwde, liet nasr eisch te vervullen nu wil ik aan dat alles niet denken. Dan zijn de kinderen mij weer lief en dierbaar te meer nog wijl wij door hen geleerd hebbendal het ware geluk slechts le bereiken isjdoor te streven naar het g'wdete arbeiden orn onze naasten te ver edelen Wél hem die dat heeft leeren inzian. eerst dan beantwoordt hel leven aan zijn doel, Dc h weg met alle wijsgeerige beschouwingen. Slechts eene zaak is mij ^duidelijk cn wel, dat ik ii teruggevonden'heb en dat wij elkander oartaan beter begrijpen zullen j hof beslikte ten sloüe. dal er geen bezwaar was om de kleinkinderen te erkennen als uil bedoeld huwelijk voortgekomen. Bozook vaii dju Duitsclioa Koizor. Do aankomst dor Koningin non. Dinsdagmiddag te 310, precies op lijd kwam de Koninklijke trein van hel Loo »an hel Cen traalstation te Amsterdam aan IIII. .VIM de Koninginnen waren beiden in rouwgewaad. De Koningin-Regentes als hij haar vorig bezoek. Dc Koningin droeg een wit kleedje met zwarte inouclteeen wille hoed met zwarte veer llii. MM waren vergezeld van het gewone gevolg zoaals reeds vermeld is. Aan het station werden zij verwelkomd door het bestuur van de I loll. Spoorwegmaatschappij graal Bulger Jan Schimmclpenniiickgeneraal Dumonceau, baron Bentinck cn den burgemeester van Amsterdam. Langs de Prins Hendrikkade en Damrak reed men onder gejuich en gewuif van oen groote - massa naar den Dam. Ken dichte menigtemet moeite slechts in bedwang gehouden door huzaren en hereden politiestond te wachten op de komst der koninginnen Ruim twintig minuten over drie 1 De Nederl. standaardvlag met wimpel wordt aan den stok geheschcnde muziek van 't zevende regiment speelt 'l Wilhelmuslied; een donderend hoera Hare Majesteiten zijn aangekomen op 't paleis Onmiddelijk wendden zich aller blikken naar het balkonwaar weldra de Koninginnen ver schenen. Hare Majesteit de Koningin-Regentes bedankte met herhaalde buigingende kleine Koningin wuifde het publiek toe met haat- zakdoek. Nog geruimen lijd bleef de burgerij voor het Paleis staan te wachten en een luid hoera ging op telkens wanneer een der Vorstinnen zich aan hel raam vertoonde. Gisteren reeds in den vroegen morgen bood hel IJ een schitterend schouwspel. Aan deslad- zijde lagen langs de geheele de Ruylerkade tal van schepengroote en kleine vaartuigen aan den wal gemeerd met een dichte menschenmassa bevolkthet tuigage getooid met tallooze vlag gen vlaggetjes en wimpelsdie kleurig uit waaiden in de tintelende zonnestralen. IJ vol was 'top den Dam, te vol zelfs. Men verdrong elkaar, men drukte elkaar letterlijk plat. Kwart voor twaalf begonnen de fonteinen te werken en speelde 't carillon van het Paleis verschillende volksliederen, benevens die Wacht am Rhein. Ruim halfeen kwamen de Koninklijke rijtuigen voorrijdenna ongeveer een twintig minuien wachten stapten Hare Majesteiten in. Haar rijtuig was bespannen mei vier paarden, dc beide van de handsche paarden bereuen door een jockey. Het koninklijke rijtuig werd vooral- gegaan door twee pikeurs te paard. De stoet, die zich op weg bega! ter ontvangst van het keizerlijk paar, werd geopend door het rijtuig van den Burgemeesterdan volgde een rijtuig met leden van hel koninklijk hof, onmid dellijk gevolgd door twee agenten van politie le paard. Dan kwam-ri de heide pikeurs, vervol gens het koninklijk rijtuig politie, hofrijluigen, politieweer hofrijluigen weer politie enz. Te halleen arriveerden de Koninginnen met gevolg aan het Paviljoen. Bij aankomst speelde de schutterij muziek het Wilhelmus en deden de troepen de eerbewijzen. Aan den steiger werden de Koninginnen ont vangen door de ministersden Duilschen mini stergezant jhr. van der Hoevenenz. enz. In het Paviljoenwaarvoor inmiddels de Ko ninklijke standaard was geheschen werden de Duilsche autoriteiten en de overige aanwezige dignitarissen aan II. M. de Koningin-Regentes voorgesteld. De koningin vertoonde zich voortdurend met jonkheer v. d. Poll op den steigerorn van hel fraaie schouwspeldal het IJ bood te genieten. De burgemeesterdie niet op (Je boot. waarop de leden van den Raad den keizer tegen voeren aanwezig was, ging met een havenboolje de keizerlijke flotille le ge moet. De Koningin was gekleed in een zwart tulle kleedje met wit borduursel en dito ceintuur. De Koningin-Regentes droeg haar gewone rouwklcederen. Te kwart over 1 uur viel hel eerste schot door 50 andere gevolgd len leeken dat de Keizerlijke vloot in aantocht was. De flotille werd voorafgegaan door de Ceres met de Raadsleden en de Amsterdamsche vlag. Daarachter volgde het Keizerlijke jacht tncl dc gele Keizerlijke vlag. Aan beide oevers werd door dc talrijke schepen met do vlaggen gesalueerd en den Keizer luide toegejuichtwaar hij langs voer. Z. M. stond voorop het dek. Dc koninginnen met gevolg waren intusschen op den steiger voor het paviljoen gekomen, waar zij door de Raads leden met een driewerf hoera werden begroet. De burgemeester keerde naar het paviljoen terug. Een detachement matrozen legde de brug voor het keizerlijk jacht. De Duilsche rijksstan daard werd gehe.-ciien. Te halltwee lag lirl jacht aan den steiger. De Keizer was gekleed in adiiMra •buttilorm met do insignes van liet grootkruis der militaire Wil- lemsorde. De keizerin bad in de hand een fraaie bouquet inet de Nederlandsclvj kleuren. De keizerin om helsde de Koningin-regentes zeer hartelijk en vervolgens de koningin. Do Keizer kuste 11. M. dc koningin-regentes de hand en omhelsde daarna de koningin. Vervolgens werden de velschillende dignita rissen intusschen wederzijdsoh voorgesteld. De begroeting was allerhartelijkst en ge schiedde onder geestdriftvolle toejuiching. Langs den weg door de Voisten met hun gevolg gereden heereclite overal dc meest mo gelijke geestdrift. Dc Keizer maakte met zijn hoogc tiguur een uitstekenden indiuk. Eveneens de Keizerin, die door haar innemend gelaal en slanke gestalte een vorstehjken indruk maakte. De Koningin wilde bij het instijgen van het rijtuig den keizer de eer laten van het eerst in te slappen. Z M. bedankte echter hoffelijk voor die eer en plaatste zich links van II. M. De keizerin links van dc koningin Wilhclmina. Om vijl minuten over twee heelt de stoet den Dam bereikt. Dan dondert 't, dan is'teen eindeloos gejuichdan heerscht erals Z M de hand aan den steek brengteen enthousiasme onbeschrijfelijk groot. Minzaam glimlachende laat Zijne Majesteit zich onder 'l baldakijn den hofmaarschalk en andere personen voorstellendan verwijdert Keizer Wilhelm zich om langs de zijde van de Nieuwe Kerk weer terug le komen over 't plein aan 'l hoofd van zijn gevolg. De cavalerie staat vastals gemetseldhet gevest van den sabel bijna legen de kin gedrukt, is ieder ruiter een standbeeld, dal onbeweeglijk blijft als Zijne Majesteit hen monstert en met de hand aan den steek hen groet. Men juicht en jubelt; dikke regendroppels vallen doch niemand die er aan denktdc hoeden worden in de lucht gezwaaid, 't is een eindeloos hoerageroep. De muziek doel eenige passen naar voren en maakt front voor 'l Paleis Dt.n keizer ontvangen hebbende met het Heil dir iin biegerkranz, wordt thans 't Wilhelmus gespeeld. De bekende balkon deur gaal open. Eerst verschijnt op het balkon onze jeugdige Koningin; dan Z. M. keizer Wilhelm; dan komen onze Koningin Regentes en de Keizciin. Militaire- ment groet Z. M.de Koningin wuift met den zakdoekde Koningin Regentes buigt. Dan rolt als een reusachtige donderslag dc welkomstgroet van hel volk dc gasten tegemoet glimlachend onderhoudt de Keizer zich met onze kleine Koningin en haar een arm biedende be treden eerst de Koningin-Regentes en de Kei zerin dan de Keizer en de kleine Koningin weder het Paleis. Dc toestand van graai llartenau (vroeger vorst Alexander van Bulgarije) geelt opnieuw aan leiding tot groote bezorgdheid. Dc zieke lijdt aan eene pijnlijke en gevaarlijke ontsteking van den blinden daim. Met de uitbetaling der schadeloosstellingen aan de artislcn van den circus Carrédie hij het spoorwegongeluk le Kirchlengern gewond werden gaat het niet heel vlot. Voornamelijk vindt dit zijn grond in het leitdat tusschen de ariisten en den heer Carré geen contracten met betrekking tot de salarissen werden ge sloten aldus meldt de Hanoversche Neuesle Nachrichlen, de opgaven van beide zijden nogal wat uit elkander liepen. Echter is reeds bepaalddat de ariisten, die voor de verdere uiloefening van hun beroep ongeschikt zijn geworden geen jaarlijksch pen sioen zullen genieten, maar een som in eens zullen ontvangen. De verschillende schadeloosstellingen zullen de som van i 201),0U0 niel overschrijden. liet aantal personendat Zondag van de stoomtram Den Haag—Scheveningcnvan de liollandschc Spoorweg - Maatschappij gebruik maaktebedroeg 8052. Die van den Staatsspoor vervoerde er 12000. De Haagsche tram vervoerde op de lijnen in de stad 11944, mol de paardentram naar Sche- veningen 11781, inet de eleclrischc tram 3954. Een 02-jarige vrouw le Paterna New Jersey, en haar dochterdie beiden jaren lang als arbeidsters in een kar .i riek werkzaam waren, ontvingen door den dood van een oom een erfenis van.een millioen 4s. Tc Saint-Quenlin werd een vagebond tot zes maanden gevangenis veroordeeld. Onmiddellijk na de uitspraak wierp hij den president een steen naar het hoold. Ilel Hof verdubbelde daarop den straftijd.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2