Kennisgevingen de gedeputeerde staten van utrecht Gezien de mededeeling van den heer Jhr. Mr. T. A. J van Asch van Wijck dd. 9 Junij 1891 <lat hij ten gevolge zijner benoeming lot Gou verneur van Niiïnaiuc zijn onlslag neemt als lid van de Provinciale Stalen van dit gewest Overwegendedat in de hierdoor ontstane vacature in de Vergadering der Staten van deze Provincie in bei hootd kiesdistrict Amersfoort toehoort te worden voorzien Gelet op de artikelen C, 7 en 14 der wet van Jol ij 185(1 (Staatsblad No. 39), regelende de zamenslelling en magt van de Provinciale Staten Gezien de wet van 5 November 1852 (Staats- tolad No. 197), houdende regeling van de pro vinciën in kiesdistrictenter benoeming der Jeden van de Provinciale Stalen, enz.; Gelet op hun besluit van 12 April 1888, No. 19 (ProvinciaalMad No. 40), tol vaststelling •eeuer gewijzigde indeeling der gemeenten in onder kiesdistricten voor de benoeming van leden -dei Provinciale Stalen Hebben goedgevonden te bepalen 1o. Dat de verkiezing van een lid der Pro vinciale Staten van Utrecht in hel hoofd kies district Amersfoort zal geschieden op Dingsdag den 4. Augustus 1891 en de herstemming, «00 noodigop Dingsdag den 18. Augustus daaraanvolgende. 2o. Dal dit besluit zal worden toegezonden aan den Voorzitter van den Baad der gemeente Amersfoortter verdere uitvoering, zullende liet wijders worden bekend gemaakt door afkondi ging in het Provinciaal-blad en door opneming m hel Utrechlsch Provinciaal en Stedelijk dag- tolad en in de Amersfoortsche Courant. Utrechtden 2. Julij 1891. De Gedeputeerde Staten voornoemd SCHIMMELPENN1NCK v. D. 0. v. NIJENBEEK, voorzitter. DE KOCKGriffier. stemde localitaitgelegen aan de Breedastraal Wijk F, No. 133. Amersfoort, den 4. Juli 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester VV. A. CROOCKEVVIT. De Secretaris Weill, lo Br. W. L. SC HELTIJS. Do BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT brengen ter kennis van de inge zetenen dezer gemeente die ter erlanging van het eereteeken wegens ecrvollcn, langdurigen, werkelijken dienst bij de schutterij on in do termen van het koninklijk besluit dd. 5 De cember 1851 (Staatsblad No. 149) mochten ge komen zijn en verlangen met het eereteeken te worden begiftigddal zij zich tot het doen van de vereischte aangifte ter Secretarie kunnen vervoegen op Maandag, den 13. Juli aanslaande, 's morgens lusschen 10 en 1 uur. Amersfoort, den 4 Juli 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester W. A. CROOCKEVVIT De Secretaris, Weth. 1°. Br. W. L. SCHELTUS. Het Nieuws van den Dag behelst het volgende curieus stuk uit Parijs. Thans zijn alle couranten vol van de verschij ning van twee jeugdige meisjes van veertien jaren Rosa-Josepha die als door een brug van vleesch en beenderen onder aan de lendenen aan elkander zijn gesoldeerd. Het The&lre de la Gaité zal hen eerstdaags aan hel publiek ten toon stellen. Zij zijn ge boortig van Bohemen. Hunne ouders, Blazek genaamd, leefden op hunne kleine hoeve in een vergelen dorp van de omstreken van Tabor; vier-en-twintig uren in een rijtuig zijn noodig om een goed bewoond middenpunt te kunnen bereiken. Sedert twaalf jaren wijdden zij hunne ouderlijke zorgen aan dat menschelijk wonder. De groot moeder stierf van schrik bij de geboorte van die kleine wezens. Ik zeg wezensen toch zou men bijna moeten vooronderstellen dat beiden slechts éen lichaam uitmakenwant vergeel mij wat ik hierbij zal aanhalen, doch ik schrijf over een phenomeen bij dat gedeelte van het lichaamdat op een stoel plaats neemtbehoort dat deel slechts aan éene persoonzoodat bij aanwending van een instrumentik zal het maar <de klarinet» noe men, zulks aan eene enkele werd toegepast De éene ondervond er de uitwerking van doch de andere deelde niet daarin. Zij hebben twee hooidendie gevuld zijn met twee hersenen zij zijn niet altijd van dezelfde meening en dceien elkander klappen uiten dikwijls zoo hevig, dat de ouders er tusschenbeide moeten komen. Twee corsages dekken hunne taille, doch de rok is slechts voor éene persoon waar onder vier beenen te voorschijn komeneven als de vier armen uil de corsages. Als de éene slaapt dan waakt de andere als de éene een cötelette oppeuzelt, dan leest de anderezij zijn sedert een maand begonnen om viool te leeren spelenen buiten de valsche noten maken zij reeds aardiger vorderingen. Welke aanbiedingen. AmerikaEngeland of Duitschland aan de ouders ook gedaan hebbfen zij wilden nooit hunne kinderen tot tentoon stelling geven. Aan den lieer Forbéeagent der theatersis het gelukt hun herwaarts te brengenhet woord théatre deed hun aan iets (Ja, dat is onze oudste, mijnheer Harmsen.» antwoordde zy met moederlijken trots. «Zij schijnt mij een zeer huishoudelijk meisje. tJadat is zij. Zij is mijne rechterhand verklaarde vrouw Ludieke met een blos van zelfvoldoening op het gelaat. Toen zij in de keuken teruggekeerd was voelde zij zich gedrongen tot Marie te zeggen. (Hij is loch ©en net mensch, mijnheer|[]armsen.» (Ja, dat is hij ook,» stemde Marie blozende toe. Drie dagen achtereen wist vrouw Lüdicke het zoodanig in te richten dal Marie den jongen rnan uitsluitend bediende. Op den derden ddg betaalde hij zijne ver tering met een Iwintigmarkstuk. Dal was voor vader Lüdickes omzet eene groole som en het veroorzaakte hem eenige moeite om den jongen man het gevorderde klein geld terug le geven. De gewezen huurkoetsier telde de eene mark na de andere langzaam uit, terwijl Harmsen hel geld even langzaam in ontvangst nam. «Komt het niet uit?» vraagde Lüdicke ein delijk daar Thomas de laatste mark besluiteloos in de hand hield. (Ja wel, mijnheer Lüdicke,» antwoordde hij. (Maar ik zou u gaarne eens spieken willen.» Vrouw Lüdicke had hel niet noodig geacht om haar man van een en ander op de hoogte te brengenzoodat deze niets vermoedde, llij keek daarom den jongeling ook verwonderd aan. (Zou hij soms geld van mij willen leenen,» dacht hij onwillekeurig. Wordt vervolgd. anders denken. Zij zijn in dit oogenblik nog te Enghienallerhelst oord in den omtrek van Parijs, en onder de zorgen van Mevrouw Forbeé De ouders hebben in hun geboortestad nog twee kinderen achtergelatendie als vol maakte wezens zijn geschapen Zij zullen voel geld verdienen en op achttieiijarigen leeftijd een bruidschat bezitten dien zijbelaas met geen ander zullen kunnen doelen. Uil 's Gravenbage wordt gemeld Het bezoek van den keizer en de keizerin van Duitschland Vrijdag was kort doch de rij toer hel bezichtigen van ons eenig Mauritshuis het bezoek aan hel paleis in hel Bosch de tocht langs het zeestrand, het gala dejeuner dat alles ging door. Hel was genoeg voor een uur ol vier. De residentie was in feesttooi. Terwijl men schier overal den keizer eerbiedig groette werd haast geen kreet geboord eerst wanneer onze lieve jonge koningin verscheenbarstte overal een luid gejubel los. Dal heetl velen met mij getroffen't volk heeft ons koninginnetje recht hartelijk lief. Voor kunst schijnt de keizer veel gevoel te hebben. Dat bleek uit verschillende zijner op merkingen in hel Mauritshuis. De keizerin maakte algemeen door haren eenvoud een aan- genamen indruk. De Duilsche vorstin is een «fijngevoelige vrouw. Bij hel doorwandelen van het Mauritshuis viel haar aandacht natuurlijk op de Rembrandt's. De directeur vestigde loea Hr. Ms. blikken natuurlijk ook op de schitterende Suzanna van dien meester, een geheel naakt vrouwenbeeld. De keizerin wendde zich plotse ling af, blijkbaar gefroisseerdalsof ze van meening wasdal op zoo'n indecent beeld al is 't in een museum en al heet de maker Rem brandt de aandacht eener vorstin niet mag worden gevestigd. Nu men kan over den smaak niet twisten Zelfs niet met een keizerin Over de bespottelijke praatjes omtrent huwe lijksvoorstellen voor ons koninginnetjedie de keizer zou hebben gedaanbewaar ik 't stil zwijgen. Men haalt er de schouders voor op. Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van Vrijdag j!. gepresideerd door den heer W. A. Croockbwit weth. loco burge meester, waren aanwezig 10 leden (1 vacature) en afwezig de heeren v. d. Wall Bake en Groe- neboommet kennisgevingen verder de heeren van Lanschot Hubrecht en Zandijk. Da reclame van J Klein tegen zijn aanslag in den hoofdei, omslag, dienst 1891 werd ge grond verklaard en die aanslag alzoo van het kohier afgevoerd. Reclames terzelfder zake van A. Overbosch te Breda betreffende den dienst 1890 en B. van 't Eind betreffende den dienst 1891 werden ongegrond verklaard en de aan slagen behouden. Aan Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck werd eervol ontslag, op zijn verzoek, verleend uit de betrekking van curator van hel gymna sium en aan Mejuffrouw M S Francemede op haar verzoek uit de betrekking van onder wijzeres aan de meisjesschool 1. soort. Tot regent van het burgerweeshuisin de plaats opengevallen door het overlijden van mr. J. de Louterwerd benoemd dr. P. Groeneboom terwijl lot regenten en regentessen van dat gesticht werden herbenoemd de heeren A. J. Bos en J. P. G. Kok en mevrouwen Methorst geb. Steinbuch en Jansen geb. Pusch, die aan de beurt van aftreding waren. Bij den aanvang der vergadering deed de voorzitter mededeeling van hel aan Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, op diens verzoek, verleend eervol onlslag uit de betrekking van burgemeester dezer gemeenteonder dankbe tuiging voor de door hem in die betrekking bewezen dienstenterwijl verder ter tafel werd gebracht eene kennisgeving van genoemden lieerdat hij door vertrek uit de gemeente op houdtlid van den gemeenteraad le zijn. Met een woord V3n dank aan zijne medeleden, spreekt hij daarin den wcnsch uildat de raad van Amersfoort nog menig besluit zal kunnen nemen ter bevordering van den bloei der gemeente wier belangen de raad heeft voor te staan en wier belangen hem zoo nauw aan het hart liggen. Mededeeling werd gedaan van een schrijven van den president van hel Seminarie der 0. B. Klezeriewaarin hij dank betuigt voor de goedgunstige beschikking van den raad ten aan zien van de nadere regeling der bijdrage van het seminarie in de kosten van het gymnasium. Van Gedep. Staten zijn goedgekeurd terug ontvangen de besluiten lot af- en overschrijving van posten op de gemeente begrooting en op de begrooling der d.d. schutterij over 1890, benevens het raadsbesluit tol het afstaan in erf pacht van grond aan het bestuur der sociëteit (Amicitia.» Van den commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht is mededeeling ontvangen der benoeming van Mr. F. D. graaf Schimmelpen- ninck tot burgemeester der gemeentewiens I installatie a. s. Donderdag zal plaats hebben en van den heer H. van Esveld Uz. eca verzoek De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 18 der wet van den 14. Sep tember lb66 (Staatsblad No. 138), houdende bepalingen betrekkelijk de INKWARTIERING, enz. Doen te welen, dat de bij art. 17 dier wet bedoelde lijst door hen aangelegdin afschrill aan de bergplaats bij het Raadhuis aangeplakt is en gedurende veertien dagente rekenen van heden, op de Secretarie der gemeente voor eenieder ter inzage ligt alle werkdagen van 10 tol 1 uur. Amersloorlden 3 Juli 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, W. A. CROOCKEVVIT, De Secretaris, Weth. 1° B'. W. L SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 18 der wet van den 4. Decomber 1872 (Staatsblad No. 134), Brengen ter algemeene kennisdat eiken Maandag, 's namiddags te n ure, voor eenieder de gelegenheid tot kostelooze inëntng wordt gegeven in de daartoe be- I'uist haar achttiende jaar bereikt en moeder ,üdi< ke bemerkte vol trots, dat zij zich gunstig ontwikkelde. De zaken namen voortdurend in bloei toe terwijl de leden der familie elkander getrouw in den arbeid bijstonden. De eenige onaangenaamheid waarmede mea te kampen had was dat Anna, als zij hoeden roede naar huis bracht om te garneeren op de slaapkamer zitten moestwaar zulk slecht licht was. Flits stond haar niet toe om in de huis kamer te werkenwanneer er gasten waren. Daano werden slechts zijdie tot den beteren stand behoorden toegelaten. Op zekeren dag verscheen er een nieuwe gastdien vader Lüdickewegens zijn aange naam voorkomendadelijk in de huiskamer noodigde. Het was een jong timmerman, Thomas tlarmsen genaamd. Zijne ouders hadden een kleinen winkel in een naburig stadje; zij waren van boerenalkomst en dal kon men ook wel «enigszins aan Thomas bemerken, hoewel hel stadsleven natuurlijk zijn invloed op hem uit geoefend had. Gok vrouw Lüdicke vond den nieuwen gast zeer fatsoenlijk en net, een oordeel dal geheel overeenstemde met Maries heimelijke waarne mingen. Dc jonge timmerman verscheen gewoonlijk op een uurwaarop er weinig ol geen gasten waren. Op zekeren dag had hij geroerde eieren met ham besteld Marie bracht het verlangde aan hare moeder, die hel op tafel zette. «Is dat uwe dochter, vrouw Lüdicke?» waagde Thomas, met belangstelling hel knappe meisje nastarende dat zich haastig verwijderde.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2