LASER ONDERVIJS. 33?'" STAATSLOTERIJ. SCHOONMAAK SUPERFIJN VERNIS-ENAMELVERF ONDERWIJZERES Maandag, 20 Juli 1891. iRlSZENjLVL^-- Eikel-© aeao om ecno afronding tol stand te brengen aan den ingang van hel Kallsveldvoor beteren opril van af den Uircclitschen straatwegen daartoe eene ruiling van grondzonder toegitl, ten koste der gemeente aan te gaan, l)il adres is aan burgemeester en wethouders om advies ADVERTENT IE N. Verkooping van vaste goederen Zaterdagavond 4 Juli in «De vergulde Zwaan» te Aniersl'iort. Notarisde lieer A. N. J. VOS. Een groot winkelhuis, daarnaast gelegen ge bouw, enz. aan de Langegracht te Amersfoort /3740 lie ii nisffcvi ii j?. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenendat de Baad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag, den 9. Juli aanstaande des namid dags te 2 uren. Amersfoortden 6. Juli 1891. De Burgemeester voornoemd W. A. CROOCKEWJT Weth. 1°. B'. AMERSFOORT, den 6. Juli 1891. De 50e verjaardag van H. K. II. de Prinses von Wieddochter van wijlen Prins Frederik der Nederlandenis gisteren te Amersfoort op •de gebruikelijke wijze gevierd. Donderdag, 9 Juli aansl. namiddags 2 uren, zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene ver gadering houden, waarin de punten van behan deling zijn 1. installatie van den benoemden Burgemeester. 2. Request aan 11. M. de Koningin-Regentes om ontlielfing der verplichting lot oprichting van eene burgerdagschool voer middelbaar on derwijs. 3. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De heer Mr. F. D. Graaf Schimmelpenninck heeft den 4. Juli jl. den eed als burgemeester van Amersfoort in handen van 'L Exc. den Gornmissaris den Koningin in de prov. Utrecht afgelegd. Ingevolge besluit van Ileeren Gedeputeerde Staten der prov. Utrecht (zie 2e bladz. Ie kolom) zal de verkiezing van een lid der Prov. Staten van Utrecht in het hoofdkiesdistrict Amersloort ter vervulling der plaats van den heer Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, benoemd tot Gouverneur van Suriname, geschieden Dinsdag den 4. Augustus aanst. Ter vergadering der kiesvereeniging «Amers foort» in Amicilia van Zaterdagavond jl. zijn voor de aansl. periodieke verkiezing de vijl altredende als candidaten gesteldvoorts voor de twee nieuwe raadsplaatsen de heeren F. W. Y. II. Tengbcrgen en Mr. J. Ileyligers, met wicn de heer Maurilz F. W. J. de Jong in herstemming kwam. Er zijn weder eenige kiezers tot de Vereeni- ging toegetreden. Eindexamen van het Gymnasium te Amersfoort Geslaagd: W. A. van Zijst, L. D. de Jong SchouwenburgJ. L van Ós, A. A. Slheeman de extraneiC. de Wilde, A. Toxopéus, N. Lofvers. Ds. G. van Goor, predikant der Ned. Ger. gemeente te Bunschoten (doleerende) is beroe pen naar Meppel. Het Bestuur van het Centraal Israëlitisch W kinder- en doorgangsweeshuis te Leiden heelt een circulaire verspreid waarin steun en mede' werking gevraagd wordt tol verbetering van het lol der vele jeugdige oudcrloozen. Daar de beslaande Israëlitische Weeshuizen kinderen eerst dan opnemenwanneer zij den leellijd van 4 lot 0 jaren bereikt hebben valt hel nut van een Centraal doorgangsweeshuisals bovengenoemdniet te betwijfelen. Mol verwijzing naar nevenssl. adv. hopen wij dat vele Ingezetenen en Environsbewoners van Amersfoort der verschillende gezindten daartoe ruime gillen zullen gelieven bijtedragen. Speling der natuur. De zeventigjarige Mary Francis te Saratago in den staat New-York had in haar jeugd en tot aan haar vijftigste jaar glanzend, zwart haar. Na haar vijftigste jaar werd 'thaar grijs; toen zij vijf en vijftig lelde was het wit. Voor weinige jaren begon zij echter weer donkerder baar te krijgen en heden beeft zij weder even zwart, glanzend haar als voor haar vijftigste. Geverfd heeft zij 't niet dat bezweert zij plechtig. ia bussen van 30 en 60 cents vrij van de onaangename Ctipolill- lucllt, mag met de S C II O O I iti /t K in geen huisgezin ontbreken verkrijgbaar bij alle solide Heeren Drogisten en Verfverkoopers in Nederlandop dorpen bij Heeren Schilders. Men neme proef mot Voriiis-Hiiailiol oil mot ICinolin doch men OlUttltUlltK 11 KT BUS TK. Verkrijgbaar te AMERSFOORT bij de Ileeren J. R. VAN 'TIIOF TEN BRINK VERMOLENC. B. KOK ZOONJ. C. ADAMA, Een bejaard heer werd dezer dagen voor een Londensch rechter gebracht omdat hij 's avonds in vrouwcnkleeren in Regentstreet rondliep. Ilij zag er allerpotsierlijkit uil en had ook een kleinen knevel niet algeschoren. Hij weigerde zijnen naam te noemenmaar gaf zijn adres en verklaarde dat hij bezig was een boek over de vrouwen te schrijven en in vrouwenkleeding rondliep om gewenschie informatiën te bekomen. Hij had zelfs een corset aan en liep op schoenen met hoogc hakjes om te weten hoe men zich dan gevoelde. Tegen den rechter kraamde hij eenige geleerd heid uit over de kleeding in vroeger lijd. Hij werd voor eene week in hechtenis gehouden om inmiddels inlichting hem betreffende te kunnen bekomen. Prinses Dilly Dolgoroucky die op't oogenblik met een dameskapel in het Panopticum te Am sterdam optreedtis geboren te Parijs. Haar vader de heer Dellepierre was een Franschman haar moeder een Andalusischebeiden waren muzikale arlisten verbonden aan het gezelschap van den ouden beer Carré. De kleine Lilly toonde reeds vroeg groolen aanleg voor de muziek en genoot vioolonderricht van een beroemden meester. Reeds op 12 jarigen leeftijd trad zij op als violiste in Frankrijk, Engeland, Ilaiië en Pruisen vervolgens ging zij naar Ruslandwaar zij kamervirtuose werd van de keizerin Hier leerde zij prins Dolgoroucky kennen en vertrok met hem naar Parijswaar zij met hem trouwde. Haar vader achtte dit huwelijk niet wettig en daarom huwde zij nog eens met den prins in Ruslandwaar zij eenige jaren bleven wonen. Voor de familie Dolgoroucky, morganatisch aan de keizerlijke familie verwantwas dit huwelijk een groote mesalliance en ze wist het zoo ver te krijgendat de prinses gedwongen werd Rusland te verlaten en wederom lot de muziek haar toevlucht te nemen. De gezusters Dellepierre maakten omstreeks 1866 ook reeds een kunstreis door Nederland. De prinses heeft een zoon van 16 jaar, die kapitein is in Russischen dienst. Woensdag heeft het te Brussel twee malen hard geonweerd ten 8 ure 's morgens en des namiddags ten 4 ure. Het eerste vooral heelt groote schade aangerichtdaar de groote hagel- steenendie er vielenal de veldvruchten in den omtrek verpletterden. De broeikasten van Hocylaert hebben veel te lijden gehad. Op een treindie van Namen kwamwerden bijna al de ruiten verbrijzeld. Bij het onweer van 's na middags is veel tegen gevallen en de goten der huizenhet water niet kunnende bevatten, maakten elke kroonlijst tot een onzaglijken waterval. De bliksem sloeg boomen omver, verbrijzelde telephoondradenen richtte veel andere schade aan. Brand werd gesticht te Papignieste Waterloo, te Rhode-Sainl Genèse, te Bassily hij Edingen enz. Uit Bergen wordt ook van onweer gemeld. De oogst van vlas en tabakwelke veel beloofdekan als verloren beschouwd worden. Uit Lanklaar (Limburg) wordt gemelddat drie personen die onder een boom schuilden, door den bliksem getroffen werden. Allen zijn gekwetst. Te Sint-Truien werden daken en oogst deerlijk gehavend De kersenoogst vooral waarvan de pluk voor de verzending naar Engeland begonnen washeelt zeer veel geleden. De bliksem heeft te Doornik de Sl.-Margareihakerk erg beschadigd. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurendede 1e helft der maand Junt 1891. 1. I). Krijgsman. Amsterdam. 2. M. van Lin 3. v. d. Pas Olst. 4. W. Maassen Veenendaal. 5. J. Mons Watergraafsmeer. 0. M. van Beckum. Wijk bij Duurstede. Briefkaart 1. II. M. C. Romijn Amsterdam. Rechthebbenden vervoegen zich aan 'tposlkautoor. Aan de openbare meisjesschool le soort te AMERSFOORT (Hoofd mej. F. J. DELINCEÉE) wordt gevraagd eene met acte voor de Fransche taal. De jaarwedde bedraagt f600. Verzoekschriftop zegelmet de ge vorderde bewijsstukken vóór den 20. Juli 1891 vrachtvrij aan Burgemeester en Wethouders intedienen. De Secretaris van Amersfoort, W. L. SCHELTUS. De eerste trekking geschiedt De Collecteur te Amersfoort, J. C. LEINWEBEB. Het BESTUUR van het Centraal Israël. Kinder- en Doorgangshuis te Leidenheeftmet verlof van Burge meester en Wethouders dezer gemeente, CIRCULAIRES aan de huizen doen bezorgenen zal deze weder met gesloten bussen doen terughalen. Het Bestuur hoopt door milde gaten in staat te zijn, zijne centrale stichting, wier doel in bedoelde circulaire ten volle wordt uiteengezet, te kunnen in stand houden De VoorzitterA. J. KIEK, Rotterdam. Lid-Secretaris L. J. COHfiN Leiden. "clêêT beroemd lachthentellingsoord. ^iwiomjMiiclitheiNtolUnewwr^ Wie zeker zijn wil, de Echte e Eikel-Caeno te ontvangen, tcsamen- r gesteld en na vele prcefneiuingen in den handel gekomen onder den naam des uitvinders 5 Dr. Michaelis, vervaardigd op de beste S machines in het wereldberoemde étabbü:>se- 5 ment van Gebr^i Stollwerck to Keulen, ft cisohe: .Br.lEictmcSj' in vlerkante bussen. E Deze Eikel-Cacao is mot melk gekookt eene aangename gezonde drank voor dage- I lijkseü gebruik, (een a '2 ti.eebpels van 't I pceder voor een kop Chocolade) Als genees- I krachtige drank bij geval van diarrhee slcrhts I met water to gebruiken. Verkrijgbaar by de voornaamste H. H. Apo-'i thekers enz. V- Ko.V, Ko.prmfbusjrs I Prijs Oëö; cTo.itO, o. 0.85 'I Goneraalvertegenwoprdiger voor Nederland g Julius Mattenklodt, AmHtardarn, Kalvcratratt 108 I

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 3