Maandag- 20 ÏPB» Juli 1891. DE SCH30M5ÏEL jm 4055. 2#fj§s 1H0BHE GOIEUI. 1,11 blad *ench(|nt Maandag an Donderdagmiddag. Abonnement per S maanden f 1.—Franco p- BlirOaU A. H. VAN CLEEPP /1,15. Advcrtentién1—6 regela 60 Cta. elke regel meer 10 CU. Grooto lottere naar MÏÏÜRHUIZEN ♦a K lYiAnafnnrfr -plaataruimte eoor randen en andero extra inrigting geschiedt hooger prijsberekening. Legale 4,0 AUiOiaiUUrt.oflicirtlean onteigen. Adv ].or tegel 16 CU. Reclames per regel 25 Cte. - Af,. nummer, 10 Cts. hO0k Kortegracht Wijk B 60 Politieke Revue De nationale feestdag is te Parijs in tie heste orde algeloopcn. Heeds in den vroegen ochtend begaven zich 'duizenden naar Longchainps om zich een goed iplaatsje lo verzekeren bij de groote wapenschou wing, welke om drie uur werd gehouden ei: uitstekend slaagde. President Carnot kwarn aan rijden met den minister van oorlog, den heer de Freycinetin één rijtuig. Op de tribune namen met den president en den heer de Freycinet plaats de ministère, de leden van het corps diplomatique en de voorzitters van den senaat en de kamer. Generaal Saussier de commandant van Parijs ^voerde liet commando. Nadat de generaal den .president had begroet, reed hij met zijn stal, waaronder ook eenige vreemde officierenvóór liet IVont der troepen. l)e soldalen begonnen toen voorbij te marcheeren en werdengelijk gewoonlijk, door de menigte luide toegejuicht Hijzonder voldeed de schijnaanvaldien de gc- -heele cavalerie fegen de tribune van den pre sident uitvoerde. Onder de luide toejuichingen der menigte verliet de heer Cainot daarna liet paradeveld. Ook de betoogingen bij het standbeeld van Straatsburg zijn kalm algeloopcn. Door allerlei vereenigingen werden de gebruikelijke kransen en bloemen aan den voet van bet standbeeld neergelegdmaar de politie hield streng de band aan hel verbod om redevoeringen te houden. Het weer was gunstig, zoodal ook de •andere leesten goed slaagden. Duitschlands keizer blijkt vóór zijn vertrek uil 'Londen tot een ontdekking te zijn gekomen die hem zelf alle eer aandoet. Hij heelt name lijk als zijn meening tc kennen gegevendat de hein ten deel gevallen warme ontvangstniet zoozeer 'hem zelf als wel de vorstin des lands gold en bij deze manifestatie van nederige be scheidenheid of bescheiden nederigheiduitte hij nog de hoopdat de harmonie tusschen Duilschland en Engelanddie gebaseerd is op hel gelukkige leildat de Duitsche keizer ook de kleinzoon van de koningin isaan beide landen en de gansche wereld tol zegen moge strekken. Hoe gelukkig als men de kleinzoon van zijn grootmoeder is en hoe dubbel fortuinlijk als die grootmoeder hel buitenkansje heeft koningin van Groot-Brilannië en keizerin van Indië te zijn. FEUILLETON. 5) Naar 'l Duilsch door S. Marie had niets geantwoord wat kon zij ook gezegd hebben Hare aandacht werd even wel op den jongen man gevestigd toen hij zoo onverwacht hare partij nam. Kerst heden viel bet baar op, boe net hij er uitzag. Kn terwijl bij zich haastig verwijderde bleef zijn blik medelijdend op baar rusten. Dit voorval verwekte, dat zij zich zeer pijnlijk getroffen gevoelde. Waarom moest men haar bespotten had zij dat wel verdiend? Was bet hare schulddat het gebeurde geschied was? Oin de in haar opkomende bitterheid te verdrijvenging zij haastig aan het werk en zij arbeidde z#o duchtig, cljt zij 's avonds dood vermoeid de kamer betradwelke zij mei hare zuster deelde. Anna lag reeds tc bedzij had zult onder het ontdoen van hare kleederen, eigenlijk geschaamd, dat zij zich zoo gelukkig gevoelde. liet scheen haaralsol zij het slechtste wezen onder de zon was; zij wierp zich zelve allerlei beschuldigingen naar het hoold. Ten laatste overviel haar eene zoo groote vermoeidheid dal zij zich haastig te bed legde. Toen Marie zich over haar heen boogwas zij reeds vast ingesluimerd met een gelukkig glim lachje om de lippendat Marie onwillekeurig pijnlijk trol. Kerst nu werd liet haar ten volle duidelijk, dat haar iels goeds, iets heerlijks Op eigenaardige wijze pocgl Spanje zijn voor deel te doen mei de booge inkomende rechten in Frankrijk. De kamer heeft een voorstel aan genomen om den invoer van Franschen wijnen nij te laten en te Saragossa wordt eene maat- i schappij met 4 millioen Ircs. kapitaal opgericht om Franschen wijn in te voeren en te verwerken. Tot nu toe werden 9—10 millioen hectoliter Spaansche wijn in Frankrijk ingevoerd die ge bruikt werd om hel inheemsche gewas te ver snijden. Een groot gedeelte van de wijn dien Frankrijk uitvoertis sterk vermengd met Spaan- schen wijn. Door hoog invoerrecht wordt deze wijn voor de Fransche handelaars te duur en als Spanjaarden den Franschen wijn vrij in voeren kunnen zij den door versnijden ver kregen wijn goedkooper leveren den in Frankrijk mogelijk is. Bij oefeningen aan brandladdersWelke door de brandweer te Bocklabruck (Oostenrijk) werden gehoudenbrak plotseling een der ladders tengevolge waarvan vier zich op die ladder be vindende brandweermannen van eene aanmerke lijke hoogte naar beneden stortten en twee van ben levensgevaarlijk, de beide anderen ernstig gekwetst werden. Een wielrijders-expeditie. te Genève is een troepje van twintig jonge Amerikanen aan gekomen die van uit HSvre een reisje door Eeuropa maken.... op een tweewieler. De jonge Amerikanen op hun rijwielen in een opzichtig sporlkostuum kregen niet weinig bekijkwal niemand zal verwonderen. Een troepje van twintig Amerikaansche tou- risten op rijwielen is dan ook nog zeldenmis schien nooit vertoond. De Duitsche tijdschriften voor geneeskunde berichtendat proffessor von Mosengeix van de universiteit te Bonn, een afdoend middel legen de influenza heeft gevondendat reeds proefondervindelijk van zijne deugdelijkheid heeft doen blijken. Hel geneesmiddel zou bestaan uit een mengsel van salipyrine antipyrine, in ver houding van i tot 2 gram. Nadere bijzonderheden omtrent de gebruiksaanwijzing ontbreken nog. Fan geweldige wolkbreuk heeft de Russische stad Ekaterinoslav voor een groot deel verwoest. Honderd vijltig buizen en vier bruggen werden door hei waler meegesleeptwaarbij een groofc aantal der bewoners verdronk. Negenenzestig lijken zijn reeds te voorschijn gebracht. Het water steeg in de hoofdstraten ter hoogte vaft 5 voet. Het tegenwoordig Ministerie heeft nog voor bereid een wetsontweip tot instelling van een nieuwe Nederlandsche ridderordeede Oranje- Nassauordeverdeeld in 5 klassenin den gpest geheel van de Nassausche huisorde van den Gouden Leeuw van Nassau. De heer Bargean een rentenier te Parijs houdt eronder meer renteniersliefhebberijen een grooten Deenschen dog op na. Eergister noodigde Bargean eenige vrienden bij zich te dejeuneerenwaaronder ook den heer DefizaK De laatste liet zijn servet vallen en tuimelde bovendien bij 't oprapen nog van zijn stoel. On middellijk sprong de dog hem naar de keel en sloeg zijn groote tanden in het vleesch van den man. Ernstig gewond werd de heer Defizal naar een hospitaal gedragenonderweg was hij even wel reeds overleden. Üit Messina komt het bericht van een poging tot maagdenroof op een 17jarigc schoone Giu- seppa Massata gepleegd. Haar minnaar den IBjarigen Gosta had zij afgewezen maar deze, vol zuidelijken hartstochtberustte niet in haat- weigering. Met een paar zijner vrienden overviel hij haar, toen zij naar haar dagelijkschen arbeid gingen voerde haar met geweld in een tot dit doel gereed staand rijtuig. In de nabijheid van het slation trok haar hulpgeroep gelukkig de opmerkzaamheidzoodat zij door het toeschie tend volk werd bevrijd. Haar schakersmet uitzondering van den koetsierwisten intusschen te ontkomen. De ontstelde «Braut von Messina werd in triomf naar haar ouders teruggebracht. De Ncue frei Presse geeft een beschrijving van een vreeselijk ongelukte Berdiansk in Husland gebeurd. Daar was bij een voorstelling in een circus de familie var» den öosleniijksclien consul honorair genaamd Supitegenwoordig nl., de nog jonge en schoone mevrouw Lupi met haar beide kinderenterwijl de grootvader der kleinen in de loge er naast zat Door hel springen van een petroleumlampwelks inhoud op de lamilie Lupi stroomdestonJen de drie ge- iels zeldzaams ontnomen was geworden dat zij iets verloren had dat zij wellicht nimmer waer terugbekoinen konEn wat wachtte haarde zoo wreed berooide, anders dan bespotting en smaad Medelijdendat was het hoogstehet eenigstedot zij verwerven konMaar zij wilde trotsch zijn en niet klagen over het gebeurde- wat hielp het... maakte het 't voorgevallene on- geschiedGeene macht ter wereld kon het ver anderen haar geluk was heen... dat begreep zij thans eerstterwijl zij op Anna's gelaat staarde* waarop eene uitdrukking van zalige verrukking verspeid lag Was het wonder, dat zij zich met een afgun- stigen blik afwendde. Dochdaar zag zij den ring aan Anna's hand blinken dat bracht haar eensklaps tot bezinning van de onwaardige denkbeeldenwaaraan zij op het punt stond zich toe te gevenBehoorde bij dien ring ook eigenlijk niet het gedeelte der uilzei dat zij reeds gereed had. Zacht opende zij de eene lade van de ouderwelsche kast na de andere om het linnengoed opeen te stapelenwaarbij zij ten slotte zes zilveren vorken en een even groot gelal lepels voegdedie zij met Thomas van hunne spaarpenningen voor hunne aanslaande huishouding gekocht hadden. Wal moesi rij thans mei dat alles aanvangen... Het was haar lot niets nnt meer. Zij plaatste een en ander netjes op de talel en bleef hel lang met tranen in de uogen be schouwen. Bracht liet haar immers niet zoovele gelukkige oogenblikken in herinnering toen zij onder scherts en lach met Thomas olies uitge zocht had. Vervolgens trad zij wederom aan Anna's bed. Het gelaat droeg nog steeds dezellde gelukkige uitdrukking, Terwijl Marie zich ontkleedde vraagde zij zich zelve at of zij er zelfs op den avond barer verloving zóó bad uitgezien en tot hare eigen verwondering kon zij daarop met een oprecht «ja» antwoorden. Anna moest dus een ander gevoel bezielen dan haar bezield bad en wellicht was hel nog goeddal alles zich zoo toegedragen had. En met deze gedaclito sliep zij weldra in. Toen Anna den volgenden morgen ontwaakte, bevond Marie zich reeds lang in de keuken, maar de op de ta tel uilgeslalde voorwerpen vertelden haar duidelijker dan woorden eene gelicele geschiedenis. Zij gevoelde zich daar- üoor zeer terneergeslagen on eene gewaarwor ding van berouw bemachtigde zich wederom van haar. Zij ontbeet haastig om zich vervolgens naar het modemagazijn le spoeden, wijl zij heiver- mijden wilde om met haar samen ie komen. Voor deze was bot een recht onaangename dag. De politieagenten hadden bet nietiws van hare verbroken verlooving aan hunne kennissen vertelddie bet natuurlijk niet niet weinig leedvermaak op hunne b. uri aan een ieder welke hel hooien wildemededeelden. Elk der gasten welke dien dag bij de lamilie Ludieke kwam meende over liet voorgevallene bel zijRe le moeien zeggen en onder de uiedelijdenste betuigingen schuilde hel meeste venijn en den billersten spot. Vrouw Liidi-ke leed evenzeer als Marie onder dat alles, ten slotte besloot zij om er op kiach- tige wijze paal en perk aan le stellen. De beer, die gewoon was ben steeds van

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 1