Ko. 1. Een Heerenhuis met Tuia No. 2. Een Winkelhuis met Tuin, No. 3. Een gebouw mei plaais, No. 4. Een HUIS en ERF ooemden in een oogwenk in vlam. Een ont zettende paniek volgdedie schromelijke gevol gen zou gehad hebbenindien niei eenigen der artislen mei levensgevaar hel drietal uil de loge gerukt en den brand in hel zand der manege gebluclil hadden. De kinderen waren helaas reeds dood de moeder verkeert in levensgevaarde pioolvader moet zinneloos van den schrik zijn. Ondanks de wilde vlucht van hel publiek schijnen gc.cn verdere ongelukken te hebben plaais g vonden. Volgens hel Berliner T.igeblatl heeft het be- 7. iok van den Keizer Wilhelm aan Nederland al dodelijk groolen invloed geoefend in de handels wereld. «Thans zijn de Dnitsche handelswaren,» zogl hel blad, «weer de tnecsl geliefde en ge zochte geworden. Vroeger moesten zij die eer ileelen met de fransche en de Kngelsohe.» Hel Tagcfcflatt weet 'i nog maar half. Alle inodisten 'hebben hare relation mei Parijs laten varen zijde wordt niel meer gedragenBor- (fo oortwijn en Champagne last niemand meer de middag- en avondlreinen naar Parijs ver trekken -ledig. Daarentegen is hier te lande nog «nooit -zoe n aanvoer van braadworst geweest en ■zijn öe bestellingen troor zuurkool enorm. Een noodltfltige tandoperatie. Baronesse Martha von Liebig beboerende tot de eerste 'lainilie van Wcenonstond op het punt in 1 huwelijk te treden roet een kapitein van den "generalen stafweinige dagen voor haar huwelijk liet zij zich een tand plombeeren Kort nadat •deze operatie was verrichtopenbaarde zich eene ontsteking aan het beenvlies, gepaard ■met eene buitengewone opzwelling van de on derkaak. Een professordie over dit vreemde geval werd geraadpleegd kon niels andei's dan alle hoop op herstel opgevenen een paar •dagen laler stierf de jonge dame onder de vreeselijkste pijnen. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Het was met onze nieuwe vereeniging Armen zorg geheet mis geloopcn. Nog vóór zij haar arbeid begon, ontstond er over een personen- 3uaestie zoo'n rusie, dat eerst de president, aama het geheele bestuur wegliep. De voor zitter jhr. Kochussenheeft daarop een ver slag in druk gegeven dat meer is te beschouwen als een acte van beschuldiging tegen den geeste lijken vader der vereeniging dien hijals liberaal, -na zijn échec bij de jongste kamerverkiezing, niet drilden wilde als administrateur en wien hij zoodanig de huid heeft volgescholden dat tweeledige vervolgingciviel en strafrechtelijk ■niet zoo geheel onmogelijk wordt geacht. Maar inmiddels is de crisis over Hel afgetreden be stuur minus den voorzitteris herkozen een administrateur is (benoemd en de vereeniging gaat aan 't werk. Veel succèsmijne heet en maar op hal decorum gepast s. v. p. liet begint te Scheveningen wal drukker te worden maar nu loopen er geruchten over den gezondheidstoestanddie zeer nadeelig werken. Men spreekt van veelvuldige gevallen van vlektyphusin een publieke vergadering is dit door dr. Oosthoek verleid en 't zal dus wel zoo zijn al heerscht er misschien wal overdrijving en zucht om anderen te benadeelen in Hel ware te wenschen dat de overheid deed blijken van de onwaarheid dier geruchten indien ze onwaar zijn. Doch is 't wel zoodat er dan maatregelen worden genomen om de oorzaak (men noemt als zoodanig de uitmonding van het gebrekkig riool naar zee) weg te nemen. Ander nieuws is er voor't oogenblik niet behalve een lijstje van doodendie zeer te be treuren zijn: de vice admiraal Gregory, dr. Kips en anderen en de ziekte van den ouden .generaal van Limburg Slirumden vader van den anti diensivcrvangingsbond, voor wiens behoud men ernstig bevreesd is. boter, eieren en melk te voorzien, bevond *ich dien dag juist zeil in de stad. llij had vrouw Ludieke reeds meermalen voorgesteld •om eene barer dochters met hem mede naar buiten (e geven om daar een geruimen tijd te vertoeven. Een weinig onverwachts hield vrouw I.üdicke d*n goeden man bij het woord; haastig werden Maries koffer gepakt, zoodat zij 's middags gereed was om den boer te ver gezellen want aan tegenspraak dacht het meisje nietwijl zij ook maar al te gaarne voor ecriige weken de ouderlijke woning verliet. Juist toen de wagen wegreed, stond de jonge politieagentdie haar tegenover zijne kame raden in bescherming had genomenaan de straatdeur en groette Marie op militaire wijze. Dol deed haar goed iri bare sombere stemming... ten minste was er nog een, die haar niet bespotte en verachtte. «Tinne is Marie vertrokken nu kan Anna weer geregeld thuis komen.» meende moeder Ludieke. «Nu zullen de praatjes ook wel een einde hebben «En kan llurrasen 's avonds gerust ons weer bier bezoekenvoegde vader Ludieke er bij. Wordt vervolgd. AMERSFOORT, den 20 Juli 1891. Een ieder wist en weet zeer goed zonder dal 't Zaterdag behoefde te worden geschre ven «dat bij de aanst. raadsverkiezing niet in de eerste plaats moH gevraagd worden, lot welke gezindte de candidaat behoort;» doch dient elk kiezer zich aftevragenof hel billijk is, als, van de 17 raadszclels. niet meer dan 66a door een catholiek worde bezetwaar de bevolking, p. m. 15500 zielen, bestaat uit: 6500 catholiekcn en 9000 belijders van andere gezindten. Candidaten worden door ons niet gevormd. Dit laten wij aan de kiesverenigingen over, uit wier candidaten wij de onze aanbevelen. Van de 7 candidaten der kiesv. «Amersfoort» proclameerden wij 6 en van dc kiesv. «Neder land en Oranje» één den heer MAÜUITZ F. W. J. UE JONG, die ook door de kiesv, «Amersfoort» zou zijn geproclameerdindien het lot hem gunstig ware geweest, want hij had daar even veel stemmen als de thans door deze kiesv. geproclameerde 7e candidaat. De twee kiesverenigingen hebben hem der halve geschikt geacht voor de vervulling van een der twee nieuwe raadszeleiszoodal het onzerzijds, 6 candidaten aanbevelende, eene groole onrechtvaardigheid ware geweestindien wij hem thans niet hadden geproclameerden te meer, omdat hij zoowel bij de verkiezing als bij de herstemming in den jongsten herfst is aanbevolen door eene kiesvereniging. Tegenover den gekozenedie 23f stemmen bij de herstemming verkreegerlangde hij niet meer dan 20.3 stemmenwelk beperkt getal gro tendeels veroorzaakt is door de afwezigheid van dc stembusenz. van hendie naar plicht en geweien op hem hadden dienen te stemmen. Willende hopendat de kiezers morgen Dinsdag, trouw ter slembus opkomen en naar hun best oordeel en met billijkheidsgevoel hunne stemmen uitbrengen zullen zoo herinneren wij dat wij reeds in het vorig nummer hebben aanbe volen gerangschikt naar anciënniteitde heeren: E. L. VISSER, Dr. P. GROENEBOOM E.L. H VAN LANSCHOT HUBRECHT, J. J. DE KONINGH H. W. A. VAN DEN WALL BAKE. Geel stembriefje, de heeren: Mr. J. HEYLIGERS. MAURITZ F. W. J. DE JONG. VVoensdagavond 22 Juli zal op het terras der Sociëteit Amicitia een concert worden gegeven door het Slalmuzickcorps van 't 5c reg. Inf. Direc teur de heer G K. G van Aken, waarvan het Programma is als volgt I. Friedensmarsch aus «Rienzi,» R. Wagner. 2. Vorspiel zur Oper «die sieben Raben.» Hhein- berger. 3 «La vague,» Talse de concert, O. Metra.4. Grande Fanlaisie de l'Opéra «Héro- diade Massenet. Pauze. 5. Ouverture «Os- sians Nachklange Nieis Gade. 6. «Benediction des poigndi'ds» de l Opéra «Les Huguenots» Meyerbeer. 7. a. «Aubade PrintanièreLa Coinbe b. «Die Heinzelmanchen Eilenberg. 8 Grande Fanlaisie sur des molifs de l'Opéra «Robert le Diable,» F. Dunkier. Aon bet toelatingsexamen voor den voorbe reidenden curcus tot opleiding van ambtenaren bij het boschwezen in Ned Indiëwelke met den aanvang van den curcus 1891—1892 aan de Rijks-landbouwschool wordt geopendnamen 7 candidaten deel., Hiervan werden 4 afgewezen. Toegelaten zijn 3, waaronder de heer F. W. C. Ledeboer, van Amersfoort. Bij het op 9 dezer gehouden toelatingsexamen voor het gymnasium te Amersfoort mocht o. a. ook de jongeheer G. Koelewijn slagen de eerste k-erling der school met den Bijbel te Baarn die zich voor genoemd examen had aangemeldt. ReizenWie onzer bekruipt niet den lust om eens uit te vliegen als daarbuiten de zon heerlijk schijntals veld en weidogaarde en tuinen zich in hun zomerdos vertoonen? En wonder is het niel, dat men juist in Juli en Augustus het rneesl behoefte daaraan gevoelt omdat dan de rusttijd ongeveer voor een ieder is aangebroken. In nering en bedrijf spreekt men dan van komkommertijd... in ambten en betrekkingen van vacant ieterwijl de jeugd dat woord jube lend uitroept, wanneer de deur van het school gebouw zich cenige weken voor haar sluit Vacantia en reizen ziedaar twee woorden welke in één adem genoemd worden... maar om ze lol één geheel te vereenigen behoort een ge vulde beursindien men reizen opval in den zin van slechts hel buitenland le willen bezoeken. Wanneer men zich echter bepaaltoin in ons land le blijvenom heden ditmorgen dal schoone plekje te bezoeken dan is dil een genot hetwelk men zich met zeer beperkte middelen gunnen kan Nevenstaande adverteniiën geven verschillende reisrouten aan en de prijzen zijn zoo billijk ge stelddat zeker menigeen van deze gelegenheid gebruik maken zal oin die schoone streken van ons land le bezoekeu. Eergisteren herdacht onder vele blijken van belangstelling van J^milio on vrienden Anlje Joekes dc Vries, te Apjielsclia, haar lOOsten verjaardag. Ilel getal barer nakomelingen is buitengewoon grootwaarvan 6 achter-achter* kleinkinderen. Van baar zijn nog vijf dochters in leven do oudste telt 76 jaren. Dezen waren allen de gasten van de nog vrij kiasse oude moeder. Te Sneek is Dinsdagnacht bij een barbier brand ontstaan Olsclioon de vlam zich eerst hevig liet aanzien slaagde men er spoedig in die te blusschen Een nader onderzoek heelt aan het licht gebrachtdal in een der kleer kasten, waarin de brand ontstondeen met petroleum gedienkte lap aanwezig was. Op vermoeden van brandstichting is daarop de bewoner in hechtenis genomen. Gevonden op dea openbaren weg Een knipmesEen sleutelEen rozenkrans. Rechthebbenden vervoegen zich ter terug- bekoining aan liet bureau van politie. ADVERTENT IE N. van HOOFD-AGENT AliUJSL der MAATSCHAPPIJ VAN VERZEKERINGEN TEGEN BRAND „LA BELGIQUE" (Naamloozk Vennootschap) met de ontvangsten die daaraan gehecht zijnis open voor AMERSFOORT en OMSTREKEN. Zich te wenden per ge- frankeerden brief tot den lieer DIREC TEUR der MAATSCHAPPIJ, 61, Reokn- TIESTKAAT BRÜSSRL. De No'aris A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF te Amersfoort, zal op Domleritag (f AugusMi* I«J>1, 's voorm. II uur, in het kolliehuis HET VALKJE» aldaar, in hel «»|»euhaar VEIIKOOPEIk: bij opb<»«1 en afslai). Binnen de stad Amersfoort. in de Utrbchtschestraat wijk E, No. 5, groot 2 Aren 33 Centiaren. Verhuurd aan de Dames HONDIUS voor /400 per jaar, tol 1 Mei 1893 met recht van weder- inhuur lot 1 Mei 1896. Grondbelasting 28,78. waarin met goed succes een confectiezaak ge dreven wordt, aan de Lanuestraat, wijk A, No. 18, groot circa 1 Are 70 centiaren Verhuurd aan den Heer II MICHELS voor 300 per jaar lot 1 Februari 1892. met recht van wederinhuur tot 1 Februari 1900 voor 400 per jaar en met hel recht oin het perceel gedurende den huurtijd te koopen voor f\0,000. Grondbelasting 21,12. door den huurder ingericht lol kruidenierswin kel en woonhuis, daamaasstaande GKUTTERIJ met STALLING voor 4 paardenalles in de Scukhbhsrstraat wijk A No. 298b en 299 groot circa 1 Are 65 Centiaren. Verhuurd aan den Heer II. RUITENBERG tot 15 Januari 1900 met recht aan den huuider de huur te doen eindigen 16 Januari 1894, voor 206 per jaar. De GRUTTERSMOLEN en eenige andere roe rende goederen moei de kooper overnemen voor f 150. Grondbelasting f 7,77. Nos. 2 en 3 worden afzonderlijk co in massa geveild. in de Valkestraat wijk BNo 79groot 42 centiaren. Grondbelasting ƒ1.56. Verhuurd aan van den UITHOORN voor/1. per week. Dc pe-ceelcn nos. 1 2 en 3 zijn te zien des Dinsdags en Donderdags van 's nam. 14 uren perceel 4 daags vóór en op den dag der ver knoping wat betreft nos. 1 en 2 op vertoon van een permissiebiljet altegeven door voornoem den Notaris. Aanvaarding en betaling 1 November 1891, Breeder bij biljetten.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2