KORFF's CACAO DE KIESVEREENIGING „iHEBSFflORT," Mr. 3. HEYLIGERS, F: W, J. H. TENGBERGEN ADOLF TAS KALKEN. gtr-i Mr. H. J. H. Baron van Boet- zelaer van Oosterhout MANUFACTUREN. wegens uitbreiding der zaak, iep der uitverkoop heden KiAND&G 3 MIS. Hoogste BI MIIII VERELDTENTOQNS' [ELL! 16! 'arijs M COUPONS HESSENWEG heeft voor de verkiezingen op Dinsdag 4 Augustus tot candidnten gesteld voor den BAAD DEB GEMEENTE <en voor de PROVINCIALE STATEN .en noodi.'t de Kiezers dringend uit hunne stem op genoemde candidaten uit te «■rauzen. C. DE JONGHVoorz. B. A. VAN RUYVEN, Secret. UITVERKOOP van al de voorradige artikelen de prijzen zijn ver beneden de waarde gesteldeen leder doet zUn voordeel door zUn tnkoopen te doen bij LANGESTBAAT F 5S AMEBSFOOBT. De zoo gunstig bekende wordt uitsluitend verkocht in BLIKKEN BUSSEN van kilo kilo '1$ kilo '|io kilo prijs 1.70 0.90 0.50 0.27% •verschenen 4 Augustus 1891 betaalbaar ten &anlore van U. F. W. J. DE JONG, in Effecien Larcbstraat AMERSFOORT. Vervolg der berichten. 11. M. de Koningin-regentes is voornemens *wn met 11. M. de Koningin in do eerste helit wan Augustus een bezoek U brengen aan de dügerplaais bij Oldebroek. In dit Kamp bevinden zich thans tot 14 Au- ïgusius de 5e en 6e batterij van het 1e reg. •veld artillerie onder commando van den luitenant- Ntoloael F. IL Boogaard. Ia de Roerniet ver van Essen zijn deze wreek 14 personen verdronken. Van hun werk terugkeerendebegaven zich 24 arbeiders en 4 wee meisjes in een schuitje om de rivier over te steken. Hun aantal was grooter dan naar de voorschriften van het veer veroorloofd is; het Ie zwaar beladen vaartuig sloeg om en niet meer dan 12 der 26 konden gered worden. Te ElmiraNew-York is het rijtuigwaarin de zendeling in China, White, zijn vrouw en drie kinderen, benevens twee andere kinderen zaten hij oversteken van de spoor door een trein overreden. White, de twee jongelieden en een van zijn kinderen zijn gedoodde andere per sonen allen ernstig gewond. Onder Leersum is het huis van M. Apeldoorn in de ascli gelegd. Na het onheil kwam men lol de-ontdekkingdat er f 80 ontvreemd was, vermoedelijk voor het ontstaan van den brand. He politie stelt een streng onderzoek ia De inboedel is gered, liet huis was verzekerd. Ken heer van Sl Jans Molenbeek heelt zich daags na zijn huwelijk met een onderwijzeres voor hel hoofd geschoten. liet gerechtshof te Versailles Keelt zekeren Frémont tot altoosdurende dwangarbeid veroor deeld, omdat hijdoor ijverzucht gedrevenbij het verlaten van een openbaar balzijne vrouw onder de stoomtram gesloolen had zoodat zij door de wielen letterlijk onthoofd werd W, A. v. Dolder38 jaarheeft 28 Juli zijne 4 minderjarige kinderen onverzorgd bij zijne Kuis houdster te 's-Gravenhage achtergelaten en wordt verdacht van ontvoering van Elisabeth Marga- retha Mansfeld dienstbode, 17 jaar. Vermoede- is hij 23 Juli met haar naar Amsterdam ver trokken. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage verzoekt opsporing. Ook opzending van de minderjarige wordt verzocht. Eenige handwerkslui logeerden te Arnhem op den terugweg bemerkten zij een handkoffer vergeten te hebben. In draf spoedt men zich naar 't hotel om het reismeubel te halen. De kellner stopt hun in haast een juist gelijkend voorwerp in de hand en voort spoedt men zich naar den trein. Onderweg krijgt een der gezellen trek in iets hartelijks. Met moeite wordt 't valies geo- opend doch wie schetst hunne verbazing, toen daar een vrouwenrokeen portreteen kerk boek met rozenkransbenevens eenige toilet artikelen voor den dag kwatnen. De eigenares, die intusschen naar den Haag was afgereisd zal wel even verbaasd hebben opgezientoen zij zich in 't bezit zag van een verzameling broodjes met palingeen paar oude werk broeken en eenig timmermansgereedschaphet meerendeel althans was niet geschikt als cadeau voor de kleinen. Door het wisselen van eenige telegrammen kwam ten slotte ieder weer in 't bezit van zijn eigendom. De begrafenis van de slachtoffers van de spoor wegramp te Sl. Mandé heeft met veel plech tigheid plaats gehad. De uitvaart werd door 200,000 menschen bijgewoond. Terwijl de doodkisten van de slachtoffers van het spoorwegongeluk naar de laatste rustplaats gebracht werdenmoesten twee onbekende dames, meent de «Figaro» tranen gestort heb ben; want zij waren de eigenlijke oorzaak v#n het gebeurde. Zij toch schrijft het blad deden uit haar damescoupé een heer met zijn vrouw en zoon verwijderen en hielden met haar gepraat den trein omstreeks tien minuten op. De zoon van den op haar aandringen verwijderden heer vond den dood. Het gerechtshof te 's Hagc bevestigde het vonnis der rechtbank te Rotterdamveroor- deelende C J. tot 6 weken gevangenis wegens het tor verspreiding in voorraad hebben van eenige voor de eerbaarheid aanstootelijke af beeldingen. Voor de Rechtbank te Amsterdam verscheen Donderdag mevrouw von Barnekowgeboren freule Tindalbeschuldigd van opzettelijke be- leediging in geschrifte van rnr. A. Looijen officier van justitie. In haar brief, dato 12 Mei 1891, beweert beklaagde dal de officier zijn plicht verzuimdehet recht heeft verkracht en tegen haar parlij koos voor den haer Heineken, bierbrouwer aldaar. Beklaagde gaf op den brief alleen geschreven te hebben om haar zaak conta den heer Heineken onder het oog van den rechter te brangen. De subsl.-offlcier mr. Lulofs achtte hel feil: opzet telijke beleediging van een ambtenaar in de uitoefening van zijn ambtbewezen en eischte één maand gevangenis. Uitspraak over 8 dagen. De «Pilatus» heeft weer een offer geêischt. Een Berliinsch toeristdr. Kalksteindie den berg wilde beklimmen, werd reeds sedert «enige dagen vermist. Nu eerst is zijn lijk gevonden. Met verpletterden schedel en gebroken armen en beenen werd de ongelukkige reiziger in een diepen spleel van een gletscher gevonden. Blijkbaas was hij uilgegleden en in de diepte gestort. Te Landauin den Paltzkomt binnen kort eene kerk te koop, die ongeveer 300 jaar in gebruik is en zich nog in den besten toestand bevindt. Sinds meer dan honderd jaar is dat gebouw in gemeenschappelijk bezit van de Pro testanten en Katholieken die er bij afwisseling hunne godsdienstoefeningen houden. Reeds sinds lang was dit voor beiden te belemmerend ge worden. Maar telkenswanneer er van eene scheiding werd gesproken, «tuitte men op de vraag zullen de Protestanten, oi de Katholieken het gebouw verlaton Geen van beide Kerkge nootschappen was daartoe bereid. Hel stedelijk bestuur, de zaak tot een goed einde willende brengen, gaf daarom toezegging, dal wien van beiden het gebouw verlieteen bouwterrein van ruim 6000 vierkante meters ten geschenke en eene builen gebruik zijnde kerk kosteloos ter beschikking zou krijgen. Daar echter geen van beide partijen in deze schikking wil berusten is er besloten het kerkgebouw in veiling te brengen, onder bepaling dat wanneer een van beide kerkgenootschappen het hoogste bod doet en dus het gebouw behoudt, de andere pat lij het bouwterrein met de daarbij bedoelde, buiten gebruik zijnde, kerk verkrijgt. Een haai, de hyena der zee, maakt weer den omtrek der haven van Messina onveilig zonder dat men er tot hiertoe in slaagde het gevaarlijke dier meesier te worden. Verleden Zondag heeft het twee offers geêischt een 15jarige knaap, die aan het strand nabij de gasfabriek e«n bad namwerd onder de oogen zijner makkers door den haai gegrepen en naar de diepte gesleurd. Een straalveeger die met een ezel in I water ging werd insgelijks verslonden. De overheden hebben reeds prijzen uitgeloofd om het dier te dooden. Marktprijzen te Amersfoort. AMERSFOORT Vrijdag 31 Juli 1891. Rogge f 0,00 .1 f 0.00. Zandaardappclen f 1.80 a f 2 50 de heet. Hoendereieren f 3,50 f4.p. 100 si. Boter 11.a 11.15 per kilo. Kippen f 0.50 f 0 80 p. st. Kuikens f 0.40 1 0,80 Piepkuikens f 0,20 f 0,00 p st. Jonge Eenden I 0.00 f 0 80. Tamme konjinen f 0,20 d II.p. sl. Duiven 10,40 f0,60 p.p.Zeugen 120.a f50.— p. st. Biggen 12,a f5,p. sl. Schram men f 10.115.— per st. Aangevoerd waren 140 heet. Zandaardappelen. 9000 stuks Hoender eieren. 1400 kilo Boter, 240 Biggen, 10 Schrammen ,15 Zeugen. Gedrukt ter Hoek, Kantoor cn Courantdrukkerij van A. II. VAN ULEEFF te Auiersloorl.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 4