Jfcü 4 8 55. 2É!6€<? "V Maandag 27 «EK» Juni 1892. nOETSGlE COW. Uitgever 1,„ bl.d «.raohljot D*«<fanty«Ufef. A bona* mint per 5 mundai A 1.-. Franco per BUTOP U A. H. VAN CLE EPF P°" /US. AifurWnti.n, !-• rapt» Ail Ou ell. rep. I inner 10 Cte. (Jraot. Idler, nur MUURHUIZEN ple»t»ruijit« «oor randen en .ndera entr. inriptinp «.«cliiedt Im.fer prijelierekeninp Legale te Amerstoort. oflici?«le onlaipnini; Ad? per ing.l U Cu. Beclweei per r.g.l 81 Cle AJt ...ern 10 Cu liOOk KOl tögraCllt, Wijk B 60. K e ii Ji i s v i n g. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt Ier kennis van de ingezetenen dezer gemeentedat het door den provincialen In specteur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord Holland en Utrecht executoor ver klaard kohier No. I van de PERSONF.EI.E BELASTING (wijken A, B. C. D en E) over het dienstjaar 1 «92/93 aan den Ontvanger van 's rijks diiecle belastingen alhier ii ter barid gesteld aan wien ieder verplicht is zijnen aan slag op den bij de wet bepaalden voel te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoortden 24. Juni 1892. De Burgemeester voornoemd F. D. SCHIMMELPKNNINCK. Politiek Overzicht. Rivachol is ter dood veroordeeid. Bij zijn verboor voor hrt hof van assises te Monlhiison legde hij dezelfde onbeschaamdheid aan den dag als bij zijn proces te Parijs Hij iracbtte bet vervaardigen van valsche munt en het smokkelen (van alcohol) te rechtvaardigen door te zeggen dal hij geen werk kunnendebekomen.levenmoest. Hij pronkte met zijne anarchistische leer. die zich ten doel stelt de ellendige inrichting dar maal sel) ippij. la société hourgeoise ten onder te brengen. Bal hij door zijne broeders in de leer gewroken zou worden, stond bij hem vast liet was 's nachts half een toen de procureur- generaal zijne repliek voordroeg op de pleidooien der verdediging. Toen hij geëindigd had. verwij derden de gezworenen zich om Ie beraadslagen. Ten 2 uur verschenen zij weer in de gerechts zaal. Hunne uitspraak was ten opzichte van Ravachol «schuldigsmet terzijdestelling van verz.ichicnde omstandigheden, aan de hem ten lasie gelegde misdaden, behalve aan den moord der dames Marcon en nog eene misdaad, waar voor geen voldoende bewijzen aanwezig waren Bavachol wilde nu nog eene staalkundige redo houden. Doch de voorzitter liet dit niet toe. «Leve de anarchies riep Ravachol. toen hij het doodvonnis had vernomen Reals en Maiiette Soubére zijn vrijgesproken. He Bond dur Britsche mijnwerkers heeft bij manifestatie bekend gemaaktdal geen der candidalen voor het parlement door hen zal FEUILLETON. Onzs hulp iu 't huishouden. 5Uil 't Lancashire dialect door S Eene werkelijk gevoelende, opmerkzame toehoordsler is eene zeldzaamheid 'l was dus geen wonder, dai het mij dien avond zoo tevreden en gelukkig te tnoede was. Ann kind zij deelde mij mede, dat zij nooit te voren een dichter gesproken had ?n deze eenvoudige, ietwat schroomvallig gegeven bekentenis klonk mij als muziek in de ooren. De uren snelden voorbij on wij beiden waren hoogst verwonderdtoen wij de klok eensklaps twaalf uur hoorden spelen. «Al zoo laat.» riep Lilly uit, «ik dacht.dat hel eerst lien uur was. NVal was 't een heerlijk avondje O - hoe zal ik u danken s En in de opgewondenheid van hel oogenblikgreep zij mijne hand en drukte er hare brandende lippen op. Ik beloofde haar om haar op deze wijze nog herhaalde ni3len ^enol te schonken en had hel voornemen om mijne belolle te vervullen en daar werd nu alles in duigen geworpen door de houding mijner vrouw. Ik was reeds bezig om een gedicht te schrijvenwaarin de heldin den n3am van Lily droeg een naam zoo eenig geschikt voor allerlei verkortingen en ver anderingen. Lilian LiliasLilia enz. Eene kleine proevewelke ik in een snipperuurtje vlug hall neergeschrevenbesloot ik haar even welna korte aarzeling, te geven. Terwijl de regelen mij uit de pen vloeider, zag ik haar voor mij., zooals lij daar dien avond tegenover gesteund worden, die niet voor den werkdag van acht uren is. De Tweede Kamer van Hessen heeft in een geheime zitting, die langer dan 4 uur duurde, met 27 legen t9 stemmen besloten de verhooging van de civiele lijst van den groothertog niet toe te slaan. Het voorstel van de minderheid d«r commissie om 1.2110 000 mark toe te slaan, werd met .11 tegen 15 stemmen aangenomen De regeeL- ring had G5.000 mirk tueer gewenscht. De Ilaliaansche Senaat heeft na eeo breedvoerig debat aan het Ministerie» Giolilti de voorloopiga begrooting bewilligd en zich daarna vooronbe- paalden lijd verdaagd. Van welingelichte zyde wordt gemeld dat in het gesprek van den llaliasnschen minister Bi in met de bh. Caprivi en Marschall alle ge wichtige Euiopeesche aangelegenheden behandeld werden en dat daarbij volkomen eensgezindheid bleek in de opvatting van den politiekeo toestand Een ukase van den Keizer van Rusland is afgekondigd, waarbij de uitvoer van alle graan soorten en landbouwproducten, met uitzondering van rogge, roggemeel en zemelenweder is toegestaan. Hel Bri'.sche lloogerliuis heeft de wet betref fende kleine landeigendommen bij derde en laatste lezing aangenomen. Hel redactie-comité van de democratische con ventie in de Ver. Stalen heeft het ontwerp programma ingediend. Het verklaart zich voor het handhaven der zelfstandigheid van de staten tegenover de centralisatie, welke de republikei nen bevorderen. He belastingen mogen niet meer opbrengen dan de noodzakelijke kotten van bestuur. Het Mac-Kinley-tarief wordt af gekeurd. dewijl hel aan de landbouwers en werklieden een onilragelijken last oplegt Alle heffingen waardoor grondstoffen ol voorwerpen van algemean verbruik hdast worden mogen uit het tarief verwijderd worden. De reeds he kende beginselen der democratische partij ten aanzien van hel zilver worden in het programma herhaald. Dit ontwerp was door de meerderheid van het comité opgesteld, doch is dcor de conventie tnet 504 tegen 342 stemmen verworpen. In de plaats daarvan is een ontwerp VAn de min derheid aangenomen waaromtrent vooralsnog geen bijzonderheden gemeld worden doch dal mij gezeten was en dat Lily mijn was, mijn alles. Het werd een hartstochtelijke liefdezang wat beteekende dat schreven Oante cn Pelrarca geen liefde-dichten aan vrouwen, dia hunne echtgenooten niet waren'? Be man en de dichter zijn twee personen in éen wezen veraenigd de cers'e bemint iets. wal leeft de tweede aanbidt een ideaal, waardoor hij zijne vrouw niet heleedigl Dienzeilden middag ontmoette ik weervan mijn bureau huiswaarts koerendejuffrouw Bollilho en Carelije. Onwillekeurig kwarn de gedachte bij mij opdat zij mij iets scheen te zeggen te hebben. Juisttoen wij na de eerste begroetingen een ernstig gesprek wilden aan- knoopenvoegde Frank Brislowe zich bij ons. Inwendig was ik daar zeer ontstemd over, want dal jonge mensch houdt er zulke eigen aardige denkbeelden op na en hij scheen hel er op aan te leggendat ik hem aan Lily voor stellen zou. Om zooveel mogelijk een gesprek lusschen die beiden te vermijden sloeg ik hem voor om alleen verder te wandelen en zond ;r zijn antwoord af te wachten verzocht ik juf frouw Bollilho om zich met Carelije huiswaarts te spoedenterwijl ik later volgen zou. Nauwelijks had zij ons dan ook mei hel kind verlaten of Frank begon met een tergend lachje: «Nu, nu, amice,'lis geen kwaad tijdver drijf om met zoo'n jong ding een poosje te wandelenals de vrouw des huizes ongesteld is. Ileuschzij keek je met hare groute onschuldige oogen zoo vertrouwend aanalsof je haar vader waart, maar mij dunkt, dat zal je toch wel het allerminst verlangen om voor haar te wezen. Je schijnt anders al jaloersch ten opzichte van het Mac-Kinley tarief met liet verworpene overeen moet komen. B. Oetschepenmakerreddo een 8 jarig jongentje uit den Schinkel (gemeente Sloten). Dit is reeds de 30e maal dal hij een men- schenleven redde. Hij is door de Maatschappij voor drenkelin gen bekroond met de gouden en vier zilveren medaillez. De oudste ingezetene van NijeveenHendrik Snijder, is zijn 100ste levensjaar ingetreden. Als soldaat nam hij onder Napoleon aan verscheidene veldslagen deelterwijl hij later onder de verbondenen hel gioole leger hielp verslaan. Snijder raag zich nog steeds -in eene goedo gezondheid verheugen. Nog een Sequah Ook te Batavia is een wonderdokter Sequah aangekomenmet lange hareneen grootcn hoed een vergulden wagen twee groots draai orgelseenige fauteuils en een lading medicij nen, die hij d.tar wil verkoopen en die moeten helpen tegon jicht, rhmnatiek, umagketarh slechte spijsvertering en cholera Volgens het Bat. Hbld heel hij VV. G. BeaufirU logeert hij in het Hoiel Wisse met zijne vrouw onder den naam van Dubois en beweert hij de echte Sequah lo wezen. Muzikale improvisatie De beminnelijke en betoovciendc danseres Gallévan de grooto opera te Parijs, verstond ook da kunst van pianospelen en zingen in niet geringe mate. Zij verzocht eens haren aanbidder liameaudat bij haar onderrichten zou in dc kunst van compo- neeren. Niets (jenvoudigor dan dalant woordde deze, gij kunt dadelijk beginnen. Hij reikte haar een vel'muziekpapier aan, met een naald en verzocht haar naar goeddunken met de naald in de lijnen van liet papier te prikken. Toen zij daarmee klaar wasnam hij hal papier, maakte no'en van da punten, zonder een enkel puntje over te slaan maakte sommige noten langer andere korterverdeelde ze in maten en plaatste er een mnzioksleulel voor Zoo ontstond er een eigenaardige dans, die onder den nnain «Danse des Sauvages dans les Indes galantes» in Frankrijk langen tijd in de mode geweest is. ook la zijnwant waarom stelde je mij niet aan haBr voor? Vriendlief, een man van jou leeftijd moet zich niet zoo in de kaart laten zienen vooralwanneer er zulk een mooi meisje als je «hulp in 'thuishouden» by be trokken is Mijn bloed kookte. Wal verbeeldde die beaideloozc knaap zich wel om Lily en mij door zijne lasterlijke praatjes in opspraak lo brengen Ik zeide hein dan ook dat hij zijne woorden wat matigen en bedenken moestdat ik niet gedongen kondal hij haar en mij heleedigde. Doch thans begon hij luid te lachen. «Maak je toch niet zoo spoedig boos, oude jongen. Ik raad je alleen maar aan om wat voorzichtiger te zijn bewaar toch het de corum. Ik haalde de schouders open bezat nog koelbloedigheid genoeg oin in te zien dat elk mijner woorden de zaak slechts verergeren kon. Ik haalde bepaald verlicht ademtoen hij van rnij afscheid genomen had. In plaats van echter naar huis te gaan besloot ik om mijn middag maal in een restaurant te gebruiken het was mij onmogelijk oin Lily thans (e ontmoeten, 't Was zeer laat, toen ik in mijne woning terugkeerde Allen hadden zich reeds ter rust begeven ik trok me dus ook in mijne kamer terug. Den volgenden morgen zat ik in de antbiit- katner de «Times» te lozen, terwijl Gretna hier en daar iets verschikte. Plotseling kwam zij op mij toe en zeide «Heeft (uffvr. Bollilho u gisteren op straal niat vertelddat mevrouw zooveel pijn had 0ik

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 1