ZWAKKSN11 HERSmilIDll VAN VOLLEÏHÖVEN'S STODT. J. YAN HAMERS VELD Rrommestraat 288. 15 Cents per Trekking1. yyff - s-v-o Ts-vatz-'* .-a •s/ga a Ten einde een ieder in de gelegenheid te stellen om op eene voordeeligegemakkelijke en uiterst goedkoopo wijze deel Ie nemen igen welke van al 1 Juli 1892 lot en met 20 Mei 1893 plaats hebben van de hieronder vermelde 14 verschillende Premie» aan de 38 trekkingen lotenopenen wij inschrijving op onze gecombineerde certificatenwelke elk het deel vertegenwoordigen van Ken Lot Freiburg 1801 Een Lot Antwerpen 1887 Ren Lot Brussel 1886 Ken Lot Freiburg 1878 Een Lot Oostenrijksch Roode Kruis Een Lot Ilaliaansch Roode Kruis Fen Lol llongaarsch Roode Kruis Een Lot Barletta 1870 Twee Loten Servië 1888 Twee Loten Milaan 1866 Twee Loten liet Wille Kruis trekkende lot en met «0 Mei 1 a 6 Frs. 150000 1 a 6 a Frs 100 000 a 2 a Frs. 10 000 a a a a a a 3 a .4a FL 50 000 Lire 100 000 a a a 3 a PI. 15 000 a a a .4a Lire 100.000 a a a Frs. 100.000 a s a a a 2 a 3 a Lire 50 000 f 30.000 Veertien Loten te zamen tot en met 20 Mei 1893. I Trekkingen. Hoofdprlji: fl 15.000, franoa 150.000 a ÏOO.OOO De prijs van een gecombineerd certificaat is slechts f 6 betaalbaar in 3 achtereenvolgende maandelijksche stortingen .1 f 1— o f 5 80 in eens; waarvoor men het recht heeft op 1/20 deel van alle prijzen, die lol en met 20 Mei 1893 in 38 trekkingen op boven staande Veertien premieloten mochten vallenen ontvangt u na betaling van den eersten termijn de volledige nommeropgaven der 14 stuks Premieloten, zoodat u dan van al 1 Juli aanstaande deelneemt aan de trekkingen van de loten: Hongaansoh Roode Kruin Antwerpen 1887 Brussel 1880 welke uillotingen reeds op 1 10 en 15 Juli aanstaande plaats hebben. Wij veroorloven ons u nog opmerkzaam te maken, dat met de betaling van f 8.80 (voor in eens) ol drie betaling van 2 het certifiaaat geheel voldaan iswaarvoor u aan 38 trekkingen deelneemtzoedat u ieders trekking op sleohts 16 oents komt te sUaa. Trekkingslijsten worden gedurende den dunr der combinatie tusschen den len en ISen van elke maand gratis en (ranco toegezonden De origineele Loten liggen gedurende den gaheelan duur der combinatie voor elkan koopcr Ier inzage. Kansrijker en goedkooper aanbieding is nimmer gedaan. BAREND8 C°., in Effooten. AIRITRIID.tn. 42 I.ellcgracht :>IJ de Keizersgracht. Iedereen, die tot gijn hoogste jaren zonder bril wil werkenmake eer hal te Iaat is. gebruik Hoofdagent te Amersfoort. FEUILLETON Onze hulp in 't huishouden. 6Uit 't Lancashire dialect door S Dienzellden namiddag op weg van het bureau naar huis; ontmoette ik Cnreltje weer, doch thans niet door Lilvmaar door Gretha verge zeld die met kwalijk verborgen zelfvoldoening glimlachtetoen zij zaghoe ik een oogenblik teleurgesteld was. Ik zeidcdat ik nog een paar boodschappen te doen hadzoodat ik hen alleen naar huis moest laten neen dat ware te veel van mijn geduld gevergd geweest. Een half uur later in mijne woning teruggekeerd deelde eene der dienstboden mij mede dat mijne vrouw sliep en dat zij uitdrukkelijk verboden bad mij te storen. En daarom werd 't mjj zeer onaangenaam te moedetoen ikbovan ge komen duidelijk Annie's stem uit hare kamer hoorde klinken. «Wel, als zij mij niet spreken wil,» dacht ik (dan zal ik daartoe ook maar geen moeite doen.» Ik gevoelde mij dien dag inderdaad niet wel ik denk dal ik eene duchtige koude had geval. De kachel was in de eetkamer uitgegaan en in de huiskamer was het ook kil en somber. (Daar brandt een lekker vuurtje op de kinder kamer, mijnheer,» zeide een der dienstmeisjes (Ga u daar even zittenterwijl ik hier de kachel aanmaak.» En zonder een oogenblik er bij te denken ging ik naar boven en trad de kinderkamer binnen. Ik zag Lily geknield voor een stoel liggen, terwijl zij hartverscheurend snikte. (Juffrouw Bollitho Lily wat schoolt u ?s riep ik uithevig verschrikt over de houding, waarin ik het meisje aantrof. Zij sprong op en vatte mij bij den nrra. (Omijnheerriep zij uit «wat hen ik blij dat ik u ziel Ik heb zóo verlangd om u gis teren op straat te spreken. Ik dachtdat ik van angst stierl.» Was het meisje niet bij hare zinnen Wat was er met haar geschied Ik sloeg zachtkens mijn aren om hare slanke gestalte en leidde haar naar de canapé, maar intusschen plaatste zich eensklaps eene lange gedaante nevens ons en ontrukte juffrouw Bollitho den briefwelken zij mij wilde toereiken. Het was niemand minder dan mijne hooggewaardeerde schoonmama. Zij moest ontegenzeggelijk elk woord vernomen hebben, dat wij met elkander gewisseld hadden. Lily dreigde ven schrik schier op den grond te zinkentoen zij zich hel papier uil de hand gerukt zaghaar angst maokta mij duidelijk dat het mijn plicht was om als man, als be schermer der verdrukte onschuld op te treden. (Die brief is niet van u mevrouw Montgore, gij hebt het recht dus niet om hem iemand te ontnemen nog veel minder om hem te houden.» hegon ik op emstigenplechtigen toon weikan ik vruchteloos beproefde iels bevelends te geven. (Dat kan wel zijnmijnheer ik ben toch van plan hem te behouden,» antwoordde zij met tergende bedaardheid. (En wat jou aangaat.» zoo vervolgde zij tot de bevende Lily(jij, die voor niets deugt, jij haalt hier fraaie zaken uiL» Driftig greep ik mijne geachte schoonmama bij den arm en beproefde haar den briel af handig te maken. (Help. help, hij wil mii vermoorden, help,» gilde zij luidkeels zich heftig tegen mij ver zettende. ür. Chantomelanus OOGE.V WATER, krachtig werkend middel voor alle oogkwalen en verzwakking, afmatting, zware drukkende stekende ol jeukende oogen, ontstaan door laag ingespannon zien of lezenbloedrooda en drui pende oogen, ook die waaruil dikwgla vocht ontloopt, vooral bij koud weder enz, enz. Allen ooglijden wordt dit middel ten strengste aanbe volen, en na een korte proefneming zal da heilzame gevolgen van dit nooit volprezen Oogen- waler ondervinden. Prijs per flacon met gebruiksaanwijzing 60 cU verkrijgbaar bij Wed. 11. VAN DEN BOSCH te Amersfoort.' Gebr van Dijk Baarn. I J. J. Groenhuizen k Co.' W. C. Kurvers llarmelen.l Utrecht. F. A. Stroetmin, Arnhem.' dlij wil mij vormoordenhelp» Zelfs heden weet ik nog niethoe alles ia zijn werk ging, want als uit den grond opge rezen stonden plotseling mijne vrouwmijn schoonvadermijn broer Jackdiens eehtge- nootekortom al de familieledendie ik op de wereld bezitin de kamer Mijn schoon vader scheen onmiddellijk te begrijpen, wat zijn 8chnonvaderlijke plicht was. Hij ontnam zijne vrouw met waardigheid den briel, stak hom bedaard in zijn zakduwde onszonder •en woord te zeggen op uitzondering van juf frouw Bollitho de kamer uitwaarna hij do deur zorgvuldig slootals ware hij bevreesd dal zij ontsnappen zou Nadat dit gedaan was. verzocht hij ons op plechtigen toon om hem to volgen naar de eetzaalnam daar gekomen, aan het hoold der tafel plaats, wees mij een stoel tegenover den ïijno aen en bekende ons te zwijgen. Begrijpendedat verzot van mijno zijde do zaak slechts verergeren kon en dit Lily wellicht nieuwe en nog meerdere onaangenaam heden op den hals zon halen deed ik zwijgend wat von mij verlangd werd. Toen wij allen gezeten waren begon miin schoonvader even plechtig alsof hij een vonnis ging vellen (Alfred Fortescue, echtgenoot mijner dochter Annie Montgore, ik behoef u zeker wel niet in den breede te vertellen, hoe pijnlijk ons allen uw onverantwoordelijk gedrag treft, te pijn lijker wellichtomdat niet éen onzer vermoedde.' dat gij doartoe in staat kondet zijn. Ik heb u vertrouwd als op een man van eer. en waar ik eens in al zijne uitgestrektheid mijn ver trouwen schonkdaar ontneem ik hot niet zoo spoedig en zonder overtuigende bewijzen, dat ik daartoe genoodzaakt word. ik dring daarom aan, dat gij 11 kalm verdedigen zult over uw;

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 3