Een geheimzinnige «aak. Uit San Schasliaan wordt berichtAlhier wonende visschers kwamen in volle zee een sloep tegenwaarin zich een jonge Frnnschman bevond Deze vertelde hom, dat hij reed" z-s dagen op de golven had rond gedreven daar hij niet kon roeien. De jonge man werd bij zijn aankomst aan land naar dan Franschen consul gebracht. Daar vervoegde zich spoedig daarop oik de eigenaar der sloep en deze vertelde dat hij zijn hoot reeds verscheidene dagen zocht cn dat ze heiuand met vier per sonen op zee wu:- gezien. Hierover ondervraagd weigerde de jonge inan elke opheldering. Men vond in zijn rok een revolver en een voorraad {latronen. Daar kort te voren op het strand iet lijk v.iii een elegant geklecde jonge dame gevonden wasvroeg de politic zich afof de jonge inan niet misschien een rol lie-It gespeeld in een drama waarmee dit sterlgcvnl in ver band staat Hij bevindt zich thans in do ge vangenis en bewaart een hardnekkig stilzwijgen. Na een lang verhoor heelt hij eindelijk opgegeven, dal hij Louis Dayman heetdoch gal eerst als zijn woonplaats op Lyon en later Parijs. De prins en prinses van Monaco kwamen op hun jacht van een reis naar Engeland en Frankrijk terug en werden zeer leeslelijk ontvangen. Te midden der feestelijkheden schoot een onbekend jongmonschdie dicht hij de prinses stond, zich een kogel door liet lioold en viel dood neer. Er werd niets op hem gevonden dan een enltéekaarl lot de speelzaal. Een wiclrijdsterdie wat voor de toekomst belooltis zeker een Fransche jonge dame van 14 jaar Berlhe Baillenl geheeten, die thans houdster is van liet dames-record van duizend kilometer. In vijl dagen legde zij dezen afstand af in gezelschap van haar vader en den lieer Pilate van Tours. Men was te 3 uur's morgens uil Monmorillon vertrokken over Tours Le Mans, Charlrcs co flanibouillet naar Parijs. De terug komst ging over AlfonLoval en Mayenne. De Keizerin van Duitschland is Dinsdagnacht bevallen van eene dochter, haar zevende kind. De z-s anderen, van welken de oudste den 0. Mei 1882 is geboren zijn zonen. De Keizerin is geboren den 22. October 1858, de keizer den 27. Januari 1859. Een vreuselijk drama is te Brussel afgespeeld in een herberg in de rue Leopold. Sedert eenigen tijd had een persoon eene liefdesverbintenis aan geknoopt met de keukenmeid uil die herberg Ook ditmaal ging hij haar weder opzoekendoch niet iinmcr is de liefde heslcndig van duur. Een hevige twist ontstond De minnaar wis j iloersch en plotseling, vóórdal zijn liefje er op bedacht wasbracht hij haar in een aanval van woede vier mpssteken toe in den rug en een in de borst Zichzelf verwondde hij aan de hand. De locstand van hel meisje ishoewel ernstig zonder gevaar. De beide ininnenden zijn naar het Sl. lans- ziekenhuis overgebracht. Uit Pest wordt gemelddat Zaterdagavond eenc daineTrencsinmet twee met gelds waardig papier gevulde koffers uit Hamburg aankwam Bij gebrek aan ontsmettingsmiddelen zijnvolgens een telegralischen order van het Ministerie de koffers met hun inhoud op een met petroleum begoten houtmijt verbrand. Een prooie brand wordt uil Mincknabij St. Petersburg berichtwaar hol prachtige kasteel van Mir en het geheelc dorp. dat er om heen ligt, een prooi der vlammen zijn geworden. De schade wordt op acht millioen begroot. De heerlijkheid was tegenwoordig hel eigendom van den prins Siratopolk-Mirskydie haar gekocht had van de vorstin Mui ie "van llohenlohede gemalin van den stadhouder van Elzas-Loiho- vingen welkezooals men zich herinneren zal, door den czaai werd genoodzaakt, hare on metelijke goederen in Rusland te verkoopen waai van zij in 'l bezit kwam bij den dood van baar broeder vorst van Wittgenstein. Een waar geluksoortl in den tepenwoordigen tijd van epidemieën is Kllezelles, een plaats van T»00Q zielen in Hen-gouwen wiur sedert 25 Juli li. niet een enkel sterfgeval is voorgekomen. In Duilsclilanil loopt bet geruchtdat daar een nieuwe belasting op de tabak zal worden voorgesteld. De bekende Eustache Holsbauer die, tot 20 eene sterkere macht uilging dan van haar wil enondanks ziciizelveboog zij zich daarvoor al zi. het meer uit onmacht dan uil deemoed. Zij deed ook gecne poging moer om te ont komen. (Wordt vervolgd.) jaar dwangarbeid veroordeeldreeds 7 jaar straf had ondergaan en van wien nu ontdekt isd it hij onschuldig is, heelt van den keizer van Oostenrijk 600 fl. ontvangen. Geschiedenis van het onderwijs. Eertijds werd in Engeland, oic de natie lielde lol de studie in te boezemen, gratie van de doodstraf aan den misdadiger verleend, die kon lezen en schrijven. Ook was het niet zeldzaamdat men moeders tot haar kindei en hoorde zeggenmisschien komt ge eens in 't geval oin gehangen te zullen worden (want loan stond ds doodstraf op zeer geringe misdrijven)daarom is 't goed om lezen en schrijven le leeren. Er heeft in de Rue Buffon Ie Parijs eene vreeselijke ontploffing plaats gehad. Doo- ecii ongeluk liet mud. Chupron, de vrouw van een emailleur van photograpbiëneen llesch inet coüodium vallen. Hoewel men ziclt haastte de gevaarlijke vloeistof met sponsen op le nemen, verspreidden zich toch de ether- en alcohol dampen door het vertrek en door de naastge legen droogkamer, waar een kleine verplaats1 are kachel stond. De dampen ontvlamden en een verschrikkelijke ontploffing volgdedaar thans ook de andere chemicaliën ontvlamden De vloer scheurde en startte naar beneden. Een paniek ontstond en alle bewoners van hel huis trachten zich le redden, verscheidenen sprongen van een balcon in den tuin. Ook Bené Chapron, een zoon van den emailleurtrachtte zich op dc/.c wijze te reddenhij bleef echler aan een luik hangen en werd door een beambte van den Orleansspoorweg uit zijn netelige positie bevrijd. De dochter van Chapron vluchtte mei brandende kleeren op straat, waar de vl,unman door voor bijgangers werden goblusehl. Bij de ramp zijn omgekomen de heer Chapron en zijn dienstbode Marie Payout, terwijl de zwaar gekwetste René en Suzanne Chapron des 3vonds in het hospitaal zijn overleden. Mad. Chapron en nog twee andere vrouwen zijn ernstig gekwetst. In Petersburg vormt bel bezoek van den czaar en do czarina aan de hospitalen der choleralijders het onderwerp der degelijksche gesprekken Onder alle klassen der maatschappij heelt dit bezoek gcesldrilt verwekt. De czaar had dan ook voor eiken zieke alzondeilijk, een woord van syinplialie en aanmoediging. Ecnigen gal hij zelfs du band. Ook de czarina die in de vrouwenafdceling enn kijkje nam. deed voor haar geinaal niet onder. Toen zij aan de sponde kwam van eene liefdezuster, die het slachtoffer barer plichtsbetrachting was geworden omhelsde zij deze en sprak haar woorden toe van troost. In het Champ de Mars te Parijs wordt eerst daags een tentoonstelling van pos'zegels geopend. In genoemde stad wordt, schijnt het, de rijkste verzameling anngeirolfen, n.l die van den heer De Ferrari, zoon van wijlen da hertogin Di Gulliera, welker waarde op niel tuinder dun 3 millioen fres. geraamd wordt. Na hem komen die van den Czaar, den Pi ins Van Wales en den Hertog Van Edinburg. Dr. Legrand te Neuillyvoorzitter van het rege- lingscomité, bezit voor 250.Ü0U tres. postzegels. Te Gent kan men in hel gesticht der broeders van Johannes de Deo een behangsel zien ver vaardigd van 1 millioen postzegels voorstellende een Chineesch landschap met honden, vogels en kapellen. Drie broeders zijn drie maanden bezig geweest alleen met het verlezen van de post zegels. Te Bazel heelt men een zaal, versierd met 1 800,OüO postzegels van alle landen en te Leipzig moet een daarvan vervaardigd behangsel zjjnvoorstellende de twee vorige Duitsche Keizers, den Koning van Saksen en v. Bismarck. Naar men verneemt, wordt door de overheid hel plan overwogen om de verdere kampeering van troepen in de legerplaats bij Zeist na het vertrek van hel 1. reg. infanterie voorloopig op te heffen. Met hel oog op de cholera ntogen voorloopig de volgende artikelen niel per pafckelposl worden verzonden in hel verkeer met Engeland en Zweden lompon gebruikt beddegoed en gedragen kle dingstukken in het verkeer met Denemarkenlotnpen gebruikte watten, afval van papier, vruchten groenten cn bloemen in het verkeer met België lompengedragon linnengoed oude kleedingstukken met inbegrip van hoedenveeren in het verkeer met Noorwegen lompen ge dragen klcedingstukkon gebruikt beddegoed ooft en groenten in hel verkeer met Portugal worden in het geheel geen pakketten aangenomen. Door de Wcrkvereeniging te Tilburg is btj adres aan II. M. de Koriingin-Ucgeriles verzocht, dat omtrent de verandering dar militaire kleede ren een beslissing worde genotuun. Duizenden werklieden zien bij gebtek aan arbeid met angst dun winter tegemoet en -en unilormvcrondering zou weer werk verschaffen. Een jeugiiig Amsterdammerde 21 jarige II. W. Bertais beloond met een zilveren medaille van de Maatschappij tot redding v.»n Drenkelin gen wegens hut redden van e«n mei.-je uit een d-r stadsgrachien alhier. Dit is reeds de vijfde keer dal deze flinke jongen een dreu- keling redt. Dat is echter niet zoo verwonderlijk als m-n weet dat dit in het bloed zit bi| dien heer Zijn vader II. W Bertaoud fifi jaarwenende Niouwendijkheelt bij velschillende rainp-n brand als anderszins \i rnenschnnleveni gered cn kan dus ook een merkwaardige verzameling erkenningen doen zien Hij ontving na een bijzonder sclnijvc» van wijlen Z. M Willem III voor de volgende redding. Op 3 Januari 18(58 was Berta als Postman (een help kking welke s-alert gcriiimen ti|d op gelieven is) werkzaam op liet hovroivn IJ voor Amsterdam Terwijl hij *ln wacht had, hoorde hij in zijn nabijheid hulpgeroep en ontdekte een bejaard man en een jongen grootvader en kleinzoon worstelend met den dood in een der wakken. Berta bedacht zich geen oogenblik maar begaf zich le water en had de voldoening de heide menschen aan epn wissen dood te ontrukken onder groote mo-ielijkheden natuurlijk welke zich bij een redding uil hel ijs voordoen. Ook is het meldenswaardig, dat wijlen Koningin Sophia zooveel belang stelde in den inenschen- redder. dal Berta herhaaldelijk hij haar werd toegelaten. In Maart van dit jaar werd te Gronau een zwervend persoon aangehoudendie bij onder zoek bleek in de nabijheid van Keulen een diefstal le hebben gepleegd van eonige gou ten en zilveren werken. Hij werd veioordeeld tol twee jaren gevan genisstraf, doch van de gestolen goederen vernam men niets. Dezer dagen werd echler daarvan een gedeelte teruggevonden en w-l op een plaa's, waar zeker niemand bet zou zo-ken Een twintigjarig doofstom Duiisch mei-je. voor een paar dagen te Lorsci d»or dj politie aan gehouden, werd, (Jaar men vermoedde dat zij uit een gesticht was gevlucht ter hecc.hikking gesteld van den ambtman te Gronau. Teneinde nadere inlichtingen omtrent baar in le winn-n werd ze voorloopig in een arrestiinlenlokaal opgesloten Toen men baar wed-r in vfi.heid wilde stellen, wees zij op hel bed en ziel wat wordt da-rin gevonden Drie horlog-s. zeven ringen vijl kettingen en eenigc brochesge zamenlijk een waai de vertegenwoordigende van 150 mark. Uil dc numine'S in de horloges kon men opmaken dat deze afkomstig wat-n v.m bovengenoemden dielstal De dader, die in halzellde lokaal eentgen tijd had doorgebracht, zeker bevreesd voor ontdekking, bad ze in het bed verstoptmaar bet meisjemet haar lijd verlegen, snuffelt hel lokaal rond en vi ,dt zoo den verloten schat. Daar de eigenaar een ruime helooniog had uiigeloold voor de terugbezorging der ontstolen voorwerpen, heelt het meisje hierop aanspraak, waarom haar djn ook deze premie zal worden uitbetaald. Omtrent haarzelve is. ondanks alle genomen moeite, nog niets naders hekend geworden; zij is voorloopig in het ziekenhuis onder d3k gebracht. Inciting tegen de Cholera. Het British Medical Journal vermeldt een interessant geval van inenting tegen de cholera van een jong dokter. De zaak levert weinig bezwaar op Na de inenting doet zich noch een onaangenaam gevoel, noch koorts voor. zooals dat zoo dikwijls na de inenting legen pokken gebeurt. De patient kan zijn bezigheden ongehinderd voortzetten cn het wondje is in een paar dagen genezen. Het schijnt dat zij lijdelijk voor besinel'ing behoedt. In dit geval heelt de entslof, na twee maanden haar kracht nog bewaard. In het geheel hebben zich acht Engelsche doktoren in bel belang der wetenschap aan de proef onderworpen. Bij geen hunner zijn tol nog toe nadeelige gevolgen waargenomen AMERSFOORT, den 15. September 1 892. Nu is 'taan onze zijde Otn ons te ver bazen over de verbazing der Nieuwe Atnersf. Courant betreffende onze mede- deeling, dat er in de kermisvveek tooneel- voorstellingen in de lokalen der sociëteit „Amicitia" alhier zouden gegeven worden. Zoolang de gemeenteraad zjjn veto tegen het houden der kermis niet defini tief heeft uitgesprokenzoolang staat 't eenieder vrij om het plaatshebben der kermis al of niet waarschijnlijk te achten

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2