DE KINDEMODE, Hoe moeten wij onze kinderen kleeden? Antwoord; Door aanschaffing van een Modejournaal, speciaal ten gebruike van Moeders, Modistes en Huisnaaisters. Vt vraag gedaan, of er in ons land geen plaats zoude wezen voor een modeblad, speciaal gewijd aan de kleeding onzer kinderen, zoowel voor meisjes als voor jongens, om zoo te zeggen van de geboorte af tot den leeftijd van 15—1G jaren? Bestaat er dan - aldus was onze tegenwerping geen tal van modebladen in ons land, die ruimschoots in deze behoefte voorzien? Algemeen werd dit ontkennend beantwoord, en bracht men ons werkelijk tot de overtuiging, dat er eene groote behoefte aan een dusdanig mode journaal bestaat. Niet ten onrechte toch is ons volk om zijn ijver en zijne huiselijkheid bekend, onze huismoeder mag zich met die van het buitenland metenwaar het geldt het besturen van hare huishouding; vooral voor hare kinderen leeft en zorgt zij, zij is bezig van den vroegen morgen tot den laten avond. Zelfs de moeders uit den ge goeden stand richten voor hare kinderen, wanneer zij het een of ander noodig hebben, niet altijd hare schreden naar de magazijnen of winkels, doch overleggen in de eerste plaats, of zij dit of dat jurkje voor haar meisje, dit of dat pakje voor haar jongen niet met behulp van de huisnaaister kunnen gereed maken. Maar dan rijst juist de vraag waar vind ik dadelijk de modellen en pa tronen ja, zegt men, een dag of veertien, of misschien langer geleden, heb ik in mijn modejournaal een aardig model voor een kostuum voor Marieof het model voor een pakje voor kleinen Willem gezienmen inoet eerst zoeken, en in het gunstigste geval dat men hierin slaagt, mist men het knip patroon. Ons plan is nu in die behoefte te voorzien, dooi' in 't licht te geven een blad onder den titel van: Geïllustreerde Gids voor Moeders, Modistes en Huisnaaisters, mei wekelijksche knippatronen.

Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 6