Amersfoort 46 Mei '93. Muurhuizen 60. Zeer geacht/e collega's, We hebben bet genoegen u hiernevens een bericht te doen toekomen zooals het he den in ons blad geplaatst wordt. Wellicht wilt u liet geheel of' ten deele overnemen. Mochten wij u in eenig opzicht van dienst kunnen zijn, dan houden we ons ten zeerste aanbevolen. Gaarne stellen wij ons zeiven en ons bureau tijdens het Muziekfeest be schikbaar voor uwen verslaggever. Met de meeste hoogachting, Uw dw. Firma A. H. van ('leeft'. Aangaande het Huishoudelijk muziekfeest en het Kunstenaai-s-concert door de afdeeling «Amersfoort" van de Maatschappij tot bevor dering der Toonkunst op 10 en 41 Juni te geven, kunnen wij thans eenige bijzonder heden ineedeelen. Feestdirecteur is de heer M. W. Petri, directeur der afdeeling. Solisten zijn: de James A. Reddingius, sopraan uit Amsterdam en E. Hol, tweede sopraan uit Utrecht, en de lieeren: J. J. Kogmans, tenor uit Amster dam, Arnold Spoel, barvton uit 's-Graven- hage èn Henri Petri, Kgl. Sachsischer 4 ster Concertmeister uit Dresden (viool). Het koor bestaat uit de zangvereeniging van de afdeeling «Amersfoort" en eenige genoodig- den, die welwillend hun medewerking toe zegden, terwijl het orkest gevormd wordt door de leden van het stedelijk orkest uit Utrecht. De algemeene repetitie, welke evenals de uitvoeringen plaats heeft in de Concertzaal van Amicitiu, wordt gehouden op Vrijdag avond 9 Juni, te zeven uur. Zaterdagavond te half acht zal het vol gende programma ten gehoore gebracht worden 4. Het groote lied, gedicht van Bernard ter Haar Bz., voor sopraan-solo, gemengd koor en orkest. op. 425 Richard Hol. (Eerste uitvoering). 2. Concert fur Violine mit Orchester Allegro ma non troppo; Larghetto- Ronuo (allegro) op. 01 Ludwig von Beethoven. 3. De Roze, gedicht van Albert Verwey, vooi' lagere stem. met orkest op. 42 Dan. de Lange. 4. Lubgesang, eine Symphonie-cantate nach Worten der Heiligen Schrift, für Soli, Chor und Orcnester op. 52 Felix Mendelssohn Bartlioldy. Zondagmiddag te twee uur, Kunstenaars- concert, waarvan" wij het programma later hopen mee te deeleu. Toegang lot de uitvoeringen en de algemeene repetitie hebben kosteloos de leden vail verdienste en de correspondeerende leden. Donateurs, donatrices, honoraire en gewone leden hebben alleen kosteloos >egang tot de eerste uitvoering, op vertoon van hun diploma, dat streng persoonlijk is en waarvan ue ver tooning geëischt wordthun dames en kiu- deren beneden 10 jaar kunnen deze uitvoering bijwonen tegen betaling van f 1.Voor hen en hun dames is de toegang tot het kunste naars-concert gesteld op f4.25, die tot de algemeene repetitie op f0.50 per persoon. Niet-leden aie levens geen ingezetenen zijn van Amersfoort hebben toegang tot de beide uitvoeringen tegen f2."per persoon en per avondzij kunnen de algemeene repetitie niet bijwonen. Niet-leden, doch ingezetenen van Amers foort, kunnen alleen het kunstenaars-concert bijwonen en zulks tegen betaling van t'2. Alle krachten worden ingespannen om dit muziekfeest, hel eerste binnen Amersfoort, te doen slagen en 't laat zich aanzien, dat de dagen van 9 en 1Ü Juni met gulden letteren zullen prijken in het geschiedboek der af deeling. Mogen zij de vele beoefenaren die toonkunst ook in de omgeving der stad, herinneren aan het v i r i b u s u ni t ismet vereende krach ten worden de belangen der toonkunst het best bevorderd. Voor de vreemdelingen bestaat een uitne- ii.ende gelegenheid om de beide uitvoeringen bij te wonendo laatste trein naar Amster dam en Utrecht vertrekt te 10.59, die naar Zwolle 40.45, die naar Zutphen 9.54 en die naar Nijmegen 9.52 (stadstijd.)

Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 5