ORANJELINT, TE HUUR Advertentièn. MUZIEKSCHOOL. J. T. BREEMER Wollen Goederen, enz. enz. KAMER Levensverzekering. Aachener BxDorlbier-Brauerei de als kunstrijder bekende machinefabrikant Robert Quisdorf is door de militaire over heid als wielrijder naar Wittenberg geroe pen en ingedeeld bij den staf van liet 20ste inl'anterie-regiment. Hij ontvangt de soldij vati een tweeden luitenant en bovendien 1 oor zijn machine 25 mark. Hij wordt gekleed t schoenen, een drilbroek, wapenroken muts; bagage draagt hij niet. Ook bij andere regi menten zijn wielrijders aangesteld. Som migen hunner zijn bekende snelrijders. De oorlogsliaven van Devenport bezit zeven droogdokken ter lengte van 83 tot 433 meter, waarvan vier te Devenport zelf, en drie in het aangrenzende Keyham. Daar deze thans in't geheel niet meer blijken te voldoen aan de eischen van der nieu weren tijd bestaat het plan drie nieuwe droogdokken te Keyham te bou wen waarvan twee elk 452 M. en het derde 183 meter lang. Voor deze dokken zal een haven worden gemaakt van 213 meter breedte, waarin de schepen uit de natuurlijke buiten haven door een schutkolk van 483 meter lengte (vermoedelijk ingeval van nood ook als dok bruikbaar) worden toegelaten. De zuidzijde van die haven, naar de zijde van Keyham, krijgt een vasten kaaimuur, en is bestemd om zoo noodig voor het laden van kolen, of liet doen van hei-stellingen te dienen. Ook in Oostenrijk is thans besloten tot de oprichting van een militair luchtscheep- vaart-etublisement, waarbij een zeker aantal officieren van de technische wapenen zullen aangesteld worden, om zich met de aërosta- tisclie wetenschap vertrouwd te maken. De rol die het toeval dikwijls in de oor logen speelt, blijkt zeer duidelijk uit het volgende. Toen liet Fransche leger vüor den slag van den 18 Augustus 1870 zijn stellingen innam, bezetten de troepen twee hofsteden, die de namen droegen van Leipzig en Mos kou, namen dus, waaraan voor Frankrijk onaangename herinneringen verbonden wa ren. Verschillende .officieren zagen hierin een slecht voorteeken en generaal Frossar kon zich bij liet proces Bazaine niet weer houden te zeggen: »kon men op een over winning hopen, waarde hoofdstellingenMof koti en Leipzig heetten Do overrompeling van het 4 e Franscfe legerkorps bij Beaumont werd volvoei, omdat de stafofficier van Mac Mahon, Oroucw, die de bevelen over moest brengen, pi Duitscliers in handen viel. Ten derde ijle l werd «lus de naain van Grouchy voor Frak- rijk noodlottig. In 17!I7 bij de tocht Aar Ierland werd «Ie Fransche vloot dooien storm overvallen. In de Bantry-baaiver zamelden zich de schepenalleen de «per- i bevelhebber, generaal Hoche, verscheaniet. I Nadat zijn plaatsvervanger, Grouch lacht dagen te vergeefs gewacht had, zeilddeze naar het. vaderland terug. Twee «iag| latei- verscheen generaal Hoche in de bail doch [v de met goede verwachtingen ondebmen tocht was mislukt. Bij Waterloo ji een aanval der troepen van Grouchy Noleon '1 hebben kunnen redden, doch «ie peraal jj bleef uit, en Napoleon verloor «len sg. In 1809 besteedde Europa 2228 llioen 8 franc aan zijn legers, in 4892 niet mier dan 4 009 millioen; in liet eerstgenoenp jaar •t waren er nog geen 7 rnillioen-, in hiiatste V! ruim 22 miliiocn beroepssoldaten. Hetgeen een Italiaansch olïiciers-basser al zoo weten moet, beeft een te Caglione in garnizoen liggend kapitein, die ar veel vrijen tijd schijnt te hebben, in eeloekje beschreven. 1» een reeks hoofdstum be lt haiulelt. hij de garderobe, stal, keukerogel- kooien, honden, katten en andere luieren. Het hoofdstuk »dc keuken" bevat vofchrif- ten tot liet bereiden van alle mogefelek- f." kernijen, van spiegeleieren tot lijstè Bij- zonder gewichtig is het hoofdstukter de f vogels, waaruit «Ie pppassers alleannen L leeren wat betrekking heeft op blaren, w liet africhten enz. liet is een hoogazens- ||L' waardig boekje, dat bestemd scbijijm de oppassers in korten tijd op te leiden; kok, fe. dienstmeisje of huisknecht. Gemengd Nieuws U Donderdagavond is «Ie boekhoudein het Kurliaus te Scbèveningen, die 1116e lilt R naar boven wilde gaan, tusscben or en toestel bekneld geraakt en daaruitud te H voorschijn gehaald. De ongelukkige, die niet bekend met Pr» de behandeling der machine en $n de t'order zich in «le lilt. had begeven, s ge- fc' lui w«l cu laat een talrijk gezin onverjd na. Onder de badgasten is een insjjving geopend voor de nagelaten betrekkin van den boekhouder, die eerst kort in du was. Volgens een te Amsterdam oftigen telegram uit New-York, heeft onzcplge- noot. de bekende roeier Ooms, Zatejjden I strijd tegen den Amerikaanse hen Lteur lied lev verloren, naar inedegedeekordt 1 tengevolge van een aanvai-ing. De heer Adolfs, kampioen in den wandel wedstrijd van 8 Juni, heeft gisterochtend, in den wedloop van Amsterdam naar Utrecht, eveneens gezegevierd en is nu kampioen voor Nederland voor 4893. Zaterdagavond om 44.8 uit Amsterdam vertrokken, kwam hij te 2.45 te Utrecht aan en Zondagochtend om 7.58 te Amsterdam terug. Ondanks het bijzonder ongunstige weder heeft hij de 85 K. M. afgelegd in 8 uur 50 minuten. Nu de Panopticum-treinen vrijwel afge zaagd heeten, organiseert men te Amsterdam bielstuk-treinen. Dezegoedkoope reisgelegenheid derN.-Iloll. Tramw.-Mij., om voor éen gulden Edam (Volendani), Monnikendam (Marken) en ver dere langs de lijn gelegen plaatsen te be zoeken, valt zeer in den smaak van het publiek, wat niet te verwonderen is, want behalve het aardige uitstapje krijgt men nog beafsteak, visch of carbonade met gebakken aardappelen en een halve ilesch Beiersch. De toeloop van reizigers is soms zóo groot, «lat men op enkele dagen aanvragen om kaarten moest afslaan. En dan klaagt men nog over algemeene malaise. De vrouw van een landbouwer te Raalte, die verleden jaar het leven schonk aan een drieling, welke kinderen thans allen nog welvarend zijn, werd dezer dagen verrast met «le geboorte van een tweeling. De negenjarige Huberrnann, het wonderkind -lat door zijn vioolspel Scheveningen in ver rukking brengt en van wien wij in ons summer van 3 Augustus reeds een en ander meedeelden, kreeg het eerste onderwijs van ren weinig bekend leeraar te Warschau, berde daarna een poosje bij Lotto en studeerde :en slotte een maand of zes bij Joachim. De kleine man heeft alle études, «le groote «an Dbont en «lie van Paganini incluis, «loor- spmaakt, en heeft 0. a. de concerten van Beethoven, Bruch en Paganini op zijn réper toire. Toen hij in het Kurhaus het concert van Mendelssohn voordroeg, was het voor liet ceist dat ^ij met orkest speelde en wel na slechts éen repetitie. Een baddokter in «le Frankische Schweiz maakt, door middel van een aankondiging, de dames er opmerkzaam op, dat zij bij stoffig weder de sleep op moeten houden daarentegen is het hun bij leelijk weder veroorloofd door de sleep tot de straatreining bij te dragen. Als zuinigheidsmaatregel zullen I October de waggons eerste-klasse op «le Pruisische spoorwegen vervallen. Het is gebleken.dat deze coupe's zóo weinig gebruikt werden, dat van een bestaande behoefte geen sprake kan zijn. Een belangrijke wedstrijd tusscben hard- loopers, zal binnenkort in <fe Vereenigde Staten gehouden worden. De bekende Parij- sche hardlooper Flandrin heeft met Schmidt, uit Chicago, een weddenschap aangegaan, dat hij met hem 75 uren achter elkander zal loopen, zoo hard mogelijk. De inzet is 2500 gulden. Eerst zal de af stand tusscben New-York en Chicago worden geloopen en wie 't eerst op de plaats van bestemming aankomt, ontvangt een som van 000 gulden. Ten slotte zal de terugreis naar New-York moeten worden aanvaard en wie dan 't eerst aankomt beurt een som van 42 500 gulden. De afstand tusschen beide stede van de Vereenigde Staten is maar 4000 kilometer Onder het venster van het slot Mirarnare bevindt zicb, twintig meter onder den water spiegel van de golf van Triest, een soort schatkamer, door duikers in het gesteente uitgehouwen. In deze holte liggen de kost baarste paarlen die tegenwoordig oekena zijn; zij behooren aan aartshertogin Rainer. Deze kleinoodicn hadden, nadat zij langen tijd niet gedragen waren, bun glans verloren; zij waren uziek" geworden. Het eenige middel om de paarlen hun glans weer te geven, bestond daarin dat. men ze langen tijd weder aan don boezem der zee toevertrouwde. Zoo liggen «ie kostbaarbeden al sinds lange jaren op den bodem van de golf en zij winnen langzamerhand weder, zooals waargenomen is, aan glans. »Een prachtige staalgravure, een echt kunst werk, wordt uit Boston verzonden door de heele wereld, voor t'-en dollar", schreef een handige Amerikaan in zijn advertenties. Een Berlijnsche bakker, die zijn vreuw op haar verjaardag wilde verassen, wendde zich, on der inzending van het verlangde geld, aan het aangegeven adres en kreeg daarop een groeten omslag, waaruit allengs uit vele omwikkelin gen een goed verpakte Columbus-postzegel van 2 cents te voorschijn kwam. Dat was de gravure. De bakker, die haar ontving, heet thans bij zijn keunissen Columbus. Christina Nillson heeft twee kamers van haar huis te Madrid op een curieuse manier doen behangenhaar slaapkamer met stukken uit de partituren die zij vertolkte, haar eet kamer met de rekeningen der hotels, waarin zij vertoefde. Op de jongste Rotterdamsche kermis kreeg een spulleman verlof zijn tent op te slaan. Hij had een dame met een baard te kijk en had nogal veel toeloop. Een der bezoekers, een zeer goedhartig man, zei tegen een klein meisje, dat aan dè voeten der gebaarde dame zat, met een bakje in de han«l, waarin de bezoekers "nog, be halve de entrée, centen offerden: Zeker je moeder, poesje? Neen, meneer, vader! »Is er een onder u, heeren," riep een Yankee aan een table d'hóte, »die met mij durft wedden, dat ik hem iets kan laten zien, wat niemand nog nooit te voren gezien heeft en geen levend wezen ooit weder zien zaï De weddenschap werd aangegaan. De Yankee nam een noot van een der vruchtenschaaltjes, kraakte hem en hield de kern tusschen duim en vinger in de hoogte. »Ik geloof," zeiiie hij, adat niemand van u deze kern ooit te voren gezien heeft ik geloof daarbij- at hij «le kern op dat niemand hem ooit weer zien zal! Ik heb dus gewonnen Verkooping vau vaste Goederen op 26 Aug. 4893. Notaris A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF te Amersfoort. Perc. 46 in massa verkocht voor f'3900. 7 0 »1300. f5200. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN ver zonden van Amersfoort en arrondissement gedurende «le 4e helft der maand Aug. 4893. 1. M. Beekman Amsterdam. 2. J. v. Gullek Rozendaal. Briefkaart 4. J. Firet Amersfoort. Amerika. 4. J. v. Oostenbrugge Blue. Island. Duitschlaud. 4. B. Kerks Rechthebbenden vervoegen zich aan bet Postkantoor. Gevonden op den openbaren weg: Een wandelstok met zilveren knop, een kindei-schoentje, een gonje zak, een rozenkrans, een kip. De rechthebbenden vervoegen zich aan het bureau van politie. Den 30en Augustus f i? hopen onze geliefde ouders, behuwd- ïp" B en grootoudei-s Martiaus van der Heijden jj I Christina van Dijkhuizen hun 50-jarige ECHTVEREENIGING k g te vieren. Hunne dankbare kinderen, A g behuwd- en kleinkinderen. Amersfoort, 26 Aug. '93. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader GERUIT JAN SIDBRÉ in den ouderdom van 74 jaar, in leven opzichter der algemeene begraafplaats. Uit aller naam, G. J. SIDDRË. Amersfoort, 25 Aug. '93. Heden overleed onze moeder en behuwdmoeder Mejuffrouw C. J. M. van ABS, laatst weduwe van den Heer W. TIESINGin den ouderdom van 72 jaren. J. G. KLEBER. J. KLEBER—Nekski.. C. van WAGENINGEN. Amersfoort, 27 Aug. 4893. Eenige kennisgeving. Bij brieven van meerderi arigver- kla.ing, cloor den Hoogen Raad der Nederlanden den 28 Juli Ï893 verleend, goedgekeurd bij Koninklijk besluit dd. 7 Augustus 1893, N" 46, ziin aan JACQUES HENRY LEIN WEBER, gedomi cilieerd te Amersfoort, gegeven al de rechten bij de wet aan meerderja rigen toegekend, behoudens de be paling van artikel 478 Burgerlijk Wetboek. J W. THORBECKE, Advokaat en Procureur bij den Hoogen Raad. De bekende en onbekende schuldeischers van de onder het voorrecht van boedelbe schrijving aanvaarde nalatenschap van MA RIA WILHELMJNA ANTONIA VIJVERBERG, weduwe van JOHAN AUGUST HE1JMANN, gewoond hebbende te Amersfoort en 34 Mei 4893 te Utrecht overleden, worden opgeroe pen om op Donderdag den 14. September 1893 des voormiddags 10 uur te v ei-schijn en ten kantore van «len ondergeteekenden no- tarisj Ulrechlschepoort te Amersfoort, ten einde aan te hooren de rekening en ver antwoording van het door de erfgenamen ge voerd beheer en voorts om hunne schuld vorderingen, voor zoover het bedrag der nalatenschap toereikende zal zijn, in ontvangst te nemen. A. N. J. VOS. Notaris. Inschrijving van nieuwe leerlingen in de klassen van «le eerste gronden der muziek en van den koorzang, voor klavier, viool en vioolncel op Yrijdaguam. 1 .September van 23 uren in het schoolgebouw. Hervatting «Ier lesuren Maandag 4 Sep tember. Leerlingen van den vorigen cursus, die geen bericht ontvangen, behouden de voor hen bepaalde uren. De Commissie. Utrechlscheslraat, 21 Amersfoort. In Garen, Band ;n Manufacturen. Specialiteit in Eau-de-Cologne en Zeepen, UTRECHTSCHESTRAAT, 21 in het centrum der stad voor zeer billijken prijs, een net gemeubileerd, met slaapkamertje, doch zonder pension. Franco brieven onder B, Bureau Amersf. Courant, Muurbuizen 60. Voor Amersfoort en omstreken wordt, door een Binnenlandsche Levensverzekering- Maatschappij van den eersten rang, een be schaafd en werkzaam AGENT gevraagd. Brieven franco met opgaaf van referentiën onder lett. C. F. aan JAC. van iier MEER'S Advertentiebureau, Deventer. Allen lijders der spijsverte ringsorganen wordt een klein leerzaam geschrift ter lezing aanbevolen. Op verlangen wordt dit gratis venenden doer Fritz Popp's Polykliniek, te Heide, (Sleeswijk-Holstein). De Heeren Mevrouw GR ASW1NCK EL Van Beeninoen betuigen hunnen hartelijk on dank voor «le vele bewijzen van belangstel- 'ing, bij de geboorte van hunnen zoon on dervonden. Kuiamvisites worden afgewacht Dinsdag 29 en Woensdag 30 Augustus a.s. (RITTMANN SAl ERLiiNDER ACT. GES. AGENT voor AMERSFOORT en Omstreken J. van E1JKELENBURG, 'Utrechtschestraat, E. 2. Prijs per beele 11.10 ets., per halve 11.8 ets.

Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 3