Donderdag 5 April 1894. No. 4342. 38e Jaargang. Bekendmaking Rijkskeuring van paarden voor den militairen dienst. Binnenland. Uitgave FIRMA A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort. Verschijnt Maandag- en Donderdagnamiddag met gratis Zondagsblad, Abonnement per 8 maanden ƒ1,Franco per post ƒ1.15. Abonnement alleen op het Zondagsblad voor Amersfoort 40 et,, voor binnenland 50 et. per 3 maanden. Advertentiën 1—6 regels 60 ct.elke regel meer 10 ct, Groote letters naar plaatsruimte. Legale-, officieële- en onteigeningsadvort. per regel 15 et. Reclames per regel 26 ct. A/tondirlijke nummers 10 cent. Dienstaanbiedingen en aanvragen, uitsluitend voor- en betreffende den werkenden stand, van minstens 5 regels, in het Zondagsblad, per regel5 cent. Bij advertentiën van buiten do stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. Bureau MUÜRHUIZEN hoek Kortogracht, Wijk B. 60 Tclephooimummer 19. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien de aanschrijving van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht d.d. '22 Maart 1894, n«. 7 Az. Gezien art. 21, 23 en 24 van het Koninklijk besluit d.d. 10 November 1892, Staatsblad n°. 253. Brengen ter openbare kennis, dat op Zaterdag 21 April, a.s., des voormiddag» te 7 ure op de Beestenmarkt alhier ter keuring moeten aanwezig zijn de aan het slot dezer vermelde paarden. Door of van wege de eigenaren zullen de paarden, voorzien van een aan de linkerzijde van het hoofdstel of van den halster bevestigde kaart, vermeldende het nummer op de verzumellijst, in de volgorde van de lotingsnummers voor de commissie moeten wor den gebracht, na alvorens in een rij te zijn opgesteld eerst de rij- en daarna de trekpaarden. Deze kaarten zullen te vorén aan de eigenaars worden uitgereikt, en moeten na de keuring zorgvuldig worden bewaard. Voorts wordt er «Ie aandacht op gevestigd, dat van de keuring zijn vrijgesteld: drachtige merriën in de laatste maand van haar drachttijd en veulen merriën in de eerste veertien dagen nadat zij hebben geworpen. Aangaande deze paarden, evenals aangaande paarden welke wegens ongesteldheid niet voor de Commissie kunnen worden gebracht, moet haar een desbetreffende verklaring van den districts-veearts of van een ander gediplomeerd veearts worden vertoond. Volg- n». inge volge lo- N A A M en VOORNAMEN. WOONPLAATS (straat en nummer) BEROEP of BETREKKING. SIGNALEMENT van het PAARD. VAN DEN EIGENAAR Geslacht invullen of merrie. 6 7 8 9 1U 1 <2 3 4 RIJPAARDEN. Tromp van Holst, A. M. Beek, C. T. van Stheeman, rar. A. Metelerkamp, A. J. P. TREKPAARDEN. Ramselaar, Th. van Taunaij, H. C. Schuld, D. A. Verschuur, T. Gerritsen, D. Leijenhorst, E. van Kooij, W. van de Coets de Bosson, J. S. G. Daal, T. van Cock Blomhoff, mr. J. Cirkel, W. Veis Heijn, N. Schimmel, C. id. Schimmel, D. Heuvel, T. van den Overbeek, G. Ramselaar, Th. van 9 Kruijir, T. de 20 Schimmel, H. Hij die nalaat of weigert geheel ringen etc. gedaan, wordt gestraft met Amehsfoort, den 4. April Heiligenb.weg 153 Singel B 235 Ulr.schew. G 143d Utr.schew. G 164 Maj.Comni. <U1. Schutt. Houthandelaar Grondeigenaar Oud-Grinier Ritm. Instr. Rijsch. St.Janskerkh.C165 Utr.straatw. G166 Kampstraat C 49 acht. de KampC 224 Kampstraat C 79 Hoogewegl 11 Anih.straatl88»»/i2 Plantsoen 1 30 Singel E 30 Soesterweg G 229a Koestraat A 255 Varkensm. A 79 Utr. straat E 14 id. Singel E 26 acht. de KampC198 Muurhiiizen F 521 StJanskerkh. C 165 Lage weg H. 52 Krommestr. F 245 Karman le Luitenant Tapper Stalhouder Koopman Landbouwer Aannemer Eig. Bieibr. de Pboenix Metselaar Geene Grutter Koopman Stalhouder Landbouwer Graanhandelaar merrie id. id. id. ruin id. id. ruin id. merrie id. ruin merrie ruin id. id. id. id. verdere kentee kenen. Hoogte maat Halfbl. bruin gekruist 1 id. id. Halfbl. i id. Gelderscb bruin Inlandsch vos j Gelderscb 'bles, zwart] Inlandschzwart id. id. id. id. Duitsch bruin zwart id. id. bruin Engelsch donkerbr. Belgisch Inlandsch id. id. id. Hollandsch donkerbr. 1 dikkoot id. zwart bruin zwart id. of gedeeltelijk te voldoen aan de vorder eene geldboete van ten hoogste vijf en De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Vlaamseh Gelderscb Hollandsch Inlandsch •ingen, hom krachtens de wet betrekkelijk zeventig gulden. duune staart bruin bruin veulondr. geelbruin vos tien dertien twaalf negen vijf I acht vijf vijf tien acht tien dertien zeven acht dertien twaalf dertien zeven twaalf de inkvvartie- Burgemeester en Wethouders voor oemd De Burgemeester, F. D. SCI IIMMELPENN1NCK. Feuilleton Naar het Engelsch, CHARLES J. MANSFORD. 2-) Wij zagen het gras daar bewegen en er dook een tweede bergbewoner op, die zich naar den eerste begaf. Toen hij hem bereikt had, bleef deze tweede man ook roerloos staan, terwijl wij nog vier andere sporen van platgetrapt gras ontdekten, hetgeen cle nadering van meer vijanden beteekende. Hoeveel er nog meer kwamen, konden wij slechts gissen, want wij hielden alleen de zes mannen in het oog, die zich achter elkander in éon lijn plaatsten en voortliepen, met afstanden van een el of vijf. Op de plaats, waar onze tent was opgeslagen, was het onmogelijk, dat wij in den rug zouden worden aangevallen, cn deze om standigheid stelde ons gelukkig in staat onze onverdeelde aandacht te wijden aan de bewe gingen der bergbewoners, die wij zwijgend zich zagen voortbewegen. „Wacht tot de eerste de opening onzer tent heeft bereikt," fluisterende Denviera mij in „en terwijl ik met hem afreken, schiet jij den tweede neer. Blijf bedaard en houd hom goed in het oog, ala hij uit het gras opduikt, cn schiet in geen geval mis." Ik hield mijn pistool gereed en wij wachtten hen af, elke seconde met onze oogen den afstand metend, die hen nog van ons scheidde. Op twintig el afstand van de tent trok de voorste der bergbewoners den kris, dien hij tusschen zijn tanden had geklemd, en 'meld dit wapen in de rechter hand opgeheven, terwijl hij langzaam voortkroop, gevolgd door de anderen, die ook elk hun wapen gereed hielden om het ons in de borst te stooten. Het was geen erg plei- zierig gezicht, maar wij hielden hen goed in het oog. Ik voelde mijn hart sneller kloppen, toen de eerste man op zes el afstand van de tent stil bleef staan en voorzichtig luisterde. Ik had hem gemakkelijk dood kunnen schieten; hij leunde op een knie en zijn oogen schitterden in zijn zwart gelaat. Bijna werktuigelijk merkte ik op, dat hij een witten broek en buis aan had en ik zag den witten tulband hoven zijn gebronsd ge- laat, terwijl hij onze tont naderde en zijn hoofd naar binnen stak, overtuigd dat degenen, die er zich in bevonden, zouden slapen. Hot volgende W. F. A. GROENHUIZEN, Havik, liuek Lavende/straat. HORLOGE- en INSTRUMENTMAKER. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad no. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat door hen aan G. dk JAGER cn zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend om eeue brood- en koek- bakkerij ontcrichten in het perceel, alhier gelegen aan dc Krankeledenstraat, wijk E, no. 327, kadastraal bekend onder sectie E, no. 289. Amersfoort, den 2. April 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, E. D. SClil MMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 5 der wet tnt regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot be teugeling van openbare dronkenschap; Brengen ter openbare kennis, dat een verzoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein bij hen is ingekomen van W. IIEERE, in het perceel wijk E, no. 151, en van W. DIJKMAN, in het perceel wijk F, no, 335. Amersfoort, den 4. April 1894, Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCULUMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. oogenblik lag hij op den grond, met Denvior's hand om zijn keel en een pistool op zijn ver baasd gelaat gericht, terwijl myn vriend hem toeriep „Laat los je wapen of ik schiet I" De bergbewoner keek zijn vijand tien seconde met den blik van een tijger aan, maar daarop zag hij het voordeel tocli in, om aan Denvior's bevel gevolg te geven. Hij wierp zijn ponjaard weg, hijgende naar zijn adem, juist toen ik op onzen tweeden vijand aanlegde en op hem schoot. De schurk hief zijn handen ten hemel, slankte een luiden kreet en viel met zijn gelaat op den grond doodl De dorde aanvaller sprong, niet afgeschrikt door hot lot van zijn makker, dien hij had zien doodschieten, vooruit, maar hot volgende oogen blik werd hij vóór do tent ter aarde geworpen en legde Hassan de knie op zijn borst en hield hem de punt van zijn wapen op de keel. De overige vijanden wachtten hot vervolg van den strijd niet af, maar sprongen uit het gras, op en verstrooiden zich haastig over do vlakte in de richting van de brug over de rivier. Ik kwam Hassan to hulp en bond den gevangene Na een langdurige ongesteldheid is Dinsdag overleden het oud-lid der Tweede Kamer voor Weert mr. J. M. S. H. Clercx, inden ouderdom van bijna 64 jaar. Te 's-Gravenhage is overleden baronesse van Hogendorp, geboren gravin van Limburg Stiruni, vroeger Grootmeesteresse van H. M. Koningin Emma. Zij was de dochter van graaf van Limburg Slirum, die met Gijsbert Karei van Hogen dorp graaf Van der Duyn het beroemde drietal vormde, dat don eersten en krachtigen stoot gal' tot herstel van het Stamhuis van Oranje. Zij was gehuwd met een zoon van Gijsbert Karei van Hogendorp. De Bode vernoemt, dat aan het Ministerie met ijver gewerkt wordt aan de pensioen regeling voor weduwen en weezen van onder wijzers. liet plan moet zijn reeds in 1897 deze regeling in werking te doen treden. Een fonds vu» eonige millioenen is noodig, doch reeds meer dan do helft daarvoor is ge vonden. Men zoekt nog naar middelen om de rest te dekken. Op gevaar al' van onbescheiden te zijn, vermeldt de Bode dit, en kan niet nalaten de armen, terwijl de Arabier hem onder hield gedurende den tijd dat ik stevig den band toe- knoopte, dien ik van myn middel had genomen. Daarop ging ik weer de tont binnen, waar Den- viers tien eersten gevungene reeds onschadelijk had gemaakt dour hen. met een eind touw van de tent vust te hinden. Mijn vriend bracht zijn gevangene naar buiten in de vlakte en wij hielden oen fluisterend gesprek of wij onze gevangenen in hot leven zouden laten of ze dooden. Het veiligste was zeker, ze dood te schieten, want wij waren het er over eens, dat onze toestand hachelijk zou kunnen worden, indien de rest van tie bende een tweedon aanval op ons ondernam, hetgeen wy wel konden verwachten dat go- beuren zou. Ton slotte kwamen wij evenwel overeen, hen in het loven te laten, en terwijl Hassan en IV •- viers de gevangenen door tie vlakte geleiduên, nam ik uil de tent een groot eind touw mede en volgde hen. Zoodra wij den rivieroever ge naderd waren, zochten wij twee geschikte booinen uit en honden daar onze gevangenen stevig aan vast, hen met den dood bedreigend, als zij het waagden eenig toeken van hun aanwezigheid te geven aan den oen of andereu burgbewoner, die hier kon rondsluipen. Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 1