Maandag 30 April 1894. No. 4349. 38e laargang. Oproeping van "Verlofgangers. Binnenland FIRMA A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort. Verschynt Maandag- en Donderdagnamiddag met gratis Zondagsblad. Abonnement per 3 maanden 1,Franco per post ƒ1.15. Abonnement alleen op het Zondagsblad voor Amersfoort 40 ct., voor binnenland 50 ct. per 3 maanden. Advertentiën 1—6 regels 60 ct.elke regel meer 10 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Legale-, officieële- en onteigeningsadvert. per regel 15 ct. Reclames per regel 25 ct. Afzonderlijke nummers 10 cent. Dienstaanbiedingen en aanvragen, uitsluitend voor- en betreffende den werkenden stand, van minstens 5 regels, in het Zondagsblad, per regel5 cent By advertentiën van buiten do stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. Bureau MUURHUIZEN hoek Kortegracht, Wijk B. 60 Teleplioonnummer 19. H E A A 1 S G E V 1 N G E A. De BURGEMEESTER der gemeente AMERSFOORT, Gezien de aanschrijving van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht van den 14. April 18'J4, n°. 1, N. M. en S. (Provinciaalblad n°. 28), betreffende de opkomst onder de wapenen van verlofgangers der nationale militie te land, van de lichtingen 1891 en 1892 Brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat by de op het koninklijk besluit van den 2. April 1894, n°. 35, gegrondo beschikking van den Minister van Oorlog dd. 11. April 1894, VII Afdeeling, n°. 81, bevelen zyn gegeven tot het oproepen in werkelyken dienst in den loop van dit jaar, krachtens art. 125 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad n°. 72), betrekkelijk de nationale militie, van verlof gangers der militie te land, en dat dientengevolge is bepaald, dat de oproeping onder de wapenen van ue verlofgangers der militie te land, bedoeld bij genoemd* besluit, zal geschieden voor de tijdvakken, vermeld op den hierna volgenden STAAT, behoorende bij de beschikking van den Minister van Ooriog van 11 April 1894, VHe Afdeeling, no. 81. LICHTINGEN. KORPSEN. ONDERDEELEN. TIJD. Keg. Grenadiers en Jagers le Regiment Infanterie 5e Bataljon. le, 2e, 3e en 4e Bataljon. Van 17 Aug. tot 18 Sept. 13 15 ,'17 „18 1891 2e 3e 4e öe 4e Comp. v/h 6e Bataljon, le, 2e, 8e en 4e Bataljon, alsmede de le, de 2e en de 3e Comp. v/h 5e Bataljou. 19 Juli 21 Aug. 20 Aug. 21 Sept. 20 21 17 18 17 18 6e 8e n 3e en 4e Compagnie van het 5e Bataljon, le, 2e, 3e en4e Batj.,als mede de le en de 2e Comp. van het 5e Bataljon. 19 Juli 21 Aug- 20 Aug. 21 Sept. 4e e le Reg. Veld-Artillerie, j lej 3e Korps Rijdende Artillerie Korps Pontonnie: ile, 3e en 6e Batterij, als mede de le Treincomp., met uitzondering van hen die v/h wapen derCavalerie daarbij zijn overgeplaatst., 2e, 4e en 6e Batterij, als mede de 2e Treincomp., met uitzondering van hen die v/h wapen der Cavalerie 1 daarbij zijn overgeplaatst. I alle Batterijen. 12 Juli 17 Aug. Korps Torpedisten. le Regiment Huzaren. 2e i le Reg. Vesting-Artillerie le Peloton van de le Comp. I (Plaats van opkomst fort Ide Ruyter). i 12e Peloton van de le Comp. I (Plaats van opkomst Hel-1 'levoetsluis). le Peloton van de 2e Comp. j (Plaats van opkomst fort I aan den Hoek v. Holland). f 1 -h'Uni van dc 2c Oi.mp. (Plaats van opkomst den i Helder). 1891 (uitgezonderd do ves- tingtelegrafistcn, die hebben voldaan aan het bepnaldc in den eersten volzin van artikel 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884, n*. 18.) 1892 (uitgezonderd als vo ren) 1892 (de vestingtelegrafii ten voronvcrraeld) 1891 Korps Pantserfort-Art Korps Genietroepen. le, 2e, 3e en 4e Compagnie. 9e Compagnie. 5e, 6e, 7e en 8e Compagnie. 10e Compagnie, le en 9e Compagnie. 2e, 4e, 6e, 7e en 10e Comp 3e, 5e en 8e Compagnie.' 6e, 7c, 9e en 10e Comp. 8e Compagnie, le, 2e, 3e, 4e en 5e Comp 2e en 4e Compagnie, le en 5e Compagnie. 13e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e i Compagnie. 3e Compagnie. 2e Compagnie, le Compagnie. 4e Compagnie. le Comp. Hospitaalsold. 14 Aug. 19 Sept 16 Aug. 19 Sept. 12 4 Aug. 5 Juni 31 Juli 21 Aug. 1 Sept 24 Juli 31 28 Aug. 8 Juli 17 Juli 13 Aug. Mij bekend, De Secretaris-Generaal van het Departement KRAMER. 30 Juni. 7 Juli. 1 Sept. 25 Aug. 1 Sept 4 Aug. 18 Aug. 30 Juni. 21 Juli. 4 Aug. 26 Juni. 25 Mei. 18 Sept. van Oorlog, Naar aanleiding van het vorenstaande worden de bedoelde verlofgangers onderricht, dat het aan hen verleend verlof wordt ingetrokken, en dat zij bij de opkomst onder de wapenen van hunne verlofpassen moeten zijn voorzien, zoomede van de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door lien by hun vertrek met groot verlof medegenomendat zjj, die door ziekte buiten staat mochten zyn om op te komen, zoodra mogelyk ter secretarie zullen moeten over leggen eene op gezegeld papier geschreven en be hoorlijk gelegaliseerde geneeskundige verklaring en dat zij zich, na hun herstel, onverwijld by hun korps zullen hebben te vervoegenwordende overigens aan de verlofgangers uitdrukkelijk bekend gemaakt, dat men zien in geen geval kan beroepen op het niet ontvangen eener bijzondere oproeping, en dat de tegenwoordige kennisgeving, welke éenig en alleen als bewijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is opge roepen, hen bij nietverschijning onder de wapenen in verzuim stelt De verlofpassen der manschappen moeten vóór het vertrek naar het corps ter gemeente-secretarie van de vcreischte aanteekeningen worden voorzien, terwijl de verlofgangers op deu dag voor de opkomst bepaald, vóór vier uren na den middag by het corps aanwezig moeten zijn, waarvan slechts in enkele gevallen ter gemeente-secretarie inlichtingen zijn te bekomen, waaromtrent mag worden afgeweken. Amersfoort, den 28. April 1894. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap; Brengen ter openbare kennis, dat een ver zoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein bij hen is ingekomen van R. J. SCHOENMAN in het perceel wijk C. no. "Vos- Amersfoort, den 27. April 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. HH. MM. de Koninginnen vertrokken hedenochtend te half elf met een extra-trein van de Hollandsche Spoorwegmaatschappij, uit 's-Gravenbage en kwamen kwart over twaalven te Baarn aan, vanwaar Zij zich per rijtuig naar Soestdijk begaven. Het gevolg dat Hare Majesteiten gedurende Haar verblijf te Soestdijk vergezellen zal, be staat uit: jonkvrouw Van de Poll, surinten- dante der opvoeding van H. M.de Koningin baronesse van Ittersum en baronesse Rengers, hofdamesmevr. Saxton"Winter, gouvernante van H. M.kapitein-ter-zee baron Van Hogen- dorp, adjudant; jhr. De Ranitz, particulier secretaris van H. ME. L. graaf Van Limburg Stirum, kamerheerluitenant graaf Schim- melpenninck, ordonnance-officier, en jhr. mr. Gevers Deynoot, waarnemend directeur van het kabinet der Koningin. Vrijdagochtend om half twaalf, en dus niet op het gewone uur, half vier, is Ministerraad gehouden. Zaterdagochtend hebben de Ministers collec tief hun ontslag aan H. M. de Koningin- r> *- aangeboden. Uitslag der herstemmingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. [Het cijfer onder den naam van het district links geeft aan het aantal kiezers, rechts iiet aantal uitge brachte geldige stemmen, het cyfer daarachter het aantal stemmen 10 April uitgebracht. De namen van de candidaten, die verklaard hebben voorstanders te zijn eener Kieswet in den geest van het ingetrokken ontwerp, zijn met vette lettere aan gegeven]. DOKKUM. 3030 2619 (2422) GekozenMr. E. Schaafema met 1829 stemmen. De heer P. van Vliet verkreeg 1157 stemmen. Bij de verkiezing op 10 April verkreeg mr. E. Scóaafsma 1027 en de heer P. van Vliet 1008 stemmen. HONTENISSE. 3374 2924 (2493) GekozenMr. J. G. van Deinse, die 1651 stemmen verkreeg. Op mr. F. J. F. M. Walter werden 1376 stemmen uitgobracht. By de verkiezing op 10 April, verkreeg mr. Wal ter 1196 en mr. J. G. van Deinse 609 stemmen. Het eind-resultaat der verkiezingen is dus, dat zijn gekozen66 tegenstanders tegen 44 vooratanders, naar de staatkundige richting verdeeld als volgt: Voor. Tegen. TotaaL Liberalen 35 25 60 Katholieken 1 23 24 Anti-revolutionnairen 6 5 10 Radicalen 3 3 Conservatieven 8 3 Totaal 44 56 100 De liberalen wonnen dus acht zetels, de conser vatieven drie en de radicalen éende katholieken verloren er twee en de anti-revolutionnairen zeven. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat te Velzen in de stembus voor den Gemeenteraad twee briefjes werden gevonden voor de Tweede Kamer-verkiezing, ingevuld met den naam van den heer Van Loenen Martinet, terwijl bij de biljetten van onwaarde er éen was, dat ingevuld was met »Van Loenen Bartinet" en daarom niet geldig werd verklaard. En juist had de heer Van Loenen Martinet drie stemmen minder dan de heer Borret. Er wordt nu reeds geklaagd over de broos heid van het papier der nieuwe muntbiljetten. Zoodra deze gevouwen zijn, scheuren ze heel spoedig op de vouwen door. Dit jaar zal bij de regimenten infanterie en cavalerie een proef op groote schaal worden genomen met rookzwak buskruit uit de Troisaorfer fabriek. Door de gehuwde onderofficieren van de landmacht wordt een beweging op touw gezet om rijkspensioen voor hunne weduwen te verkrijgen. De eerstvolgende oproeping voor plaatsing bij het Instructie-bataillon te Kampen is be paald op 23 Mei a.s. Er bestaan op dit oogenblik nog 45 vacatures. Inlichtingen omtrent de voorwaarden van dienstneming zijn op elk garnizoens-bureel te verkrijgen en worden op plaatsen waar geen garnizoen is, gaarne op elke gemeente-secretarie ver strekt. De rechtbank te Groningen veroordeelde Donderdag A. Rot, Sam. Coltof en C. Cornelissen ter zake van „deelneming aan een bij de wet verboden vereeniging" ieder tot f50 boete of tien dagen hechtenis. Een vrouwelijke commies der telegra- phie is wegens huwelijk c.a. sedert 1 Mei 1892 op haar verzoek op non-activiteit ge steld tot 1 Mei 1894. In Februari j.l, verzocht zij H. M. de Koningin-Regentes verlenging dier non-activiteit en ontving daarop den 9en Maart 1894 van den Minister van W. H. en N. de mededeeling: »dat zij vóór 1 Mei a.s. een aanvrage tot ontslag moest indienen, bij gebreke waarvan zij zou worden ontslagen, omdat de Administratie geen ge huwde vrouwen in dienst houdt." Toen zij dit antwoord ontving, begreep zij er niets van, want zij kende de slotalinea van art. 11 van het Kon. besluit van 31 Maart 1891, luidende: »Voor de hierna vermelde betrekkingen zullen mede vrouwen en meisjes kunnen worden benoemd: Directrice van een post- of telegraafkan toor der 7e of 8e klasse. Commies en sur numerair der posterijen. Commies en sur- numerairdertelegraphie. Telegrafist,adsistent, klerk en brievengaarder." Vrouwen en meisjes, zoo staat daar. Daar staat nietWeduwen en jonge meis jes daar staat nietOngehuwde vrouwen neen, wat daar staat, is voor geen enkele andere redelijke uitlegging vatbaar, dan dat de steller van het Koninklijk besluit gehuwde en ongehuwde vrouwen heeft bedoeld. Nadat zij zich tot 3 malen toe tot den Minister gewend had om het onbillijke zijner handelwijze te doen beseffen, kreeg zij ten slotte het antwoord dat zoo zij vóór 1 Mei a.s. geen ontslag ingediend had zij zou worden ontslagen.

Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 1