Bijkerk, zoomede inlandsche mindere mili tairen; zwaai- gewond: le lüilenant der infanterie W. P. Broekman on BO militairen beneden den rang van officier; licht gewond: majoor der infanterie A. A. van Blommestein en 2e luitenants der in fanterie J. M. W. Grootenboer en H. E. Granpró Molière, zoomede 15 militairen be neden den rang van officier." Maandagavond werd aan het Departement hot volgende telegram ontvangen «Heden werkzaamheden tot versterking onzer stelling in Mataram voortgezet; niet door vijand verontrust. Alleen werd peletou bij verkenning munitie-magazijn in nauwe gang door de vijand beschoten, waarbij twee officieren en vier Europeesche minderen licht gewond zijn. Weder uit Mataram een veldstuk met voor wagen teruggebracht." Volgens een telegram aan het Nieuws van den Dag zijn de hier bedoelde officieren ka- piteiu K. van Erpecum en le luitenant W. van Oppen (gesneuveld) en kapituin C. J. van Griethuysen (gewond). Dinsdagochtend is het volgend telegram aan het Departement ontvangen: «Eenstemmig bericht, «lat troonsopvolger op Lombok 29 September gesneuveld is." (De troonsopvolger, blijkens bovenstaand telegram gesneuveld, draagt den naam van Anak K'toet Karang Assem hij was de oudste wettige zoon van den Balineesehen vorst Ratoe Agocng G'du Ngoerah Karang Assem. Zooals men weet, heeft de onwettige zoon Anak Agoeng Madé zich indertijd uit eigen beweging gekrist). KENNISGEVING. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gelet op de missive van den Majoor-comman dant van het öe bataljon van het 5e regiment Infanterie te Utrecht, d.d. *28. September 1894, No. 100; Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat op den 9, 10, 11, 13, 16 en 17. Oc'.uber aanstaande, door de troepen van het 5e regiment Infanterie op de terreinen der legerplaats bij Zeist oefeningen in het gevecht- schieten zullen worden gehouden, waarbij met scherpe patronen zal worden getuurddat het schieten zal plaats hebben van ongeveer 9 uur des voormiddags tot 's namiddags 2 uur in de richting van Noo-dwest naar Zuidoost, en dat dientengevolge het terrein ten Oosten en ten Zuiden der Legerplaats voornoemd, op voor melde dagen en uren ouTeilig zal zijn. Voorts, dat op de toegangswegen, op onder linge afstanden van plus minus 1000 Meters, palen zullen worden geplaatst, waaraan een rood vlagje en een plankje waarop het woord „onveilig." Amersfoort, den 4. October 1894. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. STADSNIEUWS. Door den Minister van Oorlog is deluite- nant-kolonel J. J. Schluiter, van het 1 regi ment veld-artillerie hier, met ingang van Februari 1895 aangewezen om te worden toegevoegd aan den inspecteur der artillerie, met gelijktijdige overplaatsing bij den staf der artillerie, terwijl mede met ingang van 1 Februari 1895 de luitenant-kolonel J. G. van Gennep, van den staf der artillerie, onder eervolle ontheffing uit de betrekking van hoofd der pyrotechnische werkplaatsen, ia zijn rang is overgeplaatst bij bet le regiment veld-artillerie, inet bestemming voor bet berel over de lie afdeeling, te Amersfoort in gar nizoen. Luitenant T. R. van Lelyveld, van het 5e regiment hier, is voor den tijd van 3 jaren gedetacheerd bij de landmacht in Westlndië Toen Maandag de dag gekomen was waarop de lieer D. van der Werf, met ingang van 1 October op de meest eervolle wijze ontslagen opzichter ie klasse van 's Rijks waterataat, 's Rijks dienst met pensioen verliet, werd hem door het wegpersoneel, dat -edert 1881 onder hem diende, een aandenken aange- boden, bestaande uit een fraaien fauteuil. Bij monde van een hunner werd hem dit blijk van hoogachting vereerd, óok als bewijs dal zijn ondcrhehbenden zijn optreden tegen over hen zeer waardeerden. Wees hij hen telkens op hun plicht, eischte hij stipte dienst vervulling van hen. waar zij zich om raad tot hem wendden, toonde hij zich immer een humaan chef. Daarom vooral wilden zij hem een aandenken vereeren. Zeer verrast waren zij dan ook toen de heer Van der Werff ieder hunner als tegen geschenk zijn welgelijkend portret schonk. Zij het den oud-ambtenaar vergund nog in lengte van jaren van zijn welverdiende rust t"e genieten. Onze vroegere stadgenoot mr. S. K. D. M. van Lier, advocaat en procureur te 's-Graven- hage, is, na het jongste notarieel staats examen, bevorderd tot candidaat-notaris. Ingevolge den uitslag van het toelatings examen aan «ie Burgeravondschool alhier, dat. heeft, plaats gehad op 28 September en 1 October j.l., zijn, in volgorde van de door ben behaalde punten, toegelaten tot de le klasse: A. D. J'aulusW. van DiemenJ, Veenen- daalA. van der MeulenH. F. StamT. S. van Evbergen J. Ockhuysen R. Veenen- daalG. Manné J. W. van Achtenbergh G. van KommerH. C. BronsH. C. ïpen- burg en D. Ockhuysen. Aangemeld hadden zich 26 candidaten, waarvan éen zich heeft teruggetrokken, ter wijl 11 moesten worden afgewezen. Den stukadoor B., een knecht van den heer Hulst, trof Maandagochtend het ongeluk uit de lijst van een der aan den Arnhemschen weg in aanbouw zijnde huizen van den heer Van der Meulen te vallen, en op ecu uuop tegels neer te komen. Met gebroken rechter- en zwaar gekneusd linkerbeen, benevens ernstige verwondingen aan borst en hoofd, werd hij opgenomen en naar het Aldegondegasthuis gebracht. Naar omstandigheden bevindt de patiënt zich redelijk wel. Dinsdagmiddag geraakten drie kinderen van het vlotje tegenover de Kleine Haag al spelende in de Zuidsingelgracht, doch wer den spoedig gered door de heeren G. J. Buys en D. Troelstra, die zich geheel ge kleed te water begaven. Op denzelfden dag redde de 16 jarige Souil- lee een 8 jarig meiske, dat bij de Algemeene begraafplaats te water was geraakt, van een wissen dood, door (Sok gekleed te water te sprin gen. Volgens den behandelende» geneesheer nad het meisje geen twee minuten langer in het water moeten liggen of de levensgees ten zouden geweken zijn. Toen Dinsdagochtend het escadron ordon nansen aan het schijfschieten was, sloeg een der paarden een ander zóo hevig tegen een der achterbeenen, dat dit letterlijk in tweeën brak. j Het zoo verminkte paard, een der beste van het escadron, werd onmiddellijk up het schietterrein doodgeschoten. Het reinigen der wollen dekens van het garnizoens-nachtleger te Amersfoort is ge durende het jaar 1895 gegund aan den hoer J. A. G. Bremer, te Velp, voor 12 cent per stuk. Het wasseben van de linnen nachtleger goederen voor het zelfde garnizoen is gegund aan J. Slijkhuis, te Eerbeek, voor 4 cent per bedzak, 2 cent per kussenzak en 2V» cent per laken. Oniler begunstiging van prachtig weder had hier gisteren de uitreiking plaats van bet vuandel aan de afdeeling „Amersfoort" van den Nederlandschen Bond van oud-onderofficieren geschonken. Tegen éen uur kwaiuen de leden der ufdeeliugeu verscheidene douateurs, benevens de algemeene voor zitter, de algemeene secretaris vau het hoofdbestuur van den Boud en eenige leden vau zusterafdeelingen, bijeen in de boven-aal van „De Keizerskroon." I Omstreeks een uur later gingen de heeren Busquet J en Harterink, Kiepe en Spits den beschermheer, mr. I F. D. graaf Schimmelpenniuck, met een landauer j van zijn huis afhalen. Do Hof, waar de plechtige uitreiking van het vaandel zon plaats hebben, vulde I zich van lieverlede met belangstellenden. Dcphoto- graaf Bast zocht een mooi plaatsje uit in de voor zijn oogmerk zoo gunstig gelegen woning van Stol; zijn collega Wentzel werkte hij den heer Bianchio. Inmiddels verzamelden zich op den Hof kolonel Ypey, gam izoens-conimandunt, kolonel Benschop, majoor Tromp van Holst, overste Van Walsei.i en verschillende hoofd- en subalterne officieren hier iu garnizoen, velen met hun dames. Juist om twee uur kwam dc Burgemeester, in ambtsgewaad, op den Hof. Onmiddellijk nam hij, als eere-voorzitler van dc afdeeling, het woord en zeide, dat het hem een groot genoegen was hot vaandel aan de afdeeling 'e kunnen uitreiken. Met herinnering aan de gebeurtcnisscu van den dag zeide spr. dat nog overal in deu lande het harte warm klopt voor Vaderland en Kouiugiil. Hij hoopte, dat het vaandel het middelpunt zou wezen vau een kamcriaidschappelyk samenzijn, dat ook ten goede zal komen aan Nederland en ons geliefd Vorstenhuis. Zijn laatste woorden „Voor Nederland en Oranje" werdou begroet niet levendig hoerah en fanfares. Nadat het vaandel, door de heeren Barenilregten den na te noemen vervaardiger afgehaald, onder de tonen van het oude Wilhelmus ontbloot en aan den ouder-adjudant Koolhof, den krauigen ridder der Militaire Willemsorde, toevertrouwd waa, zeide graaf Schiminelpenuinek, dat hij met genoegen zag dat de bauier aan zulke goode handen was toever trouwd. De heer l>e Baadt, voorzitter van dc afdeeling, zoide daarop dank voor de eer der afdeeling bewezen en gaf dc verzekering, dat de afdeeling als een man zul staan zoowel bij voorspoed als iu gevaarby allo leden is het begnp „Vaderland en Koninginnen" geen least, beiden liggen in hun hart. De banier zal hun het teeken zijn om beiden tot hun laalsten ademtocht te dienen en te verdedigen. Luide hoerah's, die het Wien Neerlandach bloed van Van Aken's kapel schier overstemden, gaven den indruk weer welke deze krachtige woorden op de aanwezigen hadden gemaakt. Gehoor gevend aan het daartoe gedaan verzoek hechtte gruaf Schirumelpeuninck de eerste medaille, een zilveren pryspenning door de afdeeling bij den schietwedstrijd te Utrecht gewonnen, aan de banier. Vervolgens nam de garnizoens-commandant, kolonel IJpey, het woord en zeide hoe hy innige hoogachting koesterde voor den onderofficiers-stand in het alge meen, zoowel voor actief dionende als voor .oud- ouderofficioren. Spr. herinnerde welke hooge eischen S;esteld worden aan de onderofficieren, omdat dezen iet voorbeeld moeten geven aan de minderen. „Gij, leden van den Bond toondet wie ge waart" vervolgdo spreker „en ik stel 11 ten voorbeeld aan de actief dienenden en roep hen op, het door u gegeveu voor beeld te volgen. De tijd kan komen, dat het nog meer dan nu noodig is, dat de jongeren door be schaving, kunde en goede levenswijze uitmunten, vooral omdat hot nog niot de algemeene regel is, dat de gotische burgery haar eerste plicht jegens den Staat vervult eu zelf dionaltieewl. Ik hoop, als militair, dut nog eens de tyd moge komen waarin door ioder zonder uitzondering die plieht worde vervuld. Lang leven de Koninginnen." Toen dc fanfares cn het gejuich verstomd waren, richtte graaf Soliimmelpcuniuck het woord tot den heer De Ruadt en overhaudigdo dezen „pleegvader der afdeeling het bewys dat zijn kwoekefiugen zyn verdiensten erkenden", namelijk het brevet als eorehd. Met oen hartelijk woord zeide do heorDeKaudt dank voor deze vrieudelijko woorden en de hom ge brachte onderscheiding, die hy op boogen prys stelde. Hierna werd met du muziek aan hut hoofd ge defileerd voor den eerovoorzittcr on de officieren waarna de stoet zich in beweging zette door do Lavendelstraat eu langs het Havik (waar hot huis van den lieer Dumoulin, den onder-voorzitter, keurig was gedecoreerd) naar het Stadhuis, waar ile drio- kleur wapperde. Daar word een oogenblik halt ge houden en gingen hoofd- en afdelingsbestuur met het vaandel naar de Burgemeesterskamer, waar het Dagelyksch bestuur, enkele raadsleden eu eenige dames waren cn het Bondsbestuur, aan de eclitge- uoote van «len beschermheer werd voorgesteld. Nadat een glas champagne was aangeboden, ver zocht de Algemeene voorzitter het woord om namens deu Bond het gemeentebestuur dank te zeggen voor hetgeen te Amersfoort voor de afdeeling gedaan is; zulke treilende blijken van belangstelling streelen niet weinig de eigenwaarde der Bondsleden; zij zyn trots daarop en vinden daarin een aanwijzing van deu weg dien zij moeten bewandelen, want waar zy zooveel sympathie betuigd wordt, moeten en zullen ook alle Bondsleden trachten de hun bewezen eer waardig te zyn. De optocht werd nu vervolgd kings Westsingel, Varken8mnrkt,Langeatraat,Kamperhinuenpoort,Zuid singel, Varkeusmarkt, Arnhemsche straat, Arnhein- sche weg en Bergstraat, waar halt gehouden word voor de woning vau kolonel Benschop, die het be stuur verzooht een oogenblik binnen te komen. Z.H.E.Gestr. zegde hartelijk dank voor do ovatie hem gebracht en beaamde ion volle het bij de vaandeluitreiking door don burgemeester en den garnizoenscommandant gesprokene. Ook hy stelt deu ondcrofficiersstaud op boogen prijs en geeft gaarne de verzekering dat, wauneer ook, de Bond in het algemeen en de afdeeling in het bijzondor steeds op zijn hulp en bijstand zullen kunnen rekenen, de Bond, die het militai.e- met het burger leven samensnoert. De Algemeene voorzitter daukte namens den Bond voor al hetgeen de kolonel voor de afdeeliug gedaan had eu de eer haar ook door deze ontvangst eude hartelijke woorden bewezen. Wij oud-ouderofficieren zijn of fier op wanneer hooggeplaatste officiereu ons hun belangstelling toonen en ons hun steun toezeggen. Op die wyze kan het niet anders of het zal ous steeds een spoorslag wezen om de actief dienende kameraden als zij het leger verlaten een brug te zijn by den overgang in het burgerleven. Ook de Afdeelings-voorzitter dankte den kolonel voor zijn groote welwillendheid, niet alleen nu, maar altyd; spr. herdacht het feest van adjudunt Christen, waarbij zoo duidelijk gebleken is welk een goed hart de kolonel den Bond toedraagt. Het was spr. een behoefte zyn dankbaarheid nogmauls te uiten. Langs Bergstraat, Korte Bergstraat cu Soesterweg giDg het nu naar Amieitia, steeds omstuwd door een ontzaglijke meuschenmassa. Iu de door de goede zorgen van deu neer L. Kortbeek keurig versierde zaal, werd nu het vaandel in een pedestal links van het tooneel geplaatst. Beehts prijkte, tussehen groen eu bloemen de lyst der leden eu donateurs vun de afdeeling. De pedestal is vervaardigd door den heer 11. van Esveldop den voet rust een keurig uit hout gestoken wapen van Amersfoort, waarboven zich een zuil ver heft waarop de bekende nieuwste buste van H. M. de Koningin staat. Daarachter werd het vaandel geplaatst. De prachtige banier, een geschenk vau iemand die onbekend weuseht te blyven, doet den vorvr ardiger, de heer J. A. van Kalken van Keulen, te Breda, alle eer aau. Het is het schoonste stuk, dat ooit myn fabriek verliet, zeide hij ons. Het is vervaardigd van Lyonsch zydoüuweel, met echt goud uit de hand geborduurd. Het middelstuk wordt gevormd door bet wapen van Amersfoort, omgeven door echte, rjjk geborduurde eiken- en lauwertakken, waardoor oen hut geslingerd ia mot het opschriftNederland- sche Bon«i van Oud Onderofficieren, afd. Amersfoort. De leeuwen, die het wapen dragen zijn zeer mooi uitgevoerd, na eerst geboetseerd te zijn wel een bewijs voor het accuraat werk, dat de heer Vun Kalken zich op prijs stelt te leveren. Boven het wapen rijst een zon, mot stralen in platte steek in echt goud bewerkt. Het onderstuk van het vaandel is mede iu echt goud bewerkt, met eiken- en lauwertakken en draagt het jaartul 1891 en den datum der uitreiking 3/10. Op deu stok rust een leeuw met zwaard en lau werkrans, in echt goud verguld, llot vaandel is gevoerd met brocaielle cramoisie en versierd en af gezet met echt galon en zeer rijke en kostbare can- tille franje (vau f35 per 70 c.M. 1) cn echt gouden kwasten. Omdat daartoe 's avonds wel geen gelegenheid zou zyn, vroeg de Afdeclingsvoorzitter nog even het woord, om te herinneren dat hy, schoon meer dan 42 jaren gepasporteerd, nog altijd soldaat in zijn hart was, en spoorde de leden van Bond en afdeeling aan om met hem steeds trouw te blyven aan Vader land en Koningin. Na hen» xeide d« heer Do Witt Hamer, van Utrecht, dat hy nimmer op zóo plechtige en sympathieke wijze wn vaandel had zien uitreikei:, en daaruit dan ook opmaakte hoezeer de afdeeling Amersfoort hier ter stede gezien is, eou feit waarmede hij, namens de zusterafdceling Utrecht en zeker ook namens andere afdeelingen, Amersfoort geluk wenschto. Op uitnoodiging van den onder-voorzitter, den heer Dumoulin, vereenigden zij die aan don optocht hadden deelgenomen, zich in den foyer der Sociëteit. Dat aan het diner, door het afdeclingsbestuursan de leden van het hoofdbestuur in den Arend aaugo- boden, dapper gespeecht zou worden, ligt voor de band. Een «Ier eerste toespraken gold de Koninginnen, eu het volgeud telegram werd verzonden: Aan ll.it. de Koningin. De Afdeeling Amersfoort van den Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficieren heeft, hij de aan vaarding van een hmirgosohonken vaandel, dc voort durende gehechtheid en trouw aau Uwe Majesteit verzekerd. Namens liet Bestuur, De Voor sit ter, W. A. de RAADT. Nog gisteravond kwam hierop hot volgend ant woord Voorsitter Dn Handt, Ned. liond Oud-Onder aMeieren, Amersfoort. Have Majesteit de Koningin-Regentes draagt my op u allen H, D. bijzonderen dunk over te brengen voor dc verzekering van trouw en gehechtheid Harcr Majesteit der Koningin aangeboden. De adjiutant van dienst, VAN DK POLL. Aan tafel dronk verder de heer Dumoulin het welzijn van alle leden van den Bond. Adjudant Spits beaamde vervolgens namens, militaire donateut* het gezegde van kolonel IJpey „laat de actief.' dienende onderofficieren een voorbeeld nemen nftn «ie oud-onderofficiorou" en dronk op hun welzijn. De hoor 1 snels dronk, als oprichter van do afdoe- ling Amersfoort, op haar voortdurendon bloei. De heer De Baadt dankte den nlgemecuen voor- zitter voor de wyze waarop deze zich gedragen hooft in den tyd toen een scheuring in den Bond dreigde te ontstaan en sprak den weusch uit, dat hy en de Algemeene secretaris erkenning mochten vindon voor hun y vorige bemoeiingen en dat al hun pogin- gou om deu Bond eendrachtig en sterk te doen ziju in lengte van jaren, zouden welslagen. De heer 8chrcuder bracht eindelijk dank aan dun heer Dc Baadt, «len ne3tor der voorzitters, voor de ontvangst, cn lof anu het bestuur voor de regeling van doze feestelijkheid. Om 8 uur begon de galavoorstelling in Amieitia, waar een uitgelezen en zeer talryk publiek tegen woordig was. De hoogste burgorlykc cn militaire autoriteiten, tal van officieren en burgers van eiken stand en een keur van dames vulden do groote zaal. Het zou ons te ver leiden als we hier een verslag gaven van dezen feestavond en we willen ons daar om er toe bepalen te constateeren, dat wc zelden een zóo goed geheel zagen en dat alles sloot als een bus. Zoowel de uitvoering van het Bondslied, onder leiding van den lieer Hendricks, als de voordrachten van den hoor Van Hedcl lokten daverend applaus. De tooneclstukkon gaven blyk van ernstige voorbe reiding alle rollen waren in uitstekende banden en werden zeer gesoigneerd gezegd. Ook willen we nog even aanstippen, aat de soiree werd bygewooud door graaf Sehimmelpeuninck en zyn gemalin, wie door liet bestuur een prachtige ruiker werd aangeboden. Inderdaad treffend was het oogenblik waarin do heer Koolhof, de vaandeldrager der afdeeling, werd toegesproken en herinnerd werd op welke wijze hij, op Atjch, bij hot verdedigen van hot vaandel vun het 14e bataljon, «le Militaire Willemsorde had ver worven. Dan, we moeten afbreken al is by c:is daartoe de lust even gering als by de velen, die na twaalven deelnamen aan liet genoeglijk samenzijn, dut weid voortgezet tot hedenochtend vyf uur. Hedenavond herhaling van do voorstelling en, als licht te begrypen is, van het bal. Hulde aau deu onbekende, die aanleiding gaf tot het vieren van dit onvergetelijk feest. Lof aan de heeren Dumoulin en De Raadt die, met niet tc be schrijven toewijding, de plechtigheid regelden en liet feest zoo buitengemeen deden slagen. Omtrent de in dit nummer geannonceerde kachels van Junker en Ruh schrijft men ous: „Het begint zoo langzamerhand al wat kouder to worden, en we moeten er over gaan denken, voor een tamelijk langen tyd een trouwen huisvriend te zoeken, die goed kan maken, wat wij hier ia het noorden aan zonnewarmte kort zullen komen. We moeten oen goede kachel hebben I Maar wolk „systeem" moeten wij kiezen? In do couranten werden zóo veel soorten van kachels geprezen en aanbevolen, dat de keuze altyd door moeilijker wordt. Nu zyn het do Amerikanen dan dc Zweden, dan de Engelscheu, die op het ge bied der „Kacholologie" de eerste plaats innemen. En dus zou do Duitsche kunst eu de Duit-che kennis niot meer in aanmerking mogen komen? We zouden zoggen, dat zij dit wel degelijk mag De fabriek van Junker en Ruh. te Karlsruhe, levert namelijk kachels, die niet alleen een aange nomen en sierlijken vorm hebben, maar bovendien aan den hoogsten ciaoh voldoen, namelijk, dat ze zoo min mogolyk verbranden, zoo gemakkelijk mogelijk in de behandeling zijn en de grootst' mogelijke waruite geven. In het bijzonder moet er op gewezen worden, hoe gemakkelijk men, niet alleen bij hevige koude, maar vooral ook by tijdelijk zachter weer, de kachel kan regelen, zoodat zij niet meer warmte geeft dan men noodig heeft. Wie eens do kleiue moeite genomou heeft, de Junker en Ruh-kachel goed te leeren kennen eu te be handelen zooals het behoort, zal volkomen overtuigd zijn van de waarheid: „Dc Junker en Ruh-kachel is de huisvriend der warmte behoevende mensch beid." LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN ver zonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de le helft van Sept. 1894. 1. Mevr. Kool, Amsterdam. 2. Reutel,Nijmegen, 3. Mej. E. B. Snijders, Rotterdam. 4. Van Deinssen, Utrecht. 5. Van Waarden, Vlissingen. Uit Soesterberg. 1. Mej. M. Roelands, Maastricht. Rechthebbenden vervoegen zich aan het Postkantoor. BUR&ERLIJKE STAND VAN AMERSFOORT GEBOREN 26 Sept. Antonius Gerardus, z. van Arnoldus Dijkhuis en Geertruida Clara de Kruvf. Gerarda Maria, d. van Pieter Oelp en Dirkje Boon. 28 Sept. Johanna, d. van Jacob van Wegen en Wil- helmina Maria Bakker. Antonia, d. van Evert Vosmeer cn Catharina Maria Uitman. 29 Sept. Willem Geurt, z. van Willem Polhout en Cornelia van den Ham. Jan, z. van Klaas Hoefman en Anna Maria Mulder. Geertruida, d. van Anthonie van Hollen Klaasje van den Ilam. ONDERTROUWD 27 Sept. Johannes Bonk en Geertruy Johanna de Jonglt. Godofridus Barnardus Luijckx en Anna Elisabeth van Rekum. Johannes Hellevoort en Anna Geertruida Arents. Evert de Hoop en Maria de Wit.Stephanias Johannes Roelof Arentsen en Evertje Craanen. GETROUWD2 October, AlbertusGerhar- dus Ribbiuk en Cornelia Jacoba Bauling. 3 Oct. Jan Pas en Jannetje Overhorsl. Wilhelmus Thomas Tcelen en Maria Antonia de Lang. Jacobus Wilhelmus van Diest en Johanna Tuit hof. Dirk Troel stra en Silvie Sidonie de Vries. Johannes Gerardus van Kossel en Teuntje Stikvoort. OVERLEDEN: 25 Sept. Helena Zeeman 13 j. 29 Sept. Maria Wilhelmiim Floor 18 in. Een levenl. aang. kd. in. g, van Marinus Geytenboek en Barbara Tondeur. 1 Oct. Cornel is Bonscl 63 j. wedr. van Johanna van Bekkum.

Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2