Medeburgers GOD, NEDERLAND en ORANJE Het is U allen bekend, dat de Socialisten ook iri onze stad en omstreken, in den jongsten tijd vooral, zeer ijverig bezig zijn, voor hunne leerstellingen propaganda te maken. Dit doel trachten zij vooral te bereiken, door het houden van meetingen en het colporteeren hunner couranten, en dat deze laatste zeer veel gekocht worden, door personen van alle standen, ook door velen die zeer goed weten, dat de leer van het Socialisme ten verderve voert, is helaas een feit, dat niet te loochenen valt. Doch wat is daarvan het onvermijdelijk gevolg? Juist door het slijten van hare couranten, wordt de partij, die ze uitgeeft, op hare meest geliefde wijze gesteund en kan ze hoe langer, hoe onbeschaamder optreden, om het openbaar gezag te ondermijnen, in plaats," van orde en rust, twist en tweedracht te zaaien en de achtenswaardigste personen door het slijk te sleuren. Wij stellen U slechts deze twee vragen: Beoogt het Socialisme liet heil van het menschdom? Of leidt zijne leer niet tot de grootste bandeloosheid van het Anarchisme waarvan wij reeds in zoovele naburige Staten de ongelukkige gevolgen zagen, en hetwelk ten slotte tot een Despotisme voert, hetwelk zooals de geschiedenis getuigt, steeds op eene omwenteling moet volgen, waardoor èn werkman èn burger ten gronde moet gaan Tot U allen dan, die deze laatste vraag in bevestigenden zin met ons beantwoordt, richten wij de dringende bede steunt ons, op loijale wijze in onzen strijd, tegen onzen gemeen- schappelijken vijand, het socialisme. Zjjt niet langer belust op het lezen dier bladen waarin van daag Wij en morgen Gij belasterd wordt, wier doel is, ons allen ongelukkig te makenen waarschuwt een ieder, zooveel in Uw vermogen is, ze ook niet te koopen. Verder richten wij het woord tot diegenen onzer geestverwanten, die somtijds, door al te vurigen doch verkeerden ijver vervoerd, de colporteurs der socalistische geschriften op handtastelijke wijze zouden willen bemoeilijken. Dit mag vooral niet geschieden, want daar, waar Gij uw eigen vrijheid liefhebt, moet Gij ook de vrijheid van anderen eerbiedigen, en juist door deze lieden te bemoeilijken,zoudt Gij hunne partij versterken. Handelt in dezen strijd als verstandige lieden en treft uwe tegenstanders, door hoegenaamd geen notitie van hen te nemen, juist op hun gevoeligste plek. Gevoelt Gij, dat er misstanden in onze maatschappij zijn, schaar U dan onder de vaan van orde en recht. Slaat zelfs Uwe handen aan den ploeg en sluit U aan bij diegenen, die onder de leuze het werkelijk geluk van een ieder beoogen. De rust, orde en welvaart der maatschappij en het heil der toekomst zal Uw loon zijn. De Besturen, van de Af deeling Amersfoort van Patrimonium eu Amersfoort, 14 November 1894. (W den AmersfoOrtschen R. K. Volksbond. Handelsdrukkerij van A. J MICUIELSEN - Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 5