Donderdag 11 Juli 1895. No. 4474, 44e Jaargang QAKUNTALA. Binnenland. Firma A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort. Verschijnt Maandag- en Doiulerilagnaniiddag met gratis Zondagsblad. Abonnement per 3 maanden ƒ1,Franco per post 1.15. Abonnement alleen óp het Zondagsblad voor Amersfoort 40 et., voor binnenland 50 ct. per 3 maanden. Advertentiën 16 regels 00 ct.; elke regel meer 10 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Legale-, officieële- en onteigeningsadvert. per regel 15 ct. Rcclnmef. per regel 25 et. Afzonderlijke nummer» 10 cent. Dienstaanbiedingen en aanvragen, uitsluitend voor- en betreffende den werkenden stand, van minstens 5 regels, in het Zondagsblad, per regel5 cent. Bü advertentiën van buiten dc stad worden de incasseerkosteu m rekening gebracht. Bureau MÜÜRRUIZEN hoek Kortegracht, Wijk B. 60 Telephoonnuiiiiiier 19. Reis-abonnementen. Wij zijn gaarne bereid om, tegen vergoeding van porto, aan geabon- neerden, die voor korten oi langen tijd op reis gaan, de Amerstbortsclie Courant en de bladen, welke zij door onze tusselienkomst ontvangen, na te zenden. Opgave van duidelijk adres is vol doende. HEiVXISGE VING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten, dat de raad dier gemeente dn navolgende verorde ningen lieel't vastgesteld, luidende: VERORDENING tot heffing van schoolgeld vóór het genot van onderwijs aan de hoogere bur gerschool met vijfjarigen cursus en de burger-avondschool te Amersfoort. De RAAD dkk okmkentk AMERSFOORT, Gezien art. 37 der wet van 2 Mei 1863 (Staatsblad No. 50) B esluit: Artikki. 1. Voor iederen leerling aan de hoogere bur gerschool met vijfjarigen cursus te Amers foort wordt ter geinoetkoming in dn kosten der scholen voor middelbaar onderwijs aldaar, gevorderd een schoolgeld van f60 in bet jaar. Art, 2. Voor iederen leerling die slechts de lessen in enkele vakken aan dn hoogere burger school bijwoont, wordt daartoe gevorderd, voor elk vak 1' 'sjaars indien eenmaal 's weeks 0 tweemaal 12 driemaal »15 vier- of meermalen 's weeks onderwijs in dat vak wordt gegeven. A ut. 3. Voor iederen leerling aan de burger-avond school wordt daartoe gevorderd l'2 per jaar. A ut. 4. Do voormelde schoolgelden zijn verschul digd door dn ouders of voogden der leerlin gen zoo die ouders oi' voogden niet in de gemeente. Amersfoort wonen, door de ver zorgers der leerlingen. Voor de toepassing dezer bepaling' zijn de leerlingen van elders verplicht een binnen deze gemeente wenenden verzorger, die zulks op zich neemt, aantewijzen. A rt. 5. De schoolgelden zijn verschuldigd bij voor- i uitbetaling in "drie viermaandelijksche ter- i mijnen, aanvang nemende 1 September, 1 1 Januari en 1 Mei van elk jaar, vourzooveel de hoogere burgerschool betreft, en in twee termijnen, vervallende op den 1. October en 1 Januari van elk jaar, ten aanzien van de burger-avondschool. De leerling, die in .den loop van bot tijd vak wordt toegelaten, of de school verlaat, betaalt den geheelen loopenden termijn. A ut. Leerlingen van hijzonderen aanleg, die en wier ouders of voogden onvermogend zijn, kunnen op voordracht van den Directeur, de Commissie van toezicht gehoord, door Burgemeester en Wethouders van het school geld worden vrijgesteld. A ut. 7. Deze verordening treedt in werking op den 1. September 1895, met welk tijdstip die van ilen 1879 wordt ingetrokken. Gedaan te Amersfoort ter openbare vergadering van de.i 1. April 189.x De Voorzitter, F. D. SCHIMMELPKNNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Zijnde de heffing goedgekeurd bij het Ko ninklijk besluit van den 17. Juni 1895 no. 72. Feuilleton. 48). Naar het Engelsch. Zij beet zich op de lippen. Natuurlijk, ook ik laat nooit af van mijn doel. Wat is het dan? De lippen klemden zich op elkander, haar hoofd zonk op zijn schouder. Daar zag hij eensklaps het met robijnen inge legde hecht van een kleinen dolk, dien zij in haar boezem verborgen had. Met een snelle beweging rukte hij zich los en sprong op. Zij was betooverend schoon, zooals zij daar stond in het, zwakke licht, de armen ameekend naar hem uitgestrektmaar voor zulke dingen was hij niet gekomen. Tarvin zag haar aan, zij sloeg de oogen neder. Ik wil hebben wat gij om uw middel hebt. Natuurlijk de blanke man denkt, slechts aan geld, zoido zij verachtelijk. Zij maakte een zilveren gordel los, dien zij om het middel droegkletterend viel hij neer op het marmer. Tarvin keek er niet naar om. Daarvoor kent gij mij toch te goed, zeide hij kalm. Komaan, het spel is nu uit. Ik begrijp u niet. Wilt gij een paar ropyen hebben? Kom, haast u, Juggut Singh brengt de paarden. O, ik zal mij wel haasten. Geef mij den ring. Den ring? Ja; ik begin genoeg te krijgen van wnn- zorgers, welke die leerlingen hebben uange- I geven, en met opgave van de voor hen ver- schuldigde schoolgelden over het alsdan inge- treden tijdvak. Gelijke lijst wordt op 1 October en I Ja nuari van elk jaar aan Burgemeester en Wet houders ingezonden door den Directeur be trekkelijk de burgeravondschool. l)e eventueel van schoolgeld vrijgestelden i worden op die lijsten »v >or memorie" ver- meld. Art. 2. De leerlingen, die na het indienen der I lijsten en voor het indienen der volgende j lijsten worden toegelaten, moeten door den i Directeur niet «1e in art. 1 vermelde aan - j wijzingen terstond aan Burgemeester en j Wethouders worden Opgegeven. Art. 3. Binnen veertien dagen na ontvangst der I lijstro of opgaven, worden deze door Bur- gem. goedkeur VERORDENING op de invorde ring van het schoolgeld voor het genot van onderwijs aan de hoo gere burgerschool met vijfjarigen cursus, en aan de burger-avond school te Amersfoort. De BAAD riK.R ukmkentk AMERSFOORT, Gezien zijn besluit tot helling van school- j gelden aan de hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus en «Ie burger-avondschool te Amersfoort van lieden Gezien art. 37 der wet van 2 Mei 1863 i (Staatsblad No. 50): j Besluit: Art. 1. De Directeur der hoogere burgerschool zen It bij den aanvang van den cursus aan de hoogere burgerschool, en voorts met 1 Januari en I Mei i van elk jaar, aan Burgemeester eu Weihou ders eene lijst van de leerlingen die als zoo danig aan de hoogere burgerschool zijn inge schreven, i.-et aanwijzing van de namen en j woonplaatsen der ouders, voogden of ver i kelende bruggen, slecht gezadelde paarden, don- j kere gangen en drijfzand. Ik wil den ring hebben. j Krijg ik dan den knaap? Neen. En gaat gij morgen naar kolonel Nolan Het is reeds morgen haast u liever. Gaat gij naar kolonel Nolan vroeg zij opstaand. Ja, tenzij gij mij den ring geeft. En als ik u dien geef? Dan nietdat blijft afgesproken. De koningin zag wanhopig naar de morgen ster, die in het Oosten verbleekte. Zelfs haar 'macht over den koning kon haar niet redden van den dood, als het daglicht haar ontdekte buiten de muren van het paleis, De man sprak als hing haar leven van hem af en zij wist, dat dit inderdaad zoo was. Had hij bewijzen, dan zou hij ze den Maharajah on getwijfeld voorleggen en als de Maharajah hem geloofde Sitabhia meende reeds het koude staal op haar borst te voelen. Zij zou geen dynastie gronden slechts een smadelijke dood binnen de muren van bet paleis zou haar deel zijn. Geluk kig had de koning de aanklacht, die Tarvin op het voorplein tegen haar had ingebracht, niet begrepen, maar nu stond zij bloot aan alles wat deze koelbloedige, vastberaden vreemdeling zou gelieven tegen haar in te brengen. Voor het minst zou hij het wantrouwen van een Indisch hof tegen haar .opwekken, iets erger dan de dood voor haar plannen. Door tusschenkomst van ko lonel Nolan zou de Maharajah Kunwar aan haar macht onttrokken worden en in het ergste geval maar daar wilde zij liever niet aan denken. Wethouders onderzocht, na ig vastgesteld, en ter invordering i aan den gemeente-ontvanger gezonden. Art. 4. De gemeente-ontvanger vordert de ver- schuldigde schoolgelden binnen acht dagen daarna van de belastingschuldigen in. Art. 5. Aan den leerling voor wien niet betaald is. wordt het verder bijwonen van liet onder wijs ontzegd, totdat het schoolgeld is voldaan. Art. 0. Teruggave van betaald of afschrijving van verschuldigd schoolgeld heeft nimmer plaats. Art. 7. De bepalingen van de artt. 258 en vol gende der gemeentewet. betrekkelijk de invor dering der plaatselijke belastingen, zijn verder van toepassing. Art. 8. Deze verordening treedt in werking gelijk met die tot beffing. op den 1. September 1895. met welk tijdstip de vorige van 1879 wordt ingetrokken. Gedaan te Amersfoort ter openbare vergadering van denl. April 1895. De Voorzitter. F. D. SCIllMMI'.LPKNNICK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Gedaan te Amersfoort, den 10 Juli-1895. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPKNNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Zij vervloekte haar ellendige zwakheid hem te beminnen, waardoor zij hem niet gedood had, toen hij in haar armen lag. Steeds was het haar voornemen geweest hem te doodeu zij had zich te lang overgegeven aan de betoovering, oe- heerscht te worden door een wil, sterker dan de haremaar nog was het tijd. En als ik u den ring niet geeft? zoide zij, Ik geloof, dat gij wel wijzer zult zijn. Haar oogen dwaalden over de vlakte. De ster ren waren bijna uict meer zichtbaar het zwarte water in het reservoir zag grauw en de wilde vogels ontwaakten in het rietde zon, even onbarmhartig als de man die vóór- haar stond, was op het punt. heen te gaan. Juggut Singh bracht de paarden en wenkte haar in doodsangst te vertrekken. De hemel was tegen haar en op aarde was geen hulp te verwachten. Zij maakte, met haar handen een beweging achterwaarts. Tarvin hoorde iets losmaken en de heerlijke ring lag aan haar voeten. Zonder naar Nich of naar den ring om te zien. richtte zij haar schreden naar do paarden. Tarvin bukte zich snel en maakte zich meester van het sieraad. Juggut Singh had zijn paard de vrijheid gegevenhij ging er heen, terwijl hij zijn schat in zijn borstzak wegborg. Hij bukte zich even om te zien of alles in orde was. De koningin, die achter haar paard stond, draalde nog met opstijgen. Vaarwel. Tarvin Sahib, en denk aa heidin, riep zij uit, terwijl zij den ariii over den i zadelboog van haar paard heen zwaaide. Heh I Een lichtstraal flikkerde voor zijn oog; de dolk I der koningin drong tot aan het gevest in den zadel, ongeveer een duim boven zijn rechter- IJ. M de Koningin-Regentes heeft den 6 Juli in plechtig gehoor ontvangen graaf Von Rantzau, ter overhandiging zijner terugroe- pirigsbrieven als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Z. M. den keizer van Duitschland bij bet Nederlandsclie hof, en «leu beer Georges Bihourd, ter overhan diging zijner geloofsbrieven als buitengewoon gezant en volmaclitigd minister der Fransche Republiek bij het Nederlandsche hof. Voor sommige vrijwilligers bij bet feser- verkader, vooral voor lien «lie leerling zijn vau eene Hoogere Burgerscholen oi van een Gymnasium, kan een gelijkmatige verdeeling van den verplichten werkelijken diensttijd van 8 maanden over 3 achtereenvolgende jaren soms bezwaren hebben. Zij worden «laar door bijv. verplicht, in bet eerste dienstjaar minstens twee maanden, eu in het tweede en derde dienstjaar telkens minstens «lrie maan den te dienen. Door den Minister van Oorlog is thans be paald. dat, indien hun belangen zulks vor deren, zoodanige vrijwilligers voortaan ook kunnen volstaan met minstens een maand werkelijken dienst in het eerste, en minstens - twee maanden in bet tweede dienstjaar, wan neer, op goeden grond, kan worden verwacht, dat door vrijwillig verblijf onder de wapenen, aan de verplichting zal worden voldaan, de 8 maanden werkelijken diensttijd in 3 achter eenvolgende jaren te vervullen. In Augustus, het werd reeds vroeger mee gedeeld, zal een vergelijkend onderzoek plaats hebben van adspiranten voor de betrekking van surnumerair der posterijen en telegafie, waarvoor tien plaatsen worden opengesteld. Voor ten hoogste twee van deze tien plaatsen zullen vrouwelijke candidaten in aanmerking kunnen komen. De adspiranten behooren zich aan te melden voor 15 Juli e.k. bij eigen handig geschreven adres tot den Directeur- generaal «Ier posterijen en telegrafie. Nadere bijzonderheden bevat Staatscourant no. 155. Een tamboer bij de schutterij te Amster dam, die 50 jaar die betrekking bad bekleed en daarvoor te oud was geworden, wendde zich tot de Tweede Kamer, ten einde eenige schadevergoeding te erlangen, daar hij geen pensioen had. De Kamer, «lie zeli niet kon helpen, wilde echter een blijk geven van haar goeden wil en deponeerde zijn verzoek schrift ter griffie, in liet vooruitzicht, «iat schouder. Zijn paard steigerde en 9noof van pijn. Dood hem. Juggut Singh riep de koningin den eunuk toe, op Tarvin wijzend. Dood hein. Tarvin green haar met ijzeren vuist vast. Bedaard, bedaard wat, jonge dame kom, laat ik u eens helpen. Hij sloeg zijn armen om haar heen en zette haar, in haar zadel. Zoo, en g Wat? Wilt gij niet? Geef mij v Weer -omklemde hij haar beide handen en kuste haar op den mond. Toen gaf hij het paard een hevigen slag en het dier vloog de helling af en de vlakte in. Hij wachtte, tot de koningin en Juggut Singh verdwenen waren aciiter een wolk van stof en vliegende steenen, en keerde toen met een zucht van verlichting naar het meer terug. Nu haalde hij den ring te voorschijn, en beschouwde hem met innig genot. De schitterende steenen verduisterden den rooden gloed, «lie opsteeg achter het riet evenals zij het toortslicht hadden verduisterd op den avond van het huwelijk van den jongen prins. Het teedere groen van het riet, het diepe blauw van het meer, zelfs het verblindende licht der eerste zonnestralen alles moest zwichten. Alleen de groote diamant in het midden sehitteriie niet, maar lag daar in al zijn glans, zwart als het hart dergene, aan wie Tarvin den schat ont roofd had. Dit was een zalig oogenblik voor Tarvin. Al' zijn denken en voelen vereenigde zich in deze éene gedachteTopaz is gered. geef ïij nu een kus. Zij \yeek terug. Vilt gij niet? Geef mij uw handen. Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 1