BIJVOEGSEL behoorende bij de Amersfoortsche Courant van Maandag 1 Februari mm KEMlMTUt De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gezien de art. 11, 12 en 13 der KIESWET, Noodigt de mannelijke inwoners der Gemeente uit om, zoo zij in eene andere gemeente over het volle laatstverloopen dienst jaar zijn aangeslagen in een der Rijks directe belastingen, wat de grondbelasting betreft in eeue andere gemeente of in meer gemeenten te zamen tot een bedrag van ten minste éen gulden, daarvan door overlegging van voor voldaan geteekende aanslagbiljetten vóór den 15den Februari a. s. te doen blijkentevens moeten zij, die aanspraak maken om op de Kiezerslijst geplaatst te worden, krachtens aanslagen in de grondbelasting wegens onroerende goederen eener onverdeelde nalatenschap, mits het aandeel in dien aanslag minstens éen gulden bedraagt, daarvan onder overlegging van bewijsstukken, waartoe behooren het aanslagbiljet of door den ontvanger gewaarmerkt duplicaat, een opgaaf van het aandeel in den aanslag en de noodige bescheiden ten bewijze van het gemeenschappelijk bezit, vóór 15 Februari a. s. ter Secretarie aangifte te doen. Zij, die vermeenen het kiesrecht deelachtig te zijn op grond lo. dat zij als hoofden van gezinnen of als alleen wonende persenen op den 31sten Januari a. s. sedert den 1 Augustus van het vorige jaar hebben bewoond, krachteus huur, achtereenvolgens in dezelfde gemeente niet meer dan twee huizen of gedeelten van huizen, voor elk waarvan, met of zonder bijbehoorende groud of lokalen en bijgebouwen, niet ter bewoning bestemd, de werkelijke huurprijs, per week berekend, ten minste heeft bedragen eene som, wat Amersfoort betreft, voor het stadsgedeelte bepaald op ƒ1.50 en het overige deel op ƒ1. of krachtens eigendom, vruchtgebruik, of huur eenzelfde vaartuig van ten minste 24 kubieke Meter, 2o. dat zij op den 31 sten Januari a. s. sedert den lsten Januari van het laatstverloopen jaar bij dezelfde persoon, onderneming, openbare- of bijzondere instelling in dienstbetrekking, of als inwonende zoon in het bedrijf of beroep der ouders, werkzaam zijn en als zoodanig over dat jaar een inkomen hebben genoten, wat Amersfoort betreft, voor het stadsgedeelte bepaald op 400, en het overige deel op 300, of dat zij op den lsten Februari a. s. in het genot zijn van een door eene openbare instelling verleend pensioen, wat Amersfoort betreft, van gelijk bedrag met dien verstande dat voor hen, die in beide gevallen verkeeren, zoo noodig, ter bereiking van het vereischte bedrag, het inkomen en het pensioen worden samengeteld, 3o. dat zij op den lsten Februari a. s. sedert een jaar den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van ten minste 100 (nominaal), ingeschreven in de Grootboeken der Nationale Schuld of van ten minste ƒ50, ingelegd in de Rijks-postspaarbank, 4o. dat zij hebben voldaan aan de eischen van bekwaamheid, door of krachtens de wet gesteld voor de benoembaar heid tot eenig ambt, voor de vervulling van eenige betrekking of voor de uitoefening van eenig bedrijf of beroep, moeten insgelijks daarvan vóór 15 Februari a. s. ter Secretarie aangifte doen. De modellen der aangiften, waarvan hierboven sprake is, zijn ter Secretarie gratis verkrijgbaar. Verder wordt er uitdrukkelijk de aandacht op gevestigd dat de kiezers moeten zijn mannelijke ingezetenen des Rijks tevens Nederlanders en vóór of op 15 Mei a. s. den vijfen twintigjarigen leeftijd hebben bereikt en, voor zoover zij over het laatst verloopen dienstjaar in eene of meer der Rijks directe belastingen zijn aangeslagen,* het te dier zake verschuldigde vóór of op den lsten Maart a. s. hebben voldaan. Zij die over liet volle laatstverloopen dienstjaar zijn aangeslagen in de grondbelasting voor een bedrag van ten minste ÉEN GULDEN, in do vermogensbelasting, in de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, of in de. personeele belastiug, overeenkomstig de bepalingen der Kieswet, zijn vrijgesteld van de verplichting tot aangifte, daar hnnne plaatsing op de kiezerslijst ambtshalve geschiedt. AMERSFOORT, den 30. Januari 1897. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. Snelpersdruk van de Firma a. H. vak CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1897 | | pagina 5