Stadsnieuws. Marktprijzen. Advertentiën. AANBESTEDING. twee oogemeub. KAMERS. ATELIER voor schuenun naar maal. LI ra mtmiT. Rij hot signalement van een dézer dagen in Gelderland verdronken persoon, wiens i lijk nog niet is gevonden, vvordi o. ;i. vor- I meldt: spreifkt in Geidersch dialect! Naar aanleiding van het feit, dat rijst in het algemeen, indien niet luchtdicht afge sloten, in betrekkelijk korten tijd, haar f'risch en rein aanzien verliest, kwam de firma C. Kamphuis te Zaandam, op het goede denk beeld om haar zuivere Java-rijst, verpakt in luchtdichte bussen van 2^2 eQ 5 Kilo, in den handel te brengen. Om de bus te openen, draait rnen den sleutel die aan de bus is toegevoegd langs een daarvoor op de bus aangegeven lijn, waardoor een opening ontstaat, groot genoeg om rijst uit te gieten, terwijl bet overige der rijst voor stof blijft gevrijwaard. Do bussen zijn aan vier zijden fraai be- drukl. De eerste zijde bevat het portret van Czaar Peter, zijnde het gedeponeerd handelsmerk dezer .lava-rijst; de tweede eenige practische recepten ten dienste der huisvrouwde derde Óen karakteristieke schets uit Java en een uit de Zaanstreek, terwijl de vierde, zijde liet certificaat bevat der chemisch analyse dezer rijst van helGhemisch bureau der heeren Van Hamel Roos Har- mens, volgens het welke deze zuivere Ju va-rijst, onvervalscht en van uitmuntende kwaliieit is, en is aan te bevelen wegens haar iiouge voedingswaarde. Een en ander is zeker de moeite waard om ter algemeene kennisse te worden ge bracht en belangrijk voor hen, die prijs stél len op goed en deugdelijk voedsel. JAVA RIJST, Merk „Czaar Peter", ia aulvere JTava RIJ Ut, onvorvalBcht cn van uitmuntende kwaliteit, en wordt door Heeren geneeskundigen ver boven aardappelen aanbevolen wegens hare lichte verteerbaarheid en proote voedingswaarde. Verkrijgbaar in bnBsen, netto inhoudende Hj en 9 Kilo. Stooarilitptllerij „Se Phtak", C. KAMPHUIS. Zsanita. Nu ampele deliberatie is door de Hoofdcom missie voor de Huidigingsfeesten in overleg met de eereleden bepaald, dat de feesten hier Ier stede zullen worden gehouden op Donderdag i en Vrijdag 2 September. De feesten zullen, behalve door de gods dienstoefening in alle kerken, op 31 Augus tus geopend worden door een concert op het terras van Amicitia en een muziekuitvoering op een van de pleinen der stari. Het ontwerp der feestelijkheden deelden we bereids mede in ons vorig nummer. Van de bijdragen der ingezetenen, van alle in woners dezer gemeente, zal het afhangen of dit ontwerp in zijn geheel zal kunnen wor den uitgevoerd. Tot lid van de Hoofdcommissie voor de Huidigingsfeesten is benoemd luitenant-adju dant J. li. van der Moer, van het 5e regi ment infanterie, die de benoeming heeft aangenomen en zitting nam in bet sub-co mité voor den optocht. De heer Slothouwer had de welwillend heid ons uil te noodigen tot een bezichtiging van de levensgroote buste in ivoorgietstof van H. M. de Koningin, vervaardigd in de «NedeiTmdsehe Fabriek van monumentale ornamenten en kunstwerken" van.de firma Van Hasselt Co., te 's-Gravenhage, die het belangrijke boetseerwerk opdroeg aan den beeldhouwer Ch. van Wijk. In haar streven om het Nederlandsche volk bij de aanstaande Kroningsfeesten een artistiek bewerkte buste te kunnen aan bieden, is de firma ongetwijfeld geslaagd. J)e plastiek is uiterst fijn en geacheveerd en daarom voor fijnere particuliere deco raties als aangewezen. De gelijkenis is uitmuntend en valt hoofd zakelijk in het oog, wanneer men het kunst werk van terzijde beschouwt. Zooals men weet, behaagde het H. M., voor deze buste te poseeren en den beeld houwer de gelegenheid Ie geven, zijn werk naar het leven te voltooien. Behalve de buste zijn er ook medaillons met het hoofd der Koningin gemaakt, die w.'r op andere wijze bij de versieringen aangebracht kunnen worden. Onze stadgenoote mej. S, J. M. Sinnige heeft te Utrecht mat gunstig gevolg afgelegd het examen voor de acte Nuttige handwerken. In den ouderdom van bijna 54 jaar over leed hier Vrijdag de heer J. van den Akker, die in 1890, kort na zijn 25-jarig ambstfeest als assistent ten Postkantore, wegens ziekte verplicht was pensioen aan te vragen. Door den Keurmeester der visch werden Vrijdagochtend op de Vischmarkt eenige partijen schelvisch afgekeurd, die daarna onder politietoezicht onschadelijk zijn ge maakt. Door den Minister van Oorlog is aan de firma 11. Gerritsen, hier, opgedragen de levering van fourago en ligstroo benoodigd voor (Ie troepen, die dit jaar in de Leger plaats bij Oldebroek zullen kampeeren. I Op 1 April zal te Amersfoort een stieren- keuring worden gehouden voor Amerfoort, Bunschoten, Eemnes, Baarn. Hoogland, Soest, Leusden, Stnutenburg en Woudenberg. Kapitein D. J. Heinsius wordt op 1 Au gustus eervol ontheven van zijn functien als aiteeteur van den Cursus van het 5e regi ment infanterie en alsdan belast met liet bevel over de 3e compagnie 2e bataljon bier. Luitenant J. E. Muller, van het 5e regi me, t infanterie hier, heel'tdetacheering aan gevraagd bij het O. I. leger. Luitenant G. P. Routen, van het 1e regi ment veld-artillerie te Utrecht, wordt over geplaatst naar Amersfoort. Gistermiddag speelde de Amersfoortsche Voetbai-club »Quick" op het sportterrein aan den Leusderweg een zoogenaamde friendly game tegen »Wilhelmina", de voetbalver eeniging van onderofficieren van het 5e re- giment. Van beide zijden werd flink gespeeld en al moest Wilhelmina" ook verliezen, toch bleek, dat zij zich flink oefent en groote vorderin gen maakte. De strijd eindigde '103. De inspecteur der infanterie heeft zijn hooge tevredenheid betuigd aan de onder officieren- leden van de schermvereeniging E. M. M. A., hier, en hen gelukgewenscht met het door hen behaalde succes bij den scherm- wedstrijd ot> 26 en 27 Februari 1.1. te's-Gra venhage gehouden. Na hetgeen wij aangaande de concerten elders gegeven door de Neerbosscber weezen reeds in vorige nummers hebben meegedeeld, iiebhen we thans slechts te constanteeren, dat de gunstige roep, die bet Fanfare-corps en van de Zangvereeniging der Weesinrich ting vooruitging, door het concert van II. Donderdagavond inde stampvolle zaal van De Arend, ten volle is bevestigd. De heer Jacob van 't Lindenhout heeft ook hier verscheidene mededeelingen gedaan omtrent weezen verpleging in bet algemeen en die aan de inrichting te Neerboscli in liet bijzonder en wij gelooven dat deze met belang stelling zjjn vernomen. Wij vertrouwen dan ook, dat het doel, waarmede de rondreis door Nederland is on dernomen nadere bekendheid met de Weesinrichting te Neerbosch ook hier volkomen is bereikt Overmorgen exposeert de «Vereeniging tot het houden van Kunstbeschouwingen" reeds die haar twee portefeuille in dit seizoen, van «Sint Lucas" te Amsterdam. Men zie de advertentie in dit nummer. Het bebouwen van het. terrein des hee ren D. Schimmel, aan den Westsingel, is opgedragen aan den heer F. H. Noorman, te Zwolle, die met f 15 449 minste inschrij- L1EFDADIGHE1D. Tot het geven van inlichtingen aan P e p a r- tementshoofden, Wijkbezoekerr en Belangstellenden zal het Centraal- bureau DINSDAG den 15 MAART, 's middags van vier uur tot kwart vóór vijven, zitting houden in een der lokalen van het Raadhuis. Zij, die op dat uur verhinderd zijn, kunnen Maandag, Woensdag en Zaterdag van tien tot half twaalf inlichtingen geven aan of bekomen van den ondergeleekende, in het lokaal E. 62, naast het Raadhuis. De Secretaris-Boekhouder H. PEKRLKAMP. Het bestuur van het Utrechtsch Paarden stamboek maakt bekend, dat bij gelegenheid van ih> op 22 en 23 Maart te Utrecht te houden keuringen, tevens keuringen voor liet Stam boek zullen plaats hebben voor ieder die zijn paarden wenscht te laten inschrijven. Den boerenarbeider S. M. overkwam Vrij dagochtend het ongeluk, bij het afwerpen vanstroo het evenwicht te verliezen en van den zolder te vallen en met het hoofd op den deel neer te komen. Bewusteloos werd hij opgenomen en Zater dagochtend overleed de brave man, een vrouw met vier kinderen geheel onverzorgd achter latend. Naar w\j van het Bestuur vernemen, zal het feest van de Vereeniging «Christelijk Na tionaal Zeniiingsi'eest" D. V. dit jaar worden gehouden op het landgoed Noord-Houderin- gen bij het station De Rildt, en wel op Woensdag 6 Juli a. s. Door het bestuur der afdeeiing Eemnes van den Boerenbond is besloten, een alge meene vergadering te houden op Dinsdag 22 Maart des avonds 6 uur ten huize van P. de Waai te Eemnes-buiten en een op Maandag 28 Maart ten huize van C Kuijer in het Roode Kruis, te Eemnes binnen op welke zal gesproken worden over de houd ing der pachters bij de aanstaande verhu ringen, welke 5 April gehouden zullen worden, De cadetten der infanterie li. t. .1. van de Kon. Militaire Academietc Breda, die dit jaar het eind-examen afleggen, zullen op 7 Juli a.s. naar de Legerplaats te Oldebroek ver trekken tot het bijwonen van schietoefenin gen van de 2e serie vesting-artillerie, en op 11 Juli naar de Legerplaats bij Zeist tot bijwoning van de oefeningen van het korps genietroepen. Yerkooplng van vaste goederen door mr. E. C. U.de RALRIAN van DOORN, notaris te Utrecht, gehouden te Amersfoort 11 Maart 1898. 1. Onder de gemeente Amersfoort: Een hofstede »De Voslieuvel",ge legen aan den Heiligenberg, kadas traal gemeente Amersfoort, sectie R. nummers 119, 120,121,125,730, 2260 tot en met 2263, 2265 tot en met 2270, ter grootte van 11 H.A., 44 Aren, HOcentiaren. Verkocht voor f 12 571. 2. Onder de gemeente Leusden a. Een hofstede »Het Hek", aan den Heiligenbergerweg, kadastraal gemeente Leusden, sectie E. nummers 993 tot en met 996, 79, 81 tot en met 88, 93, 94, 96 tot en met 103 en 695, tergrootte van 24 Hectaren, 45 centiaren. Verkocht voor f21 000. b. Een hofstede Het Zwarte Land", aan den Zwartenweg,kadastraal ge meente Leusden, sectie E. nummers 126 tot en met 135, 133bis, 137 tor. en met 140, 142 tot en met 148, 768 tot en 772, ter grootte van 15 Hectaren, 44 Aren, 15 centiaren. Verkocht voor f16000. 3. Onder Amersfoort en Leusden: »De Zwarte Weg" of »Zwarte Steeg", kadastaal gemeente Amers foort, sectie B. no. 33bis, ter grootte van 27 Aren, 70 centiaren, en Leus den sectie E. nos. 125 en 709, ter grootte van 1 H.A.,'64 Aren. Opbr. f 990. 4. Onder de gemeente Hoogland. 10 Hectaren, 42 Aren, 70 centi aren weiland, kadastraal gemeente Hoogland, sectie A. nos. 412, 430, 431, 438, 439 en 440. Verkocht voor 1' 7720. 158281. Alles in eigendom behoorend aan baron Van Hardenbroek van Lockhorst. TOYNBEF.-VEREENIGING „ojï's ni/ir KOESTRAAT geopend van 6 tot unr. maandact Dijnteekenen, Handteekonen. DINSDAG Knippen, mazen, linnenatoppen. WOENSDAG Strijken. DONDERDAG Lezen (meergevorderden). Lezen en Schrijven (beginnenden). VRIJDAG Lezen (beginnenden). Nederlnndsch, Frnnacb. ZATERDAG Populaire Voordrachten. Amersfoort, 11 Maart 1898. Appelenf4.af6.Peren fO&fO. Zandaardappelen f 2.20 a f2.80 Hoen dereieren 1'2.80 a f3.50 Eendeneieren f0.a f0.p. 100 st. Hooiboter fi.10 a fl.30 p. k. Kippen 10.60 all.— Kuikens l'O.it f Piepkuikens f0.— a l'O.Ganzen f0.f.0a 0.Eenden f 0.60 a f0.90 Hazen-fü.— a f0.Wilde konijnen f0.a l'O.— Tamme konijnen 10.80 a f1.40 p. st. Dui ven f 0.50 a f 0.80 p. paar Vette varkens f 0.— a f 0. Magere varkens f 12 it f20 Zeugen f40 a f60 Biggen f6.— it I'll.— Schram men f0.l'O.Vette koeien fa f—Guste koeien f—ii f Kalf- koeien f—a f Kalfvaarzen f— Pinkstieren f—a f Aangevoerd waren ongeveer 20 heet. Ap pelen, heet. Peren, heet. Kleiaardappe- len, 150 heet. Zandaardappelen, 30000 st. Hoendereieren, 1300 kilo Hooiboter, kilo Margarine, Vette varkens, 20 Magere varkens Varkens voor exportslagerijen, 300 biggen, en 10 zeugen. Donderdag 17 Maart, hopen de lieer (>n mevrouw J. vuil VOLLKtfliOVHN lvunne 25jarigc Echtvereeniging te herdenken. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na eene ziekte van 2 dagen, ons jongste kind, NELLIE EMILIE in den leeftijd van bijna 5 jaar. S. H. van GELDER. K. van GELDER van 1TALL1E. Amsterdam, 10 Maart 1898. Eenige kennisgeving. Voorspoedig geboren JAN zoon van I HOOJJKAAS en E M. HOOIJKAAS- Faber. Amersioort, 11 Maart '98. x Heden overleed te Leiden zacht en kalm onze geliefde zwager, de WelEdelGestrenge heer O. VENEMA, gepensisneerd Hoofdambtenaar van Ncd. Ooat-Indië. H. van ESVELD. S. van ESVELD. Busscher. Amersfoort, 10 Maart 1898. V* Heden overleed tot onze diepe droefheid, -na een langdurig lijden, onze innig geliefde echtgenoot, vader en behuwdvader JOHANNES van den AKKER in den ouderdom van bijna 54jaar. Wed. A. van den AKKER- Morre. A. M. BAST— Van den Akker. J. RAST. A. F. van den AKKER. Jou. A. van den AKKER. A. H. van den AKKER. Amersfoort, 11 Maart 1898. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zijn voornemens, op Maan dag 28 Maart, 1898, des voormiddags te half oil ure, ten Raadhuize in liet openhaar aantebesteden: I. het levecen en opbrengen van een bonten dakbesclnitting op het voormalig Waaggebouw. II. liet leveren en stellen van 2 ijzeren rasters. In te schrijven voor ieder perceel afzon derlijk op gezegelde biljetten. De bestekken liggen ter Secretarie ter inzage. TE HU U R aangeboden op de Longest raat, mooiste gedeelte, Brieven onder G. bureau oude Amers- foorlsche Courant, Kortegraclit 50. De aangekondigde expositie van alle mo gelijke Kroimigsarlikelen in »De VERGULDE ZWAAN" kail wegens de enorme drukte niet plaats hebben, doch zijn wij uitsluitend tlmns geëxposeerd in onze monsterzaal, Hil versum, «Concertzaal Jans" alwaar wij tot een bezoek uitnoodigen. Vanal Dinsdag eenige avonden verlichting. Prijzen berieden elke concurrentie. Kisten worden vergoed. Directie Monsterzaal H. W. JANS. Inrichting voor gebrekkige en gevoelige voeten. 'ii netjes, en op ver- Ortlioptedisch schoenmaker Langesm.at F. 44 Reparatie degelijk langen direct.

Amersfoortsche Courant | 1898 | | pagina 2