ÏE HÜUR voor meest biedenden Ingezonden. Marktprijzen. Advertentiën. BOEKHOUDER BOVENKAMER, Damast-Zijde 65 cent Gelden verkrijgbaar Op 1 September a. e. wordt voor het publiek verkeer gesloten Het Beukenlaantje en de Arnhemseheweg (vanaf de l'oort tot het Driepuntje) vanaf 111 en vanaf 810 uur des avonds. Zonder vergunning zal men geenerlei soert vuurwerk op den openbaren weg mogen ont steken noch eenige stoffen laten ontploffen of springen. Met aandrang wordt het publiek beleefd ver zocht A. gedurende de a. s. feestdagen niet niet bran dende lucifers noch met serpentines to wer pen, daar dit de paarden kun doen schrikken en liraud zon kunnen veroorzaken. B. zooveel doenlijk reehls te houden. AMERSFOORT, 21) Augustus 1S98. De Commissaris van Politie, GROEBE. Post en telegraafdienst De Directeur van het Post- cn Telegraafkantoor te Amersfoort brengt, niet betrekking tot den dienst van zijn kantoor gedurende de aanstaande feestdagen, het volgende (er algemeenc kennis le De uren van openstelling van het telcgrauf- en het telephoon-kantoor ondergaan gecne wijzi ging; evenmin die van het postkantoor op Augustus en 2 September. 2c Op Donderdag, I September zal het post kantoor voor het publiek geopend zijn van li- MO tot 10.40 voor en van 5 tot 7 ure namid dags (Spoortiid.) Alleen in de morgenuren zullen postwissels, quitautiën, pakketten en Spaarbankzaken worden behandeld. liet aantal brievenbestellingen op dien dag wordt verminderd tot drie, aanvangende onder- scheidenlijk ten (5.45 en 10 ure vóór en 7 ure namiddags 'Spoortijd) terwijl slechts (ene bestelling van pakketten, ten 10 ure voorniiddags aanvangende, zal plaats vinden. Dc ontvangst en de verzendinding van de brieven- cn de pakketpnst ondergaan geene be perking evenmin do buslichting. Amersfoort den 29 Augustus 1898 De Directeur voornoemd, SCHMITZ. In verband met de feesten zal bet vol gend nummer reeds woensdag verschijnen. Advertentiën en berichten daarvoor, ge lieve men vóór Woensdagochtend TIEN uur in te zenden. Vrijdagavond vergaderde het kiescollege der Ned. Hervormde gemeente tot het stel len van een zestal en een drietal voor een te beroepen predikant. Uit het opgemaakt- gros werden op het eerste gekozen ds. Ligt, te Middelburg, P. S. Meerberg, te 's-Grave- land, P. J. W. Posthumus Meyes te Heinen- oord, ds. D. G. Postma, te Zaandam en ds. H. J. de Zwart te Ouderkerk a. d. Ams'el. Hieruit werd het volgend drietal gevormd dr. E. J. VV. Posthumus Meyes, ds. De Ligt, en P. S. Meerburg. Hennnerd zij, dat de officieele feest gids verkrijgbaar is in alle boekwinkels en de meeste sigarenwinkels en café's. De opbrengst strekt om het te kort van enkele sub-comités te dekken. Dat dit voor ieder een aansporing zij om het boekje te koopen, dat allerlei wetenswaardigs bevat en tevens een aar dige herinnering is aan het feest. De prijs, tien cent voor twee vel druks, brengt het bovendien in ieders bereik. De collecte in de godsdienstoefening op 31 Augustus a. s. in de St.-Joris kerk te- houden. zal gedeeltelijk strekken tot hel berei den van een feestavond aan de mannelijke en vrouwelijke verpleegden in het Oude Mannen en Vrouwenhuis der Hervormde diaconie. De heer W. van Wisselingh heeft zich genoodzaakt gezien, wegens gezondheidsrede nen ontslag te netuen als kerkelijk ontvan ger der Ned. Hervormde gemeente hier. Het bestuur van den Amersfoortschen R. K. Volksbond «St. Joris" verzoekt ons rnede te doelen, dal hot gebouw in de Lieve Vrouwe straat op 31 Augustus, 1 en '2 September zal geopend zijn voor alle gezindten tot het verkrijgen van niet-alcoholische dranken. De onthulling van het vaandel op Vrijdag 2'j Augustus, in de concertzaal „De Arend" was voor d.- plaatselijke nfdeeling van „Patrimonium" een f -t avond. Nadat de Voorzitter allen, leden, genoodigden en verdere gasten het welkom had toegeroepen, werd de vergadering met gebed het zingen van Psalm 08 vers 10 en het lezen van den 2"<-n Psalm geopend. Nu het zingen van het „Wilhelmus" (oude toonzetting, door de Zangvereeniging „Excel sior" werd door den Bondsvoorzitter, den heer Knier, het vaandel onthuld en uitgereikt aan den Voorzitter, den heer Jan van den Brink, na het spreken van een toepasselijk woord, waarin herinnerd werd aan dc oorzaken van het ontstaan van „Patrimonium". Er op werd ezen (hit. ook volgens de teekening op het Koningin by de aanvaarding der Regeering in Patrimonium's leden Hare trouwste zonen en onderdanen. De beste Christen is toch de beste burger. Met een „opwekking om getrouw te zijn aan de banier werd deze aen Voorzitter over handigd. Deze zeide heui met eenige huivering te aan vaarden doch vertrouwde kracht te vinden om getrouw te zijn in en door het kruis van Christus waarvan ook Amersfoortsch wapen met rood kruis op het vaandel een zinnebeeld was. Ds. Donner nam vervolgens het woord en wees er op dat het vaandel niet iets nieuws wasbij oud-Israel, en ook bij de Grieken en de Romeinen vond men het reeds; verder be sprak hij het als teeken van eenheid en her- eeniging. Ds. Teerink moest om het gevorderde uur zeer kort ziin en zeide o. m. van den Christen werkman, {lij mag, hij moet, hij zal strijden voor zijn re-'hten, maar de rechten naar dit Woordook de plichten naar dit Woord ver vullen. De zangvereeniging bracht bij afwisseling eenige prachtig uitgevoerde vadc-rlandsche en andere liederen ten gchoore, terwijl in de pauze eenige ververschingen werden uitgereikt. Na een woord van dank door den Voorzitter j aan allen die hadden meegewerkt tot het ver- I krijgen van dit vaandel en tot dezen feestavond, en inzonderheid een woord van dank aan den heer J. D. Root te Amsterdam, die volgens kenners, voor een minimum prijs, zulk een mooi vaandel ontworjien en geleverd had, ging de vergadering na dankzegging aan den Gever van alle goeds en na staande het „Wien Neer- landsch bloed" en Psalm 72 vers 11 gezongen te hebben, te half elf in opgewekte stemming huiswaarts. Het volgende adres is heden verzonden aan den Gemeenteraad vau Amersfoort. Ondergeteekenden, bewoners der «Varken markt" en aangrenzende straten, gelezen hebbende het verzoek om den naam van bovengenoemd plein te veranderen, geven UwEdelachtbarcn eerbiedig hunnen wensch te kennen om dat plein, waar nu ook de herinneringslinde genaamd «Koningin Wil- helmina-boom" verrijst, den naam Wilhel- mina-plein" te geven. 'tWelk doende, enz. Onze vroegere stadgenoot de le luitenant der artillerie D. C. Graswiockel heeft bij het te Valkenburg gehouden concours - hippique o. a. behaald den len prijs voor het sprin gen, een kostbaar zilveren presenteerblad, uitgeloofd door 1111. MM. de Koningin en de Kcuingin-Rugentes. De H. IJ. S. M. zond ons een spoorboekje voor de feestdagen op 5, G en 7 September a. s. op de belangrijkheid waarvan wij zeer de aandacht vestigen. Dit boekje toch bevat, behalve alle gege vens voor het vervoer van reizigers en ba gage en van goederen langs en over de lijnen der maatschappij gedurende die dagen, een opgave van alle gewone- en extra-treinen, welke op die dagen zullen loopeu. Speciaal worde er op gewezen, dat er geen andere treinen dan de daarin aangewezene zullen loopen, hetgeen vooral voor de laatste trei nen zeer belangrijk is. Het boekje bevat ook een plattegrond van het CentraaI-Station te Amsterdam, dat, ge lijk men weet. bij de H. IJ. S. M. in beheer is. Tijdens de feesten wordt de dienst van het treinpersoneel aan het Centraal-station te Amsterdam zoodanig geregeld, dat steeds een dubbele ploeg beschikbaar is. Het daar voor noodige personeel komt vrij, doordien net goederenvervoer die dagen wordt ge staakt. Het boekje kost slechts vijf cent. Men zie overigens de advertmtiën in dit nommer. Luitenant J. P. J. Verberne, van het 5e regiment infanterie, is aangewezen om, tot het bijwonen der oefeningen van I October a.s. tot ultimo Februari 1899, bij het 1e regi ment vesting-artillerie te worden gedeta cheerd. Luitenant J. van Rinkhuizen, van het 3e regiment huzaren, gedetacheerd bij de Hoogere Krijgsschool, wordt tijdens de a.s. najaars oefeningen ingedeeld bij het 1e bataljon van het 5e regiment infanterie. Door len inspecteur van den geneeskun digen dienst der landmacht zijn de officieren van gezondheid 2e klasse J. A. Smids, C. H. Terlaag, J. van der Meulen en D. C. Mac Leod bestemd om gedurende de a. s. najaars manoeuvres te worden ingedeeld bij het 5e regiment infanterie, respectievelijk bij het le, 2e, 3e en 4e bataljon bij het le regiment huzaren de ollicier van gezondheid 2e klasse dr. P. R. van Loo bij het 1e regiment veld artillerie de officier van gezondheid le klasse dr. J. J. Rinkel en paardenarts 2e klasse M. E. baron Rentinck. Tot waarneming van den administratieven dienst bij het 2e en 4e bataljon van het 5e regiment infanterie zijn aangewezen respec tievelijk 1e luitenant-kwartiermeester G. M. Maritz, assistent-magazijnmeester bij liet Cen traal magazijn van militaire kleeding en uit rusting te Delft, en 2e luitenant-kwartier meester J. Haitsma Muiier, van bet 4e regi ment infanterie. Het opnemen van Ingezonden stukken brengt niet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukken wordt nimmer teruggegeven. Een dringende bede. Morgen, overmorgen en nog eenige dagen zal ons Nederlandscho volk feest vieren maar hoe zal dit feest gevierd worden Zul len het dagen zijn die zich zullen kenmer ken door een reine en waardige feestvreugde, of zullen zij ontsierd worden door daden van wanorde of onzedelijkheden van den meest verschillenden aard? Wat wilt Gij Gij kiest met ons het eerste en gij wenscht met ons," dat deze feesten dragen een opwekkend en opheffend karakter! Zoo ja, dan moet Gij u ook die dagen ont houden van alle gebruik van bedwelmende dramt enwant zij, wier hoofd verhuis door den alcohol, kunnen niet waardig feest vieren. Welnu, dan komen wij tot u met de drin gende bede: Drinkt en schenkt op deze feest dagen geen alcoholische dranken. Ons volk tooiic, ook nuchter feest te kun nen vieren. Namens het »Kruisverbond" te Amersfoort H. G. PUTMAN, Voorzitter. Programma der muziekuitvoering, aan staanden Woensdagavond oru acht uur te ge ven op het terras van Amicitia door het stafmuziekkorps van het 5e regiment infan terie, directeu de heer G. K. G. van Aaken. 1. Kroningsmarsch(lodfr. Mann. 2. Jubel-OuvertureC. M. von Weber. 3. „Wo die schonen Miidcben wnehscn", Conzert-Walzer Jul. Weiss. 4. Souvenir de l'opöra „Les dra gons de Villars'Mnillart. 5. Overture „Miiritana" Wallace. 6. Zwei ungurische Tiinze Brahms. 7. „Offenlnichiana", groszes PotpourriConradi, 8. Grande linale. De aandacht zy er op gevestigd "lat deze muziekuitvoering niet aanvangt orn half acht, doch om acht uur. Reserve-sergeant II. M. J. F. Niks, van het 5e regiment infanterie, heeft met gunstig ge volg het examen afgelegd voor den graad van vaandrig, en is tot benoeming als zoo danig voorgedragen. Bij het 5 regiment infanterie zijn bevor derd tot sergeant-titulair de korporaal A. J. A. Augustijn, tot reserve-korporaal de adspirant-vaandrig 11. van Loehem. Vrijdagavond ontstond een begin van brand in den boekhandel van den beer K. aan den Hof en Zaterdagmiddag in de werkplaats van den horlogemaker D. aan de Varkenmarkt. In beide gevallen werd het vuur door de huisgenooten in den aanvang gebluscht. De machinist G. bekwam Vrijdag, bij het in beweging brengen der machine in de olie slagerij van de firma H. W. Verloop een vrij ernstige kneuzing aan de rechterhand, waardoor hij het werk moest staken en zich onder geneeskundige behandelingstellen van den heer J. C. Rolandus Hagedoorn, arts alhier. Het personeel van gemelde firma is niet tegen ongelukken verzekerd, maar ont vangt gedurende den gedwongen rusttijd toch zijn weekloon. Rij het herstellen van eenige stormschade aan de eerepoort aan de Varkenmarkt kan telde gistermiddag een ladder en kwam te recht op een voorbijganger, den heer S, die daardoor een bloedende wonde a;.n het hoofd en een beenbreuk bekwam. In de apotheek des heeren Vermolen werd hem door dr. Schreuder en dr. Nord de eerste hulp verleend. De gezel, die op den ladder stond, kwam vrij mei den schrik en een onbeduidende schram. Amersfoort, 26 Aug. 1898. Appelen f 0a f 0.Peren f 6 a f9. Zanctaardappelen f 2.a f2.50 Hoen dereieren t'3.60 a f4.20 Eendeneieren f0.— a f0.— p. 1Ü0 st. Grasboter (1.05 a f'1.25 p. k. Kippen fO.GO af0.80 Kuikens 11.a f 1.10 Piepkuikens f0.30 a fO.GO Ganzen f0.fü.a 0Eenden fO.OO a f0.90 Hazen fü.— a f'0.Wilde konijnen f0.a f0. Tamme konijnen f 0.30 a fl.p. st. Dui ven 10.40 a 10.50 p. paar Vette varkens f 0.a f0. Magere varkens f 12 a f20 Zeugen f40 a f55 Biggen f6.- a f9.—. Aangevoerd war m ongeveer heet. Ap pelen, 15 heet. Peren, heet, Kleiaardappe- len, 200 heet, Zundaardappelen, 40 000 st. Hoendereieren, 1400 kilo Grasboter, kilo Margarine Vette varkens, 20 Magere varkens Varkens voor exportslagerijeu, 300 biggen, en 30 zeugen. Ondertrouwd: JOHANNES de JAGER Lid der Firma H. de Jagek en ADRIANA LODE WIN A de GROOD. Amersfoort Utrecht aug- Huwelijksvoltrekking 14 September a.s. ndt-1Pati ld <rd zich niet moer gevoeld'- ;.i* werkman. maar het srich een eer achtte door God op die maatschappelijke plaats gesteld te zijn hij is dan ook uilen door God gestelde macht* n onderdanigvindc onze geliefd» Luitenants H. C. Gerritsen en J. E. Mi'tl- i', van het 5e regiment infanterie, die bij j Kon. Besluit van tl Augustus voor den tijd j van vijfjaren werden gedetacheerd bij het leger in Oost-Indië, hebben den last ont- gen zich heden voor dat doel ter beschik king te stellen van den luitenant-kolonel- i 'oinmandant van het Koloniaal werfdepot te j Harderwijk. In het koetshuis van luitenant T., aan den Arnhemschen weg, is Vrijdagnacht inbraak gepleegd. Vermoedelijk heeft de dader zich toegang verschaft door de Waag van den heer Mater, die in den stal uitkomt. Een paar laarzen van den koetsier was het eenige bruikbare, dat gevonden werd. De voet is er afgesneden en de schachten liet men als souvenir achter. Of men hier te doen heeft met vernielzucht, dan wel of een landlooper gebrek had aan voldoend schoeisel, hierover "erdiept men zich in gissingen. De politie stelde een onderzoek in. HH. MM. de Koninginnen vertrokken hedenochtend halftien van «Soestdijk" naar j het nieuwe station te Raarn, waarheen Zij i door een Eerewacht werden geleid. 1 Voor Hotel Zeiler zongen de schoolkinderen, J onder begeleiding van het. Baarnsche fan fare-corps «Crescendo", IIII. MM. een lied I toe, waarna dc reis om 10 uur werd aan vaard. Om 11.22 kwamen IIII. MM. t'. 's-Gra- venhage aan. Duizenden deden HH. MM. le Baarn uitgeleide. Het feest wordt te Baarn voortgezet tot 2 September. Tot nuze diepe smart over leed heden, in den ouderdom van achttien jaren, onze geliefde oudste dochter ELISABETH ANNA GEERTRUIDA. H. J. ter HAAR ROMENY, Predikant. M. C. ter HAAR ROMENY— Huber. Amersfoort, 28 Aug. '98. Biedt zich aan een OUD-ON- DEROFFICIER vau middelbaren leeftijd en uitstekend gedrag als of dergelijke. Uitstekende referentiën staan ten dienste. Is wegens herstel van hem dien hij bijna 5 maanden verving buiten betrekking gerankt. Brieven onder «boekhouder" Bureau oude Amersfoortsche Courant, Kortegracht 56. een mooie gedurende de planting van den BOOM op de Varkenmarkt. tot f 14.05 per Meter alsmede zwarte, witte en gekleurde Heiineberg-ZSjde von 35 cent tot f 14.05 per Meter effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (circa 240 verschillende quali- citen en 2000 verschillende kleur";, dessins enz.). Franco cn vrij van invoerrechten In huis. Stalen ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland. G. Henneberg's Zijde Fabrieken (k. k. Hoflever.), Züricb. op HYPOTHEEK, GROóSEN van HYPOTHE KEN. GROOTBOEK KAPITAAL, VRUCHT GEBRUIK, INCOURANTE EFFECTEN en elk soiled onderpand. Geheimhouding verzekerd. Levensverzekering, origeluksverzckering. Vraagt tarieven. Brieven franco letters 5 A. H. Algemeen Advertentie-Bureau N'IJGH Van D1TMAR Amsterdam.

Amersfoortsche Courant | 1898 | | pagina 2