DANSSET!», NAAISTER Ingezonden. Damast-Zijde 75 cent Marktprijzen. Advertentiën. C. T. van BEEK. KENNISGEVING. WERKMEID Gevraagd: een flinke JONGEN, GrREEVE Co., Voorbereidend MILITAIR ONDERRICHT. gemeubelde Kamers IfederL Credietvereeniging Amersfoortschen Berg aldus lezen wij in een der bladen is een koperen munt ge vonden, dragende het wapen van Groningen en het jaartal 658. De gelukkige bezitster van het munstuk is de wed. H.gebeuk, in den Grooten Haag alhier. Ook dit geluk is niet van langen duur ge weest, want de «zeldzame" munt bleek een heel gewone Groninger duit tezijn van 1658. In de Vrijdagavond gehouden vergadering der plaatselijke afdeeling van den «Chr. Na- tionalen Werkmansbond" werden, in plaats van P. Ouwerkerk en Bosboom, die als zie kenbezoekers aan de bi urt van aftreding wa ren cit niet meer in aanmerking wenschten te komen, gekozen de leden Van 't Hoog en A. van Barneveld, die genoegen namen met de benoeming. Als alge vaardigden naar de Jaarvergade ring werden gekozen L. van den Biezenbos 6n II. Voortman, en als plaatsvervangers C. van Zwol en Anth. Hulst. Mededeeling werd gedaan dat de Biblio theek, welke door mej. Valeton in bruikleen aan de Afdeeling is afgestaan, geopend is en dat er van 8 tot 9 uur Zaterdagsavonds ge legenheid bestaat, boeken daaruit ter lezing te ontvangen. De lessen in de betalende klassen der »Huisvlijtschool" zullen binnenkort weer aan vangen. Plaatsgebrek noodzaakt ons, ditmaal slechts in 't kort te verwijzen naar de betreffende advertentie in dit nummer. In de volgende courant hopen we daarop even te kunnen terugkomen. De onderofficieren- schermvereeniging «E. M. M. A." heeft zich wederom kranig gehou den in de wedstrijden om het kampioen schap in Nederland, uitgeschreven door den «Nederlandschen Schermbond." Zij is gister Kampioen op den sabel ge worden met 104 trefpunten en 29 gewon nen partijen. De «Vrije Wapenbroeders" (Amsterdam) behaalden 96 punten en 27 par tijen. Doch op den degen werden Kampioen de «Vrije Wapenbroeders" met 165 punten en 49 partijen, terwijl »E. M. M. A." 156 pun ten en 46 partijen won. Voor »E. M. iM. A." kwamen uit de ser geanten De Jong en Pommer van het 5e regiment infanterie en wachtmeester Ver- heijen van het le regiment huzaren, gede tacheerd bij de K. M. A. te Breda. Aanstaanden Zondag zal hier ter stede wor den gehouden een vergadering van het Hoofd bestuur van den «Ned. Bond van Oud-onder officieren" o. a. om met het Bestuur der plaat selijke afdeeling van dien Bond de mogelijk heid te bespreken om de Algemeene jaar vergadering, in I960, hier ter stede te houden. Luitenant F. E Knuote en meester-ge- weermaker P. A. Olvers, van het 5e regi ment infanterie, worden met ingang van 6 November gedurende een week te Am sterdam gedetacheerd tot het volgen van een teehniscben cursus omtrent den bouw en de samenstelling van het rijwiel tot mi litair gebruik, welke cursus in de Rijwiel- fabriek «Simplex" aldaar zal worden ge houden. Reserve-sergeant C. W. G. Blöte, van het 5e regiment infanterie, is aangesteld tot vaandrig bij het korps en ingedeeld bij een der bataljons hier. Sergeant-titulair jhr. W. A. E. Snoeck, van het regiment grenadiers en jagers, wordt op zijn verzoek gedetacheerd bij het 5e re giment infanterie hier, om de lessen van den Cursus te volgen. Adspirant-vaandrig L. W. E. M. Lasonder, van het 5e regiment infanterie, is bevorderd tot reseve-korporaal. De adspiranten-vuandrig P. K. Roetman en R. L. van Humalda van Eysinga, van het 2e: G. R. Van Leeuwen, van het 6e, en A. M. Kasieleijn, van het 7e regiment in fanterie, zijn op hun verzoek overgeplaatst bij hel 5e regiment infanterie hier. in Amicitia zal Woensdagmiddag Professor Wiene, die ook in 96 hier heel wat applaus oogstte, weder een voorstelling geven. Wat daarin te genieten zal vallen, leert een ad vertentie in dit nummer. Het Haagsche «Dagblad" schreef over hem Professor Wieae weet jong en oud aange naam bezig te houden. Zijn verrassende toe ren waren echter nog heel wat meer dan onderhoudend. Aun de voorstelling was een aardige gra tis-tombola verhonden, mot 50 werkelijk heel aardige prijzen. Professor Wiene kan gerust nog eens te rugkomen. Succes werd hem hedenmiddag reeds gegarandeerd. Dat onze goede etad Amersfoort zoo langzamer hand .n allee, wat oog, oor of tong kan slreelen, zelve gaat voorzien, zoodat men werkelijk niet nnar elders zich wenden moet, getuigt achterstaande annonce van de heer J. W. A. Stuurop eigenaar van bet welbekende Sigarenmagazijn Langestraat 64. Een exquise collectie gcimportcerde Havanna- sigaren, waaronder de fijnste eu meest gerenom meerde merken (zooals de Henry Claij, Claveles, Bocky Co. enz.) is daar rechtastreeks uit Havanna gearriveerd, en in staat gehemelte en neus van den meest verwenden rooker om het zeerst te streelen door het geurige Nicotiaansohe kruid van de parel der Antillen. En niet alleen geimporteerde Hava na's, doch ook de bekende merken van de Union sigaren company te Veracruz (Mejico), cu last not least echt geimporteerde Egyptische cigaretten der Anglo Egyptian Cigaretten Compagnie zijn daar iD ruime keuze voorhanden. Bij de Donderdag ten Garnizoens-bureele gehouden aanbesteding voor de levering van aardappelen gedurende het tijdvak 1 Novem ber tot eu met 31 Mei 1900, ten behoeve van de soldaten-menages hier, werd inge schreven door: Joh. Meijer, te Amersfoort, voor f1.80 per H.L.Jan Meijer, te Amers foort, voor fl.74; A. Wagenaar, te Amers foort fl.68 per H.L. Behoudens nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog is de levering aan den minsten inschrijver gegund. De te Utrecht bedongen prijs liep van 1'2.44 tot f 1.93 per H.L. Den 14-jarigen G. v. D., stripjongen in de sigarenfabriek van den heer Van Platerin gen aan den Wevers-singel, overkwam Vrij dagochtend het ongeluk met een bakje tabak van den trap te vallen en daarbij den rech terarm bovèn de pols te breken. A'-ts Morren Jr. verleende de eerste heel kundige hulp. Bij de Donderdag, ten overstaan van No taris jhr. mr. Bosch van Oud Ainelisweerd gehouden veiling werd het Hotel «Rots en Dennenlust" voor f5925 ingezet door den heer W. van Lankeren, te Utrecht, en f75 daarboven afgemijnd door den heer P. P. de Vries, te Utrecht. Het is andermaal opgehouden. De Gemeente-veldwachter van Scherpen- zeel heeft daar een persoon aangehouden, die een valschen gulden heeft uitgegeven en nog andere exemplaren bij zich had. Opgepast H.H. M.M. de Koninginnen zijn Zaterdag ochtend van Het Loo naar Potsdam vertrok ken vanwaar Zij aanstaanden Woensdag op Het Loo hopen terug te keeren. Op last van H. M. de Koningin brengt de Directeur van het Kabinet der Koningin ter algemeene kennis, dat gedurende Hr. Ms. verblijf in het buitenland de aan H.D. ge richte brieven, in gesloten omslagen, voor zien van een adres aan H. M., moeten ge zonden worden aan het Kabinet der Koningin te 's-Gravenhage, alwaar voor een geregelde opzending dier brieven aan H. M. zal wor den zorg gedragen. Het opnemen van Ingezonden stukken breugt niet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste 9tukken wordt nimmer teruggegeven. PAUL KRUGER. 1825. 10 October 1899. Daar is voorzeker in deze dagen bij iede- ren Nederlander van onverbasterd Oud-Hol- landsch bloed, in wiens hart zich de nagalm van de vrijheidsleuze onzer vaderen nog krachtig doet hooren, eene innige, oprechte belangstelling voor onze broeders in Zuid- Al'rika, dat krachtige, moeddige volk, dat, boe dikwerf ook belaagd en verdrukt, zich telkens weder heeft weten te ontwoi-stelen en op te richten. Kan 'tanders? Ons bruist hetzelfde bloed in de aderen en we voelen mee met hun nooden, en strijden met hen in ons hart. Want hoe gaarne wij, als straks de^ont- ketende oorlogsfurie haar fakkel doet ont vlammen en haar ver.Ugeud slagzwaard zwaait, mee zouden trokken in degelederen dier helden, ter bekamping van den up buit loerenden vijand, wij immers, hebben ook andere plichten te vervullen, voor ons gezin, voor onze woonplaats, voor ons vaderland, en die plichten dwingen ons met onweer staanbare macht te blijven. Doch al kunnen wij er dan ook geen werkzaam aandeel in nemen, in ons hart staan wij met hen in den ongelijken kamp, zij aan zijleven en worstelen wij met ben mede en elke daad die hun kan toonen hoe innig wij in deze benarde dagen met ben verbonden zijn, wordt door ons aangegrepen met hooge sympathie, met waarachtige blijd schap. Welnu, 10 October hoopt de inan, waar- tot f 14.65 per Meter alsmede zwarte, witte en gekleurde Hcnnehcrg-ZIJde van 46 cent tot f 14.65 per Meter effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (circa 240 verschillende quali- teiten en £000 verschillende kleuren, dessins enz.). Franco en vrij van Invoerrechten ln huls. Stalen ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwilserland. G. Henneberg'8 Zijde-Fabrieken (k. k. Hoflever.), Züneh. aan de Zuid-Afrikuansche Republiek, naast enkele anderen, zijn wederoprichting, zijn bloei, zijn welvaart le danken heeft, zijn 74sten geboortedag te herdenken, en geluk kig wenschen velen in den lande met ons, juist in deze dagen, waar de oogen van de geheele wereld, op hem en zijn volk gericht zijn, op dien feestdag te toonen hoe warm ons hart klopt voor onze Transvaalsche stam- genooten. Men eert een volk in zijn Staats hoofd, en als wij onze Landgenooten aan roepen dien dag hun belangstelling door 't doen wapperen van onze driekleur le toonen, dan zijn wij oprecht overtuigd dat allerwege aan dien roepstem zal worden voldaan. Im mers, ook de Transvalers geven, op de ge boortedag onzer Koninginnen steeds blijk van bun liefde tot het Moederland, en zij, die daar aan de andere zijde van den Oceaan, zulke bange, droeve dagen doorleven, zij zullen steiin vinden, zij zullen zich nog krachtiger gevoelen, wetende, dat trouwe Hollandsche harten nog zoo warm voor hen kloppen. Laat dat dien dag door het uitsteken van de driekleur het teeken zijn, dat Holland en Transvaal nog innig verbonden zijn. CORN. MORKS Czn. Uitgever van »De Zondagsbode" Dordrecht, 6 October 1899. Ook van stadgenooten ontvangen wij het verzoek, op te wekken' tot het uitsteken der vlag (zonder wimpel) op Kruger's ver jaardag, morgen 10 October Red. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan T) e p a r- tementshoofden, Wijkbezoekers en Belangstellenden zal liet Centraal- bureau DINSDAG den 10 OCT. 's middags van vier uur tot kwart vóór vijven, zitting houden in een der lokalen van het Raadhuis. Zij, die op dat uur verhinderd zijn, kunnen des Zaterdags van tien tot elf' uur inlichtingen geven aan of bekomen van den ondergetee- kende, in het lokaal E. 62, naast het Raadhuis. De Secretaris-Boekhouder H. PEERLKAMP. Amersfoort, 6 Oct. 1899. Tarwe f0.k f'0.Rogge f0.— a f0. Boekweit f0.a f0.— Appelen f4.- a f8.Peren f5.a 1*9.Zand- aardappelen f 1.50 a fl.90 Hoender eieren f5.40 a f5.80 p. 100 st. Gras- boter f1.25 afl.45 p. k. Kippen 10.50af0.90 Kuikens fl.— a f 1.10 Piepkuikens f 0.30 a f0.70 Eenden f'0.60 a f0.90 Hazen fl.50 a2.— Wilde konijnen f0.40 a f0.50 Tamme konijnen f 0.60 a f .1 p. st.Dui ven 10.30 a f0.50 p. paarVette varkens f0.a f0 Magere varkens f 12 a f 17. Zeuger. f30 a f45. Biggen f5.a 1'8.Vette Koeien f0.a f0.Guste koeien f0.a' f0.— Kalfkoeien. f0.— a f0.— Kalfvaar- zen f0.a f0.Pinken 10.a f'O. Pinkstieren f0.— u f0.— Vette kalveren f0.— a 10.— Aangevoerd waren ongeveerbeet. Tarwe, beet. Rogge, heet. Boek weit, 90 heet. Appelen, 60 heet. Peren, heet. Kleiaardappelen, 300 heet. Zandaar- dappelen, 10000 st. Hoendereieren, 1400 kilo boter, kilo Margarine, Vette varkens, 25 Magere varkens, Varkens voor exportslagerijen, 300 biggen en 25 zeugen. 361 ste ST4 /ITSEjOTKHIJ. VIJFDE KLASSE Derde week. Trekking van 5 Jet. (975 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amers foort zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijs van f 100 op No. 13030. Prijzen van 70. 1083 1626 1654 1694 8070 8075 8100 en 12030. Te zamen 9 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 1078 1088 1656 1667 1678 5577 8056 8093 12013 12042 13031 13041 1546815685 15713 20235 20237 20249 202652028120299 20314 en 20329 Volgende trekkingen geschieden: 913 October. Behalve de premie van f 30 000, voor den laatst uitkomenden pr(js van f1000 of hooger, en de premie vari f3000 voor het laatst uitgetrokken lol, zijn Ingeblevcn de na volgende prijzen1 van f 10 000, '1 van 11500, 20 van f '1000, 18 van f400, 16 van f200, 39 van f100, en 1072 van 170. GEBOREN: JOZEPHUS JOHANNES Zoon van N. G. VAN DOORNIK, Dir. Bad-Hotel, en Th. J. VAN DOOKNIK-Putman. BAARN, 0 October lb99. Heden overleed, na een kort stondig lijden, mijn innig geliefde echtgenoot JAN BEREND DE VRIES. in den ouderdom van ruim 32 jaar, mij een kindje nalatende, te jong om dat groote verlies te beseffen. G. de VRIES— gl.tsrertse. Amersfoort, 6 Oct. 1899. Aan het Bestuur der R. K. CEN TRALE KIESVEREENIGING, de besturen der onderkiesdistricten en verder aan ALLEN, die mij met hun vertrouwen vereerden, betuig ik mijn harte]ijken dank. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten, dat op Maandag 13 No vember 1899, des voormiddags te 10 ure, ten Raadhuize de UITLOTING /.al plaats hebben van 0 obligation der geldleening dd. 30 Augustus 1889, 2 obligation der geld leening dd. 8 Februari 1893,1 dito der geld leening dd. 13 October 1896, 4 dito's der geldleening dd. 9 Februari 1897, en 3 dito's der geldleening van 15 Maart 1898, aflosbaar baar op 31 December 1899. Amersfoort, den 6. October 1899. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. wordt gevraagd tegen NOVEMBER door mevrouw E. VISSER Amsterdam, Oude Schans 70. Gevraagd voor enkele dagen wlUwiö per week een eenvoudige voorzien van goede getuigen. Brieven onder letter G. bureau (oude) Amersf. Crt, Kortegraeht 9. niet beneden de 18 jaar, bij Langestraat. De jongelieden, die zich hebben doen in schrijven om a. s. winter de lessen van bovenvermeld onderricht te volgen, ten einde het getuigschrift te verwerven voor het garnizoen hunner keuze, zullen zich op Dinsdag 10 October, des avonds ten 8 uur, moeten bevinden in de schermzaal van In- fan terie-kazerne No. 2, alhier. De '2e Luitenant belast met de leiding van het locaal militair onderricht te Amersfoort, KOOIMAN. Een HEER vraagt met PENSION. Aanbiedingen onder letters P. D. M. Al gemeen Advertentie-Bureau N1JGH Van D1TMAR, Rotterdam. te UTRECHT, verleent Handels-credleten 1/2 a 1 °/0 boven het disconto der Nederlandsche Bank. Agenten te Amersfoort Methorst en Van Lutterveld, Muurhuizen 288.

Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 2