I Binnenland, Advertentiën. Amersf. Toynbce-ïereeoipfl „ONS HUIS". Plantsoen bij Monnikendam HYPÖTHEEKBEIEFBANK Nederl. Credietvereenigina Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Vrijdag 27 October, des mid dags half twee. Punten van behandeling: 1. Aangehouden voorstel van den heer Van Esveld tui het toekennen aan den heer I. J. Valewink van een levenslange gratificatie, gelijkstaande aan de som die hij zoude ge noten hebben als pensioen, ware hij in de Pensioen-verordening opgenomen. 2. Vaststelling der instructie van den Ha venmeester. 3. Benoeming van een Havenmeester. 4. Request der Vereeniging tot Bevorde ring van het Vreemdelingen-verkeer om eene toelage uit de Gemeentekas, met advies van het Dagelijksch bestuur. 5. Advies van Burgemeester en Wethou ders betreffende een tweetal requesten tot verliooging der jaarwedde van leeraren aan de inrichtingen voor llooger- en Middelbaar onderwijs. G. Advies van Burgemeester en WethoU' ders betreffende een request tot het hebben van een weg aansluitende aan de Korte Bergstraat en den ouden Vlasakker weg. 7. Advies van Burgemeester en Wethou ders op een verzoek van de aannemer van den verbouw der Jongensschool om kwijt schelding van boete wegens te late oplevering. 8. Benoeming van eene Regentes van het Burger-Weeshuis. Voor het. ambt van Havenmeester (jaar wedde f 400) zijn niet minder dan 17 solli citanten. Zijn we welingelicht, dan werd door B. en W. voor deze vacature geen voordracht opgemaakt. De voordracht ter benoeming van een Regentes van het Burger-weeshuis, ter ver vulling van de vacature ontstaan door het bedanken wegens vertrek uit de gemeente van Mevrouw de wed. Van der Wan' ^an Heuven, is saamgestelu als volgt: Mevrouw CelossePistorius, Mevrouw T''omP Holst—Hartogh Heys van Zoateveen, vrouw Van EsveldMezger. Me- Hoe mild ook de gift»» 'loeien, men ver- oorlove ons toch er i»Dien, dat de een heidsmunt in Zuiil-A/™» hettogelsche ,,ond is en dat f1200 dus slechts 100 pond sterling vertege»**00''1''#60- Daarom dan 00,{ juichen we het zoozeer toe dat hedc"1 op de Christelijke school reeds een' collect* in busjes werd gehouden en de «Ceiï'S'bet'g der Barmhartigheid" reeds practise wml toegepast. inzameling beliep daar heden f27.975 eo wordt morgen voortgezet. arorn dan ook juichen wij het zoozeer dat particulieren in eigen kring geld jnzamelen om. op voorbeeld van mevrouw Van Lingbeek, met. elke naar Zuid-Afrika vertrekkende boot bewijzen van sympathie te zenden. We hebben nog een paar busjes beschik baar. Wie wil deze exploiteeren, hetzij in winkels, hetzij in eigen kring De Minister van Binnenlandsche Zaken, Gelet op artikel 46 der Wet van 2 Mei 1863 (Staatsblad no. 60; Gezien liet Koninklijk besluit van 16 Octo ber 1809 no. 59, waarhij K. ten Bruggencate, leeraar aan bet Gymnasium te Leeuwarden, is benoemd tot Inspecteur van het Middel baar onderwijs Heeft goedgevonden: 1. den Inspecteur K. ten Bruggencate voor noemd te belasten met liet toezicht op de openbare en bijzondere scholen van Middel baar onderwijs in de provinciën Noorbrabant, Gelderland, Zeeland, Utrecht, Overysel en Limburg, met uitzondering van die scholen, waarvan het toezicht aan andere Inspecteurs is opgedragen 2. den benoemde als standplaats aan te wijzen de gemeente 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij den Militieraad in de provincie Utrecht voor de lichting 19(10: tot voorzitter mr. L. van Lier, lid van de Provinciale Staten der provincie Utrecht; tot plaatsvervangend voorzitter H. A. van Beuingen, eveneens lid van de Pro vinciale Staten; tot lid: E. J. l.C. van BaerJe, lid van den Gemeenteraad van Utrecht; tot plaatsvervangend lid: J. Meijers, lid van den Gemeenteraad vari Utrecht; een sterke daling van het reizigers-vei keet- in het najaar waar te nemen, hier bedraagt die slechts weinig, omdat het vreemdelingen verkeer hier om verschillende redenen niet tot ontwikkeling is gekomen. Deze notitiën, die in December zullen wor den voortgezet en beëindigd, moeten zeer opwekkend zijn voor de verwachtingen, die omtrent de ontworpen stads-tram kunnen worden gekoesterd, zoodat vermoedelijk iri het begin van het volgende jaar de noodige gegevens tot eventueele oprichting eener Amersfoortsche-Tramweg-Maatschappij wor den verspreid. Het heeft maar weinig gescheeld of Amers foort ware Dinsdagavond vrijwel in Egypti sche duisternis gehuld geweest. Des ochtends was bij de grootste gas verbruikers reeds aa«- zegging gedaan, dat er 's avonds geen gas zou zijn reeds was er een groote geweest naar kaarsen en hier en dna'' brand den deze ook reeds op hoogst geïmprt»Y.,seei''je kandelaars, toen tegen kwart roar vijven de gaslichten bleken toch ontstok*0 te kunnen worden. Wat echter niet wegne*01^ ,inn tiiigen die dooi- gaskran» gedreven, tot stilstaan waren gedwongen. Men wil zelts weten, dat zij een eisch tot schadevergoe ding instelden teg*a de fabriek. De oorzaak w* een verstopping door op eenhoping vsp vu'j- Wel is bet te hopen, dat een dergelijke verrassing n'e*; meer wordt bereid aan de Gemeen'*» die er ditmaal niet al te veel sehad* van heeft ondervonden. yaar wat ware er gebeurd als het Ge meentebestuur niet zóo krachtig had inge grepen. Nu juist, in de kerrnisweek, waar zooveel gas gebruikt wordt, waar zóo druk verkeer plaats heeft langs zelfs door de maan niet-verlichte straten. Ter gelegenheid van de kermis zal de materieeltrein die 's avonds omtrent 11 uur uit Amersfoort vertrekt, Vrijdag 27 en Zater dag 28 October te Soesterberg, Doldersebe- weg, De Bilt, Groenekanscheaijk, Blauwka pel, Vechtbrug en Amsterdamsche straatweg stoppen tot het uitlaten van reizigers, indien vóór vertrek van Amersfoort daartoe liet verzoek wordt gedaan. Ënkelereis-, retour- en Vlassakkerbiljetten zijn ook voor die trein geldig. Bij het 5e regiment infanterie zijn bevor derd tot militair wielrijder 18 milicien-kor poraals en 2 miliciens van de lichting 1899. Bij het Gemeentebestuur van Baarn is een verzoek ingekomen van den heer F. J. Th. van Keeken, mineraalwater-fabrikant te 's-Gravenhage, om op verschillende punten binnen de gemeente Baarn zoogenaamde Drinkhallen te mogen plaatsen. De quaestie der Eembrug schijnt een nieuwe phase ingetreden. Nu de aanvraag om Rijks-subsidie te Iaat blijkt ingediend en de herstelling niet kan wachten totdat op de volgende Staats-begroo- ting subsidie is toegekend, hebben de Ge meenten, die tot onderhoud verplicht zijn, andermaal vergaderd en zijn zij tot overeen stemming gekomen. De brug wordt naar een ontwerp van den heer G. F. van Dissel, ingenieur van Rijnland, geheel vernieuwd en zal van ijzer worden gebouwd. Tot Voorzitter van de Baarnsche Zangver- eeiiigiiig is gekozen de heer F. Jansma, in plaats van dr. A. J. A. Thomas, die zich niet herkiesbaar stelde en thans, wegens de vele aan de vereeniging bewezen gewich tige diensten, benoemd is tot Eerelid. Ook te Baarn wordt gevormd een Com- missie tot bet inzamelen van gelden voor onze stamverwanten in Zuid-Afrika. tien, hoofd der ziekenverpleegsters; S. G. Smil, M. F. Smit, M. W. Scbreuders, L. J. Metelerkamp, F. Wigersmu, Dijkstra, A. M. C. Geenen en A. van Stokkum, zieken- Aan de expeditie worden nog toegevoegd de heer F. H. Rissik, als administrateur en mej. Y. Visser, als ziekenverpleegster. In tal van garnizoensplaatsen zonderende manschappen 1 cent, de korporaals 2 en de onderofficieren 3 tot 5 cent in de vijf dagen af voor Zuid-Afrika. ye Raad van Administratie der Holland- sohe Spoor heeft bepaald, dat niet aan tiet verzoek kan worden voldaan, wat betrett houders van éendaagsche retourbiljetten te veroorloven met eiken gewenschten trein terug te gaan, maar dal de Maatschappij thans overweegt, die eendaagsche biljetten op meer gedeelte van hare lijnen in te voeren. De «Limburger Koerier" vermeldt als zeker dat jhr. mr. Victor de Stuers, referendaris bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, afdeeling »Schoone Kunsten", op verzoek zal voorkomen in het Adresboek van Maastricht voor 1900 onder de bewoners der Brusselsche staat. Hetzelfde blad maakt melding van een gerucht, dat jhr. De Stuers de opvolger zou worden van den heer Pijls als Burgemeester van Maastricht en lid van de Eerste Kamer. De oudste ingezetene van Zevenaar, me juffrouw II. de Wilde Van Gelder, is daar Dinsdag op bijna 100-jarigen leeftijd overleden. Tot op bet laatst was de oude vrouw in bet ongestoord bezit van al haar zintuigen. RECLAMES, vanl5 regels f '1.25elke regel meer f0.25 DE ONTDEKTE VIJAND. Het bloed dat krachtig door de aderen stroomt, dat rood en overvloedig is, is hot kenteeken van een stevig lichaamsgestel en van eene onwankel bare gezondheid. Degene die deze kostbare gave bezit kan zich gelukkig achten, want, zonder de onvoorziene ongevallen, knn hy op een lang leven en volmaakte gezondheid rekenen. Maar nevens die door de natuur begunstigden, zijn er waarvan het bloed niet die zelfde verschijnselen vertoont. De roode lichaampjes zijn min of meer over vloedig en geven het een mindere of meerdere levenskracht, 'tgeen hem in staat stelt een flinke tegenstand te bieden. Diegenen, waarvan het bloed uitgeput is zijn aan alle ongevallen en ziekten blootgesteld. Andere zijn niet ziek, maar kwijnen weg en verliezen hunne opgeruimdheid, hunne krachten en eetlust verdwijnen, deslape- loosheic' doet zich veelvuldig voor en liet is eene algemeene neerslachtigheid. Op dat oogenblik is een flinke versterker en bloedhervormer noodig. Er beslaan er vele, doch het is een talent om de beste keuze te doen. Voor het oogenblik valt deze keuze met recht op de Pink Pillen van Dr. Williams, als de beste hernieuwer van het bloed bekend. De Christelijke Jongelingsvereeniging te De Bildt hield Dinsdag een collecte voor het Roode Kruis en zamelde niet minder dan f633 in. Uit 12 sollicitanten is benoemd tot onder wijzer aan de openbare Lagere school te Hoogland de heer A. B. van der Klein, te Gouda. Onze stadgenoot de ingenieur A. J. Krie- ger heeft aan den Gemeenteraad van Leeu warden voorloopigc concessie aangevraagd voor den aanleg en de exploitatie van een paardentram van het station aldaar langs Stationsweg. Wordumerdijk, St. Jacobstraaf, Hofplein, Eewal, Wortelhaven, Voorsteek, Hoekstrend, Groninger straatweg tot aan het koffiehuis «De Bleek". De Raad heeft dat adres om praeadvies gestold in handen van Burgemeester en Wethouders. Volgens nauwkeurige waarneming bedroeg van 10 tot 23 October het aantal der op beide stations hier aangekomen reizigers met de bestemming Amersfoort gemiddeld 880 per dag, dus 200 minder dan hun gemiddeld aantal tusscben 11 en 21 Juli 1.1. Valt op andere plaatsen in deze streken Tot onderwijzer aan de openbare Lagere school te Scherpenzeel is benoemd de heer J. G. Dhuijvetter, te Den Helder. H. M. de Koningin en H. M. de Koningin- Moeder hebben ieder f1000 doen toekomen aan het Hoofd-comité van het. Nederlandsche Roode Kruis en f2000 aan de Nederlandsche Züid-Afrikaansehe Vereeniging. Aanstaanden Zaterdagochtend 9 uur ver trekt per S. S. «Kaiser" van Amsterdam naar Zuid-Afrika de eerste ambulance van het Nederlandsche Roode Kruis. Zij bestaat uitdr. G. W. S. Lingbeek, chef-leider; prof. dr. J. A. Korteweg, medisch consulent; dr. J. C. J. Bierensde Haan,arts; C. VV. Vinkhuysen, arts; «Ir. D. Romeijn, arts; dr. A. Oidtman, arts; J. Bowier, H. Jeltes, M. Bos, zieken verplegers; G. J. Beij- Volgcns ingezonden portret. Zoo schrijft ons do heer B. .1. Korteling Ozn. te Aalten, dut Z.Eds. schoonmoeder, Mej. de Wed. B. Berger, den vijand ook ontdekt had die haar steeds beloerde. „Mijn schoonmoeder zoo schrijft hij ons, had voor 't gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams veel last van duizeligheid en pijn in 't hoofd, 't eerste is door Uw heilzaam geneesmiddel geheel gewekon, 't tweede komt te genwoordig zelden voor, maar dit moet toege schreven worden aan haren gevorderden ouder dom, daar zij bijna 70 jaar oud is. Ziehier haar portret en uit dankbaarheid machtigen wij U van dit alles naar goedvinden gebruik te maken, daar wij er erg mede ingenomen zijn, dat zy ons heele huishouden waarneemt, om rede mijne vrouw reeds sedert 3 jaren sukkelende is". Prys f 1.75 de does: t9.per 6 donzen. Ver krijgbaar bij SnabiliÉ, Steiger 27, Rotterdam, eenig depothouder voor Nederland, en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Daar het doel dezer geneeswyze is de hernieu wing van het bloed en de versterking der spie ren, strekt hare werking zich op vele ziekeen uit: bloedarmoede, rheumathiek, heupjicht, ze nuwpijn, verlamming, ruggemergziekte, St. Vitus dans, hoofdpijn, zenuwachtigheid, klieren, enz, De Pink Pillen hergeven de schoone kleuren aan de bleeke gezichten, handelen in alle geval len van verzwakking en hebben eene werkdadige handeling op alle ziekten veroorzaakt door licha melijke en geestelijke overspanning en dooi buitensporigheden. Gelijk alle goede produklen worden ook de rink Pillen reede nagemaakt, een ieder geve dus wel aehl dat er m Fransnh. op het omhulsel slaat: „Pilules Pink pour Peraonnes l'flles dn Dr. Wil liams". 't Omhulsel cn etiket zijn van rooskleu rig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels, welke dikwijls gevaarlijk tijn voor de gezondheid, heid der Pink Pillen niet waar borgen indien zij niet dr. echte zijn, d.w.z. gelijkt nevenstaand del. Wij kunnen de werkdadig- Burgerlijke stand van Amersfoort. van 18 tot en met 25 October. GEBOREN: Hendrika Jacoba, d. van J..I. Schut en A. Baas. Gijsbertus, z. van II. Doornekamp en .1. van de Kooij. Geer- truida, d. van Bosboom on G. van Roke rijen. Philippus, z. van R. Smit en H. Smit. Thcodorus Jacobus Johannes, z. van li Vriëzinga en J. Bijkerk. Elisabeth Pie- ternella Maria, d. van J. K. Immikhuizen en J. M. E. van der Burgt. Antonia Louisa, .1. van G/A. Meerls en A. Hendriks. Ge- rardtis, z. van A. de Vries en A. van Vul pen. Franpois Henri, z. van jonkheer II. F. van Kinschot on D. J. W. van Sandick. Jannetje, d. van G. van do Kraats en 11. van Beekhoven. ONDERTROUWD: J. R. O verborst en A. Pus. K. Heijlen on M. M. 0. de Pauw. R. M. van 't Hof on M. van Kamp. OVERLEDENNicolaas Gijben, 10 m. Een lev. aang. kind vr. gesl. van J. W. H. Koops en M. M. Guikers. Gijs van den Hoek, lm. Nelmort van Reenen, 48 j. echtg. van M. de Kruijff. Gijsbertje Vee- nendaal, 82 j. wed. van A. Lokhorst. Hen drik Wels, 79 j. «clitg. van 11. Walet. Johanna Carolina Vischer, 44 j. Heden overleed te 's-Gra venhage, tot onze diepe droefheid, onze geliefde vaderen behuwdvader HENRI MATTHIEU TAUNAY in den ouderdom van 69 jaar. H. Cii. TAUNAY. M. A. TAUNAY— Maas Gkksteuanus. Amersfoort, 2(5 October 1899. De lessen in MMatulteekenen zullen Vrijdag .3 November een aanvang nemen, terwijl voor die in liezen Hekenen Hoekhonden zich nog deelnemers kunnen opgeven. Aanmelding in «Ons Huis". Kortegracht 1, hij den Concierge 's avonds tusscben 7 en 10 uur. Notaris BOLK te Amers- foort geeft kennis, dat zijn kan toor is gevestigd in het en dat hij, als benoemd in de plaats van wijlen Notaris Vuil der Want, de Bewaar der en Houder is van diens noten en andere stukken. Eerste Nederlandsche Gevestigd te 's-Gkavknhauk. Directeuren J. HOOSENBURG. G. 11. BIERMAN. De Bank geeft, zoolang do voorraad strekt, 4% Algemeene Hypotheckbrieven uit, in cou pures van f 1000.—, f500. en l'lOO.tegen don koers van 100'/2o/0. Agentschap Amersfoort. Lamaison Bouwer Co. S N IJ BOON E N- I KOMKOMMER- mGSSeil. SCHEER- N O T E NKRA K E R S bij W. F. A. Groenhuizen. Langestraat F. 48. te UTRECHT, verleent llandels-eredloton l/2 l"/* boven het disconto der Nodorlandscbo Ramt. Agenten le Amersfoort Methorst on Van Lntterveld, Muurhuizon 288.

Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 2