Advertentiën. flink persoon Dienstbode Lezen en Schrijven Brillen en Pince-Nez, W. F. A. IEMAND iéorsi Van Luttemll De „Staats-courant"' van heden bevat de Sta tuten der Amersfoorteche Toynbee-vereeniging „One Huis" waarop, gelijk we in het vorig nummer meedeelden, de Koninklijke bewilliging is verleend. De rijlessen, die gedurende dezen winter aan de officieren der onbereden wapens in dit gar nizoen worden gegeven, zijn weder aangevangen. Als instructeurs treden op de luitenants H. G. J. Maas Geeeteranus en G. J. Marie, van het eskadron ordonnansen. De schietvereeniging „Wilhelmina", onder-af- decling van den „Ned. Bond van oud-onderoffi cieren" hieid Dinsdagavond in „De Arend" een huishoudelijken schietwedstrijd op Flobert-buks en cylinder-geweer. I)e deelneming was zeer groot en de strijd een zeer hevige. Prijswinners warenop buks de heeren Christen met 182, en Van der Weide met 165 Ëuntenop geweer, le klasse-Bchutters, de heeren van Buuren met 109, Friezinga met 109, Lammerts van Bueren met 107, willems met 107, en lloeijemaker met 10(5 punten 2e klasse- schutters de heeren Hoeksteyn met 103, Onder stal met 101, Valkenburg met 100 en Van Eden met 99 punten. De prijzen, voor het meerendeel kunstvoor- werpen, werden door den Voorzitter, den heer IiBmmerts van Bueren, met een kernachtige toe spraak uitgereikt, waarna men nog eonigen tijd gezellig bijeen bleef, o. a. genietend van gym nastische en acrobatische toeren, door eenige amateurs ten beste gegeven. Op de gister hier gehouden Sint Gallen- panrdenmarkt werden aangevoerd 250 paarden, 50 veulens en 30 hitten. Men besteedde voor paarden van f90 tot f400 voor veulens van 1100 tot f200, voor hitten van f60 tot f180. Ook doordien er geen buitenlandsche koop lieden aanwezig waren, was de handel niet bijzon der levendig. Slechts een gedeelte van het concert Tosti Panzer hebben we Maandagavond kunnen bij wonen. Het heeft ons voor Signora Tosti en baar echtgenoot, den heer Panzer, leed gedaan dat het slechte weder zóo velen heeft terug gehou den om naar „Amicitia" op te gaan. Wat zijn voor artiaten een goede zestig betalenden en een totaal-auditorium van nog geen honderd men Bcben! Zoo'n leege zaal werkt verlammend. Artisten zijn ze, beiden. Mevrouw Tosti beschikt over een zeer omvangrijk orgaan, van klein dis tot hoog bis, een mooie, vooral in de midden- en lage tonen öonore stem, welke gepaard gaat met een heel mooie en correcte uitspraak. Het meest trof de voordracht van de aria uit Glück's „Pilgrimme von Mekka" en Schubert's „Erl- könig", welk laatste lied vooral buitengemeen mooi werd voorgedragen. llerr Panzer verdient den naam „piano-vir tuoos" van het programma ten volle, getuige de Toccata en fuga van Bacb, door Tausig voor piano gezet, en zijn groote techniek in Schu mann's „Carnaval-Scenen", maar vooral niet min der door de wijze waarop hij de liederen, ook de oud-Italiaanscne, begeleidde. Herinnerd zij aan de vergadering van „Volks weerbaarheid" die hedenavond in „De Arend'", en die van „Groen van Prinsterer" welke even eens hedenavond in „Amicitia" gehouden wordt. Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan geeft de Amersfoor.sche Football-Club „Quick" aanstaanden Zaterdagavond een invitatie-partij in „Amicitia". Een keurig en zeer afwisselend programma wacht de genoodigden, die zeker in grooten ge. tale des avonds om half acht (niet acht our, ge lijk bij vergissing werd gemeld) zullen opgaan. Men verzoekt ons, vooral te verwijzen naar de advertentiën „Chrétienni" en „Kruimeldam in Parys" welke in dit nummer voorkomen. „Chrétienni" is te bekend dan dat we daar aan iets behoeven toe te voegen „Kruimeldam" komt in het einde der week. De Rechtbank te Utrecht ontsloeg den 14-ja- rigen D. de G., die te Leusden een paard stal, van rechtsvervolging doch beval zijn plaatsiDg in een Rijks-opvoedingsgesticht tot 2 Apil 1904. De Gemeenteraad van Baarn heeft besloten, aan twee nieuwe wegen in het Nassaupark de namen te geven van Krugerlaan en Steynlaan. Tot Hoofd der openbare Lagere school aan den Eemnesserweg te Baarn is benoemd de heer J. Schinkel, Hoofd der school te Blokzijl. Tot sluiting van het seizoen zullen, bij gunstig weder, aanstaanden Zondag op de wielerbaan te Baarn weder wedstrijden worden gehouden, waar bij als het programma althans wordt gevolgd men het hartverheffend schouwspel zal kunnen gadeslaan waarbij twee menschen een uur lang over de baan hollen en waarbij dan de een wat eer der aan de eindstreep zal komen dan de ander. Liefhebbers van dergelijk vermaak weten reeds, dat Cordang en Diehle dit kunstuk zullen uithalen op motor-rijwielen. Uit Baarn berichtte men ons,dat Dinsdagnacht door den storm de Eempolders weder zijn over stroomd. Een der provinciale bladen zegt de volgende vriendelijke woorden omtrent een uitvoering van het fanfare-corps eener kleine gemeente in de nabijheid van Amersfoort „Niettegenstaande den hevigen regen waren er zeer veel belangstellenden, die zeer voldaan wa ren. De ambitievolle dilettanten methunijverigen dirigent verdienden ten volle de toejuichingen van het publiek voor hun loffelijk streven. „Daar de uitvoering evenwel nog veel te wenechen overliet, hopen wij dat binnenkort een bekwaam instructeur het corps op de hoogte zal brengen, waarop bet, te ooraeelen naar de hier gegeven proeve, zal kunnen komen". De mensch, die op de wereld werkelnk iets te doen heeft, behoeft den prikkel der ijaelheid HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het gever, van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAAN DAG den 22 OCT. aanstaande, 's namiddags van twee tot drie uur, zitting houden in een der lokalen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ook voor het teruggeven van gelden. HERM. P. van HASELEN, Secretaris-Penningmeester. RECLAMES- 4—5 regels f4.25; elke regel meer f0.25. Onze plicht jegens onze naasten. De andere rustige rivier wa9 door de onlangs gevallen regen zeer hoog gestegen. Was de spoor wegbrug sterk genoeg, om aan den stroom weer- Btand te bieden? Een uur later was de twijfel beslist. De brug was weggeslagen en door den stroom medegevoerd. De volgende trein moest in eenige minuten aankomen. Zoo men den ma chinist niet verwittigde, was een groot ongeval niet te vermijden. De spoorwegwachtster in de onmiddellijke nabijheid der brug, het gevaar ziende, begaf zich terstond op weg om den trein te gemoet te gaan, terwijl zij alle mogelijketee- kens gaf, welke de machinist bemerkte, die ter stond de rem deed werken. Het was dan ook tijd, want de trein hield juist op eenige meters van den afgrijselijken afgrond stil. Bleek van schrik bij de gedachte aan het gevaar waaraan zij ont snapt waren, omringden de reizigers die spoor wegwachtster, en overstelpten haar met dank be tuigingen. Maar zulks is niets, antwoordde zij eenvoudig. Ik heb slechts mijn plicht gedaan. De eerste de beste had evenzoo gehandeld. Het is onze plicht voor de veiligheid en het wel zijn onzer naasten te waken. Ziedaar zeker een edelmoedig hart, wel waar dig in deze eeuw waarin wij leven. Ik vervul slechts eveneens mijn plicht, zoo zcide de Eerwaarde Overste van het Liefdege sticht te Bokstel (Noord brabant) met U mede te deelen dat de patiënte, die sedert eenigen tijd de Pink Pillen gebruikt zich merkelijk veei be ter gevoelt. De patiënte leed meer dan twee ja ren aan een overmatig bloedverlies, was daar door erg verzwakt, had pijn en vooral kloppin gen in het hoofd on eene vale gele kleur, thans zijn de kloppingen geheel opgebonden, de kleur wordt frisch, de krachten nemen toe en het bloed verlies wordt minder. Onze verslaggever begaf zich op onze last naar Bokstel en had het genoegen persoonlijk uit den mond van de Eerwaarde Overste de bevestiging te vernemen en bovendien de persoonlijke ver klaring van de genezene patiënte, die hem werd voorgesteld. Uit plichtsgevoel en tot heil van de lijdende menscheid, kunt U dez e heilzame uitwerkog der Pink Pillen van Dr. Wiliams vryelijk bekend maken. Zeer zekerlijk zal H. Ed. die zelfde verklaring geven aan de personen die nog mochten twij felen. Andere ziekten welke dezelfde oorzaak hebben, zooals rheumatiek, huidziekten, algemeene zwakte, beenziekte bij het kind en somtijds de tering, zijn door hun gebruik genezen geworden. Door de maag het opnemen van het voedsel te verge makkelijken en door het bloed te zuiveren, ge nezen de Pink Pillen alle ziekten. Prijs 11.75 de doos, f 9.per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabili Steiger, 27 Rotterdam, hoofd depothouder voor Nederland, en Apo theken. Franco toezending tegen postwissel. Emond. - Abraham Marcus Klein, 84 j- echtg. van N. Menku. - Cornelia Veenen daal, 3 m. Gn-rit R»"' Getrouwd: SALLY ARONSON en SARA KORPER. Amersfoort, October 1900. Amsterdam I |l Den Sisten October a. s. «S hopen on/e geliefde Ouders r jÉ GERRIT TIMMERMAN gg $5 KLAASJE ZELDENRIJK gs *j|| hunne gjj 1 25-jarige Echtvereniging |j§ te herdenken. rg 'l? limine dankbare kinderen. :,vè Amersfoort, 15 October I960. Tot mijne diepe droefheid overleed heden, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, mijn j dierbare vader, de Heer JOHANNES PETRUS GERARDUS KOK, weduwnaar van Mevrouw Everarda Maria Hens, in den ouderdom van 69 jaar. C. B. KOK. Amersfoort, 47 October 1000. Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokertje bevin den, met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staat: Pilules Pink pour Personnes Pdles du Dr. Williams. Verder moet zich op ieder uitwendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der étui geplakt waarop staatPrijs, 1.75 Gld. de iloos, 9.Gld. per 6 doozen. Éenig depothouder voor NederlandSnabiliÊ, Steiger, 27, Rotterdam. Voor de gebruikswijze raadplege mm de ingcslotene hollandsche circulaire. Belangrijk is de geluksaankondiging van Samuel Heck- Bcher Senr., in Hamburg, welke zich in het huidige nummer van onze courant be vindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zóo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn huidige advertie acht te geven. Burgerlijke Stand van Amersfoort. van 11 tot en met 17 October. GEBORENGeertruida Petronella, d. van J. D. ten lloedt en A. M. A. Kuster. Jacob, z. van W. van Houten en E. van Raat. Gerard, z. van W. Jansen en G. van Bennekom. Dirkje, d. van W. Jansen en G. van Bennekom. Jacob, z. van H. Lablans. Johanna, d. van E. van Ee. Gerardus Cornelis, z. van M. van Es en G. Wan- zing. Alterdina Wilhelmina, d. van J. Vet- kamp en A. Koenen. Hendrika, d. van T. van Ek. ONDERTROUWD: P. Lobel en W. F. van Duinen. G. J. ten Hoven en C. M. van Oven. 1,. P. van der Wual en G. Wolfswinkel. G. Kaal en G. van de Kooy. GETROUWD: S. Ozinga en J. S. A. Lefebvre. F. J. Rau en G. Sasbach. G. Verschuur en G. Dijkman. M. Hagen- beuk en H. Gerth. OVERLEDEN Elberta Hendrika van Beek, 68 j. echtg. van E. de Neeling. Gijsbertus van Meeteren, 76 j. wed. van A. van af heden ont vangt men voor elke TIEN omslagen éen nummer. Het voorloopig Bestuur van de op te richten af- deeling Amersfoort der vereenigiog „VOLKSWEERBAARHEID" maakt bekend, dat er op 18 OCTOBER e.k. des avonds 8 uur in dDE ARENDeen vergadering zal worden gehouden tot het bijwonen waarvan alle ingezetenen worden uitgenoodigd. WIJNHANDEL Een hier te lande gevestigde oude en gunstig bekende firma in wijnen en cognac, zookt te AMERSFOORT een die genegen is bovenstaande artikelen in depot te nemen en zich met den verkoop te belasten. Brieven franco letter D. bureau (oude) A mersfoortsche Courant Kortegracht 9. Gevraagd tegen 1 NOVEM BER een boven de 16 jaar. Zich in persoon aan te melden 's avonds tusschen 6 en 9 uur bij Mevrouw TH IEL, Plantsoen. Wie is genegen iemand, die •U1 zich daardoor een betere positie kan verschaffen en die reeds lang de school verlaten heeft, kosteloos te leeren Informatiën aan het Bureau der (oude) Amerafoortsche Courant, Kortegracht 9. ZIEKENVERP ZIEKENVERPLEGINGS-ARTIKELEN bij onder leiding en met medewerking CHRÉTIENNI Maandag 22 en Dinsdag 23 avond-voorstelling ten 8 uur. Woensdag 24 en Donderdag 25 0 MATIIVÈE ten 2 uur, avond voorstelling ten 8 uur. NB. Zie biljetten, Tableau de la tr0Uw volledig programma. 1 een zeer goede hand schrijvende, zag gedurende de avonduren gaarne belast m eenig administratief werk. Brieven onder 1010 Bureau (oude) 4^. foortsche Courant, Kortegracht 9. „Zijt Gij Doof?? JsrsTfKTJit; welkt, doof gehoren rijn. Gegons In de ooren hiujUff op. Beschrijft üw geval; onderzoeking riad Tril, kan rich met weinig onkosten te hnis genoMa. Dr. Dalton'» Aural Institute, 696 La Salle Ave., CHICAQO JLL, van de FIRMA Jb. MIS SINK, Eere Diploma's, Gouden,Zilveren Medail les, is te Amersfoort steeds versch ver krijgbaar voor Deventer-Winkelprijs, bij ae firma WATERSCHOT A Co., Langestraat, 43, KASSIERS, Commistionnairs in Effecten. Effecten, Coupons, Buitenlandsch geil Prolongation, Beleeningen, Incasseeren e verschaffen van Wissels op Binnen- e Buitenland. Kantoor: Muurhuizen 288. INSTRUMENTMAKER, Langestraat, Amersfoort, i Hoofdprijs 500 OOOMk. Men biede bet geluk de band. De prijzen iji door den Stut gegarandeerd. Uitnoodigiug tot deelneming in de Kansen, van de door den Staat Hamburg gewaarborgde groote Geldloterij, waarin zeker 11 Millioen 202000 Mort gewonnen moeten worden. De prijzen van deze veel voordeel biedende Geldloterij, die volgens het plan slechte 118000 loten bevat, zijn de volgende De hoogste prijs is eventueel 500 000 Mark. 16 prijzen A10 000 Mark - 5000 Premie v. 300 000 Mk. 1 Prijs A 200000 1 100000 1 75000 70000 65000 60 000 55000 2prijzen„ 50 000 1 prjjs 40000 1 30000 1 prijs 102 2000 1500 1000 „150.148,115,100 „78,45,21 Marl .10882 Totaal o9010 prijzen. De Hoofdprijs in de le klasse bedraagt Mart 50000, stijgt in de 2e kl. tot 55000 M., indeot tot 60000 M., in de 4e tot 65O00 M., i lot 70000 M., in de 6e tot 75000 M. tot 200 000 M. en met de premie van eventueel tot 500000 M. Voor de eerste prijstrekking kost een geheel origineel lot slechts Gnld. 8.5# een half origineel lot slechts Gnld. 1.7® een kwart origineel lot slechts Gnld. 0.90 De inleggelden voor de volgende kiassen zoo- wel als de juiste lijst der prijzen worden aange geven in het ofticieele trekkingsplan voorrij van hel Wapen van den Staat, welk plan ik W aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkingslijst. De uitbetaling en verzending van prijzen geschiedt door mij direct en prompt aan de ww ners en onder de strengste geheimhouding. £N^* Iedere bestelling kan men eenvoudig per po»1 wissel opgeven, ook tegen rembours DC Men wende zich dus met de aanvraag 0» toezending van loten voor de spoedig pi» hebbende trekking zoo spoedig mogelijk uiterlijk tot 1 November e. k- met vertrouwen tot Samuel Hekseher senr., Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG, Duitschland.

Amersfoortsche Courant | 1900 | | pagina 2