Advertentién. Eerste Uitdeeling. LOTERIJ. NAAR MAAT het plaatsen van karren werd vervolgens gedeponeerd ter Secretarie. Besloten werd tot aankoop van het ijzeren brugje van de voormalige gas-fabriek en om het over de Reek te leggen tegenovoe. de Molenstraat. Het brugje kost f450, ter wijl het geheele werk f1140 zal kosten. Aan den heer J. Busquet werd een grati ficatie van 1100 verleend wegens buitenge wone werkzaamheden bij bet vernieuwen van het alphabetisch Bevolkingsregister. Benoemd werden, ter voorziening in va caturen ontstaande wegens periodieke aftre ding op 1 Januari 1901tot leden van het Burgerlijk Armbestuur de heeren H. W. van Esveld en B. A. Siddré; tot leden der Commissie van de Gemeente-reiniging de hperen C. T. van Beek en H. W. van Esveld en tot plaatsvervangende leden dierzelfde commissie de heeren D. van der Werf enN. Wolfswinkeltot leden der Commissie van Fabricage de heeren: C. T. van Beek, H.J. Croockewit en G. P. A. Garjeannetot le den der Gas-commissie de heeren C. T. van Beek, H. J. Croockewit, J. G. Kleber en A. A. Hamers. Tot Curator van het Gymna sium prof. J. J. van Thiel; tot lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs di-. J. C. Rolandus Hagedoorn. Tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs ds. C. Rasch. Tot lid der openbare Gezondheids-commissie dr. .1. M. Croockewit. Tol hei-schutter der huurwaarde van drank- okulen de heer J. C. van Eybergen. 1 Over het voorstel van B. "en W. om met ingang van 1 Januari 1901 de Jongensschool 2e soort en "ie Meisjesschool onderling te doen verwisselen staakten de stemmen over het voorstel-Prikken om de zaak aan te hou den tol de volgende zitting en inmiddels advies in ie winnen van de plaatselijke Scbool-commissie. Aan de zeer breedvoerige discussie, welke we in een volgend nummer hopen op te nemen, namen deel de heerenWethouder Celosse, mr. Prikken, de Voorzitter en mr. Heyligers. IsTa afdoening der Agenda zeide de heer Van Beek, dat liet hem was opgevallen, dat een verhooging van jaarwedde werd gevraagd voor een gehuwde dame en vroeg of B. en W. peen maatregelen denken te nemen op dat zulks voor het vervolg niet meer kan voorkomen. Nadat de Voorzitter den heer Van Beek namens B. en W. had toegezegd daarop in de eerstvolgende vergadering te zullen ant woorden, sloot hij de zitting. Aangaande onzen vroegeren stadgenoot den militair apotheker 2e Idasse J. F. Poo! schrijft de »Surinnamsche Crt" Naar wij vernemen, zal de heerJ. F. Pool militair apotheker, wiens detacheering liep.tot April a. s., wegens gezondheidsredenen per eerstvolgende Hollandsche mailboot naar Ne derland vertrekken. Wij gelooven, dat dit vervroegd vertrek als een verlies kan worden aangemerkt. L)e iieer Pool behoorde tot de ambitieuse ambtena ren. Zijn herhaalde reizen naar de bovenl.in den en onderzoekingen, meest op t gebied van de chemie en botanie, leverden stof op voor onderscheidene belangrijke wetenschap pelijke artikelen in Nederlandsche tijdschriften. Ook was hij een van de ijverigste leden voor de West-Indische tentoonstelling te Haar lem. ti durende het St. Nicolaas-feest, van 1 tot 7 zei-, werden ten Postkanlore hier belian- deii'. 3113 pakketten, van welke er 1258 wer- den verzonden en 1855 ontvangen. De zilveren medaille voor 24-jarigen trou- wer lienst werd gister op plechtige wijze uitgereikt aan den élève-muzikant G. Kradol- fer, van het 5e regiment infanterie. De jongelingen jhr. W. H. P. Calkoen en <t. .1. .lebbink hebben bij bet 5e regiment iingepa-in aandrig ile verbintenis als ads- liet Reserve-kader. pirant- lilijkens advertentie in dit nummer zal de «Vereeniging tot uitdeeling van spijs aan be- hoeftigen" aanstaanden Maandag weder beginnen met haar verstrekkingen. Dank zij de leden der Odd fellow-orde, »Stichtsche loge no VI," die hun lokaal daar voor beschikbaar stelden, kan ook sKinder- voeding", die het lokaal van de Anna Pau- lowna-bewaarschool niet langer te barer be schikking kreeg, dien dag beginnen met den kleinen een warm middagmaal te verschaffen. Maandagavond rond half elf werd brand ontdekt in de woning van J. van D., buiten de Kleine Koppel. De Wilhelmitia-spuit en de spuit der Vrij willige brandweer waren zeer spoedig ter plaatse. Alleen de laatste werd in werking gesteld en mocht er in slagen, de vlammen te bedwingen, maar kon toch niet verhinde ren, dat eenige kippen en twee geiten ver brandden. Assurantie dekt de schade. Twee kleine branden éen op het Sasje, de andere op den Westsingel, werden gister avond door buren en voorbijgangers gebluscht. Vooral de laatste had zeer ernstige gevol gen kunnen hebben. De ouders waren ter bruiloft en de kinderen alleen thuis, door onbekende oorzaak was het behang op hun slaapkamertje in brand geraakt en toen op het hulpgeroep van een der meisies de arbeider Vonk naar boven holde, vond hij de kamer vol rook. Met zijn jas kou hij de vlammen echter nog uitslaan. Middelerwijl waren de kinderen liefderijk door buren opgenomen en de ouders gewaarschuwd. Ook hier wordt de schade gedekt door assurantie. Sint Nicolaas, die het in de laatste dagen zoo druk had en zoo veel bezoeken moest afleggen, kon oerat Maandagavond gevolg geven aan zijn voornemon om ook de kinderen der gehuwde mindere militai ren van het 5e regiment infanterie een bezoek te gaan brengen. Reeds om 6 uur de goede Sint had zijn koinst tegen 8 uur aangekondigd waren 169 kinderen van 4 tot 14 jaar, 84 meisjes en 85 jongens, in de keurig versierde gymnastiek-iaal der kazerne aan wezig. Het Bestuur der OD^erofficiers-BOcieteit, dat de vereerende taak van ceremonie-meesters vervulde, wist de orde onder deze opgetogen menigte voor beeldig te handhaven, waartoe zeker niet weinig bij brachten de versuaperingeu, chocolade en speculaas, die met kwistige hand door tal van dames werden uitgereikt. Eenige stafmuzikanten voerden middelerwijl mu zieknummers uit, waarna zeer aardige voordrachten werden ten beste gegeven en eindelijk de jeugd de schoone historie van „Domröachen" en van de „Schoone slaapster" te aanschouwen kregen, waarbij de luitenant, die zijn soiopticon vertoonde, iu be vattelijke woorden deze steeds treilende verhalen deed. Klokke 8 uur kwam Sl-Nicolaas, vergezeld van twee zwarte knechts, de zaal binnen, prachtig ge kleed en op een „heuscb paard" dat deftiglijk aan Jen teugel werd geleid en tot veler bevreem ding - zich niet stoorde aan het daverend gejuich v.iu ulle kloiuc- eu ook wel eouige groote kinderen. De goede Sint hield van zijn paard een heel aardige toespraak tot de kinderen, hen vermanend om toch vooral gehoorzaam te zijn aan hun ouders en toch goed te leeren. Er zullen er nu wel niet meer zijn, die niet meer gelooven aan Sint Nicolaas, nu ze hem «oo „voor hun eigen neus" zagen. Aan zingen geen gebrek en 't zal wel lang na ne genen zijn geweest, toen ook het slotnummer, een groote tombola zonder nieten, was afgeloopen, eer de geheele jeugd is kunnen inslapeu na een avond van zoo veel genot. Aan het convocatie-biljet voor tie mi rgen- middag to 12 uur in »De Arend" hier te houden Algemeene vergadering der plaatse lijke afdeeling van het «Utrechtsch Genoot schap voor Landbouw en Kruidkunde" is de volgende mededeeling van het Hoofdbestuur toegevoegd, welke ook voor niet-leden zijn belaDg mag hebben. Julichtingen verstrekt gaarne de Sectaris der afdeeling, jhr. mr. B. W. Th. Sandberg. De Commissie voor de regeling van een tentoonstelling bij gelegenheid van het (jO- jarig bestaan van het Genootschap wenscht onder een extra-nummer" der veetentoon stelling uit te loven een prijs van f25 en een 2e prijs van f 15 voor de koe, die van het begin der lacta- tie-periode 1901 tot den dag der tentoonstel ling de meeste en tevens de vetste melk gegeven heeft. Het onderzoek van het vetgehalte der melk kan men geheel kosteloos laten doen bij den zuivelconsulent. Vele deelnemers zullen echter wellicht moeilijkheden hebben met het monsterne- men, het uitrekenen, enz. Teneinde hierin nu tegemoet te komen, zal door den zuivel consulent in een cursus het gewenschte on derricht worden gegeven. Deze zal moeten plaats hebben in den loop van den winter. Voor aangifte tot deelneming of inlichtingen bestaat eiken Zaterdag van 9 tot 12 lot ge legenheid in het laboratorium van den zui velconsulent gelegen in de Handelsbeurs op het Vreeburg het te Utrecht. Men vraagt ons plaatsing van het volgende Omtrent hall' October 1.1. is te 's Graven- hage onder verdachte omstandigheden ver kocht een antiek horloge in der, vorm van een kruis, lang 7.5, breed 5.5 en hoog2.5c.M. De wanden van het horloge zijn van zoo genaamd cristal de roche, gevat in zilveren randen, zoodat het werk geheel zichtbaar is. De wijzerplaat met Romeinsche cijfers is om geven door zilveren lofwerk, evenzoo de ach terzijde. Aan den bovenkant is een ring be vestigd. liet is vermoedelijk een reliquieuit een klooster en naar alle waarschijnlijkheid te Utrecht of in de omgeving daarvan ont vreemd of verduisterd. Het stuk heel't veel waarde. De Hoofd-commissaris van politie te's Gra- venhage verzoekt inlichting omtrent den eige naar van dit horloge. Als bijzonderheid mag wel vermeld, dat heden, 12 December, een stadgenoot nog een paar mooie theerozen van een boompje in zijn tuin kon snijden. Mej. Boissevain, besturende Zuster van het Diaconessen huis te Baarn, heeft als zoodanig ontslag gevraagd en verkregen. Maandag 17 dezer zal het 25 jaar geledon zijn, dat mr. F. Pen, notaris te Baarn, aan de Rijks-universiteit te Utrecht promoveerde tot doctor in de rechten. In het gebouw van het Provinciaal Be stuur te Utrecht werd namens het Departe ment van Waterstaat, Handel en Nijverheid in het openbaar aanbesteed Het driejarig onderhoud der na te mel den Rijks groote wegen in de provincie Utrecht, gedurende de jaren 1901, 1902 en 1903, in zeven perceelen en in massa. Perceel 1. De groote weg der le klasse no. 1, van de grensscheiding der Provinciën Noord-Holland en Utrecht bij Laren over Amersfoort tot de grensscheiding de p e_ «inciën Utrecht en Gelderland bi) Hoeve loken. Raming fOSliO per jaar. Ingekomen waren 3 inschrijvingen van de heeren- e. Wassink, te Amersfoort, t van de Kooii, idem, voor f63DO, en 1.. J. Ruitenberg, idem, voor f6340. Perceel 2. De groote weg der Je klasse no. 2, van Amersfoort tot de grensseheidnig der provinciën Utrecht en Gelderland onder Renswoude. Raming f7300 per jaar. Hier voor ivas slechts éen inschrijving ingekomen van den heer W. van de Koojj, te Ameis- foort, voor fOGlO. „Q Perceel 3. De groote weg der le klasse van Zeist naar Woudenberg, vereeuigende de groote wegen der le klasse, no. o en no. Raming f1750 per jaar. Eén bdjet was ingekomen van den neer C. de Bruin, te Jaarsveld, voor f'1580. Perceel G. De groote weg der le klasse no. 5 van het landgoed Vollenhoven onder de Bilt tot Amersfoort. Raming f2oU0 per jaar. Voor dit perceel was geen afzonder lijk biljet ingekomen. Gecombineerd en in massa werd ingeschre ven als volgt Perceelen 1 en 2Th. W. Bonte, te Amers foort, voor f13050. Perceelen 1, 2, 3 en 6: P. Boks, te Amersfoort, voor f25 850; Th. W. Bonte, idem, voor f47105; W. van de Kooij, idem, voor f 1G 890, en C. Ruitenberg, voor i 10038. Perceelen 2. 3 en 6L. Ruitenberg te Amersfoort, voor f10280. Perceelen 3 en C. Krachten Jz., Utrecht, voor 13757, en L. Ruitenberg, te Amers foort, voor f3589. De toewijzing is aangehouden. Burgerlijke Stand van Amersfoort. van G tot en met 12 December. GEBORENMarinus, z. van G. Snijders en M. P. Meijer. Wilhelmina, d. van C. Ruizendaal. Johannes Antonius, z. van J. J. de Kruijf on W. Rokkers.Johannes, z. van .1. de Gans en J. J. Hionekamp. Francisctis, z. van W. 10. Kreikanip en B. van Hamersveld. Hendrik, z. van M. Schou ten en C, van den Brink. Ruth, z. van E. van Veenendaul en R. Gijtenbeek. Gerarda Elisabeth, d. van J. G. Lablans en C. van Kaarden. Gijsborta Glasina, d. van van J. Paschedag en M. C. Kok. Antonie, z. van H. Jebbink en E. C. W. Schotman. Cornelia, d. van W. Bretveld. Adrian us, z. van H. Bakker en M. van Bekkutn. ONDERTROUWD: H. Noorman en H. H. Diderichs. M. de Man en N. van den Brink. J. Endendijk en A. G. Boerwinkel. GETROUWD: H. van Ruller en M. Lam. J. H. A. van Horsen en E. Snijders. G. W. Gijsbertse en T. Meijer. OVERLEDEN: Hermanns Roerssen, 57 j. echtg. van C. van der Veer. Maria van Bogerijen, 5(5 j. ongh.Wilhelm Franziscus Hermann Briins, 02 j. echtg. van A. C. E. H. Thissen. Hendrikus Adriahus Zeven boom, 3 j. Bevallen van een ZOON E. C. W. JERBINK— Schotman. Amersfoort, 10 Dec. 1900. De beer en mevrouw BERKEL- JON—De Laat betuigen hunnen har- telijken dank voor de belangstelling, bij de geboorte hunner Dochter on dervonden. Amersfoort, 12 December 1900. Kraamvisites worden bij voorkeur afge wacht Dinsdag en Woensdag 18 en 19 Dec. a.s. tusschen 2 en A uur. Directrices der Vereenigitig aDORCAS" geven bij deze ken nis, dat de goederen voor hare uitdeeling ter bezichtiging zullen liggen op Vrijdag 21 dezer in het gebouw dei- Ned. Hervormde Diakonie, Muurh'uizen 105, van des namid dags half éen tot vier uur, en noodigen be leefd tot een bezoek uit. De gewone eerste openbare /INTER - COLLECTE, door Diakenen der Ned. Hervormde gemeente bepaald zijnde op a. s. Maandag 17 dezer, wordt door het college wederom ten zeerste aanbevolen. Moge de uitkomst het bewijs geven, dat de Christelijke lief dadigheid voor de arme Gemeenteleden steeds blijvende is. T. van DAAL, Voorzitter. Ook zijn voor de winteruitdeeling dage lijks bij Diakenen TUREBRIEEJES te ver kregen a 10 cont de 25 turven. MAANDAG 17 DECEMBER 1900. Kaartjes verkrijgbaar bij den heer P. 'f. BROM Bloemendal. Het Bestuur der Vereeniging tot Uitdeeling van Spijs aan benoeftigen. van af heden ont vangt men voor elke TIEN omslagen éen nummer. CREDIET V E R E E N O I (TG te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort H. J. CROOCKEWIT, Kassier, Commissionnair in Effecten LANGESTRAAT, F. 5. Maatseh. tot Exploitatie van Staats Spoorwegen. Nederlandsehe Centraal Spoorweg-Maatsehappij. Verlenging van den Geldigheids duur van retourkaarten bij gelegenheid van het KERSTFEEST. De rctourbiljetteii in rechtstreekse!) verkeer met Stations der Pruisische-, Saksische- en Oldenburgsche Staatsspoorwegen en van den Main-Ncckar-Spoorweg, die worden uitgege ven op Dinsdag 18 December 1900 en vol gende dagen, zijn, voor zoover hunne gewone geldigheidsduur korter is, voor do terugreis geldig tot en met Dinsdag 8 Januari 1901. De op 24 December 1900 uil gegeven 3-daagsche retourbiljetten naar Belgische Stations on omgekeerd, zijn geldig lot en met 27 December d. a. v. Utrecht, December 1900. "naamloozu vennootschap „Nationaal Grondbezit" TE 's-GRAVENHAGE. De DIRECTIE bericht, dat de coupons der 4 obligatiën, vervallende 2 Januari 1901, bclniilbaur zij n te 'a-Gravonhnge, ten Kantore der Vennootschap, de Hollandsche Bank De Vos en Vreede en de Firma P. J. Laudry. Amsterdam, b/d. HH. I'netorius en Zoon. Amersfoort, b/d. Heer il. .1. Crooukewit. Arnhem, b/d. Geldersehe Bank. Assen, b/d. Heer E. A. Hmidt. Breda, Dokknm, Gorkum, Gondn, Groningen, Haarlem, Harliugen, Fruneker, Heeren veen, Jouro, Bolsward, Leeuwarden. Hulst, Leiden, Maastricht, Meppol, Nijniegen, Rotterdam, b/d. Hit, Ingen-IIousz en Zoon. b/d, till. Foekeina en Van Klellëns. b/d. HH. C. De Gijselaur en Oo. b/d. HH, Moutijn en Dortland. b/d, HH. Mrs Van Viersson Tripen Foith. bil, HH. Laane en Van Bommel, b/d. HH. P. Posthnma on Zn. b/d. HH. Gebrs. Mispelblom Beijer. b/d. HH. Gebrs. Mispelblom Beyer en P. Kourrmns Smeding, b/d. Heer L, 8, van Wiuwbcrglio— Janssens, b/d. 1 III. Lozwijn on Eigeman, b/d. Geldersehe Crodietvoreuniging. b/d. Heer Hk. Roelink A.Bz. b/d. Nijmeegsche Effectenbank Mar tens en Oo. o vb/d. HH. 8. van Dantzig en Co. Schoonhoven, b/d. Hoer I'. A. Greup. Sneok, b/d. HH. Bruuings en Ten Gate. ■Lel, b/d. HH. Groeuendaal on Top. Geldermalsen, Utrecht, b/d. HH. Jan Bl'ijdeBteijii en Zoon. Waalwijk, b/d. HH. C. A. Witlox on Zoon. Wagemngen, b/d. Heer 8. A. van Minden. Winschoten, b/d. HH. G. J. en a. e. Groeueveld. Zutphen, b/d. HH. I'. F. C. Brunings en Co. Zwolle, b/d. HH. A. van Deventer en Zoon. Votleeren hooge laarzen, Vetlecren rijg- en elastiek bottines, Vetleeren schoollaarzen geregen en met knoopen. Roparaüo spoedig. C. H. do JONG, Hof 38. mmmmim, TH EE11A NDELA REN te G o r i n c h e m hebben do eer te berichten, dat luinnebekende THEESOORTEN, afgewogen in pakjes van E 2J en 5 Hectogrammen, te A.mf.rsfooutuit sluitend verkrijgbaar zijn, bij Mij. de wed. J. van OMMEN-Ockhuisen Langüötraat F 54.

Amersfoortsche Courant | 1900 | | pagina 2