Moet erkend worden, dat oen maximum van 800 voor onderwjjzcrs /.onder hoofdaete reeds lang niet ruim mocht genoemd worden, nu /al niemand kunnen ontkennen, dat de veranderde om sta taligheden oene verliooging van 't eindsalaris noodzakelijk maken. Een der voornaamste redenen toch voor betere salarieoring der onderwijzers in de steden is steeds geweest liet trekken van goede onderwijskrachten Waar nu zelfs de kleinste gemeenten genoodzaakt zullen zijn een maximum van 700 te verleunen, mag een eindsalaris van lOOl) in deze gemeente voorzeker niet te hoog genoemd worden, wil men hem in staat stellen behoorlijk een gezin te onderhouden en zich met toewijding aan zijne taak te geven. Eindelijk zij hier nog opgemerkt, dat de verhoogde bijdragen van 't Rijk aan de gemeenten ongetwijfeld zjjn verleend, om verhooging der ouderwijzersjaarwodden mogelijk te maken. Na ilit alles is een eindsalaris van /"1000 zeker genoegzaam verdedigd. En dit te doen bereiken na 16 jarigen dienst, zal zeker geen bezwaar ontmoeten, als men in 't oog houdt, dat in de huidige regeling liet maximum reeds na 12 jarigen dienst bereikt wordt. l'unt 3'. Dienstjaren in andere gemeenten Daar de practisélie ervaring, welke aan de ancienniteitsverlioogingen ten grondslag ligt, onafhankelijk is van de plaats, waar zij is opgedaan, kan het niet meetellen der dienstjaren buiten do gemeente, met geen enkel gegrond motief verdedigd worden. Trouwens de verhoogingen, boven het minimum iu de wet genoemd, zullen ook toegekend worden, afgescheiden van de gemeente of gemeenten, waar de dienstjaren zijn volbracht. l'unt 4". Hoofdaete. Door de wetswijziging zal elke verplichte hoofdaete f 200, elke niet verplichte hootdaete 100 verhooging waarborgen. Dat de gemeente Amersfoort in dezen het voetspoor der et zou volgen is niet te verwachten, daar in de bestaande regeling reeds volkomen gelijkstelling voor onderwijzers niet hoofdaete heerseht en dit moet zeker een gelukkig verschijnsel geacht worden, omdat zoowel de bevoegdheid als het werk in de school voor een onderwijzer met verplichte of niet-verplichtc hoofdaete volkomen gelijk zijn. Daarom zal ook een verhooging der jaarwedde met 200 voor eiken bezitter der hoofdaete voldoende gemotiveerd zijn, omdat de wet deze vorhooging noemt voor verplichte hoofdaete en sedert jaren verschillende gemeenten reeds f 200 voor de hoofdaete toekenden. Hiermede Edelachtbare Hecron meent adressante de wensehen, in baar adres vermeld, vol doende toegelicht te hebben en beveelt zij ze beleefd in Uwe welwillendheid aan.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 7