Lit deze tabel blijkt, dut de vigeo rende regeling pits voordeel geelt boven de voorgestelde na 25 jaren dienst. Hiertegenover st:iat echter, dat dan het salaris van f800 eerst wordt bereikt na 20 jaren, thans na 12 jaren, en in verband hiermede, dat de totaal genoten jaarwedden gedurende de eerste 20 jaren dienst onder de huidige regeling f1000 meer bedraagt dan onder de voorgestelde regeling. Na 30-jarige n dienst zal door de regeling van B. en W. deze som van f1000 pas gereduceerd zijn tot f750 en eindelijk na -17'^-jarigen dienst zal dit verschil pas geheel zijn opgeheven, zoodat dan eerst zegge na 87', ..-jarigen dienst eenigc verbetering intreedt. Dat alzoo de wijziging, door B. en W. voorgesteld, oen teruggang in plaats van een vooruitgang zou zijn, behoeft na het voorgaande geen betoog; Behalve dit zal de aanneming der voorstellen van B. en W. tot groote onbillijkheden aanleiding geven. Gesteld het geval A en B hebben beiden 1.0 dienstjaren. A is echter benoemd in 1901, IS in 11102. Van B zullen de dienstjaren in andere Gemeenten medetellen en hij zal alzoo een jaarwedde verkrijgen van f700; van A tellen die dienstjaren niet mede en hij ontvangt f600. Wat echter altijd aanleiding zal geven tot onbillijkheid, is het verschil tusschen verplichte en niet-verplichte hoofdacte. 'l Zou dan ook zeer te betreuren zijn, indien op voorstel van B. en W. teruggekomen werd op het besluit van den Baad dezer Gemeente waarbij dit verschil werd opgeheven. Of een onderwijzer een hoofdacte bezit, die verplicht is, dan wel niet-verplieht, maakt noch ver schil in zijne bevoegdheid, noch in zijn werk aan een school. .Met welk gegrond motief het daarom te verdedigen is, de bezoldiging met hut oog daarop verschillend vast te stollen, is ons dan ook volstrekt onverklaarbaar. Indien een onderwijzer, in liet bezit der hoofdacte. benoemd wordt aan een school waar toevallig hut aantal onderwijzers voor wie volgens de wet hoofdacte verplicht is, voltallig is, ontvangt hij f125 voor de hoofdacte. terwijl diezelfde bevoegdheid hem f20C verhooging bezorgt, als het toeval wil, dat het aantal onderwijzers bovenbedoeld niet voltallig is. Zelfs zal zieli 't geval voordoen, dat een onder wijzer niet hoofdacte en 16-jarigen dienst alhier, voor die hoofdacte 1125 zal genieten, terwijl ecu onderwijzer met hoofdacte en -I-jarigen dienst hier ter stede f200 daarvoor zal ontvangen. Aan de scholen 1ste soort zal zelfs niemand voor de hoofdacte t'200 verhooging verkrijgen. Dat deze toevalligheden aanleiding zouden geven tot verschillende bezoldiging, zonder dat hierop dienstjaren of bevoegdheid invloed uitoefenen, acht de nfdecling een onbillijkheid, die we hopen, dat niet de goedkeuring vim den Baad (lezer Gemeente zal verwerven. Waar li. en W. voorstellen voor do verplichte hoofdacte f200 verhooging toe te kennen en dit zij nogmaals herhaald de niet-vcrpliebte hoofdacte totaal dezelfde bevoegdheid waarborgt en geen verandering brengt in de gepresteerde diensten, waar bovendien door onderscheidene Gemeenten, als Gouda, Nijmegen, Haarlem, Bloemendaal, enz. f200 voor elke hoofdacte wordt toegekend, hoopt de alVleeling, dal de Baad alsnog dit bedrag voor elke hoofdacte zal vaststellen. Ten slotte komt de afdccling het bedrag van f50 voor tegemoetkoming in de woninghuur voor een Gemeente als Amersfoort te laag voor. waar dit is het minimum bij de wet vastgesteld en waar een groot aantal Gemeenten, waaronder veel kleinere, dit bedrag zijn le boven gegaan. Zoo is een bedrag van f:100 vastgesteld door de volgende Gemeenten: Kdani, Bussum. Hoorn, Kakhuizen, Stad-Borkuloo, Muiden. Assendelft. Tiel. Bloemendaal: en van l'75 door: Hilversum, Zuid-Scharwoude. Koedijk, Nijmegen. Jourc en Nijehaske, Loc-hem, Dokkuin. Lccuwarderadoel (voor enkele dorpen in deze Gemeente I'IOO), Dordrecht, Baarn, .SnoekKampen, Gouda, Zutphon, Rosendaal, Voorst, Boisward. Zaandijk. Schiedam, Kindhoven, Almeloo. Sassenheiui, üarnovold, Yelscn en Winschoten.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 8