Advertentiên. request in afschrift is meegedeeld aan de le den er vraag of iemand het woord daarover verlangde. De heer Gerritsen zeide, slechts zjjn volkomen sympathie te willen betuigen met het adres 'en dank te willen brengen voor de wijze waarop B. en W. aai» zjjn ver zoek, in de vorige zitting gedaan, gehoor hebben gegeven, doch vona het jammer dat het thans niet mogelijk is, bet aantal leerlingen daarin te vermelden. Spr. hield er zich echter van overtuigd, dat B, en W. dit aantal onmiddellijk nadat alle examens zjjn afgeloopen alsnog in het request zullen voegen, dan wel het meedeelen in de audiën tie by den Minister. De Voorzitter betuigde zjjn erkente lijkheid voor het gesprokene en deed toe ft zegging, die cjjfers, nu de Raad hem daar toe machtigde, alsnog ter kennis te brengen van den Minister. Het ontwerp werd hierna z. h. st vastgesteld. Mr. Heyligerr verliflf nu de vergadering. Aan de orde kwam vervolgens het request van den gasverbraiker A. W. Groote, met advies. Ook hieromtrent deelde de Voorzitter roede, dat de heeren de stukken gezien heb ben. Welke die stukken waren, de beide requester» van luitenant Groote, of het prae- advies van de Gas-cotnmissie of van B. en W., en wat zy inhielden, werd niet mee gedeeld. Toch is deze quaestie van genoeg algemeen bilang dan dut in een openbare vergadering daaromtrent wel iets meer had mogen mee- gedeeld worden. De plaats der verslaggevers is een aller- ong-lukkigste, tegen een houten beschot en achter een paar zware overgordijnen die bijna alle geluid onderscheppen. En toch moeten zy van de openbare zittingen van den Raad een zoo volledig en juist mogeljjk verslag geven. Zij, die op de publieke tribune de behande ling hunner zaken by woonden, vroegen dan ook «maar wat is er dan toch besloten?" Welnu, zy kunnen wachten bun wordt over enkele dagen de conclusie schriftelijk thuis gezonden. Doch de pers moet den eigen dag, soms den zeilden middag, een verslag in druk hebben. Doch vervolgen we ons overzicht. De heer Gerritsen wilde een enkel woord spreken over het advies, nietoverde quaestie-zelve. Spr. meende, dat alle geschrijf voorkomen had kunnen worden als de Ge meente zich meer had beschouwd als koop man. Naar zoo'n min of meer lastig cliënt be hoort de Directeur te gaan en niet een on dergeschikt beambte. Het is hier niet om de knikkers maar om *t recht van 't spel. Spr. hoopt, dat dan ook in den vervolge de Directeur dergelijke quaes- ti«;n zal bespreken en niet meer een fitter daarmee is dan ook alles beproefd. Overi gens vereenigt spr. zich volkomen met het 'ra,port eu houdt er zich van overtuigd, dat Voorzitter zijn meening zal deelen, dat a n dergelijke zaken niet en grand seign eur nmet afdoen,doch naar koopmansgebruik De Voorzitter antwoordde, dat de fitter het antwoord van luitenunt Groote overbracht aan den Directeur en dat reke- kening zal worden gehouden met den wensch, door den heer Gerritsen geuit. Het advies werd hierna z. h.st. aangenomen. Van andere zyde vernamen we, dat lui tenant Groote, die verzocht heeft om restitutie van door hem betaald gas, dat door den me ter was aangeven, in hel ongelyk is gesteld. Bij onderzoek was gebleken, dat door een defect aan het telwerk van den meter, het verbruikte gas niet werd genoteerd. Het Verbruik, was daarom geschat, waarmede luitenant Groote geen genoegen nam. De heele quaestie loopt om een gulden doch meer nog om een onaangename bejegening. Aan de orde kwam nu een (nieuw) re quest van de .Maatschuppy Amersfoort" omtrent overdracht van wegen aan de Ge meente, met ontwerp-besluit. De Voorzitter deelde mede, dat de Maatschappij genoegen neemt met de voor waarden («welke?" vroeg de heer Van Hase- len) en daar niemand bet woord (f hoofde lijke stemming verlangde, werd het ontwerp besluit z.d. of h.st. vastgesteld. Hierna kwam aan de orde een ontwern- contract tot uitgifte van terrein in erfpacht aan de »Vereeoigmg tot het bouwen en ver beteren van woningen te Amersfoort". Wederom klonk hetsl)e stukken lagen ter lezing. Verlangt iemand voorlezing Of bet woord Of hoofdelijke stemming Zoo niet, dan wordt aldus besloten." Het terrein is groot 5588 M2, de jaarljjk- sclie canon bedraagt f 195.30 en de duur der uitgifte in erfpacht is bepaald op 75 jaar, terwijl bepaald is, dat on dit terrein, aan Puntaoburgerlaan en Wolfertsteeg, uitslui tend woningen van geringe huurwaarde mo gen worden gebouwd. De korte conclusie der stukken is toch zoo gemakkelijk te geven en verlicht zóo zeer de taak der verslag gevers, die nu in t blinde rondtasten en eerst na afloop der zitting door informeeren bemerken wat eigen lek ter sprake werd gebracht. Tot tydelyke leeraren in de Natuurlijke historie werden ulsnu benoemd: aan het Gymnasium de heer H. F. Nierstrasz, docto randus te Utrecht, met 12 stemmenaan de Hoogcre Burgerschool de heer A. J. Resink met 8 stemmen en 4 blanco's beiden op een jaarwedde van f 100 per wekelijkscb les uur. De heer Kleber kreeg nu verlof, uan B. en W. een vraag te doen omtrent de ba- ven. Herhanldelyk, zeide spr., worden klach ten ingebracht omtrent de ondiepte van de haven vooral by de oliemolen, afgezien nog van de normale geringe diepte. Is iets by B. en W. bekend omtrent het groote onge rief hierdoor veroorzaakt aan de schippery, vroeg spr. De Voorzitter deed toezeggiog, deze zaak te doen onderzoeken en daarna in een volgende vergadering te bespreken en sloot hierop de zitting. Naar we uit goede bron vernemen, is door de Maatschappij' «Amersfoort" een terrein van 5000 M-\ op den Araersfoortschen berg ter beschikking gesteld voor den eventuee- len bouw eener Hoogere Burgerschool. Den 1 September wus het 15 jaar geleden, dat dr. J. H. Moll het rectoraat over het Gymnasium hier aanvaardde. De leeraren besloten, dezen dag niet onopgemerkt te la ten voorbijgaan en boden hem Maandag, na afloop der werkzaamheden, als souvenir aan het prachtwerk «Pompei vorder Zerstörung," van Weichardt. Uit naam van alle leeraren werd daarbij door den conrector een kort woord gesproken, waarin deze deed uitko men, hoe' de rector gedurende den tjjd waarin hij nan het Gymnasium was verbon den, de volkomen sympathie heeft verworven van alle docenten, zoowel door zjjn uitste kende leiding van de school als doordat zij hem, ook in de minder aangename omstan digheden van den laatsten tyd, hadden lee- ren kennen als een volkomen betrouwbaar en eerljjk man. Met een enkel woord dankte de rector voor deze voor hem geheel onverwachte en zeer aangename verrassing. De uitslag van het 2de toelatings-examen tot bet Gymnasium hier, op 2 eu 3 Septem ber gehouden, is als volgt: toegelaten tot klasse IJ. E. Glim, E. Jans sen en H. W. J. Hora .Siccama Tot klasse IIIH. L. Taets van Amerongen. Tot klasse VM. W. Scheltema. Voor het tweede toelatings-examen van den cursus 1901 1902 aan de Hoogere Bur gerschool te Amersfoort, dat op 2, 3 en 4 dezer gehouden werd, hadden zich nog 31 candidaten aangemeld, van welke er 10 wer den afgewezen, terwjjl aan 1, die wegens ziekte niet aan het examen heeft kunnen deelne men, een na-examen is toegestaan. Toegelaten zijn tot de eerste klasseU. H. Rodenburg, Antoinette C. E. van den Bogert, D. P. M. Graswinckel en F. V. van der Bel; tot de tweede klasse: W. Verdonk en zonder examen H. Adam tot de derde klussg F. H. Delachaux, W. Bleys en Van Hoorn Janssen en zonder exa men G. R. Herwig, J. van Oven, W. Piepers en I. SnuijfT tot de vierde klasse: H. Veersema, J. L. Siemens en zonder examen G. Ritmeester tot dc vijfde klassezonder examen C. C. Hermsen. Voorts als toehoorders voor enkele vak ken in verschillende klassen E. M. H. Regout, Petronella Mezger en W. A. van der Gant. De nieuwe cursus der school opende gis ter met een totaal van 291 leerlingen en toehoorders, tegen 256 bjj het begin van den vorigeo. Voor de betrekking van onderwijzer aan aan de openbare Lagere school 2e soort, ter vervulling van de vacature ontstaan door de benoeming van den heer P. van den Hooff Az. tot Hoofd dier school, hebben zich niet minder dan 47 sollicanten aangemeld. De collecte voor de School mot den Bijbel heeft hier ruim f320 opgebracht, welk be drag weer honger is dan verledeu jaar. De heer C. J. F. Prins, onderwijzer aan de openbare Lagere school 2e soort, is be noemd tot leeraar in de Nederlandsche taal aan de Rijks-Normaalschool alhier, uitsluitend voor de Ie klasse; do heer H. W. de Heus, Directeur die inrichting, geeft bet tualonder wjjs in de hoogere klassen. De 3e Algemeene vergadering van het on derwijzend personeel aan de Lngere scholen in deprovincio Utrecht met deachoolopzieners zal plaats hebben op Zaterdag 14 September in iRuitenlust" te Utrecht. Maandaguvond werd door de muziek-ver- eeniging «Caecilia" aan het St. Pieters- en Bloklandsgastbuis een serenade gebracht ter eere van mevrouw de wed. Scbeltus van Leusden, die dien dag gedurepde 40 jaar deel uitmaakte van het college van Regen tessen dier stichting, en de gastelingen gul deed onthalen. De voorgenomen serenade aan mr, J. van der Leeuw, by diens benoemig tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, kon wegens bijzondere omstandigheden niet plaats hebben. Binken» advertentie in dit nummer zullen de heer W. F&rber en zijn echtgennnte aanstaandeu Zondag avond in „De Arend" een soiree-amusante geven. De heer F&rber is declamator en voormalig lid van den Rotterdnmsche Schouwburg, van de Neder landsche Tooneclverccnsging en van de Kon Ver- eeniging „Hei Nederlandach tooneel" te Amsterdam. Dc bladen ui! do verschillende plaatsen, waar hy reeds is opgetreden, zjjn eenparig vol lof over het door hem en zjjD echtgenoote gepresteerde, terwjjl zijn repertoire, zoowel op dramatisch als'humoris- tisch gebied, omvangrijk genoeg is om aan de meest uiteenloopende smaken ruimschoots te voldoen. Majoor A. M. Tromp van Holst vertrok gister van hier tot het bijwonen der najaars manoeuvres. Het commando over de Schut terij is in verband hiermede tot 9 dezer opgedragen aan kapitein W. Croocke- wit W. Azn. Bij Kon. besluit zijn benoemd bjj het 5e regiment infanterie tot majoor de kapiteins J. Vos van het korps, en L. C. Vervooren van het regiment genadiers en iagers, tot kapi tein de Ie luitenant A. J. VV. van der Grin ten van het 2e regiment, en tot 1e luitenant de 2e luitenant P. Volbeda van het korps, terwijl de kapitein VV. F. K. BischofF van Heemskerck, adjudaut van den Inspecteur der infanterie, in zijn rang is overgeplaatst bjj het 5e regiment en wordt belast met het bevel over een bataljon. De cadetten van de Kon. Militaire Aca demie te Breda, die bjj het 5e regiment infan terie en het le regiment veld-artillerie zijn gedetacheerd, worden 14 September van die detacheering ontheven eu in het genot van ver-lof gesteld. Tot leden van liet Bestuur der gister te Utrecht opgerichie Provinciale afdeeling van «le »Ned. vereeniging tot bevordering der Pluimveehouderij" werden gekozen de heeren J. B. de Beaufort, Burgemeester van Woudenbergkapitein C. M. H. Kroesen, luitenant J. Kooiman, H. Tromp van Holst, allen te Amersfoort; en mr. H. J. Doude van Troostwijk, te Nieuwersluis, die de func tion onderling zullen verdeelen. Vervolgens werd het Huishoudelijk reglement vastge steld en werd besloten, adressen te richten tot de Provinciale Staten, verschillende Land- bouwvereenigingen, enz., houdende verzoek om steun. Een dame aan den Bergweg, die Zaterdag middag om vier uur nog haar Japansche naaidoos, waarin eenig zilveren naai-garni- tuur, gebruikt had, miste die om vijf uur uit haar voorkamer. Zij haastte zich, de politie te verwittigen, die alras tot de ont dekking kwam, dat de doos, door insluiping ontvreemd, in een slaapstee hier was ver kocht en nu ook al spoedig den dief in een andere slaapstee arresteerde. De aangehoudene, J. P. Z. uit Heiligerlee, «van beroep landlooper" en een bekend recidivist, heeft dezen diefstal die eebter niets te maken heeft met de vorige op den Berg bekend en is bereids overgebracht naar Utrecht, waar hij in verzekerde bewa ring is gehouden. Bjj de ten overstaan van notaris J. Bolk, ten verzoeke van den hoer B. J. Bloemen- daal, gehouden verknoping van het heeren huis met tuin aan de Utrechtsche straat no. 12, bewoond door luitenant J. Kooiman, werd dit verkocht aan den heer C. Ph. Boerwin kel voor f7100. Onze ooren zijn le vol van het hedendaagse!) rumoer om de lessen der historie te kunnen iiooren. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente AMERS FOORT, Gezien de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht, van 27 Augus tus 1901, no. 6 N. M eu S. (Provinciaal blad no. 100) betreffende de oproeping in werkeljjken dienst vau de lotelingen, die dit jaar n& hunne inlijving bij de bereden korpsen, tot nadere oproeping met verlof zgn gezonden Krengt ter kennis van de onderstaande verlofgan gers der lichting van 1901 uit deze Gemeente, dat het aan hen verleend verlof wordt ingetrokken en dat zij zich, voorzien van hunne verlofpassen, op den 16 September 1901 vóór vier uur des namiddags hij hunne korpsen moeten aanmelden, teneinde ge kleed en geoefend te orden. GERARDUH van der VEER. le regiment veld-artillerie, in garnizoen te Utrecht. HENDRIK van NIMWEGEN. HARKEN van 't VELD. JOHANNEN van EEDEN. WILLEM van PLU REN. allen le regiment Huzaren, in garnizoen te Amers foort. Voorts wordt den verlofgangers uitdrukkellijk bekend gemaakt, dat zij zien in geen geval zullen kunnen beroepen op hel niet-ontvangen eener bij zondere oproeping, mu« dat de tegenwoordige ken nisgeving, welke eenlg en alleen als bewjjs geldt, dat de verlofgangers behoorlijk zjjn opgeroepen, hen bij niet-verscblining ter opkcmBt onder de wapenen in verzuim stelt. Amersfoort, deu 6 September 1901. De Burgemeester voornoemd, E. L. VISSER. Weth., lo. Br. 3698te HTsi JTHÊjOTKHMJ. VIERDE KLASSE. Trekking van 2 tot 5 Sen. (1600 loten.) Ten kantore van tien Collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f65. 269 272 274 276 296 298 1331 1339 1348 1350 1351 1355 1363 1368 1378 1382 1639 1642 1648 1824 1858 5101 5121 5122 8722 8724 1576415799 15800 15813 16040 10045 460481799916863 19868 19897 19900 20003 200132001520029 en 20035. Te zamen 39 prijzen. Volgende trekkingen geschieden16, 18, 20, 24, 27 en 30 September, 1 tot 3 en 7 tot 11 October. De viifde klasse bevat, behalve de premie van f 30 000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de premie van f3000 voor het laatst uitgetrokken lot, de volgende prijzen: 1 van f 100000, 1 van f50 000, 1 van f25000, 1 van f15 000, 1 van f 10 000, 1 van f5000, 1 van 12000, 3 van f1500, 55 van f1000, 65 van 400,70 van f200. 170 van f100 ei: 3730 van f70. Loten zijn nog verkrijgbaar a f 3.50 per Vso- 369ste Si ilS/.Oil.itMJ VIERDE KLASSE. Trekking van 2, 3 en 4 September. Ten kantore van den Collecteur te Amers foort, LANGE BERGSTRAAT 9, zijn nan de onderstaande nummers te beurt gevallen Prijzen van f'65 329 333 334 362 1363 1378 1382 4061 4002 4021 4830 4844 4852 4870 5101 5121 5122 9621 12836 I f66015670 15799 15800 18866 19863 19868 1989720238 en 20243 Gevonden voorwerpen. 2 portemonnaies met eenig geld; 1 vork; 1 wandelstok 1 broche1 koralen halsket ting; 5 gemerkte linnen doeken; 2 gouden ringen2 brillen met étuis1 blikken bus. Inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie alhier. HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van gei.den ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAAN DAG den 9 SEPT. aanstaande, 's namiddags van twee tot drie uur, zitting houden in een der lokalen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ook voor het teruggeven van gelden. HERM. P. van HASELEN, Secretaris- Pen n i ng meesl er. Burgerlijke stand van Amersfoort, van 28 Augustus tot en met 4 September 1901. GEBORENIsidoor, z. van S. M. Aron- son en S. Korper. Jan Johannes Josephus, z. van J. J. Sleeking en H. Alfrink. Geer- truida, d. van W. Mets en A. Pampus. Gerritje, d. van A. van Hell en K. van den Ham. Johannes, z. van A. van Bogerijen en E. van Meetoren. Hendrika Catharina Beatrix, d. van H. H. J. Jacobs en A. M. den Bok. Abraham, z. van J. van Eldert en J. Langelaar. Wobbeltje, d. van M. F. Freriks en T. Bisschop. Antonius Cor nells, z. van E. J. van Nimwegen en- M. M. Hendriks. Anna Elisabeth Tetske, d. van B. Ruitenberg en J. H. Gerdingh. Hen drik Johannes, z. van A. Buddingh en W. G. Jekel. ONDERTROUWDW. van Genderen en Johanna van den HoofT. GETROUWD: H. Smit en A. Engel. H. van Es en J. C. Veenendaal. H. Pe tersen en G. van Diemen. L. C. P. Sijt- hoff en T. W. van der Last. OVERLEDENLeendert Cornelis Oelp 3 m. Lambertus Johannes van Veltbui- zen 66 j. wedn. van Antonia Voskuilen. Betje Voortman 5 m. Tot onze diepe droefheid overleed heden plotseling te 's-Gra- venhage onze geliefde Vader en Rehuwdvader de HoogWelGeboren heer jhr. J. J. ran RAAB van CANSTEIN, in den ouderdom van ruim 77 jaar. M. WOUDSTRA— Van Raab van Canstein. W. WOUDSTRA. Amersfoort, 29 Aug. 1901, Eenige kennisgeving. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze ge liefde Dochter en Zuster GRIETJE ELISABETH op den leeftijd van ruim 19 jaar. Wed. F. SETTEUR. J. SETTEUR. F. SETTEUR. P. C. SETTEUR. Amersfoort, 4 Sept. 1901.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 2