nieuw mmm. Stadsnieuws. Advertentiën. Ingezonden. maken, dat de President zijn aanval op de militaire magazijnen te New-Orleans goed keurt." Niet omdat wij iets verwachten van deze plaunen om den strijd uit Zuid-Afrika over te planten naar Noord-Amerika, maaralleen als bewijs van de hartstochtelijke stemming die deze oorlog doet ontstaan, deelen wij Pear son's plannen mede. KENNIS GEVING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 6 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door T. WIJN AN DS ingediend verzoek, met belagen, om vergonuing tot het oprichten van eene broodbakkerij in het perceel alhier gelegen aan Kroontjesmolen, bij net Kadaster bekend onder Sectie B. No. 2244, dat een door Chr. PLEINES ingediend ver zoek, met bijlagen om vergunning to* het op richten van eene zecppoedcrfubrlek in het per ceel ulhiur gelegen aan de Korte Bergstraat, bij het Kadaster bekend onder Sectie I). 110. 2359; en dut een door J. H. K.NESENBERENI) inge diend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene fabriek tot bereiding vun cacao en chocolade en plaatsing run een locomobiel - van 10 puardekrachten op het perceel alhier ge legen aan den Arnhemscheweg, bij het Kadaster bekend onder Sectie B. No. 2387 ged., op de Secretarie der gemeente ter visie liggen en dat op Donderdag, den 27 Februari aanstaande, des voormiddag» te half elf uren, gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van eeu of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichtingen in te brengen. Amersfoort, den 13. Februari 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. TIL SANDBERG. Dr. J. W. Pont, Evang. Luthersch predi kant te Utrecht, hoopt aanstaanden Zondag vóór te gaan bij de godsdienstoefening in de Luthersche kerk hier. Bij die in de Remonstantsche kerk hoopt vóór te gaan ds. J. S. Pekema, te Hilversum. Onder verwijzing naar de in dit blad op nieuw opgenomen bekendmaking van den Burgemeester dezer Gemeente van 25 Janu ari, betreffende liet opmaken der nieuwe Kie zerslijsten, herinneren wij te dezer plaatse nogmaals, dat zij die zich volgens de wet moeten aangeven om op de Kiezerslijst te kunnen worden geplaatst, die aangilte be- hoor en te doen vóór Zaterdag 15 dezer, ten Gemeentehuize, waar formulieren voor deze aangifte kosteloos verkrijgbaar zijn en de ambtenaren zonder eenigen twijfel bereid zijn, met betrekking tot de invulling alle gewensch- te inlichtingen te verstrekken. Men bedenke wel, dat 15 Februari een uiterste termijn is en dat wie dan verzuimd beeft zich aan te geven, onmogelijk meer op de kiezerslijsten van Mei 1902 lot Mei 1903 kan worden ge plaatst. Men meldt uit Dinxperloo Dinsdag had ten Gemeentehuize een formee- Ie vechtpartij plaats tusschen den Burgemees ter, uw vroegeren stadgenoot, en den lieer P., een der notabele ingezetenen. Het is niet de eerste keer, dat er hier ten Gemeente- huize gebakkeleid is. Naar wij van goederhand vernemen, is door de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij van de heeren D. Schimmel c. s. aangekocht een strook gronds van 1385 M2 liggende tusschen de spoorbaan en het huis thans bewoond door majoor Vervooren, met de bedoeling, daarop een spoorweg-halte te doen verrijzen. De strook langs het spoor heelt een lengte van nagenoeg 100 M. Gelijk bekend, kocht de Gemeente inder tijd het terrein over de Gasfabriek aan om aan de andere zijde der Kembrug een halte van de Ned. Centraal Spoorweg te verkrijgen. Het zij ons vergund de aandacht der meer- gegoeden te vestigen op de in dit nummer voorkomende advertentie van de vereeniging «Liefdadigheid" wier kas nagenoeg is uitge put en die toch zoo zéér noode ben zou af wijzen die bij haar om hulp komen aanklop- fien, de stille lebben nu de wint De vereeniging ter stede, welke die 't waarlijk hard óo laat is ingevallen. ruim 80 dames hier doel stelt het ver- schallen van versterkende middelen aan onvermogende zieken en zwakken, heelt in het afgeloopen jaar verstrekt, aan gemiddeld 10 patiënten per week5225 eieren, 4001 Liter melk en 259 porties soep. Toen gisteravond de plaatselijke afdeeling van den »Ned. Bond van oud-onderofficieren" haar Algemeene vergadering hield, kon daar in worden meegedeeld, dat liet H.M. de Ko ningin heeft behaagd, bij Besluit van 11 Fe bruari, no. 371, aan de vereeniging het prae- dicaui «Koninklijke" te verleeneu. Van de 32 vereentgingen die waren uit genood igd, waren er 21 gisteravond vertegen- i woordigd in de vergadering weike onder leiding van den heer A. J. Resink in «De Arend" werd gehouden om middelen te beramen tot het inzamelen van gelden voor de werkstakers en uitgestotenen zoo te Am sterdam als te Enschede. Met de leden van den Bestuurdersbond waren een 60-tal per sonen, waaronder 6 meisjes, aanwezig. Het resultaat der bijeenkomst was, dat dat een comité werd benoemd vun 7 per sonen, dat het recht heeft om zich anderen toe te voegen en dat, evenals de Boeren- comité's, zonder politieke kleur is. Het be staat thans uit mej. M. P. Grenzenberg en de heeren D. Gerritsen, C. A. Veldkamp, Jan van den Brink, T. van den Blink, H. Koning en A. J. Resink. Het voornemen bestaat, binnenkort een openbare vergadering te houden waarin wJlic'.i leiders der beweging te Enschede als sprekers zullen optreden. Daarna zal zoowel in de georganiseerde vereenigingen als aan de huizen worden gecollecteerd en zulks met twee lijsten, zoodat men een bij drage ineens dan wel een vaste wekelijksche kan afstaan hetzij voor de diamantbewerkers te Amsterdam, hetzij voor de wevers le Enschede. In de vergadering met dames welke het plaatselijk Nuts-departerncnt hedenavond houdt, zal uls spreker optreden de heer Joh. W. Brocdeiet, uit 's-Gravenhage, die daarin zijn blijspel «Vrouwenregeeriog" zal voordragen. Jammer weer, dat die vergadering samen valt met die der plaatselijke afdeeling van den «Volksbond, vereeniging tegen drank misbruik". In ons land waren er op ulto December 1900, volgens het algemeen verslag van het «Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in Nederland", nog 192 oudstrijders van 1830 in leven. Als men weet, dat in 1900 er 71 oudstrijders af vielen, dan mag men wel aannemen, dat er op dit oogenblik (Februari 1902) misschien slechts een 60-tal meer in leven is. Voor het Rijk dus wel te overkomen om eindelijk deze eereschuld eens in te lossen en die enkelen te pensionneeren en hen niet langer over te laten aan de openbare wel dadigheid. De leerlingen der Volkszangschool zullen einde dezer maand weder een uitvoering geven. We komen daarop te zijner tijd terug. In den ouderdom van 71 jaar is Maan dag te Haarlem overleden de sedert '1890 gepensionneerde generaal-majoor der infan terie D. F. K, Hardenberg, adjudant van H. M. de Koningin i. b. d., ridder van de Eikekroon, bet Legioen van Eer en de Da- nebrogsorde. Na aan de Kon. Militaire Academie te Breda te zijn opgeleid, werd hij in 1849 benoemd tot 2e luitenant bij het 5e regi ment infanterie. Met ingang van 1 Mei worden voor on be paalden tijd gedetacheerd bij het le regi ment veld-artillcrie hier de 2e luitenants der vesting-artillerie J. H. van Reede en J. R. Diemont. Bij het sneeuwballengooien geraakte gis teravond een man van de wal bij de Konings- poort in de beek en door zijn gespartel zoo ver van den kant. dat hij eerst met behulp van een dreg bij de Bloemendalsche poort op 't drooge kon worden gebracht. Door schrik en koude bevangen, was hij geheel buiten westen en reeds zoodanig ver stijfd, dat men meende, dat hij dood was op gehaald. Luitenant Kooiman, die toevallig pas seerde, paste gedurende geruimen tyd de de kunstmatige ademhaling toe en mocht het genoegen hebben, den drenkeling te zien her leven. Ten overstaan van notaris A. N. J. Vos werden in publieke veiling gebracht I. Twee huizen en erven in de Muurhuizen nabij de Nieuwstraat, nummers 40 en 42, groot 2 Aren, 10 centiaren. Afzonderlijk verkocht voor f800 en f700 aan de heeren Strove en IJ. Ileere, werd de rnassa der perceelen toegewezen aan den heer L. T. van Zwol Sr., als lasthebber, voor f1820. II. Vier woningen met erf en grond in de Molenstraat, nummers 11, 13, 15 en 17, sa men groot 3 Aren, 40 centiaren, werden af zonderlijk verkocht No. 11, 15 en 17 elk voor f330 aan I). es.v.es en No. 13 voor f360 aan E. Bliekendaal. Opnieuw in bod gebracht, werden de ge zamenlijke pereeelen verkocht voor f1500 aan den heer H. van Hensbergen, Kampstraat. De kunstschilder A. van der Helden is in den ouderdom van 67 jaar te Batrn overleden. De dames Cramer, te Baarn, hebben, met goedvinden van den Gemeenteraad, hun wel bekend instituut «Erica" met ingang van den nieuwen cursus overgedragen aan rnej. E. A. E. Mongers, Hoofd eener meisjesschool te Rotterdam. Wat is er toch veel in het leven, dat we tweemaal meemaken, ééns als acteur, ééns als toeschouwer. S RECLAMES- 1—5 regels f 4.25elke regel meer f0.25 De machine des levens. De goede spijsvertering is een der voornaamste werkingen van bet lichaamsgestel. Dezelve heeft een belangrijken invloed op het moreel zelfs. Welke de bezigheden ook zijn welke men heeft, bet |hand- of geestelijk werk ondervindt er het gevolg van. Als men aan de maag lijdt, is het werk pijnlijk en moei lijk men heeli verstikkingen en maagzwaarten. Hoofdpijnen doen zich voor en een tegenzin in 't eten doet u voor elke spijs terug wijken. De slechte spijs vertering werkt evenoenB op de ingewanden waar zij gevaarlijke ontstekengen doen ontstaan. De Pink Pillen hebben een hoogst werkdadige werking op de maag, zij bevorderen de spijsvertering, re gelen de bewegingen van dit orgaan en doen al de aandoeningen verdwijnen die zich tengevolge der ziekte waarover wij zoo even spraken hebben voor gedaan. Mejuffrouw C, P, Koopman, te Rilland-Bath, pro vincie Zeeland, was tengevolge eener mangziekte ui terst zwak geworden. Sedert langen tijd leed ik hru de maag, ik whs uiterst zwak geworden en kon niets meer eteuondanks al do gevolgde behandelingen deed zich de beterschap niet voor. Ik nam de Pink Pillen te baat en na een geregeld gebruik was mij ne gezondheid geheel en al hersteld. Thans eet ik en verteer ik alles en de krachten die terug geko men zijn, stellen mij in slaat mijne huishoudelijke bezigheden waar te nemen. De Pink Pillen zijn eveneens zeer werkdadig te gen de bloedarmoede, de bleekzucht, de neurasthe nie en het rheumatiek. Zij worden met sticcès ge bruikt voor de jonge meisjes want zij verrijken het bloed een weldoende invloed uitoefenend. Op elke leeftijd zullen zij de zenuwen versterken en de algemeene Prijs f 1.75 de doos, f9.— per 6 doezen. Verkrijg baar hij Snahiliö, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde pothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist, Langestraat 107 te Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. door de geheele stad eene schaalcollecte houden. Laat 't u een voorrecht zijn, iets te mogen bijdragen tot leniging van de ellende en het gebrek, dat daar ver van ons geledon wordt. Enhelpt allen We zagen, dat andere gemeenten zulke flinke bedragen konden zenden laat Amers foort, dat bij eene vorige gelegenheid getoond heeft, veel over te hebben voor de lijdenden van den oorlog, een llinke som kunnen over maken aan 'tint. Dames-comité «Alcmaria", dat zich met de overzending der gelden belast. Het Sub-Comité, Mevr. S. Barchman Wuijtiers Martens. J. C. M. van Blaricum Reuser. C. H. Bloys van Treslong Jongsma. Mej. M. Celosse. Mevr. E. M. Hooykaas Faber. M. G. Rolandus Hagedoorn Schutte. J. Tromp van Holst Hartogh Heys. C. van Voorst Vader Schout Velthuys. Nederlandsche Centraal Spoorweg- Maatschappij. Definitieve ontvangsten over de maand Oct. Reizigers f 61 020.41» Bagage en honden 1 544.31» Goedet en, levende dieren, rijtuigen, enz. 72 415.33» Buitengewone ontvangsten en telegraaf 2 862.15 Totaal ƒ137 842.21» 1901 1900 Ontvangsten over October f 137 842.21» 110 553.82 Ontvangsten sedert 1 Januari f l 296 256.02 f 1 147 139.77 Gemiddeld aantal Kilom. in expl. van af 1 Januari 113 112 Dus ontvangst per dagkilometer f31.15 f 33.69 Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den heer Snabilié te Rotterdam of bij de depothouders die ouder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen veileonpeti goedkoopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts oin het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloo- pen zijn en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden onnoodig te zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn be gonnen. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- Afbeelding der doos: Ia Relgië werden tut hiertoe slechts de dragers van het herinneringskruis voor vrij willigers, die van 25 Augustus 1830 tot 4 Februari 1831 meevochten, oudstrijders van 1830 genoemd en als zoodanig ondersteund als ze behoeftig waren. Nu is bepaald, dat allen die in die jaren bij het leger waren ingedeeld, vast pensioen zullen genieten het het zijn er trouwens zoo velen niet meer. Bargerlijke stand van Amersfoort. van 6 tot en met 12 Februari 1902. GEBORENHendrikus z. van J. Lobel en H, van den Broek. Jacobus Hermanns z. van H. J. van Barreveld en C. van der Heij den. Grietje Jantiena d. van J. van de Kuilen en T. Bol. Theresia Agalha d. van P. Janmaat en L. P. H. T. Kolmans. Cor nelia Geertruida d. van G. van Dijk en G. van Maanen. Regina Maria d. van C. van Drie en E. de Goede. Johannes z. van J. de Lang en M, den Daas. Arie Pieterz. van J. Mooijboer en M. J. OversluijsWessel z. van H. Priem en C. Meijer. Wouter z. van J. Mijnten en L. Berkloo. Jannetje d. van J. Kraan en T. Z. Klink. Gerar- dus en Jacobus Hendrik 2 z. van P. de Waal en G. de Vries. Arnoldus Johannes z. van J. W. Worsteling en G. van Doorn. Ger- ritje d. van A. Vedder en D. van den Broek. Antonia d. van W. Hy mering en A. van de Biesebos. ONDERTROUWD. G. van Baggem en H. van den Berg. GETROUWDJan Blom en Grietje Ver- nooijs. Willem Kraan en dendrikje Brurn- mel. C ornells Dinkla en Johanna Adriana Volp. Hermanus Daniel van Zanten en Alijda van Brakel. OVERLEDEN Lucia Maria de Graaf 1 m. Hendrikus Albertus van Beek 2 ra, Hen- drika Buis 78 j. weduwe van Willem Bouw man. Wel is er dezen winter, in vergelijking van vorige jaren veel werk en wordt er be trekkelijk weinig koude geleden, maar toch is de kas van de vereeniging .Lief dadigheid" uitgeput omdat er zooveel zieke werklieden en ouden van dagen, die niet meer in staat zijn om in hun onderhoud te voorzien, ondersteuning behoeven. De ondergeteekenden, uitmakende het Bestuur der vereeniging, uoodigen U daarom beleefd maar dringend uit, voor „Liefdadigheid" een geldelijke bijdrage te geven. mr. P. J. F. van VOORST VADER. A. M. KOLLEWIJN Nz. J. BOLK. H. J. CROOCKEWIT. A M. TROMP van HOLST. Amersfoort, 12 Febr. 1902. De schaalcollecte voor de Concentratie-kampen in Zuid-Afrika zal plaats heb ben op DINSDAG 18 en WOENSDaG 19 FEBRUARI tusschen 10 en 5 ure. Het Sub-comité. BOUW-MAATSCHAPPIJ ALGEMEENE VERGADERING van AAN- DEELHOUDERS op Vrijdag 28 Februari 1902, des voormiddags e 1 f u u r, in het Hotel-SCHWEMMER, te Amersloort. Aandeelhouders worden attent gemaakt op Art. 20 der Algemeene voorwaarden, ver meld in de Staats-courant van 14'Januari 1899, No. 12. P. H. van HASELEN, Directeur. Amersfoort, 11 Februari 1902. Het opnemen van Ingezonden stukken brengt niet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukkon wordt nimmer teruggegeven. Stadgenoot en Overtuigd vun Uwe deelneming in 't diep beklagenswaardig lot van de ongelukkige vrouwen en kinderen in de Concentratie kampen in Zuid-Afrika, doen wij rnct vrij- moodtjtlieM een beroep up uw ban. Dinsdag 18 februari en zoo noodig Woensdag 19Fe bruari zullen jonge dames" zoo veel mogelijk Omdat zij op eene geheel bijzondere ma nier toebereid en daarna gedrenkt wordt in een extract, dat, in de keerkringslanden uit de bestanddeelen van de koffievrucht ge trokken, aan de moutkoffie wel den smaak en den geur der boonenkoffie geeft, doch niet behept is met de schadelijke eigenschap pen, die alle boonenkoffie kenmerkt. Omdat zij byzonder voor vrouwen en kin deren inzonderheid aanbevolen kan worden als een heilzaam tegenwicht tegen hand over hand toenemende zenuwachtigheid onzer bevolking. Alhier te bekomen bij II, SCHIMMEL, G. J. de KONING, alsmede bij de Importeurs voor Nederland en België te Rotterdam.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2