Maandag 7 April 1902. No. 5177. 51e Jaargang. Stadsnieuws. AMEESFOOETSCHE COURANT. FIRM A A H VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschijnt Maandag- en Donderdagavond Abonnement per 3 maanden f\.—tranco per post f 1.45. Advertentiën 16 regels 60 centelke regel meer 10 cent. Legale-, olïicieële- en onteigeningsadvertentiën per regel 15 cent. ReclatneB 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kos ten evenals afzonderlijke nummers 40 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. KORTEGRACHT 9 Telephoon 19. KENNISGEVINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS lier Ge meente AMERSFOORT, Gelet op urtt. 0 en 7 lier Hinderwet; Brengen ter algemeeue kennis, dut door D. JUFFER eeu verzoekschrift ia inge diend om verguuuig tot oprichting van eeiie brood- bakkerij in hot perceel gelegen aan de Stellingwerf- Bi runt. Kud. bekend Gemeente Ameralbmt sectie D. no. li'234. Wolk verzoekschrift, uiet de dnurtue betrekkelijke bijlagen, gedurende voeriien dagen, op werkdagen run do» vooriiiiddiigs 9 uren tot de» namiddags 3 uren, ter Secretarie dezer Gemeente voor belang stellenden ter viaie ligt en dat op Donderdag, den 17. April 1903, des voormiddag» te IO'/j uur, aldaar gelegenbeid wordt aangcbodeu, om eventuëele be swaren tegen bet oprichten dier inrichting monde ling en schriftelijk toe te lichten, terwijl drie dagen vóór dieu dag inzage kan worden genomen van de ter zake ingekomen sehritturen. Amersfoort, den 8. April 1902. Burgemeester on Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. Do Secretaris, B: W. TH. SANDBERG. Door den Keurmeester der visch is Vrij dagochtend een partij bolk afgekeurd, met welke werd gevenl en die door de politie voor de consumptie onbruikbaar is gemaakt. De Amerslhortsche tram vervoerde in Fe bruari 1514 betalende passagiers, met een bruin-opbrengst van ('395/25, en i(± Maart 5273 passagiers, toet ee.i lirutn-ophrengsi van f 474.31. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente AMERSFOORT, Gelet Op artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeeue kennis, dat door Chk. PLEIN ES een verzoekschrift is ingediend om vergunning tot oprichting van eeue bleekerij van palm olie en plaatsing van eeue loco mobiel van 5 psardekrucbten op net terrein gele gen aan de Wolfertstrant, sectie D. uo. 42. Welk verzoekschrift met de daartoe betrekkelijke bijlagen, gedurende veertien dagen, op werkdagen vau des voormiddags 9 uren tot des namiddag» 3 uren, ter Secretarie dezer Gemeente, voor belanghebben den ter viaie ligt en op Donderdag, den 17. April 1902. des voormiddag» te IO'/j uur, aldaar de gelegeuheid wordt aangeboden om eventuëele bezwareu tegen bel oprichten dier inrichting mondeling en schrif telijk toe te lichten, terwijl drie dagen vóór dien dag inzage kau worden geuomen van de ter zake in gekomen schrifturen. Amersfoort, den 3. April 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. TH. SANDBERG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente AMERSFOORT, Brengen ter algemeeue kennis, dat bjj huD besluit van lieden, ingevolge art. 8 der Hinderwet, aan Chk. PLEINES, wonende alhier, vergunning isver- leeud tot uitbreidiug van de loods ingericht tot tijdelijke xeeppocderfahriek op hel perceel aan de Wolfortstraat, kadastraal bekend Gemeente Amers foort, sectio D. no. 42, onder voorwaarden le. dat allo binnenwanden ter hoogte vau 3 M. met asbestine worden geverfd 2e. dat geen electrische geleidingen mogen wor den aangebracht; 3e. dal de vloeren van steen moeten zijn 4e. dat de kachelpijpen met dubbele ijzeren bus sen door het dakbeschot moeten wordeD geleid; 5e. dat de vergunning wordt verleend tot 1 Maart 1903. Amersfoort, den 8. April 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. Do Secretaris, B. W. TH. SANDBERG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente AMERSFOORT, Brengen ter algemeeno kennis, dat bij hun be sluit van heden, ingevolge art. 8 der Hinderwet, •au J. H. K. NESENBEREND, wonende alhier, ver- gunniug is verleend tot de oprichting eener choco lade-fabriek en plaatsiDg eener locomobiel van 10 paardokrachton op bet perceel aan den Arn hemsehen weg, kadastraal bekend Gemeente Amers foort, sectie B. no. 2387 gedeeltelijk. Amersfoort, den 3. April 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIER8. Aanstaanden Donderdag zal het 25 jaar Seleden zijn, dat de heer M. L. Celosse voor e eerste maal werd gekozen tot lid van den Gemeenteraad. De installatie volgde den 9 Mei 1877. Wy vernemen uit zeer goede (iron, dat de krachten van onzen te Wiesbaden verblijf houdenden Minister van Koloniën bij voort during toenemen en in het aangename kli maat aldaar zijn reconvalescentie het meest gunstige verloop, heeft. Ter Dinsdag gehouden veemarkt was min der vee aangevoerd dan de eerste keer, vooral omdat uu ook te Nijkerk markt werd ge houden. Al liet vee dat aan de markt was, een 49 stuks slechts, werd echter verkocht. De handel was vlug en er waren veel vreemde kooplieden. Men wist te vertellen, d it de markt op morgen daarentegen heel druk zal zijn. Ter Donderdag gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 170 paarden, 30 hitten en 20 veulens. Men besteedde voor paarden f80 a f400, voor hitten f00 a f150, voor veulens ('80 tot 180. In de groote zaal van Amieitia zal de »Ver- eeniging ter Bevordering der Krijgsweten schappen" aanstaanden Donderdagavond een vergadering houden, in welke ritmeester J. V. Westenberg, adjudant van den Inspecteur der cavalerie, een voordracht zal houden over: «Beschouwingen over de recruteering van het Nederlandsche leger, meer in het bijzon der wat de bereden wapens betreft." De Minister vun Oorlog heelt bepaald, dat de gelegenheid om zich kosteloos in het schie ten te oefenen in het a. s. zomerseizoen we der wordt opengesteld, tenminste éen maal per week, gedurende de maanden Mei en Augustus van 12 tot 7 uur en in de maan den Juni en Juli van 12 tot 8 uur namid dag, op éen of meer schietbanen gelegen op het militaire oefeningsterrein »de Leusderhei- de" bij Amersfoort. Hieraan kunnen deelnemen: le kader-reservisten met verlof, 2e. miliciens met verlof, 3e. alle mannelijke ingezetenen van 16 lot 24-jarigen leeftijd, die een bewijs overleggen, algegeven door den betrokken officier-onder wijzer waaruit blijkt, dat zij met vrucht het Voorbereidend schiet-onderricht" hebben doorloopen, en 4e. alle mannelijke ingezetenen van 16 tot 24-jarigen leeftijd, die gediend hebben, deel nemen, of wel met gunstigen uitslag deelge nomen hebben aan het voorbereidend-mili tair onderricht. Zij die aan bovenvermelde schietoefenin gen wensche» deel te nemen, kunnen zich daartoe iederen werkdag vóór 15 April tus- schcn 9 en 4 uur aanmelden op het bureel van den kolonel-commandant van het 5e re giment infanterie, in de kazerne No. 4 te A mersfoort. Reserverve-sergeanteu J. F. Mulders en W. F. L. Schmidt, van het 5e regiment infanterie, wier diensttijd verstreken is, heb ben den dienst met paspoort verlaten. Dat men nog wel af en toe snuggere men- schen aantreft bleek verleden week toen een boertje een der groote kruidenierswinkel wilde binnengaan en aan de deurpost het woord «margarine" las en achter den toonbank een nieuwen bediende zag staan. De vluggert verkeerde in de stellige over tuiging. dat de zaak aan een ander was over gegaan, en eerst toen de patroon zelf was te voorschijn gekomen, deed hij zijn bestellin gen Onze stadgenoot de heer J. R. van 't IIoff was met f2137 de minste der 14 inschrijvers bij de aanbesteding eener verving der mili taire gebouwen en werken te Utrecht en in de Legerplaats bij Zeist framing f2400) en met f1850 de minste der ll inschrijvers voor een verving der militaire gebouwen en wer ken in de nieuwe Hollandsche Waterlinie van De Klop tot Vreeswijk (raming f1850). Bij de ten Raadhuize gehouden aanbe steding van de levering van 60090 Waal- strji-itklinkers werd ingeschreven door Th. VV. Bonte, en G. Wassink, beiden alhier, resp. vo„r |'9l)9 en f95"; Vour het uitdienen van de binnengrachten en haven wenI ingeschreven door: M. van Rutn- selaar, voor I' 1610J\ van Dijk, voor f1595; \V. v m Giukel, voor f I54ÜA. Schimmel, voor f1495; J. Leenheer, te Heinenoord, voor 11138. Gegund aan de minste inschrijvers. Bij de ten Zaterdagavond ten overstaan van notaris A. N. J. Vos gehouden huizen veiling golden het heerenhuis met erf en tuin aan de Langestraat no. 26, groot 1 A. 50 o.A. bewoond geweest door den heer J. Dommershuizen, f7450; twee huizen met schuurtjes en ert aan den Soesterstraatweg no. 256 en 258, groot 3 A. 60 c.A., samen i'llüO: en 6 huizen met schuurtjes, erf, tuin, bouwland en diverse perceelen bouw terrein aan den Soesterstraatweg, groot 2 H. A. 70 A. 45 c.A., samen f7335. Een zeer gunstige beslissing heeft de Directie der H. IJ. S. M. genomen op een request, ingezonden door notaris J. G. Sand- brink, te Veenendaal, om de sneltreinen AmsterdamAmersfoort Resteren, die rond half een en half zeven te Veenendaal aan komen, daar te doen stoppen. Met vreugde is van de mededeeling daarvan kennisgenomen, te meer omdat Rlienen'niet in die gunstige beslissing deelt m beide sneltreinen voorbij ziet stoomen. Nog is door die Directie bepaald, dat de goederentrein 10 08 uit Amersfoort zal om gezet worden in een personentrein (komende van Amsterdam) met oponthoud aan alle stations na Amersfoort. Een tweede gunstige beslissing alzno. De Schietvereeniging »Wilhelmina" van de plaatselijke afdeeling van den »Kon. Ned Bond van oud-onderofficieren", hield Dins dagavond een onderling schietconcours, waar van de uitslag was als volgt A. Wedstrijd voor scherpschuttersle prijs H. J. Buijs 464 punten, met 27—12; 2e pr. F. Freni 464 p., met 25123e pr. D. van Buuren 463 p.4e pr. R. Meijer 160 p.5e pr. J. A. Jansen 453 p. ;6epr. G. J. A. Hoeij- makers 453 p.; 7e pr. H. van der Weijde 451 p.8e pr. G. Vink 447 p. B. Wedstrijd voor le klasse schuttersle p. G. Nevens 439 p.2e pr. G. van F.ede 434 p.3e pr. H. Plemper van Balen 430 p. 4e pr. F. Hochsteijn.429 p.; 5e pr. J. On- derstal 421 p. C. Wedstrijd voor 2e klasse schuttersle pr. G. Hiphagen 409 p.; 2e pr. H.J. Mesdag 467 p. De eerste, hoewel niet groote verhuring van landerijen in den Eemnesserpolder is zeer bevredigend geweest. Per dammaat werd f 10 a f 15, per kamp f30 a f50 meer opge bracht dan verleden jaar. De heer J. B. de Beaufort, sedert 1 April 1872 Burgemeester van Woudenberg, had zijn voornemen te kennen gegeven, niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te komen, en hem werd dan ook, met ingang van 15 dezer eervol ontslag verleend. De heer De Beaufort heeft zich echter door een eenparig verzoek van den Gemeenteraad, na mens de geheele burgerij, laten overhalen, van dit voornemen af te zien en aan H. M. de Koningin verzocht, alsnog op zijn verzoek om ontslag te mogen terugkomen. Voor het Geluk is 't gelukkig, dat het blind is; want kon 't zijn gunstelingen zien, het zou zich vaak schamen en zelf onge lukkig worden. Uit New-York komen onthullingen over de daden van den »Beef Trust," het syndi caat, dat in de Vereenigde Staten is opge richt om er al het vleesch op te koopen en zoo meester te worden van de markt. Aller eerst werden de slagers genoopt, hun prij zen te verlagenom hen, die weigerden te ruïneeren, verkocht de trust zelf voor spot prijzen, tot dat alle weerspannigen failliet wa ren, en hierna werden de pryzeu weder in de hoogte gedreven. De trust heeft in 1991 een winst gemaakt van vijfhonderd millicen. Het publiek betaalt cellier tegenwoordig 10 a 15 cent meer voor het vleesch. Middelstand dit gaat u aan. RECLAMES 1—5 regels f 1.25elke regel meer f0.25. Monsieur Bickx, tailleur civil et militaire de Bruxelles, fournisseur du Rol, est descendu a I' „Hotel Schwemmer" a Amersfort, et se tiendra a la disposition de sa clientèle de I a 5 heures le jeudi 10 avril. Iets omtrent de naastbij zijnde kroning van Eduard VII. De kroon, de stoel, wonderbare maeliten, Den 26 Juni a. s. zal Eduard VII tot koning van Engeland te Westminster gekroond worden en men kondigt aan dal de plechtigheid in pracht niet on der zal doen voor de kroning van Nicolaas II waarvan de pracht algemeen bekend is. De voorname personen van Engeland maken reeds hunne toebe reidselen. Een speciaal protocol stelt de costumes en lengte der sleepen vast. Deze zullen een stoet vormen de kroon op 't hoofd en de mantel met sleep op den rug, zullen de waardigheidsbekleders in costumes uit de middeneeuwen gekleed zjjn en de hellebardiers in rood en met goud bewerkt costuum. Te iniddeD van deze grootsche pracht zal Eduard VII de kroon van Eugeland ontvangen die 3193 diamanten bevat, waarvan de beroemde Ko-Hi-Noor alleen 8 miliioen waarde heeft. Zulk een pracht, waar zulke wonderen van luxe ten loon gespreid worden, zijn wel gemaakt om de verbeeldiug der volkeren aan te trekken en men begrijpt gemakkelijk dat in de middeleeuwen, de koningen den dag der kroning beschouwd werden als door eene wonderbare, goddelijke macht voorzien te zijn, die naar men vast geloofde hun de macht gaf om van zekere ziekten tc genezen. Eene plaat uit dieu tijd stelt Hendrik IV voor den dag der kroning, op het oogenblik dat hij het voorhoofd aanraakt van de voor hem geknielde ziekeD, aan gelast door de aandoening genaamd, .kropge zwel" de volgende woorden uitsprekende: „De Koning raakt je aan, God geneze je". De kroning in de moderne tijdon vereeuwigt de gewoonte van het verleden, maar men schrijft aan hem die gekroond wordt niet de macht toe om te genezen. Deze macht behoort waarlijk slechts aan de geneesmiddelen, vrucht der uavorschiDgen der geleerde dokters, aan de operaties der heelkundigen Onder de ontdekkingen der wetenschap, die het meuschehjk lichaam verdedigen tegen inbreuk der ziekten, voortkomende uit de verarming van het bloed, is er een, waarvan de beroemdheid zich over de geheele wereld heer. verspreid heeft;deze is die der Pink pillen. De voorbeelden van genezingen door de Pink pillen zijn ou'elbaar; hot ia zelden dat men iemand ouder zijne bekenden kau vindon, ilie er niet een bevredigend resultaat van heeft be komen. Evenwel voor de personen die nog moch ten twijfelen, zullen wij de genezing verhalen van de echtgenoote van den heer G. J. van Heun, te Nij verdal. Mijne vrouw, zoo schrijft hij, heeft gelijk zoovele andere personen de goede uitwerking der Pink pil len ondervonden. Sedert meer dan 5 jaren was mijne vrouw lijdende aan hartkloppingen, duizeligheid, gaf somtijds bleed op en na gebruik van zes dooien is zij ontzaggelijk veel beter geworden. Geheel en al over is het nog niet, doch de beter schap neemt van dag tot dag toe. Zij kan baar werk weder verrichten en daarom raad ik een ieder die lijdende is aau, een proef te nemen met de Pink pillenop haar 60 jarigen leeftijd konden wij niets beters hopen. Prijs fl.76 de doos, f9.per6doozen. Verkrijg baar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde pothouder voor Nederland, en Apothekeu. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Wes, dro gist, Langestraat 107 te Amersfoort, en A. ds Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Wacht U eveuwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den heer8uabilié te Rotterdam of hg de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen verkoopen gcedkoopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatseu in Nederland hoe de personen er ingeloo- pen zijn en hoegenaamd uiet do minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn be gonnen. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- ^Afbeelding der doos

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 1