DRINK 5TMDAAM0FHE een ruim Winkelhuis Marktprij zen. Advertentièn. i ECHTSCHEIDING J. Mink Schol GYMNASIUM uit en te huis Het «Amersfoortsch Dagblad" schreef gister: verschillende zijden" inlichtingen vroeg omtrent onB Dagblad. Genoemde redactie grijpt nu aeze gelegenheid aan om den volke te verkon digen, dat ons blad ia„een koplooze courant, welke, met verwisseling van eon pnar kolommen en een ander hoofd, eldera pasklaar gemaakt kan worden voor elke W\j begrijpen, dat de uitgever van de Amersfoortache Courant, welke tot vóór korten tijd slechts tweemaal per week verscheen, voor ons dagblad niet „bepaald veel sympathie" zal gevoelen; ïuaarwij zouden zijn boud jug toch waardiger gevonden hebben, wanneer hjj zijn oordeel nog wat had opgeschort en wanneor hij den „velen vragers" tijd had gelaten om zelf huD oordeej te vormen. Wij zjjn overtuigd, dat ouze lezers weldra zullen begrypeu, dat de redactie der oude Amer^foortsche courant zich „vergist" heeft, Gelieft zjj liet Amers- foortsc! o Dagblad te noemen eene „koplooze" cou rant, wij vertrouwen, dat de inhoud van ons blad op den duur hoofd en hart van de ingezetenen van Amersfoort zal kunnen voldoen. Wij schreven in ons vorig nummer, en voor wie dat nummer niet meer in zijn bezit mocht hebben, herhalen we zulks: Naar aanleiding van vragen, ons van zeer verschil lende zijden gedaan, meeuen we thaus hot volgende te moeten mededeelen Sedert 9 Juni worden hier ter stede door de uitgeversfirma Valkhoff Co. proefnummers -er- spreid van een „Amersfoortsch dagblad", dal ge drukt wordt ter drukkerij van de firma L. E. Bosch ifr Zn. (Naamlooze Venuootschap „Het Utrechtsch Provinciaal eu Stedelijk Dagblad") te Utrecht, hetgeen óok bleek uit het drukkersmerk onderaan het eerste nummer, dat echter bij de tot dusver verschenen volgende nummers is weggelaten. Een vergt-lyking met het „Utrechtsch Dagblad" doet dan ook zien, dal het, behalve eenige plaat selijke berichten en enkele advertentiëu, den zelf den inhoud beeft als hei Utrechtscbe blad, zoodat rneu hier te doen heeft mot een zoogenaamde „kop looze" couraut, welke, met verwisseliug van een paar kolommen en een ander hoofd, elders pasklaar gemankt kan worden voor elke gemeente. Een oordeel gaven we dus nietwe ver meldden slechts feiten, welke trouwens ieder kan eonstateeren als hij Utrechtsch- en Amersfoortsch Dagblad vergelijkt. Een welkome tijding voor velen. Eerlang zal wijziging worden gebracht in de bestelling der poststukken voor de bui tenwijken. Hei voornemen is, dan tweemaal daags bestellingen te doen langs den Leusderweg tot den toren van Oud-Leusden, den Arn- hemschen weg tot bet Hertehuis, en oen Soes ter weg tot Birkhoven. Tot dusver wordt slecht éen maal per dag van hieruit besteld en niet zóo ver. De Gemeente-omroeper S. Huisman heeft gisteravond een kranige daad volbracht. Toen bij op de Langegracht bij de Elle boog aan 'l omroepen was, ontwaardde hij dat twee knaapjes, een van 6 en een van 11 jaar, al spelend in tie gracht waren gevallen. Hij bedacht zich geen oogenblik en sprong te water en mocht het genoegen smaken de baders-tegen wil dank op het drooge te helpen, bij dit laatste krachtig gesteund door omwonenden. De jongens kwamen vrij met den schrik en konden heelhuids naar hun ouders, woon achtig aan Kampstraat en Teut, worden gebracht. En toen Huisman wist, dat ze in veiligheid waren, leende hij wat drooge kleeren en vervolgde hij zijn omroepen alsof er niets gebeurd was. Onze stadgenooten de heerJ. W. van Ach terbergt! en zijn echtgenoote hopen 27 dezer bun Zilveren bruiloft, te mogen herdenken. Niet alleen is daarbij opmerkelijk, dat de zilveren bruigom dan voor de tweede, maal 25 jaar in het huwelijk is vereenigd, doch zeker ook, dat van hun nakomelingen niet minder dan 68 kinderen, behuwdkinderen, klein- en achterkleinkinderen den blijden dag hopen te vieren. Bij het personeel der H. IJ. S. M. is de klerk S. 6. Apeldoorn van hier overgeplaatst naar Amsterdam en hier vervangen dooi den stations-opzichter J. Witte, terwijl de opzichter-machinist J. van Rijn met ingang van 1 Juli is bevorderd tot opzichter le klasse. Bij het Donderdag te Wagenlngèn gehou den concours hippique behaalde «Passion flower'', van luitenant 6. J. Maris, een derden-, en «Tuf tul" van luitenant N. J. C. J. Thi- rion een bestuursprijs in de afdeeling luxe- rijpaarden «The Rival1', van luitenant G. J. Maris, en «Flamingo" van luitenant E. H, J. baron Rengers behaalden den 3den en den bestuursprijs van de «Militaire sport vereniging" in de afdeeling voor het beste springpaai'd toebehoorend aan en gereden door een oiïieier van liet Nederlantlscbe- of het O. J. leger. «Wellington II", van den heer H. Boissevain, behaalde den lsten prijs in de afdeeling Jachtpaarden. Naar we uit goede bron vernemen, zal bier weldra tegenover het nieuwe spoorweg station op den Berg een groot hotel ver- ryzen, dat gebouwd wordt voor rekening van eon zeer bekend Brabantse!) industrieel. Programma van het concert, bij gunstig weder aanstaanden Maandag des namid dags te acht uur te geven op bet terras der Sociëteit «Amicitia" door de stafmuziek vau het 5e regiment infanterie, onder direc tie van den heer G. K. G. van Aaken: 1*. „Marohe uuivereelle" G. Macchiolti. 2. Ouverture „Banditenstreiche" Von Suppé. 8*. „Unaere Edelknaben", Walzer 5. Ouverture „Das goldene Kreuz"Ign. Brfill. 6. „Ein Abend in Toledo" Schmeling. a, Serenade b. Spanisoher Tauz, 7*. a. „Chanson polonaise" H. Wieniawski. i b, „Valse bleu" Margis. 8. Fantaiaie dramatique sur des motifs de l'opér» „Hamlet" Amb. Thomas. De met gemerkte, eerste uitvoering. Het Jaarverslag van de «Vereeniging tot het bouwen en verbeteren van woningen" ligt voor belanghebbenden ter lezing ter Gemeente-seci elarie. De Algemeene vergadering van den «Ned. Oudheidkundigen Bond" zal hier aanstaanden Zaterdagochtend in «De Arend" worden ge houden. i)e agentia zegt daaromtrent: Op de vergadering wordt verslag uitge bracht over het vereenigingsjaar, en rekening en verantwoording gedaan door den Pen ningmeester, waarna een Bestuursverkiezing plaats viudt, ter voorziening in de periodieke aftreding. Na aanwijzing van de plaats voor bijeen komst voor de volgende Algemeene verga dering, zal gelegenheid bestaan tot bespie- king van punten in het belang van den Bond of over oudheidkundige onderwerpen. Zij die hierover mededeelingen wenschen te doen of besprekingen te houden, worden verzocht hiervan minstens vier dagen te voren aan den Secretaris, tien heer J. C. van Over- voorde. Plantsoen 43 te Leiden, kennis te geven. Hierna zal de heer F. A. Hoefer een voordracht houden over «het Messbild Verfahren" van Geh. Baurath dr. A. Meydeo- bauer, te Berlijn, voor het vervaardigen van bouwkundige teekuningen naar photogra- phische opnamen van gebouwen. Onze vroegere stadgenoot de heer O. G. H. Heldring, Voorzitter der Oudheidkundige vereeniging «FIéhite" heeft zich bereid ver klaard, na de pauze een korte bespreking te houden over de belangrijkste oudheden der stad, waarna een rondwandeling gehou den wordt, waarbij onder deskundige leiding een bezoek gebracht zal worden aan de merkwaardigste gedeelten van Amersfoort en zijn omgeving. Te 6 uur zal een gemeenschappelijke maaltijd gehouden worden in het hotel op den Amersfoortschen berg. Toegang tot de vergadering hebben alte leden en correspondeerende leden van den Rond en alle leden van aangesloten veree- nigingen, waartoe ook FIéhite behoort. De Algemeene vergadering tier «Maat schappij tot Nut der Israëlieten in Neder land" zal hier aanstaanden Zondagmiddag te half twee worden gehouden in «De ver gulde Zwaan". De Bond van Directeuren van Ambachts scholen besloot, de herfstvergadering te Amersfoort te houden. Volgens de «Stem des Volks" is de hee. G. van Wijland opgetreden als administra teur dei' coöperatieve bakkerij. Hij heelt volkomen volmacht en wilde, zoolang de bakkerij nog geen winst maakt, slechts f5 ontvangen in plaats van de hem toegelegde f 10. Ook hier is thans een S. L. (Socialistisch Leesgezelschap) opgericht. Men verzoekt ons mee te deelen, dat, nu de staking te Fmschede gister is beëindigd, het concert dat in het vorig nummer werd aangekondigd, hier geen voortgang zal hebben. Dit jaar wordt luitenant-adjudant M. D. J. de Jongh, van het 5e regiment infanterie, belast met de opleiding der onderofïicierën van het O. 1. leger die, in afwachting van hun plaatsing bij den Hoofd-cursus te Kam pen, bij liet korps worden gedetacheerd. Gelijk bekend, komen bij bet 5e regiment infanterie in subsistentie alle van delachee- ring uit Oost- of West-lndië repatrieerende officieren. Zoo zullen weldra bij het korps aankomen kapitein W. F. Rtiempol, die bij het O. I. leger, en luitenant L, Schutte, die bij de land macht in West Indië is gedetacheerd geweest. Vogeltjes kiezen toch soms een vreemde plaats om hun nestje te maken. Zoo ook te Baarn, waar in het thans met bloemen fraai versierde stootblok bij het station der Ned. Centraal Spoorweg Mij. een nestje met zes jongen werd gevonden. Naar Barneveld zjjn overgeplaatst de kommiezen 3e klasse bij 's Rijks directe belastingen J. van der Wal, uit Kooten, en G. Koch, uit Wychen, terwijl de kommiezen H. W. Kimmols en J. Boon zijn overgeplaatst van Barneveld naar Mander en naarGroesbeek. Het plan voor den bouw der Hoogere Burgerschool te Hilversum is door den Ge meente-architect, den heer P. Andriessen voltooid, aan Burgomeester en Wethouders ingeleverd en zoowel door dit College, als door de Rijks-autoriteiten en de Commissie van bijstand uit den Gemeenteraad goedge keurd. De spoorweg-compagnie van het korps ge nietroepen vertrekt Maandag naar de Vuur- sche heide bij het station De Rilt, om daar tot 23 Juli te kampeeren, tot het houden van oefeningen op uitgebreide schaal in spoorwegarbeid, hrugvernieling, enz. De beschikking is ingetrokken waarbij het tijdelijk Rijkstelegraafkantoor in de Legerplaats zou worden opengesteld van 16 Juni tot 26 Juli. Vrijmoedigheid die onbescheidenheid wordt, is een mooi kind, dat leelijk opgroeit. HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAAN DAG den 16 Juni aanstaande, 's namiddags vier uur, zitting houden in een der lokalen van het Raadhuis, alwaar de belanghebben den zich kunnen aanmelden ook voor het teruggeven van gelden. HF.RM. P. van HASELEN, Sec retaris- Pen ni ng meest er. RE CLAMES. 15 regels f'1.25; eiken regel meer f0.25 Jonge vrouweu laat U nooit verzwakken. Waarom zoudt gij U laten verzwakken als U iede- ren betreflende en on betwistbare voorbeelden voor U ziet van personen die met succes geworsteld heb ben tegen de algemeene verzwakking, bloedarmoede, bleekzucht, peurastbénie, bijzondere aandoeningen het vrouwelijk geslacht eigen eti acdere voortko mende uit ten arm bloed? Waarom het genees middel niet aanwenden dat reeds zoo vele genezen heeft, waarom geen gebruik maken van de Pink pillen? Dit is do behandeling die de zuster van den Heer G. Bouwmeester, barbier, te Hengelo ge volgd heeft, behandeling die haar compleete vol doening gegeven heeft. Ik zou U niet genoeg mijne dankbaarheid kunnen uit drukken voor het goede dat mijne zuster van de Pink pillen ondervond. Zij heeft langen tijd gesukkeld aan bleekzucht, en ik had U wel eerder geschreven doch ik wilde eerst eens af wachten of de genezing van duur zou zijn eu ik kan U verklaren dat zij tot op heden geheel en nl genezen is. Onze verslaggever begaf zich naar aanleiding van dat schrijven naar Hengelo, en vernam mondelings d3t zijne zuster 8 jaren erg lijdende was geweest aan bleekzucht, steeds erg ver moeid, pijnen in rug en lendenen, afschuwelijk bleek, geen eetlust, slechte spijs vertering, stoken in de zijde, kortademig, bracht slapelooze nachten door en tot overmaat van smart veel last van hoofdpijn, steeds koude voetoiUen wal wij ook aanwendden niets mocht lwten. Wij lazen zoo dikwijls de ongehoopte genezingen in dergelijke gevallen, dat wij er ook toe overgin gen en wij betreuren het zeker niet. Zijtie zuster werd onzen verslaggever voorgesteld en wel een be wijs dat de uit werking gunstig is geweest, diene dut zij thans gehuwd is. Jonge meisjes en jonge vrouwen, verrijkt Uw bloed, laat U niet tor neer slaan, onderhoud Uwe krachten door het gebruik der Pink pillen, de beste hernieuwer van het bloed en vers'.: rker der zeuti- Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, U men wel acht geve de echte Pink pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dut zij uiter lijk den schijn hebben van de echte te zyn, doch de heilzame en genezende hestanddeclen bezitten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de depothou ders ilfe onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze recht streeks van den Hoofddepothouder komen, den Heer Snabilié. Prijs fl.75 de doos, f9.per6tloozen. Verkrijg baar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde pothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist, Langestraat 107 te Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Wacht. U eveuwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den heer Snabilié te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen verkoopen goedkoopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloo- pen zijn en hoegenaamd niet ae minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervondeu hadden, onnoodig te zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen wecler zijn be gonnen. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge lezen. Afbeelding der doos Amersfoort, Vrijdag 13 Juni 1902. Appelen f0.- a fö.~ Peren l'O.a f0.Zandaardappelen f2.a f2.30 Hoen- dereierer. t'3.00 a f3.35 per 100 stuks. Boter f 1.104 f 1.30 p. k. Kippen f0.60af 1.20. Kuikens l'O.— a f0.Piepkuikens 10.40 a f0.80. Eenden f0.60 a 10.00. Hazen f 0.a f0.—Wilde konijnen f0.a f0.Tamme konijnen f 0.4/0 a fl.— p. st. Duiven f 0.40 a f0.60. p. paar. Vette varkens f0.a f 0.Magere varkens f *14.a f20.Zeugen f40.—4 fÜO. Biggen f7.— f 13. Aangevoerd waren ongeveer: heet Appelen. heet. Peren, heel. Klei aardappelen, 30 heet. Zandaardappelen. 90 000 st. Hoendoreieren. 1400 kilo Boter, Vette varkens, 50 Magere varkens, Var kens roor exportslagerijen, 400 Biggen en 20 Zeugen. Geboren zoon van HANS ROBERT LEVY LILLY LEVY—Goldfinger. Amersfoort, 13 Juni 1902. Op 27 Juni 1902 hopen $8? onze geliefde ouders it*} k JACOB WILLEM van I© ACHTERBERGH K w WIJNTJE RICHTERS hun jfo 25-jarig Huwelijksfeest te herdenken. Dat zij nog lang mogen gespaard ty blijven, is de wensch van hun acht- enzestig kinderen, behuwd-, klein- k en achterkleinkinderen. Amersfoort, 14 Juni 1902. Rij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Utrecht d.d. 23 April 1002, in het open baar uitgesproken, is het huwelijk van HEN DRIK HERMAN ENKELAAR, agent van politie der eerste klasse, en TEUNTJE KITS, zonder beroep, beiden wonende te Amers foort, voltrokken te Amersfoort op den I. November 1803, op vordeiing van den man ontbonden verklaard door echtscheiding, met alle wettelijke gevolgen van dien. Hetwelk certificeert, de Procureur des Eischcrs inr. J. C. H. PRIKKEN. GEVESTIGD TANDARTS LANGESTRAAT 124, AMERSFOORT. tic AMKKSFOOKT. Kandidaten voor het Eerste Toelatings examen, te houden Maandag en Dinsdag 7 en 8 Juli te 9 uur v.m., worden uitge- noodigd zich vóór 25 Juni aan te melden bij den Rector J. EL MOLL, Utrechtsehe Weg 14. is de beste koffie. Verpakt in blik, waardoor geur, smaak en kracht nooit vermindert. Te bekomen in de prijzen40, 45, 50, 55 en 60 cent. Te Amersfoort bij WATERSCHOT Co. D. J. SMITS Amersfoort. Canapé's Fauteuils Stoelen. F. KORFF Co., Cacaofabrikanten, Amsterdam. TE HEUIt gevraagd op goeden stand; liefst in AMERSFOORT. Brieven franco onder No. 374 aan den Boekhandelaar M. de WEKKER, te Apeldoorn.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2