Stadsnieuws. Aanbesteding. HÏÏOTHEEKMFBAH Weggeloopen Advertentiën. E, J. RUITENBERG, Quaker Oats Kooker" Of't zoo gemakkelijk en zoo vlug zal gaan Wel neenmaar men denke toch eens aan de tegenkanting die de «nieuwigheid'" van de tram SchagenHoorn—Medemblik in den beginne ondervond (om maar niet te spreken van het wantrouwen waarmee de eerste spoorwegen werden begroet). Thans vecht men in het zelfde Noord-Holland om tramlijnen en erkent men overal, dat deze ten goede komen aan de geheele streek, welke wordt verlost uit haar isolement. 't Is heel moeilijk, te breken roet den sleur, afstand te doen van dingen, dia van ouder tot ouder als goed werden erkend, doch overal is vooruitgang te beipeuren en een onmogelijkheid is 't, te blijven stilstaan waar overal in 'tronde men gebruik mankten geniet van nieuwe verkeersmiddelen en nieuwe bronnen om zijn positie te verbeteren. Van ganscher harie hopen we, dat de vergadering morgenmiddag druk worde be zocht en zij ten gevolge zal hebben de sa menstelling van een comité dat, onder meer, zal zorg dragen voor het nemen van aan- deelen en daardoor zal meewerken aan de tot stand koming van de nieuwontworpeu tram verbinding. Het bijwonen van die vergadering verbindt natuurlijk niemand om aandeelen te nemen. K E N N I 8 U E V I N G. De KAMER van KOOPHANDELcnFARIEKEN heeft onlvaugen 1. De Jaarverslagen over 1901 van de Kanjers van Koophandel en Fabrieken le Amsterdam, Delden, Dokkuni, Eindhoven, Enschede, Heugeloo, Hoorri, Katwijk, Kampen, Nijmegen, Ter Neuzen, Oldenzual, Opaterlaud, Rotterdam en Winschoten. 2. Consulaire Verslagen Nos. 29 tot 43. 3. Tijdschrift van do „Ned. .Maatschappij tot Bevordering van Nijverheid", Juli, Augustus, Sep tember en October 1902. 4. Statistiek van den In-, uit- en doorvoer gedu rende de maanden Juni, Juli, Augustus en Sep tember 1902. 6. Veralagen van dc Kamers van Arbeid over 1901. 6. Algemeen Ned. Exportblad weekbladen Juli—October. 7. Statistiek der Spaar- en Leenbanken 1900. 8. Wiuterdieust van de Stoomvaart maatschappij „Zeeland". 9. Statistiek van dc Scheepvoartheweging op dc Rivieren en Kanalen in Nederland in 1901. 10. Verslag van den Staat der Ned. Zeevisscherij in 1901. Belangstellenden kunnen bovengenoemde versla gen, enz. eenige dagen ter lezing ontvangenaan te vragen bij den ondergeteckonde, Herms. P. van HASELEN, Secretaris. Amersfoort, 12 November 3902. Ds. J. C. Busch Keizer, emeritus-predikant hier, hoopt aanstaanden Zondag voor te gaan by de godsdienstoefening in de Lulhersche kerk. lu de Remonstrantsche kerk hoopt vóór te gaan ds. J. G. Voorduin, Ned. Hervormd predikant te Nuarden. De Centrale commissie voor de algemoene zaken van het Nederlandsch lsraëlielisch Kerkgenootschap heeft in haar buitengewone vergadering, Maandag te Amsterdam gehou den, met 9 tegen 9 stemmen verworpen de wijziging der verordening regelende de be noeming van opperrabbijnen. Deze wijziging had ten doel, te kunnen beletten, dat een rubbyn in het eene rossort tevens als opperrabbijn in een ander ressort kau fungeeren, zooals thans het geval is in de ressorten Amsterdam en Amersfoort. verwarring en last brengen voor de reizigers. Nu is weer bevolen, dat de loeaaltreintjes naar Utrecht voortaan niet meer vertrekken van het '2e perron, doch van het eerste. Als 'tnu maar zoo blyl't. Men deelt ons mede, dat met 1 Januari e.k. hier opgericht zal worden een «Amers- foortsche Bank", waarvan de leiding zal zijn in handen van de heeren D. Gerritsen, J. van der Horst Bruijn, F. J. Matlhyssen, allen hier, en W. H. Warnsinck, te Amsterdam als Commissarissen, terwijl de heer J. H. C. T. Teengs als Directeur zal optreden. Dezer dagen werd het Museum van »Flé- hite verrijkt met een noogst zeldzaam boekske, waarvan de titel luidt »Nimmer-Dor. Berymt, door (hier staat het monogram van Everhard Meyster). Op Den Trant, 't Is Nimmerdor rontSom, van boven en ter zijden, enz. Tot Utrecht, Ge- druckt bij Johannes van Paddenburgh, Roeck- vercoper achter liet Stadt-huys, Anno 16(57". Ditkwartijntjeis met zoogen latnden groenen inkt gedrukt en met dito zijiiö ingenaaid, als toespeling op deri naam Nimmer-dor, die deze door Meyster aan de hei ontwoekerde buitenplaats draagt, om met dien naam te willen aangeven, dat van deze buiten plaats, door den toevoer ook in de droogste zomertijden van versch aan de Leusderhei onttrokken water, het grastapijt steeds groen bleef en nimmer verdorde. De groene kleur van dezen drukinkt is echter thans zeer betrekkelijk, daar deze nu een onooglijke licht vaalgroenachtige tint heeft, mogelijk echter was het groen oor spronkelijk zuiverder van toon en zou een kleurontaarding hebben plaatsgehad waaraan dan de respectabele235-jarige ouderdom schuld aan zou hebben. Voor belangstellenden zij medegedeeld, dat thans dit kwarto-boekje in 't Museum, inde vitrine aan Everhard Meyster gewijd, ligt ten toon gesteld. 't Gaat best met hel Lees-museumhet ledental is reeds tot een aardig eindje over de 50 gestegeD. Ook dit en de groote belangstelling welke door de leden wordt betoond, heeft het Be stuur doen besluiten, het perceel Bergstraat 37 (vroeger bewoond door ds. Hooykaas) te huren. De beneden-suite wordt voor leeszaal inge richt en zoo spoedig mogelijk geopend. Het eerste elftal van «Quick1, zal aan staanden Zondag zich te Haarlem gaan melen met »H. F. C." vandaar; het tweede elftal zal te Utrecht een voetbalwedstrijd houden met «Hercules". Kolonel G. J. W. Koolemans Bevnen, com mandant van het 5e regiment infanterie, is benoemd tot Ridder 2e klasse in de orde van Sint Anna, hem door den Keizer aller Russen geschonken. Kapitein K. L. van Harrevelt, sedert 15 Januari 1ÖJ1 non-actiel', is in activiteit her steld en ingedeeld bij het 5e regiment infan terie, met bestemming v vor het depot-batal jon te Utrecht. Luitenant J. Dorré, van het 5e regiment iofanterie gedetacheerd geweest bij het O. I. L. en thans bij de Koloniale reserve, wordt 27 December teruggeplaatst bij het leger h. t. 1. Maar op den Arnhemschen weggekomen, kon niemand iets van een brand ontdekken en al spoedig sleepten de weer inrukkende spuiten den ganschen menschendrom mee. De kwajongen heeft wil gehad van zijn «loos alarm", doch moet eer hij zijn grap(t) herhaalt eens denken aan 't ver haal van den jongen en de wolf. Een Maandaghouder, een opgeschoten jon- j gen, kwain Maandagavond leelijk te pas in de Arnhemsche slraat toen hij een niets kwaads vermoedend jongentje wilde slaan of omhelzen een dronkeman doet zulke rare J dingen en daarbij zóo hard achterover j viel, dat hij bewusteloos bleef liggen en veel I bloed verloor. Zijn beide ook niet kaars- schoone makkers wisten hem op een hand- kar te werken en brachten den nog altijd bewustelooze huiswaarts. Door het onklaar raken van een ladder i had een Ainsterdamsch loodgieter, werkzaam I bij den bouw van een huis aan de Wijers- i straat, hedenochtend liet ongeluk dermate te vallen,«dat heelkundige hulp moest worden j ingeroepen, welke verleend werd door dr. j H. W. Schreader, die den patiënt deed over- I brengen naar het «Aldegonde-gasthuis". j De Rechtbank te Utrecht ontsloeg de I stripjongens J. H. S., oud 12, en A. van D., j oud 14 jaar, beschuldigd van diefstal van fdanken, van rechtsvervolging doch gelastte uin opneming in een Rijks-opvoedingsgesticht onderscheidenlijk tot 17 September 1907 en 9 Augustus 1905. Zij veroordeelde de 24-jarige dienstbode E. van P. wegens lijkheling tot 1 maand, en G. van Jen B., inmiddels ontslagen be ambte der H. IJ. S. M. (lie tevens zijn pensioen na bijna 30-jarigen dienst verloor) tot 10 dagen gevangenisstraf. j Het tijdelijk bijpost- en telegraafkantoor i te Soestdijk wordt 15 November a.s. na het J vertrek van H. M. de Koningin-Moeder en I na afloop van den dienst gesloten. j Zij, wien wij onaangenaam moesten zijn, I hebben een betere memorie dan zij die wij hielpen. Burgerlijke Stand van Amersfoort van 0 tot en met 12 November 1902. Door den Inspecteur van den Geneeskun digen dienst zyn aangewezen om de Gede puteerde Staten in deze Provincie bij te staan bij het geneeskundig onderzoek van de lotelingen der lichting 1903 en de schut- terplichtigen, als lid de dirigeerend officier van gezondheid 1e klasse H. Hennes, als plaatsvervangend lid de officier van gezond heid 1e klasse dr. H. Zeehuizen, te Utrecht. By de heden ten overstaan van Burge meester en Wethouders van Amersfoort gehouden uitloting van obligatiën van 6 geld- feeningen door de Gemeente aangegaan, werden uitgeluotvan de geldleening van 30 Augustus 1889, groot oorspronkelyk f210000, de 0 aandeplen van f' lOUO nos. 5, 97, 118, 119, 182 en 184; van die van 8 Februari 1893, groot oorspronkelijk f40000, de 2 aandeelen van f50 nos. 71 en 77; van die van 29September—-13 October 1890, groot oorspronkelijk 120500, bet aandeel van f500 n 14van die van 9 Februari 1897, groot oorspronkelijk f50000, de 4 aandee len van f500 nos. 39, 61, 71 en 75; van die vun 15 Maart 1898, groot oorspronkelyk f45000, de 3 aandeelen van f500 nos. 21, 42 en 50; en van die van (5 Juni 1899, groot oorspronkelijk f375 000. do 10 aan deelen van 11000 nos. 10, 72, 84, 80, 152, 161, 181, 213, 235 en 274 alle aflosbaar 31 December a. s. Kapitein C. J. Pieké, die van het le regi ment veld-artillerie is overgeplaatst bij den Generale» staf, wordt toegevoegd aan den commandant der 3e militaire al'deeling, be velhebber der stelling van het Hollandsch diep en het Volkerak, te Breda. Luitenant hi. G. Rnmbounet, van het le regiment veld-artillerie, is met ingang van 10 dezer overgeplaatst bij het korps Rijdende artillerie. GEROREN Wijtsche Jucoba Johanna, d. j van J. Weijer en H. van de Klashorst. J Evertje, d. van D. van den Hoek en J. Leijen- horst. Johannes Josef Heinrich Maria, z. i van C. W. G. G. Hehenkamp en M. A. W. Schiattmann. -- Aart, z. van J. Bast pii M. I L. Boshuizen. Barbara, d. van D. Snijders en C. van der Velden. Hermina Maria, d. van W. C. Scberjon en H. Jut. Jan Adrianus, z. van J. Woltman en E. Arnout. Everardus, z. van H. Visser en C. van Deventer. Wilhelmina, d. van T. Üsnu- brugge en D. van de Kraats. -- Reinier, z. van J. Peeman en G. Heeren. Aart, z. van R. Jansen en J. van de Kuilen. Adrianus Stepbanus, z. van J. Kamsteeg en J. C. Wijn- houd. Johannes Gerardus z. van A. Eps- kamp en S. Berg. ONDERTROUWD: J. Brokelman en J. M. Klein Scherpenzeel. F. W. Butje en M. van Wilpen. J. VV. van Gils en A. M. van den Bos. E. B. M. Kaspers en R. van den Berg. C. van Boek en Gi Haverkamp. E. Ruizendaal en H. de Boef. GETROUWD N. Kok en H. J. Helderman. J. Brouwer en E. J. Oerlemans. OVERLEDEN Johannes Bartholomeus Krijnen 8 d. Steventje Schouten 79 j. echtg van H. Veenendaal. Charlotte Wil helmina Overdijk 76 j. wed. van H. Boers. J. Tomrnel 66 j. echtg. van J. van der Last. Catharina Éwig 78 j. echtg. van J. van Appelen. Cornells van der Poel 2 in. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Donderdag 27 November 1902, 's voormiddags te elf uren, ten Raadhuize publiek aanbesteden Het maken en leveren van 288 schoolbanken en eenige andere meubelen in de school a-an den Ouden Soesterweg te Amersfoort. Het bestek met teckeningzijn ter Gemeente secretarie verkrijgbaar tegen betaling van f0.20 (franco toezending f0.25). Inlichtingen te bekomen bij den Gemeente- arebitect ten Raadhuize alle werkdagen van 10 tot 12 uren. Eerste Nederlandscho Gevestigd te 's-Gravknijage. Directeuren J. ROOSFNBURG. G. H. BIERMAN. De Eerste Nederlandsche Hypotheekbrief- bank te 's-Gravenhage stelt hare Hypotheek- brieven van at heden beschikbaar a 100'/4 °/0 Agentschap Amersfoort Lamaison Bouwer Co. sinds 12 November een zwarte KEESHOND, reu, geheel zwart. Tegen goede belooning terug te bezorgen bij luitenant S C H U T T E, Utrechtsche weg 492. Wegens teleurstelling direct .Ai1— gevraagd een flinke DIENST RODE, voorzien van goede getuigen bij H. BRUINS, Brouwersgracht 135, Amsterdam. MULLER Couiiiitssioiuiafrs in Effecten LAXGEGHACHT, 30. Intcrcomunale tclcplioon 55. Koopen en verkoopen Effecten, Coupons, Buitenlandsch ttankpa- pier en Wuntspecien tot den meest voordeeligen koers. Sluiten Prolongation en tie- leeniiigen, iliscoiiteeren en verschaffen wissels op fitte bankplaat- sen, zoowel in het Hénnen- als het /iiiitenlaiifl, nemen tfclllcil j'i lo tegen nader overeen te komen voorwaarden, enz. enz. Het kantoor is geopend title werkdagen van ff uur 'smorgens tot 4 uw 's na middags. 't Wordt zaak voor reizigers, aan de kaar tjes controleurs te vragen waar hun trein staat alvorens ze naar oude gewoonte zicb naar 't perron begeven waar nu reeds langer dan een jaar bun trein stond. In het vorig nummer wezen we reeds op de veranderingen, die door dienstbelangen mogen geboden worden, maar toch veel Officier van gezondheid 1e klasse A. P.G. F. Giese wordt 15 November ontheven van zijn detacheering te Naarden en keert dan naar zijn korps, bet le regiment veld-artillerie te Amersfoort, terug. Officier van gezondheid 2e klasse P. B. van Leggelo, van het 5e regiment infanterie, is toegevoegd aan den Militieraad voor de lich ting 1903 in het 2e district der provincie Friesland, te Heeren veen. Bij de ten overstaan van notaris Joh. Knop persgehouden verkooping van hel Winkelhuis met woonhuis aan de Laveudelstraat no. 2 werd dit ingezet voor f3740 en daardoor op gehouden. Thans is het uit de hand verkocht aan den heer J. C. van Eijbergen. Amersfoort devient capitale We hebben hier niet alleen genummerde agenten, tram, telephoon, en wat, niet al, we hebben ook straatbengels als in elkegroote stad. Dat hebben Maandagavond tegen half zes de honderden en honilerden gemerkt, die, op 't gerucht dat er brand was in het «Alde gonde-gasthuis", zich naar den Arnhemsche weg spoedden, 't Was een gehol en gedraaf en gesleep van spuiten van belang. Waai de mensehen vanaaan kwamen? Het Bestuur der A. F. C. „Quick" betuigt zijn oprechten dank aan allen, die zoo welwillend hebben bijgedragen voor den bouw van het Kleedlokaal. Het bedrag is nog niet volteekend, zoodat het Bestuur zich nog beleefd aanbevolen houdt voor bydragen. C. C. van HELSDINGEN Jr., Voorzitter. II. M. ANDREE WILTENS, Secretaris. DANKKETUIGINU aan,den heer M. ZADOKS, Voorzanger der Ned. Israëlietische gemeente al hier, voor de uitstekende zorgen, mijn gezin en mij dezer dagen betoond. •JOZEF KJjEIN. Amersfoort, 12 November 1902. Makelaar, WKVEK.N8INGEL No. 11, huren en verhuren van huizen. Voor 25 witte vierkantjes v. i-lb. Met vereischte aantel witte vierkantje* moet In ééne zending worden Ingeleverd. Onmiddellijk na FRANCO inleve ring bij ons van het vereischte aantal WITTE VIERKANTJES van de voorzijde van een pak, welke er zoo uitzien of van het hieronder vermelde bedrag vóór 31 Juli 1903, zal door ons een Quaker Oats Kooker franco aan eenig adres in Nederland verzonden worden. Indien U den "Kooker" dadelijk wenscht te ontvangen en het vereischte aantal WITTE VIER KANTJES nog niet bijeen hebt, zendt ons dan ƒ1.50. Het bedrag zal U onmiddellijk terugbetaald worden, wanneer het juiste aantal WITTE VIERKANTJES ons franco vóór 31 Juli 1903 wordt in gezonden. Schrijft vooral Uw adres duidelijk. Afdeel Ing X THE AMERICAN CEREAL COMPANY, Witte Huis. Rotterdam.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2