Advertentiën. E. J. RUITENBERG, 373e Staatsloterij. zwaar steunde en wat men vorderde. Een dergelijke behandeling van zaken door par tijen zelve staat een spoedige afdoening van •zaken zeer in den weg. In het belang der geding voerende par tijen is het dus, alvorens een klaagschrift in te dienen de artikelen 80, 81 en 82 der Beroepswet eens na te zien. Het verluidt, dat iu bewerking is een wets ontwerp tot verhooging der pensioenen voor de weduwen der burgerlijke ambtenaren met 45 pCt. Ter hedenmiddag van 1.45 tot 3.30 onder voorzitting van den heer Burgermeester, jhr. J. W. A. Barehman Wu ij tiers van Vliet, ge houden Raadsvergadering waren slechts 13 van de 17 leden tegenwoordig met den fon- geerend Secretaris, mr. W. D. Caudri. Alwezig met kennisgeving waren de hee- renVisser, Van Beek en Tromp van Holst, en verder mr. Van Voorst Vader. Na het lezen en ongewijzigd vaststellen der notulen van de vergadering van 27 Juni deed de Voorzitte r mededeeling van de Ingekomen stukken, van welke de belang rijkste zijn: goedkeuring dooi'Gedeputeerde Staten van het Raadsbesluit tot aankoop van »Ma Retraite" door de Gemeente voor kennisgeving; een ontwerp-regeling der jaarwedden van de ambtenaren ter Secre tarie te behandelen in een volgende ver gadering een request van de «Amersfoort- sohe Tramweg Maatschappij" om subsidie van f4000 te behandelen bij de Gemeen te-begroot ingen bet volgend adres van den beer A. M. Kerk kamp Geeft met verachuldigdeu eerbied te kennen Kerk- kuinp, Adriiiuua Matheus, Ieeraar aan de H. B. S. niet 5-jurigen cursus alhier, gepensionueerd le luite nant der artillerie O. I. L. dat hij tot ziju bevreemding zijn naam gemist heeft op do aanbeveling voor de betrekking van Ieeraar in de Wiskunde, boewei hij op de bij de wet voor geschreven wijze hiertoe het verzoek tot B. en W. heelt gericht, en hij genoemde betrekking reeds drie achtereenvolgende jaren heeft vervuld, terwijl hij na liet eerste jaar zonder verdere formaliteiten iu zijn betrekking werd gecontinueerd, en na het tweede jaar voorgedragen als No. 2 voorde vaste betrekking vau Ieeraar in de Wiskunde, werktuigkunde en lijn- teekenen, thans vervu'd door den heer Van Os, en als No. 1 voor de tijdelijke betrekking van Ieeraar iu de Wiskunde, tot welke betrekking hij ook niet algeiuetno stemmen werd benoemd; dat hij nn zich ziet voorbijgaan, ten eerstedoor iemand, die uooii anders les gegeven heeft, dan éen jaar tijdelijk alhier, die wettelijk dezelfde bevoegd heid heeft, en die iu het afgeloopen cursusjaar meer malen rund hoeft ingewonnen bij requestraut; eu teu tweede door iemand, die nog nooit bij het M. O. is werkzaam geweest, en wettelijk niet bevoegd ia; dat verder requestraut in den loop der driejaren, nimmer eeu ernstige aanmerking op zijn wyze vau lesgeven heeft ontvangen, doch wel van den Direc teur zelf mocht vernemen, dat hij goed orde kon hou den en goed met de leerlingen kon omgaan, terwijl de Directeur levens zijn ijver eu plichtsbetrachting erkende; dat, indien er werkelijk gegronde reden was, zijn onderwijs minderwaardig te achten, hem toch zeker niet drie jaren achtereen de zorg voor éen zelfde klasse zou zijn toevertrouwd, daar in die betrekkelijk lange, iiumers tneer dan de belli van den gebeelen vijfjarigen cursus, durenden tijd, toch zeker in dat geval onherstelbare schade zou zijn toegebracht aan iie wiskundige ontwikkeling der hicraau blootge stelde leerlingen, terwijl nu, bij het overgangsexamen naar klasse IV, van dergelijke schade niets ie be speuren valt dat meermalen, ook wel op verzoek van den Direc teur, leerlingen, die door geringere aanleg of ziekte eeuigszina ten achteren waren, door requestraut be langloos werden geholpen, buiten de schooluren dat voorts een voordracht als de hierbedoelde, re questraut in hooge mate in zijn persoonlijke belan gen benadeelt, door hem ook bij sollicitatie elders in een verkeerd daglicht te plaatsen., zonder dat dit giëisoht wordt, door het bela-.g der school, dat hy zelve drie jaren lang met zijn beste krachten ge diend heeft redenen waarom requestraut, in het'volle vertrou wen op de rechtvaardigheid van den Raad, zich tot UEdelAehibaren wendt met het eerbiedig verzoek, bij de benoeming van ecu Ieeraar iu de Wiskunde ook op zijn belangen te letten. 't Welk doende, enz. De Voorzitter deelde hierop mede, dat tie zoogenaamde Kei-commissie den kei heeft overgedragen aan de Gemeente en dat li. en VV. dit eigenaardig monument hebben aanvaard. Spr. achtte zich verplicht, een woord van lol' te brengen aan de Commissie voor de groote zorg waarmee alles is uitge voerd en betuigde haar namens de vergade ring openlijk dank voor baar bemoeiingen. Hierna kwam de Beschrijvingsbrief aan de orde. 1. Vaststelling van Staten van oninbare posten (Inkomstenbelasting) dienst 1900, 1 fX)i en 4902. Z. d. of h. st vastgesteld. 2. Voorstel betreffende overneming van het Rijksriool, gelegen in den Leusder weg en den Arnbemschen weg. Dringende behoefte bestaat aan goeden waterafvoer op het gedeelte Leusderweg tus- schen spoorwegovergang en Bergstraat. De minst kostbare en meest eenvoudige voor ziening kan worden getroffen door overne ming van het in 1888 aangelegd Rijks-riool, van den Diuvettweg tot de Arnhemschepoorts- brug, ter lengte van 235 M. De onderhouds kosten van dit zeer soliede van cerneutbui- zhii geconstrueerd riool zullen ten hoogste f25 per jaar gedragen. B. en W. vroegen machtiging, met het Departement vau Oorlog le onderhandelen over de overneming in eigendom en het on derhoud van (lat riool. Dit punt werd in de vorige zitting van de Agenda genomen in gevolge een nader in gekomen schrijven van de Gezondheids-com missie. De Voorzitter deelde mede, dat he den van de Gezondheids-commissie bericht is ingekomen waarin deze verklaart geen be zwaar te hebben tegen het voorstel. Mi'. H e y 1 i g e r s verklaarde er óok geen bezwaar tegen te hebben, doch herinnerde dat de Gezondheids-commissie in overweging gaf, om, aangezien een belangrijk voordeel wordt prijs gegeven met betrekking tot de mogelijke verontreiniging der Singelgiacht, den rioolmond te verleggen tot beneden den waterspiegel. De Voorzitter antwoordde, dat B. en W. inderdaad voornemens zijn, deze wijzi ging te doen aanbrengen. Het voorstel werd hierna aangenomen z. h. st. Alvorens over te gaan tot punt 3 belegde de Voorzitter te 2.05 een geheime zitting. Te 2.55 werden de deuren heropend en werd aan de orde gesteld punt 3. Benoeming van vier onwijzeressen en éen onderwijzeres aan de openbare Lagere school 3e soort aan de Puntenhurgerlaan. Tot onderwijzeres werd benoemd mei. E. L. M. Sinnige met 41 stemmen tegen 2 op mej. M. B. Kij kei boomtot onderwijzers de heeren G. T. Clausing, te Woudenberg, G. Prins, te Hierden, en J. Jochems, allen met algemeene stemmen; tot onderwijzer met hoofd-acte de heer II. G. Verhaar, te Li ra men, met 8 stemmen tegen 5 op den heer J. J. van Beek, te Veenendaal. 4. Benoeming van leeraren in Wiskunde, Natuurlijke historie, Geschiedenis en Aard rijkskunde, Hoogduitsche taal, Fransche taal, Handteekenen (H. B. S. en B. A. S.), Engelsche taal, en Staatswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool. Benoemd werden: tot Ieeraar in Wiskunde de heer A. M. Kerkkamp met 7 stemmen, legen 5 op den heer G. W. ten Damin Geschiedenis en Aardrijkskunde de heer S. de Vries met algemeene stemmen in Hoog- duitsch mej. H. C. van Eijk van Voorthuijzen, te Amsterdam met 44 stemmen tegen 2 op den heer H. J. van der Bout, te Zierikzee iu Fransch de heer J C. Havinga, met alge meene stemmenin Handteekenen de heer A. P. H. J. van Weezei Errens, te Breda, inet 9 stemmen, tegen 2 op den heer J. H. Ochtman, te Zierikzee, 1 op den heer R. W. P. de Vries, te Utrecht, en l in-hlanco tot buitengewoon Ieeraar in Engelscli de heer Chr. Kok te Amersfoort, met algemeene stemmen tot buitengewoon Ieeraar in Staats wetenschappen jhr, mr. dr. E. A. van Bere id teyu met algemeene stemmen. Voor Natuurlijke historie zal een nieuwe sollicitatie worden geopend omdat de heer H. W. M. Roelants, te 's-Gravenhage, wegens benoeming te Hilversum niet in aanmerking wcnschle te komen. Na urgent-verklaring werden nog met al gemeene stemmen herbenoemd tol tijdelijk ieeraar in Natuurkunde aan Hoogere Burger school en Gymnasium de beer W. G. A. Meyer en aan de inrichtingen voor Middel baar onderwijs de heer Winter. Bij de rondvraag verzocht de heer Ger ritsen een vraag te mogen stellen aan B. en W. Indertijd vroeg spr. hoe het stond met de quaestie van het drinkwater in de Alde- gonde-straatthans wilde hij daar bijvoe gen een vraag over de rioleering in die straat. Telkens hebben er enorme verstop pingen plaats; aanhoudend is er stank en dit verschaft met alleen veel last aan de bewoners maar is zeer zeker ook schadelijk voor de gezondheid. Spr. vroeg of B. en W. en de Gezond heids-commissie bekend zijn met de feiten en, zoo ja, welke maatregelen B. en W. tienken te nemeri. Spr. vreest dat indien er geen krasse maatregelen zullen worden ge nomen, er zeer weinig terecht zal komen van het Woningvraagstuk. De Voorzit ter kon meededen, dat de aandacht van B. en W. reeds lang op deze zaak gevestigd is. De huizen zijn aangesio ten bij het Gemeente-riool. De verstoppin gen moeten echter worden toegeschreven aan mindere netheid der bewoners, waar door de roosters verstopt raken. B. en W. zullen echter krachtige maatre- regelen nemen, desnoods voorstellen doen tot onbewoonbaar verklaring. De heer Gerritsen dankte zeer voor de inlichtingen. Hierop werd de vergadering gesloten. Uitslag vun de gister gehouden stemmingen voor de periodieke Raadsverkiezing. District I opgekomen 385 van de 695 stemgerechtigden. Uitgebracht op de heeren D. GERRITSEN 466. mr. J. C. H. PRIKKEN 242, E. L. VISSER 300. Onwaarde en blanco 44. Zoodat herkozen is de heer E. L. VISSER en gekozen mr. PRIKKEN. District II opgekomen 293 van dn 453 kiesgerechtigden. Uitgebracht op de heeren S J. VAN DUINEN 85, J. W. JOR1SSEN 495, M. R. N. OOSTERVEEN 464, mr. J. C. H. PRIKKEN 400, Onwaarde en blanco 44. Zoodat herkozen is de beer J. W. JORISSEN en gekozen de heer OOSTERVEEN. District III opgekomen 404 van de 624 kiesgerechtigden. Uitgebracht op de heeren mr. J. HEYL1GERS 320, mr. J. C. II. PRIKKEN 486, N. VELS HEYN 227. Blanco en onwaarde 11. Zoodat herkozen zijn mr. HEYLIGERS en de heer VELS HEYN. Aan dit bericht moeten we toevoegen een woord van opheldering. Gisteravond kwart over zes gingen onze eerste bullotins uit, ouder gewoonte naar sigarenwinkels, cufó's en Sociëteiten 'tis niet onze schuld, dat door den haast deze niet alle zijn voorzien. Reeds jaren lang hebben we, als er gewichtige mededeelingen te doen waren, ons er toe beperkt, in sigarenwinkels, café's eu Sociëteiten een bulletin te doen voorhangen. Nieuw was 't dezen keer, dat men evenals overal elders een bulletin koopen kon, hetgeen, in. navolging van andere plaatsen, geschiedde op het verzoek der loopjongens en geheel te hunnen bate. Nergens worden den abonné's van een courant de bulletins thui9 gebracht en hoezeer we ook apprecieeren, dat onze bulletins met zulk een graagte worden gelezen we kunnen onmogelijk voldoen aan het verzoek, uitgaande van eenige abonné's, extra-berichten te doen thuis bezorgen. Gaarne zijn we bereid, in den vervolge afdrukken van bulletins kosteloos beschikbaar te stellen, mits men die aan ons bureau doe halen. Kolonel jhr. J. P. Bloys van Treslong, laatstelijk commandant van het 5e regiment infanterie, wien op zijn verzoek wegens ziekte non-activiteit werd verleend, heelt tegen 4 Augustus ontslag uit den dienst aangevraagd. Bij de groote promotie van het personeel der Posterijen en Telegrafie zyn o.a. bevor derd: tot Hoofd-commies der Posterijen de heeren T. J. Montijn en J. J. G. Stüterheim tot Commies der Posterijen 4e klasse de heeren J. C. Bondam en H. B. Graswinckel tot Commies der Posterijen 2e klasse de heeren J. R. A. H. Schiltz, jhr.G. K. van den Santheuvel en J. P. Haanschoten; tot Com mies der Posterijen 3e klasse de heer B. J. ten Brink; tot Hoofd-commies der Telegraphie de heer C. A. Spruijt; en tot Commies der Telegraphie 4e klasse de heeren P. le Grand, H. Pott en J. T. Crap Hellingman. De heer B. Hijlkema is benoemd tot on derwijzer aan het instituut »De Oorsprong" te Baarn. De schaalknecht A. Oerlemans hoopt mor gen den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de H. IJ. S. M. De meisjes van de school aan de Beek straat, die zoo dapper hebben meegezongen in de kinder-cantate »Michiel Adriaansz. de Ruyter", zijn heden naar Amsterdam ver trokken. Het programma voor haar tochtje is vrij wel gelijk aan dat der jongens. Aan ons verslag over de jongste vergadering der vereeniging «Industrie- en Huishoudschool voor Amersfoort" hebben we niet veel meer toe te voegen. Werd de vorige vergadering, op 45 Januari, door 43 leden bijgewoond, thans waren slechts 47 leden opgekomen. Als gezegd, werd met algemeene stemmen aan het Bestuur machtiging verleend om met het Gemeentebestuur ae hypothecaire leening aan te gaan op de voorwaarden, dooi den Gemeenteraad in zijn vergadering van 27 Juni gesteld. Van het Raadsbesluit is, voorzoover uoodig, door het Bestuur kennis gegeven aan de autoriteiten, terwijl aan den Commissaris der Koningin een tegen-adres is ter hand gesteld op liet adres der 27; aan alle leden van Provinciale Staten is een afschrift van dit tegen-adres verzonden en het Bestuur heeft goeden moed, dat de zaak nog in de zomer vergadering wordt behandeld, èn om Rijks subsidie te kunnen verkrijgen èn om in een nog gunstig jaargetijde met den bouw te kunnen aanvangen. Als opzichter bij dien bouw is benoemd de heer W. Timmermans, die thans te Middel- harnis den bouw der Ambachtsschool vol tooit le. Men hoopt half Augustus over te kunnen gaan tot de aanbesteding. De Voorzitter, de heer Van der Horst Bruyn, deed nog eenige mededeelingen over het stichten van een Garantie-fonds, waaruit de mogelijke tegenvallers kunnen bestreden worden en waardoor een van de grieven der tegenstanders al aanstonds ontzenuwd wor den; en over een Beurzenfonds, waaruit jongemeisjes, wier ouders hun verdiensteniet kunnen missen, in de gelegenheid zullen worden gesteld tie lessen bij te wonen. Uilslag van het Toelalings-examen aan het Gym nasium te Amersfoort. Toegelaten tot klasse Ionvoorwaardelijk A. Groidanus, D. B. J. Kievits, B. A. van Kleef, W. F. C. van Nieuwenhuizen, D. F. van Klooton, B. H. Spijkerboer, H, van der Weerdvoorwaardelijk A. M. K, W. van Ittersum, Tot klasse IIW. B, Spijkerboer en M. Bock. Tot klasse III: H. W. van Nieuwenhuizen. De bronzen-medaille voor 42-jarigen trou wen dienst is uitgereikt aan sergeant A. A. Jansen, van het 5e regiment infanterie. Aan het examen voor sergeant of fourier bij bet 5e regiment infanterie hebben voldaan do korporaals: J. Reckman, N. G. Eger, N. de Vriend, J. C. Bos, M. J. Ch. Ham, VV. H. Cornelissen, J. Mac Pberson, Th. C. J. Hoen, J! Meijer en K. F. W. Wernas. By het 5e regiment infanterie zijn als korporaal overgeplaatst vijf korporaals-titu lair van het Instructie-bataljon te Kampen. Dit is iu lange niet gebeurd. De examens tot het verkrijgen van een hoogeren graad voor leden van het Reserve kader worden gehouden tusschen 45 Augustus en 15 September. Reserve-opperwachtmeester A. II. Wil- lemse, van het 4e regiment veid-artillerie, is opgeroepen om 4 Augustus a.s. onder de wapenen te komen tot vervulling van wer- kelijken dienst. »Valérie", van luitenant G. J. A. A. baron Van Heemstra en gereden door Mac Cord, heeft Zondag te Woestduin gemakkelijk den eersten prijs gewonnen in den Frans Hals-ren voor inlandsche paarden over 200 M. Op verlangen van de meerderheid der deelnemers heelt de sportcommissie van de »Ned. Automobiel-Club" besloten, den be- trouwbaarheidsrit voor automobielen, uitge schreven tegen 20—24 Juli, waarbij ook de straatweg AmersfoortNijkerkHarderwyk betrokken is, uit te stellen tot de tweede helft van September, op nader vast te stellen datum. Het zoogenaamde voor-kamp in de Le gerplaats bij Zeist is sedert gister ochtend betrokken door een afdeeling van het korps genietroepen onder bevel van kapitein-inge nieur P. J. P. van der Steur, ter sterkte van 2 officieren, 2 sergeanten-majoor, 4 fourier, 7 sergeanten, 42 korporaals, 1 tamboer en 66 manschappen, benevens een detachement trein van het 4e regiment veld-artillerie, ter sterkte van 4 wachtmeester, 2 korporaals en 9 stukrijders met 20 paarden, alsmede 1 kor poraal en 4 soldaat van de Hospitaal-com pagnie dat in de Biltsche duinen door 4 sergeant, 1 korporaal en 13 man van de spoorweg-compagnie. Men vaart dikwijls het hevigst uit tegen anderen, als men niet wil laten merken, dat men twijfelt aan eigen goed recht. KENNISUE YINU. BURGEMEESTER en WETHOUDERS v#n AMERSFOORT, inaken bekend, dat de processen-verbaal van de zitting van de hoofdstembureaux tot het vaststellen vau den uitslag der stemming ter verkiezing van zes leden van den Gemeenteraad ter Secretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergclegd. Amersfoort, 14 Juli 1903. Burgemeester eD Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, WUIJTIERS. De fd. Secretaris, W. D. CAUDRI. Verloofd: P. H. A. DIJCKMEESTER, Pol. Stucl. Nassaulaan 2a 's Gravenhage. WILHELM1NA BUYS. Zwarte Bergje Amersfoort. Geen ontvangdag. Makelaar, WEYER8SINGEL No. 11, huren en verhuren van huizen. De COMMISSARIS-THESAU- RIER van tie NEGOTIATIE ge vestigd op den straatweg tusschen NAAR- DEN en AMERSFOORT, bericht, dat van af 1 Augustus e. k., ten kantore van de ASSOC1ATIE-CASSA, te Amsterdam, de COUPON, verschenen 1 Augustus 1903, der aandeelen in de negotiatie op gemelden straatweg, zal worden betaald met f35, en dat tevens zullen worden uitbetaald de ter aflossing uitgelote aandeelen Nos. 12, 100, 119, 142, 181 en 184 der gemelde negotiatie. De Commissaris- Thesaurier voornoemd, LOTEN tan DOELEN GROTHE. l)e eerste trekking geschiedt Maandag, 27 Jnli 1903. De Collecteur te Amersfoort, A. C. R. O. LEINVVEBER. Breedestraat 22.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2